• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ez így értelmezhetetlen . Ha kivágták az őserdőket Észak-Amerikában93%-ban de nem ültették volna újra akkor már régen nem lenne fájuk . Igen kivágták de jelentős részüket újraültették ! Tehát erdő van csak már nem az a faállomány mint 200éve !Ezt a körforgást hívják fenntartható erdőgazdálkodásnak !
forest_facts_region-56af60cc5f9b58b7d0181cef.JPG
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 784
113
Persze, nem tized celsiusra lehet belőni, de kérdés, hogy valóban szükség van a tizedeken faszarogni? Mert szerintem a tendenciák fontosabbak. És igen, azok is fontosak, hogy ha voltak szélsőséges időjárások; mert kiderülne, hogy a mai szélsőséges időjárások és hatásaik mondjuk a 1794-95 télhez és az azt megelőző időszakhoz képest lófasz és nem kell egyből világvégét vizionálni.

Ott vannak a jégfúrások adatai Grönlandról meg az Északi és Déli sarkról. Azokból származnak az általam betett ábrák. Azok lényegében adott helyre tized celziusz pontosak.
Érdemes megnézni, hogy a jégfúrás adatok szerint az elmúlt 10,000 évben volt a mostaninál melegebb időszak is! Pedig hol volt még akkor az ipari forradalom....
Meg mindenki fosik a +2 foktól miközben tök természetes módon 3-4 között van a hőmérsékleti csúcs a Milankovics ciklusban.
Vosztok jégfúrás adatok, balról jobbra olvasandó:
520px-Vosztok_j%C3%A9gf%C3%BAr%C3%A1s_adatai.jpg


Részletesebb, jobbról balra olvasandó:
holocen.png

Amúgy tök érdekes, hogy a mostani csúcs laposabb, mint az előzőek. Vagyis kevésbé hirtelen lett meleg, ellenben tovább tart, nagyobb lokális kilengések mellet. Nem biztos, hogy rossz ez nekünk...

Valami azért lehet a felmelegedésben. A kertemben a pálmafa tíz éves, és négy méter magas.

Szerintem senki sem tagadja a felmelegedés tényét.

A másik fontos -és nekem kicsit vesszőparipám, hogy a történelem alakulása az időjárás és az éghajlati viszonyok, valamint a szélsőségek nélkül sokkal nehezebben, vagy egyáltalán nem ismerhető meg.

Pontosan. Ehhez meg a vulkáni tevékenységet is ismerni kell. A Santorini (Atlantiszi) és a Minoszi civilizáció eltünt, amikor a Santorini vulkán elpukkant. Az Egyiptomi civilizáció összeomlott (Bibliai 10 csapás), kínában bele bukott egy dinasztia az éhinségbe ugyan akkor, mert nyáron elfagyott a termés....
Amikor a nyugatrómai birodalom bedőlt, volt egy lehülés és ez népvándorlást okozott. Ez meg a gyenge birodalom bukását.
Amikor 1200 környékén egy nagy vulkánkitörés volt, amit egy átmeneti kisjégkorszak követett (kb. 1400-ig) Jött is a Pestis.
Az 1800-as évek extrém erős vulkáni tevékenyége ismét nyár nélküli éveket okozott és általános lehülést, nah meg kolera járványt.

A klíma változása fontos tényező. Ez szerintem vitathatatlan.
De szerintem az is, hogy az emberi civilizáció csúcspontjai mindig a meleg időszakokra estek.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ott vannak a jégfúrások adatai Grönlandról meg az Északi és Déli sarkról. Azokból származnak az általam betett ábrák. Azok lényegében adott helyre tized celziusz pontosak.
Érdemes megnézni, hogy a jégfúrás adatok szerint az elmúlt 10,000 évben volt a mostaninál melegebb időszak is! Pedig hol volt még akkor az ipari forradalom....
Meg mindenki fosik a +2 foktól miközben tök természetes módon 3-4 között van a hőmérsékleti csúcs a Milankovics ciklusban.
Vosztok jégfúrás adatok, balról jobbra olvasandó:
520px-Vosztok_j%C3%A9gf%C3%BAr%C3%A1s_adatai.jpg


Részletesebb, jobbról balra olvasandó:
holocen.png

Amúgy tök érdekes, hogy a mostani csúcs laposabb, mint az előzőek. Vagyis kevésbé hirtelen lett meleg, ellenben tovább tart, nagyobb lokális kilengések mellet. Nem biztos, hogy rossz ez nekünk...



