Elektronikai harc - kommunikációs eszközök és EW hadviselés (Szárazföldi eszközök)

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 644
113
Ha érdekel valakit, bemutatnám nektek a VEGA elektronikus felderítő rendszert.
 
Szóval Vega. Katonai nevén 85V6-A. Így néz ki:
http://vpk.name/news/110359_kompleks_radiotehnicheskoi_razvedki_85v6a_vega.html
A 90es évek végén a belogorodszki Speciál Rádió Vállalat megalkotta a Vega rádió hallgatódzó rendszert. 4 Ural teherautóból áll a rendszer. Három Uralon 13.5m magasra emelhető radarszerűség van, ami nem sugároz, csak hallgatódzik. két másodpercenként forog körbe.Ebben a felszerelésben az Urálnak már Orion a neve. Ezeket egymástól max 30 kilóméterre rakhatják, úgy, hogy egyik se legyen 20 km-nél messzebb a negyediktől. Ez a kontrol központ. A 3 Uralnak van kis utánfutója, amin az aggregátorát húzza. (Képzelem, milyen hangjuk lehet. Hehe.) Ezek bármilyen cuccnak lehallgatják a rádiójeleit, legyen az földön, vizen, vagy levegőben. Mondjuk egy repülőgép rádió-magasságmérőjét. Ha hárman bemérték az irányát, akkor már tudjuk a helyét. A rendszer egyszerre 60 célt tud követni. A legrövidebb jel, amit el tud fogni, 0,1 ms. Az irányszög meghatározása jobb mint 3,2 fok. Úgy számolnak, 150-200 km-ről fogja be az ellent. Ha megvan, akkor az adatbázisából megpróbálja meghatározni a cél jellegét. Az adatbázisában vagy ezer rádiótechnikai eszköz jele van.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan
<b>Leer-2 és 3.</b> http://function.mil.ru/news_page/country/more.htm?id=11576722@egNews Az ejtőernyősök kiképző eszköze. Szimulálja az ellenséges EWt. Plussz zavaró. De lehet, hogy az egészet rosszul értettem.

<b> Leszocsek (erdőcske)</b> Hordozható cucc, ami útmenti rádivezérlésű aknák ellen véd. Ejtőernyősök kaptak eddig 40et.
http://lenta.ru/news/2013/01/09/lesochek/
A cikk vége felé említik a följebb már tárgyalt Infauna rendszert, valami MKTK-1At,meg a Judokát, amik egyéb feladataik mellett az RC robbanó cuccok ellen is védenek. Ez a<b> Judoka</b> egy automatikus rendszer ami a saját elektronikus infószivárgást keresgéli. Meg fülel mindenre.

</blockquote> Itt a Judoka (Dzsúdós) fülelő cucc:http://survincity.com/2011/01/interpolitex-2012-car-parts-part-2-interpolitex/
A vége felé a két piros kép.
Ha már itt vagyunk, nézegessétek a többit is:

http://survincity.com/2011/01/interpolitex-2012-car-parts-part-1-armored/
http://survincity.com/2011/01/interpolitex-2012-car-parts-part-3-interpolitex/
 
Egy hadgyakorlat alkalmábol eloszor mutatták "éloben" a legujabb orosz EW rendszereket.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Nk30fifwYPI
 
Algéria is rendelkezik Avtobaza-val
499571ew2.png
 
Murmanszk-BN az Északi flottánál
https://www.youtube.com/watch?t=165&v=qGmg-R583MY
 
Vitaindítónak szánom ezt az általam jónak tartott bár kissé elnagyolt cikket : http://lazarbibi.blog.hu/2016/03/19/elektronikai_hadviseles_napjainkban cikket
 
Murmanszk
https://www.youtube.com/watch?v=PBD1Sz5fanU&ebc=ANyPxKoIzfw5zxYBh2f5wI2IgN0vJLnexVUlvTH4mTl9adJiQkwXaOrm65spoVkWOXFrUf-VK9p74IfUsCdXXZ81mC1DPzRW9A
 
gacsat

Menj el 10 km-et futni egy jó futócipőben meg egy gagyiban es azonnal megváltozik a véleményed.

Jemenben, Afghanisztànban stb a filléres gagyi szandàlok azért gyakran verik a " jò futòcipöt".
 
aquarell

Ez tévedés.Egy afgán felkelő felszerelése pár tár meg egy gépkarabély nem több 8-10 kilónál ellenben egy katonán van vagy 25 kiló alaphangon.