Ez a megközelítés semmiben sem tér el attól, mint amikor BDU-33-at dobálnak a vadászgépek ma. Azok ballisztikája sem azonos az Mk bombákkal. Csak óccó. Nagyon. De ettől függetlenül visznek és dobnak inert Mk bombákat is, mert szokni kell azzal is a repülést és végül az oldást is. A végén meg éles bombákat dobnak már. Meg PGM-et, lásd repnapos beszámolók. A USAF pilóta több PGM-et kell, hogy dobjon a combat ready státuszhoz.
A gyakorló gránátokra is kimérték a ballisztikát és ennyi. A lényeg az volt, hogy olcsó gránátokkal gyakorolják a tűzvezetés összetett folyamatát és feltolják a sebességét a módszernek. Azt gyakorolták, hogy különböző méretű és sebességű célokra milyen gyorsan tudnak olyan pontos tűzvezetési megoldást adni, ahol már a löveg szórásán belül voltak. Ha ez megvolt, akkor ott álltak át maximális tűzgyorsaságra. Elvben... Mert a briteknél a józan észt mellőzve sokszor akkor is már tüzeltek teljesen agyatlanul, amikor még nem volt pontos megoldás. Meg bersze biztonsági intézkedésekre is szartak. Fel is robbant pár hajó az agyatlan tűzgyorsaság oltárán
A tűzvezető analóg számítógépet igen sok olyan adattal látták el, amit a radar előtt az emberi szem és ítélőképesség alapján adtak meg. A célpont iránya és sebessége is ilyen volt. Az első lövések után helyesbítettek. Az első lövések ritkán voltak a célpont 500 méteres körzetén belül emiatt és szándékosan úgy tüzeltek, hogy a lövegek egymáshoz képest eltérő távolságra lőttek és figyelték hány gránát csapódott be a hajó előtt és mögött. Ezért volt az, hogy egy hajóra jellemzően csak egy hajó lőtt, mert a lőtávolság és a pontatlanság megállapítása szinte lehetetlen volt, ha több hajó tüzelt egyre. Csak ez azért vicces, mert nagy lőtáv esetén a radar előtt így a tűzerőt nehéz volt koncentrálni, ha pontos lövéseket akart az ember.
Ez meg is látszott Jütlandnál. A britek valami 1,5% pontossággal lőttek, a németek 2,5%, ha jól emlékszem. Persze a lőtáv is elég nagy volt. 5 km táján is még "csak" 40% körül volt ez radarral, valami ilyesmi szám jött ki a USS Washington vs. Khirisima csatahajónál.