Szerintem senki sem tagadja a felmelegedés tényét.



Pontosan. Ehhez meg a vulkáni tevékenységet is ismerni kell. A Santorini (Atlantiszi) és a Minoszi civilizáció eltünt, amikor a Santorini vulkán elpukkant. Az Egyiptomi civilizáció összeomlott (Bibliai 10 csapás), kínában bele bukott egy dinasztia az éhinségbe ugyan akkor, mert nyáron elfagyott a termés....
Amikor a nyugatrómai birodalom bedőlt, volt egy lehülés és ez népvándorlást okozott. Ez meg a gyenge birodalom bukását.
Amikor 1200 környékén egy nagy vulkánkitörés volt, amit egy átmeneti kisjégkorszak követett (kb. 1400-ig) Jött is a Pestis.
Az 1800-as évek extrém erős vulkáni tevékenyége ismét nyár nélküli éveket okozott és általános lehülést, nah meg kolera járványt.

A klíma változása fontos tényező. Ez szerintem vitathatatlan.
De szerintem az is, hogy az emberi civilizáció csúcspontjai mindig a meleg időszakokra estek.
Persze, szerintem sem mindenható egyik vagy másik adat, hanem kieg-szítik egymást, vagy épp megerősítik a mérési hitelességet, ha hozzá lehet rendelni más forrást. Ugye a történelem tudományában egy forrás nem forrás.

...vagy mi vezetett a francia forradalomhoz, vagy a II. világháború végeredményéhez stb stb. Nem kell messzire a történelemben és még azt se ismerjük teljes egészében. (Már persze most az éghajlat és időjárás vonatkozásában.)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 784
113
Persze, szerintem sem mindenható egyik vagy másik adat, hanem kieg-szítik egymást, vagy épp megerősítik a mérési hitelességet, ha hozzá lehet rendelni más forrást. Ugye a történelem tudományában egy forrás nem forrás.

Így van. A jégfúrási adatok a tárgyi bizonyíték. Az írásos emlék meg a szóbeli.
Ami engem jobban érdekel, hogy valamilyen módon a naptevékenység és a vulkáni tevékenység összefügg.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
"Előzetes adatok alapján Szikszón 1,2 fokot mértek, ilyen hideg ezen a napon a mérések kezdete óta nem volt. Ez 0,3 fokkal alacsonyabb a korábbi rekordnál (1930, Nyíregyháza)."
Szikszóra is több aszfalt meg dugóban álló autó, erőmű, klimatizált irodaház kéne, lenne egyből melegrekord!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Na ebből még óriási nagy baj is lehet!
Mocorog a Cumbre Vieja (öreg csúcs). Ha leszakad a La Palma sziget (pálma, tenyér) déli csücske és belezuttyan az Atlanti óceánba, akkor az olyan megacunamit okozhat, ami kis túlzással a fél világot elsöpörné!
..
A mostani erős szeizmikus aktivitás azt sugallja, hogy friss magma hatol be a Cumbre Vieja vulkán alatt lévő tározóba.
A Kanári-szigetek jelentése = Kutyák-szigetei (Islas Canarias)
..
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and fip7

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Na ebből még óriási nagy baj is lehet!
Mocorog a Cumbre Vieja (öreg csúcs). Ha leszakad a La Palma sziget (pálma, tenyér) déli csücske és belezuttyan az Atlanti óceánba, akkor az olyan megacunamit okozhat, ami kis túlzással a fél világot elsöpörné!
..
A mostani erős szeizmikus aktivitás azt sugallja, hogy friss magma hatol be a Cumbre Vieja vulkán alatt lévő tározóba.
A Kanári-szigetek jelentése = Kutyák-szigetei (Islas Canarias)
..
Nem nyugszik a Cumbre Vieja!
 
  • Hűha
Reactions: fip7

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
1. Van klíma változás és melegedés.
2. Az emberi tevékenység nélkül is lenne klíma változás, pont úgy ahogyan mindig is volt.
3. Az emberi tevékenység is bele szól a folyamatokba de sokkal kisebb mértékben, mint ahogy az ma elfogadot (véleményem szerint)
4. Aki nem ért egyet a "hivatalos" állásponttal az Chemtrailos? o_O

Remek, most sem kaptam választ... :confused: Szóval akkor még egyszer, mint a dedóban, pontosan mivel nem értesz egyet a korábban általam írtakban és aztán a két, konkrétan neked feltett kérdésemben szereplő dolgokból?
És, hogy lásd, milyen az, amikor normálisan válaszolnak egy kérdésre:
Szerintem aki nem ért egyet a "hivatalos állásponttal", az még nem feltétlenül "Chemtrailos". Leírtam minimum kétszer, hogy kiket tartok hibbant konteósoknak (akiktől, ha rajtam múlna, a választójogot is elvenném).


Szerencsére máshol is fúrtak jeget:
520px-Vosztok_j%C3%A9gf%C3%BAr%C3%A1s_adatai.jpg


De van más ábrám is:
holocen.png


A helyzet az, hogy agyilag mindenkinek fell kellene dolgoznia azt az információt, hogy a mérési "0" fok egy teljesen önkényesen megállapított kiindulási adat és ehhez mérnek mindent.
Az, hogy az 1800-as évekhez képest melegebb van az egy teljesen természetes dolog!
A fenti képen látható, hogy ez egy természetes folyamat része!

Jó neked is, ha te teljesen biztos vagy benne, hogy "teljesen természetes dolog és folyamat". Vannak, akik szerint meg nem az.

A kérdésemre pedig nem tudsz válaszolni, pont ezért fölösleges volt az a rendkívül hosszú mellébeszélés amit levágtál :cool:

A teljesen felesleges az volt, hogy te "sikeresen megállapítottad" és aztán leírtad ismét azt, amit korábban egyértelműen leírtam neked válaszként a kérdésedre. Tényleg mint a dedóban...
A "rendkívül hosszú mellébeszélés" pedig szintén a válaszhoz tartozott, ugyanis te kérdeztél valamit, amire én, mint világosan leírtam, nem tudom a választ. Viszont, mivel volt tudomásom két olyan emberről, akiknek (velem ellentétben) szintén egy nagyon határozott álláspontjuk van (bár minimum az egyiknek az álláspontja, meg úgy általában maga az emberke is kissé szélkakas-, vagy inkább napraforgó-jellegű és úgy éreztem, hogy erről nem árt tudnod, ha esetleg hozzá fordulnál a kérdéseddel) ebben a témában, ezért, mivel azt is tudom, hogy mindkettőt "ismered" is vagy legalábbis hallottál már róluk (LOL), hát bátorkodtam javasolni, hogy talán tőlük kéne megkérdezni, hogy az álláspontjukba hogyan illik bele az általad hozott információ. Ennyi.
Remélem, most már világos számodra is, hogy mit és miért írtam :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 784
113
Remek, most sem kaptam választ... :confused:

Hmmm. Akkor írd le röviden, tömören pontokba szedve, hogy mire akarsz választ kapni, én meg válaszolok a kérdésekre.

Jó neked is, ha te teljesen biztos vagy benne, hogy "teljesen természetes dolog és folyamat". Vannak, akik szerint meg nem az.

Ettől szép a világ, bár ennél árnyaltabban fogalmaztam, lásd. fenti pontjaim amiket idéztél.

Tényleg mint a dedóban...

Mostanában mindenki feszkós.... Front van? o_O
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Itt a bővebb elemzés a részleteket kedvelőknek! Embermagas hó lesz! :cool:
atlantic-hurricane-season-2021-larry-winter-storm-forecast-snow-greenland-snow.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz