J-20 Mighty Dragon (Chengdu,Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 714
113
A kínaiak egész más módszert alkalmaznak, ami ezerszer hatásosabb. Ők a beszéd helyett a látványra helyezik a hangsúlyt. Láthatóan, tudatosan másolják az amerikai dizájnt, ezzel is a fejlettség látszatát keltve.
Vegy európai dizájnt, mindegy. Az, hogy mennyire fejlettek azt ez exportmegrendelésekből lehet szerintem leginkább leszűrni. Egyre többet exportálnak és egyre több konfliktusban kerülnek bevetésre kínai fegyverek.
Nem ígérnek semmit. Látszólag nincsenek határidők náluk. Látszólag! Így viszont könnyen tudnak "meglepetést" okozni, amikor valami újjal állnak elő.
Ez így van. Nem tudjuk, hogy ha elcsúszott egy határidő, mennyivel csúszott is el. Lehet valami sokkal régebben el kellett volna készüljön, de mivel kussoltak nem is bőgtek le vele. Egyszer csak ott áll a betonon és kész.
A nagy fejlődés mellet azért megjegyzem, a Google Maps használatával még mindig találni nem egy katonai repteret Kínában, ahol Mig-15-ök és más hidegháborús 2.-3. gen gépek sorakoznak szépen egymás mellett a betonon, nem letárolva.
Nem csak google mapson láthatod őket. Sok fénykép is felkerül róluk a netre. De légirendészeti feladatokhoz a J-7 származékok is bőven elegendőek. Ha valahol gond lesz, oda mennek majd a J-10/11/20 stb gépek. De ez így van a szárazföldiekkel is. A Type 99A/96 mellett haszánatban maradtak még a régebbi Type 59-esek is.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd and endre

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Ők a beszéd helyett a látványra helyezik a hangsúlyt. Láthatóan, tudatosan másolják az amerikai dizájnt, ezzel is a fejlettség látszatát keltve.

Nagyon el vagy te varázsolva :confused:

Most őszintén a ch-4 ch-5 Claud shadow drónnak hogy kéne kinéznie?
Így ?
61%2Bj04R5JeL._SX355_.jpg


Jó látványosság a type 052D vagy type 055 akkor nem értem hogy az oroszok hogy a rákba nem jön össze a hű de látványosság a Gorskov-al ugye?:hadonaszos:


A z-18 is látvány ugye? az oroszoknak meg idén repül a Ka-92;)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Vegy európai dizájnt, mindegy. Az, hogy mennyire fejlettek azt ez exportmegrendelésekből lehet szerintem leginkább leszűrni. Egyre többet exportálnak és egyre több konfliktusban kerülnek bevetésre kínai fegyverek.

Akármelyik konfliktust végignézem sokkal több ex SZU vagy Orosz fegyver van jelen mint Kínai.

Továbbá még mindig inkább a Kínaiak másolnak ÉS vesznek gazdagon Orosz dizájnt IS és nem fordítva, s ha az exportmegrendeléseket nézzük, nem vagyok napra kész az igaz, de szerintem az Oroszok az USA után a világ második legnagyobb fegyverexportőre, nem Kína. Akkor ebből az jön le, hogy az Oroszok fejlettebbek náluk a TE logikád szerint?

Szerintem meg nem ilyen egyszerű ez...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Nem is értem miért nem gyúrtak rá az oroszok a "látványra"

Akkor lenne HMD
DF-740mUwAA7ovA.jpg
TGP AESA Kész lennének már a Líder rombolók is . CH-5 képességű dronjaik lennének Szíriában.

Valaki szóljon már szegény oroszoknak
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 714
113
Továbbá még mindig inkább a Kínaiak másolnak ÉS vesznek gazdagon Orosz dizájnt IS és nem fordítva,
Hát ez a gazdagon dolog egyre kevésbé állja meg a helyét. A 90-es években volt gazdagon, azóta egyre csökkenő a tendencia. Ami a fordítottja, kíváncsi lennék, hogy a jelenlegi orosz vasak elektronikájába, honnan veszik a félvezetőket.
Akkor ebből az jön le, hogy az Oroszok fejlettebbek náluk a TE logikád szerint?
Nem tudom, ezt miből vezetted le. Csak annyit mondtam, hogy a fegyvereik minőségét a külföldi használatukból lehet lemérni. Vagyis mivel nincs belföldi használat (szerencsére), csak apróbb helyi konfliktusok vannak, akkor azt kell nézni ami ott történik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Hát ez a gazdagon dolog egyre kevésbé állja meg a helyét. A 90-es években volt gazdagon, azóta egyre csökkenő a tendencia. Ami a fordítottja, kíváncsi lennék, hogy a jelenlegi orosz vasak elektronikájába, honnan veszik a félvezetőket.

Nem tudom, ezt miből vezetted le. Csak annyit mondtam, hogy a fegyvereik minőségét a külföldi használatukból lehet lemérni. Vagyis mivel nincs belföldi használat (szerencsére), csak apróbb helyi konfliktusok vannak, akkor azt kell nézni ami ott történik.
Kína nagyon ott van a szeren, leírtam hogy a jövő biztosan az övék, és már azt sem tartom kizárva sem hogy a jelen is, DE :
Az egész onnan indult, amit TE megtámogattál helyesléssel, hogy sokkal jobban csinálja Kína mint az Oroszok, s abból is látszik ez, hogy mennyi sok dolgot exportálnak a Kínaiak, és milyen sok helyen milyen szépen szerepelnek. Erre írtam azt a választ, ami szerint mindkét szempontrendszer szerint amit TE támasztottál, én még úgy látom hogy pont az Oroszok a jobbak.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 822
113
@Roni !

Fejezd már be ezt a sisak kijelző témát, mert már nagyon uncsi. :mad:

Nem fogom neked külön elmagyarázni azt, hogy mit értettem a "látvány" alatt. Mindenki képes volt felfogni szerintem, hogy mire gondolok, kivéve téged. Ezen nem tudok változtatni.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
ejezd már be ezt a sisak kijelző témát, mert már nagyon uncsi. :mad:

:D:D

Vicces vagy és elvakult orosz fan

Akármelyik konfliktust végignézem sokkal több ex SZU vagy Orosz fegyver van jelen mint Kínai.

Mert sokszor a politika jókapcsolatz felül írja a technológiát .
pl Egyszer molni válszolt arra a kérdésre hogy miért vesznek a arab emírségek orosz fegyvert (szu-35-öst) az oroszoktól mikor a jenkiknél sokkal modernebb technológia van .
Na ott írta hogy politika áll mögötte.

Akármelyik konfliktust végignézem sokkal több ex SZU vagy Orosz fegyver van jelen

pl Venezuela már bevásárolt a ZBS09 ből .És nem kevés kínai tüzérséget vettek a közzel keletiek sem és veszik a mai napig.

De a Türkmének is szépen bevásároltak a knai légévvédelemből és csapásmérő drónokból .a legutóbbi ez qw-2 manpads

image-jpeg.448194

Algéria egy hónapja PLZ-45 és SR-5
DThyQkIX4AIo4bo.jpg

DThyRcLWAAAUKaw.jpg

Vagy pl Katar nemrég sy-400

Szóval akinek van pénze és nem puszi pajtás Puytinnal az kínait vesz.
Persze most az sz-400 tarolni fog a piacon mert a légvédelem terén le vannak maradva a kínaiak az orosszal szemben gondolok itt az Pantsie-s1S-2 panstsir-SM és mjad az S-350-re .
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Mindig és mindenhol játszik a politika a fegyvervásárlásoknál. Aki nem puszi pajtás Putyinnal, az bármit vehet, nem csak Kínait, ha van sok pénze. Sok Kínai fegyver van a világon, jelentős szereplők, és ez egyre jobban így lesz, az Oroszok még nagyobb exportőrök náluk, ha fegyverről van szó.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
:D:D
Persze most az sz-400 tarolni fog a piacon mert a légvédelem terén le vannak maradva a kínaiak az orosszal szemben gondolok itt az Pantsie-s1S-2 panstsir-SM és mjad az S-350-re .

Sz-350 még nincs, ellenben a kínaiaknak is van már 9M96 szintű aktív radaros SAM rakétája.
Pantcír szintű kb. a Sky Dragon 12 ( sacc per kábé )
Az Sz-400 egy homály számomra, hogy miért kell a kínaiaknak, mikor AESA fejlesztések terén elég látványos dolgokat mutogatnak.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 313
17 435
113
@Roni
Velem is volt már, hogy beletrollkodtam abba, amit írsz. Ez nem orosz fanság miatt van, hanem az állandó beszólogatásaid miatt. Tök jó cikkeket szoktál megosztani, és biztos igaza van Mack-nek, hogy tele a hócipőd az orosz bejelentésekkel, de pont ugyanilyen irritáló, hogy 10-ből 8-szor képtelen vagy ellenállni annak, hogy szarrá fikázd az oroszokat. Ha jön egy hír a Szu-57 hajtóművéről, akkor meg nem teszed hozzá, hogy "szerencsétlen kis kínaiak, hát hol vannak még ettől, itt pattognak a sisakcélzóval, miközben nincs hajtóművük". Ha ezt elengednéd, szerintem örülnénk a megosztott hírednek, és ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Ha jön egy hír a Szu-57 hajtóművéről, akkor meg nem teszed hozzá, hogy "szerencsétlen kis kínaiak, hát hol vannak még ettől,


Azért mert nincs szerintem komoly jelentősége úgy hogy a 4 gen gépeik sok szempontból hiányosak.
Előrébb lehetnek hajtómű terén de hiába ha Avionika meg a béke segge alatt van.
Az f-35 sem lesz pakfa repteljesítményű attól az még uygan úgy fogja enni a pakfa gépeket ha arra kerül sor ahogy tették azt az f-15-sök a mig-29-kkel annak idején.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Az f-35 sem a repteljesítméye miatt veri a többi gépet .Molni sem az f-135 dobálózik hanem az APG-81+ EOTS +DAS + vontatott csali meg csak hogy őt idézzem
"Az f-22 félig vak az f-35 képest"
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 313
17 435
113
Példaként írtam. Arra utaltam, hogy csak az oroszokat fikázod. Ha olyan hír van, aminek a szereplője az oroszoknál fejlettebb, akkor csöndben vagy. Hívhatnánk ezt kettős mércének is.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 347
10 736
113
Azért mert nincs szerintem komoly jelentősége úgy hogy a 4 gen gépeik sok szempontból hiányosak.
Előrébb lehetnek hajtómű terén de hiába ha Avionika meg a béke segge alatt van.
Az f-35 sem lesz pakfa repteljesítményű attól az még uygan úgy fogja enni a pakfa gépeket ha arra kerül sor ahogy tették azt az f-15-sök a mig-29-kkel annak idején.

Az megvan, hogy Irakban és Szerbiában is komplett - egymással nem összemérhető minőségű, képességű, összetettségű - rendszerek harcoltak egymással?
Milyen AWACS-ük volt pl. a szerbeknek?

A Su-57 magában (géppárban) fog kóricálni a nagy büdös orosz légtérben, vagy a földi légvédelmi rendszerek részeként?
S az F-35-sök mélységi bevetéseiket az amcsi AWACS-ek szorosan követni fogják 800 kilométer mélységben is?
Az amcsik meg abban bíznak majd, hogy az oroszok csak legyintenek, ha a távolfelderítő radarokról érkező jelek eltűnnek a képernyőikről, meg az orosz rakétasilók tetejét úgysem fogják ennek ellenére felnyitni, mert rajta alussza téli álmát a medve der medve?
Várjuk meg Roni azt amikor már érdemi mennyiségű bevethető F-35 lesz Európában, de még Su-57 hírmondóban:
Fogadunk, hogy egy ilyen kegyelmi helyzet megléte esetén sem fognak megindulni az F-35-sök az orosz célpontok ellen?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti