Egy 66 millióért működő tábori konyha. Két hét után a minisztérium elismerte, hogy nincs ilyenjük.
Polní kuchyni, kterou Ministerstvo obrany vysoutěžilo od „schránkové firmy“ někdejšího senátora Vlastimila Sehnala, armáda ani osm měsíců po vypršení smluvního termínu dodání nemá. Nakoupilo ji mnohem dráž oproti dřívější zakázce.
www.seznamzpravy.cz
A tábori konyha öt, épületcellákra emlékeztető szállítókonténerből áll, amelyeket a szakértők ISO 1 C néven ismernek. Az egyikben meleg ételt, a másikban hideg ételt készítenek, az egyik konténer ételadagolóként szolgál, a fennmaradó két doboz pedig ivó- és szennyvíztartályként.
A szerződés műszaki része kimondja, hogy a kapacitás körülbelül napi háromszor 550 adag étel, ebből az egyik levest és desszertet tartalmaz. Rövid távon a kapacitás akár 1000 adagra is bővíthető.
Mindegyik konténer szabványosított területe 14 négyzetméter, ami valamivel nagyobb, mint egy előre gyártott konyha.
A leveskonyha magja és egyben a legdrágább része a meleg ételkészítésre tervezett „meleg zóna” konténer. A szerződés kimondja, hogy nyolc főzőmodul található benne, köztük egy légkeveréses sütő, fritőz vagy bojler. A „hideg zóna” konténerben mosogatásra és ételkészítésre, illetve mosogatásra szolgálnak. Hűtőszekrényekből, fagyasztókból vagy mosogatógépekből áll. Az „adagoló” konténer rozsdamentes acél asztalokkal, edényekkel ellátott szekrényekkel és a személyzeti öltöző egy részével van felszerelve.
„Teljes, katalógusárakon áraztam, azaz kedvezmények nélkül és a legmagasabb minőségben. A forró zóna konténerének felszerelése
3,2 millió koronába, a hideg zóna majdnem félmillió koronába, az adagoló helyiség pedig kevesebb mint egymillióba került” – pontosította.
„A konténerek felszerelése egy normál rozsdamentes acél konyha. Nincsenek ott kizárólag a hadsereg számára előírt különleges feltételek.
Az egyetlen dolog, hogy a moduloknak az aggregáton is működniük kell, de a kórházak is ezt igénylik. A szerződés szerint ez egy standard megrendelés” – mondta az egyes konténerek felszerelésére vonatkozó, a szerződésben szereplő követelményekről.
Vlastimil Sehnal, az ODS korábbi
szenátora nem részletezte, hogy
virtuális irodákkal rendelkező cége hol teljesíti a megrendeléseket. A szerkesztőnek azt állította, hogy három telephelye van, bár a cég ezeket sehol sem tünteti fel nyilvánosan. Hivatalos székhelye a brnói
AZ Tower felhőkarcolóban található, ahol további ezer „postafiók” cég címe is található.
Hat éves fennállása alatt több mint 300 millió koronáért nyert el kizárólagos közbeszerzési szerződéseket a Védelmi Minisztériumtól. Különböző kivitelű kiskonténerekkel látja el a hadsereget. „Vannak alkalmazottaink, vannak alvállalkozóink. Nem tudom, uram, hogy egyáltalán akarok-e erről beszélni. Nem tudom, miért kellene bármit is magyaráznom” – mondta Sehnal a Seznam Zpráv szerkesztőjének.
3 helyett 66 millio lett na... Es meg csak 2%-nal jarunk, mennyi lopas lesz Europaban ha kozeliteni fogjuk az 5%-ot?
