Egyéb fregatt típusokkal kapcsolatos hírek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Új légvédelmi rakétákat rendszeresít az új-zélandi haditengerészet az ANZAC-osztályú fregattjain:


http://www.navyrecognition.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1282
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
DW 3000H / FFX program (Future Frigate eXperimental)

A Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering fregatt projectje


 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
Bulgária: A belgáktól vásárolt 3 Wielingen osztályú fregatt...

en.wikipedia.org/wiki/Wielingen_class_frigate

Drazki
DSC08483.JPG


Verni
IMGP2473.JPG


Gordi
gordi.jpg
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Al Madinah osztály

Szaúd-Arábia által a 80-as évek közepén hadrendbe állított francia eredetű fregattok.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 560
113
SACHSEN (F 219) német rakétás fregatt 2018 június 21-én a NATO Dynamic Mongoose 2018 gyakorlatok előtt SM-2 Block IIIA rakétát próbált indítani a norvég partoknál, de a rakéta bent rekedt a VLS indítóban és ott elégett. A jelentős anyagi kár mellett a személyzet két tagja is megsebesült.
-fkDpXYUok8.jpg


A SACHSEN a LUEBECK fregattal együtt elhagyták a hadgyakorltaok helyszínét és már úton vannak Németországba.
gx9Y98zJ2aE.jpg
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 107
113
A Sri Lankai Haditengerészet új hajója, a kínai Type 053H2G-osztályú Tongling fregatt, már átfestve és új számmal.

Dm5P4pZU8AAIqeD.jpg:large
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
DtWHQcBWwAEJcoP.jpg
DtWHQ4EWwAAVPA4.jpg

Épül az első PPA, Pattugliatore Polivalente d'Altura (Offshore Multipurpose Patrol Ship) olasz fregatt, az első a hétből (+3 opció). Érdekes hajóorr kialakítás.
https://en.wikipedia.org/wiki/PPA,_Pattugliatori_Polivalenti_d'Altura

Az orr kialakítás elviekben a kevésbé sikerült "wave piercing" (lásd Zumwalt-osztály) megoldást próbálja túlszárnyalni. Ott a probléma az, hogy nagy hullámzásnál az orrkialakítás egyáltalán nem védi az első fedélzetet, más szóval komolyabb hullámzásnál nem nagyon lehet kimenni az első fedélzetre, mert a fedélzeten átcsapó hullámok levisznek a fenébe.

Ennél viszont számomra rohadt meglepő, hogy pontosan nulla szonárt látunk beépítve az orrba. Nem is tudom mióta nem láttam nagyobb felszíni hadihajót orrszonár nélkül...
 
  • Tetszik
Reactions: wankel and fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 839
113
Az orr kialakítás elviekben a kevésbé sikerült "wave piercing" (lásd Zumwalt-osztály) megoldást próbálja túlszárnyalni. Ott a probléma az, hogy nagy hullámzásnál az orrkialakítás egyáltalán nem védi az első fedélzetet, más szóval komolyabb hullámzásnál nem nagyon lehet kimenni az első fedélzetre, mert a fedélzeten átcsapó hullámok levisznek a fenébe.

Ennél viszont számomra rohadt meglepő, hogy pontosan nulla szonárt látunk beépítve az orrba. Nem is tudom mióta nem láttam nagyobb felszíni hadihajót orrszonár nélkül...

És ha a hajó oldalára lesz ráépítve mint az ausztrál DE tengeralattjárón(a csúnyán amelyik azt hiszem svéd licenc,nem tudom a nevét)?
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
És ha a hajó oldalára lesz ráépítve mint az ausztrál DE tengeralattjárón(a csúnyán amelyik azt hiszem svéd licenc,nem tudom a nevét)?

Felszíni hajón én még nem nagyon láttam olyat.

Tengeralattjárók esetén is azok csak kiegészítő szonárok, azok mellett van az orrban szonárjuk, és bírnak általában vontatott szonárral is. Tehát nem a többi szonár helyett vannak, hanem mellettük (lásd HPASP írását a Szonárok topicban)...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 839
113
Felszíni hajón én még nem nagyon láttam olyat.

Tengeralattjárók esetén is azok csak kiegészítő szonárok, azok mellett van az orrban szonárjuk, és bírnak általában vontatott szonárral is. Tehát nem a többi szonár helyett vannak, hanem mellettük (lásd HPASP írását a Szonárok topicban)...

azt tudom,hogy nem az orrszonár helyett vannak mondjuk azt nem tudom,hogy miért ne lehetnének helyette azt leszámítva,hogy íhy előre nyilván nem lenne olyan hatékony viszont több hidrofon férne el.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 839
113
+lehet,hogy hülyeséget mondok de ha a lényegesen messzebb vannak egymástól a hidrofonom 50-100 méter akkor a hang is később fog odaérni és így lehet paaszív módon is sebességet és haladási irányt kalkulálni.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
+lehet,hogy hülyeséget mondok de ha a lényegesen messzebb vannak egymástól a hidrofonom 50-100 méter akkor a hang is később fog odaérni és így lehet paaszív módon is sebességet és haladási irányt kalkulálni.

Elvileg igen. De eddig az volt, hogy nagyon nem mindegy mekkora a szonár. Ez nem tudom most mitől változott volna meg.