Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Akinek nem tetszik a 18 fok, kereshet magának más munkahelyet (ha tud, mert a munkaerőpiacon is gondok lesznek, ja és a magánszektorban is visszább veszik a fűtést, főleg a kisebb cégeknél). Vagy felvesz 1-2 réteg aláöltözetet és probléma megoldva.

Eleve AKÁR 18 fokról volt szó, az uniós gázfogyasztás csökkenésnek eleget teendő.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
Szerintem a várhatő élettartamra gondolsz egyfelől, mésfelől: a 10. életévüket túlélőkre szűkítve mennyi volt a válható élettartam? 50 felett tudtommal.
Igen arra.
Ettől függetlenül hamis az összehasonlítás, mivel akkoriban nem ülőmunkát végeztek. A könnyű és nehéz fizikai munkához a mai jogszabályok is sokkal alacsonyabb minimumhőmérsékletet engedélyeznek, nyilván nem véletlenül.
Ráadásul a régi korok emberei más hőmérsékleti viszonyok között nőttek fel, gyerekkoruk óta (ha túlélték a gyerekkorukat...) ehhez alkalmazkodott a szervezetük.
A mai korok (magyar) embere meg pl. a szabályozhatlanul meleg távfűtéshez. És most egy hirtelen váltásról lenne szó.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
Eleve AKÁR 18 fokról volt szó, az uniós gázfogyasztás csökkenésnek eleget teendő.
Igen, most jogszabályilag lehetővé tettük magunknak, hogy tarra vágjuk az erdőt, de most AKÁR (cserkészbecsszóra) meg fogjuk hagyni úgy, mintha jogszabályt sem módosítottunk volna.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Mi ebben a csúsztatás? Ez van fehéren-feketén a 3/2002. (II. 8.) SzCsM-EüM együttes rendeletben.
Egy gyors olvasás után bevallom nem állt össze nekem, hogy pl. egy élelmiszer raktárban, ahol 19 fok van a szárazárun és 4 fok a hűtött részen, akkor ott mit is kell csinálni.
 
M

molnibalage

Guest
Ismétlem: ha egyidőben nem törölné el a home office-t, még talán lehetne mögötte józan észt feltételezni - ha jogszabályellenes is.
De energiagazdálkodás szempontjából a kettő egymás ellen hat. Multiplikátorhatásuk csak a dolgozók szívatásában jelentkezik.
Nem biztos. Egyébi szinten pont a melósnak spórolás. A HO-os télen nekem a hőfogyasztásom 4691 kWh volt a teljes téli szezonban.
A 2016/17-es télen ez 1800 kWh volt. Ez később felment bőven 2000 fölé is, de látszik a difi.
Nekem kWh egyenértékben ez is bőven a támogatotton belül van, na de aki nem korszerű ingatlanban lakik?

Ha a tömegközi árát nem emelik akkor a nemzetgazdasági szinten költség a támogatás miatt, de egyénileg a HO meg nem engedése max. a budira is autóval járónak lehet gond a számok alapján.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
Egy gyors olvasás után bevallom nem állt össze nekem, hogy pl. egy élelmiszer raktárban, ahol 19 fok van a szárazárun és 4 fok a hűtött részen, akkor ott mit is kell csinálni.
Egyrészt ezeken a helyeken nem tudom, a munkaidő hány %-ában végeznek ülőmunkát, másrészt ott a védőruha, a 16. §, a 18. §, plusz az 1. melléklet "Megengedhető levegőkörnyezeti értékek" szakasz 1.5-1.6. pontja.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
Nem biztos. Egyébi szinten pont a melósnak spórolás. A HO-os télen nekem a hőfogyasztásom 4691 kWh volt a teljes téli szezonban.
A 2016/17-es télen ez 1800 kWh volt. Ez később felment bőven 2000 fölé is, de látszik a difi.
Nekem kWh egyenértékben ez is bőven a támogatotton belül van, na de aki nem korszerű ingatlanban lakik?

Ha a tömegközi árát nem emelik akkor a nemzetgazdasági szinten költség a támogatás miatt, de egyénileg a HO meg nem engedése max. a budira is autóval járónak lehet gond a számok alapján.
Azért ne tegyünk úgy, mintha a járművek energiafogyasztása az utasterheléstől független lenne, emellett ott van a home office nélkül érezhetően megnövekedő gépjárműforgalom okozta többletmenetidő energiaigénye is. Másrészt - főleg vidéken - a rossz közösségi közlekedési lefedettség miatt a gépjárművel ingázás nem luxus, hanem létszükséglet. De a főváros modal splitje sem tolható a közösségi közlekedés felé, zajlik a teljesítménykivonás (lásd BKV járművezetőhiány), ennek okán a rosszabb ellátás.
 
M

molnibalage

Guest
Azért ne tegyünk úgy, mintha a járművek energiafogyasztása az utasterheléstől független lenne, emellett ott van a home office nélkül érezhetően megnövekedő gépjárműforgalom okozta többletmenetidő energiaigénye is. Másrészt - főleg vidéken - a rossz közösségi közlekedési lefedettség miatt a gépjárművel ingázás nem luxus, hanem létszükséglet. De a főváros modal splitje sem tolható a közösségi közlekedés felé, zajlik a teljesítménykivonás (lásd BKV járművezetőhiány), ennek okán a rosszabb ellátás.
Pont erről beszélek.
Az összevissza támogatás miatt ez valakinek jó, valakinek nem.
De ha a BKV-nak nem lesz árama, akkor a kérdés költői.
A BKV bérlet valamilyen szintű áremelése elkerülhetetlen lesz az infláció miatt is.
Mondjuk annak infláció követő emelése sem volt vagy hány éve is? 2013 óta, ha jól emlékszem.
Ezért senkinek nem kéne felhördülnie, ha jövőre az is jó 30%-kal drágább lesz.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ezekben az állásokban nem kevés ötven-hatvan éves nő is van, sok esetben gyenge egészségi állapotban? Őket akarod fekvőztetni? Ha meg sokan kiesnek a munkából és nem tudsz ügyet intézni, késik a szülők-nagyszülők nyugdíja, akkor meg a Hivatal k. anyját lesz?
Nagyapám meg nagyanyám az 50-es években úgy 5-6 évig (amíg nagyapám lediplomázott) egy trafikban nyomták a Hadik-laktanya mellett, mert az járt a hadirokkantaknak. Nem volt fűtés, kiadóablakot folyamatosan nyitogatni kellett akkori téli körülmények között is. Az utolsó két évben beszereztek egy PB palackos ETA fűtést. Bizony az még az égésterméket nem ki, hanem maga alá termelte... akkor ez volt a normál. Ehhez képest a 18 fokra fűtés luxus. Elpuhányult a nép, ez van. Bezzeg az übermensch németek kibírják a 19 fokot, de ez is megerősíti a felsőbbrendőségüket...
Hidd el ígyis úgyis fogunk erősen anyázni az elkövetkező időszakban, mert lesz bőven fennakadás, és a 18 fok lesz a legkisebb probléma szerintem...
Az meg, hogy én akarom fekvőztetni mutatja mennyire nem vetted fel a fordulatot kormányunk stílusával, mert arra próbáltam finoman utalni, hogy majd nyilván ki fog jönni egy kedves ÁNTSZ jelentés, amiben biztos nem az N darab fekvőtámasz lesz benne, de biztos vagyok benne, hogy valami hasonló rendszeres időközönként előírt mozgás lesz benne, amivel biztonságosnak lesz minősítve a 18 fok, illetve egyedi egészségügyi állapot szerint majd orvosi igazolással nyilván annak az 5 embernek hivatalonként majd adnak 20 fokos szobát, és vagy maradnak az eredeti helyükön 18-ban vagy mennek a 20 fokos kijelölt munkahelyre.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Gázárak
718958_gazar_europa.jpg



Mármint a lakossági gáz ára a fogyasztónak ….

Mert sajnos a külker mérlegben nem látszik az olcsóság a 5000 milliárdos gördülő deficittel…ami a júniusi majd duplája.
Az továbbra is itt van a nyakunkon és valahogy fizetni/finanszírozni kell!
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 066
30 563
113
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
236
641
93
Istenem
Ennyi hülyeséget összehordani....
Nincs itt más valaki a DUFIból hogy kifejtse....
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Home Office = 8-10 óra/nap pc/laptop használat. Áram! Az online oktatásnál áthárított költség...

Mennyi is az a költség? Napi 1kWh? Nem egy halálos összeg...
Amúgy meg pont olyan, mintha árammal fűtenéd el ezt az összeget. Kvázi besegít a fűtésedbe.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nem megmondtam mar regen, hogy hulni fog a levego, itthon is a telen? Akkor aztan kaptam hideget, meleget...
Most OV orszagavan miert is lesz huvos telen? Igy akarunk szolidarisak lenni az EU-val, vagy az ukrikkal? OV azt is mondta, tegnap vagy ma, hogy itf a hosszutavu szerzodeseink miatt lesz a telen energia, iparnak, lakossagnak egyarant. Akkor most ki hazudik?

rosszul öregedett az orosz gáz rezsicsökkentés szöveg...
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Kopi2000

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
  • Tetszik
Reactions: enzo and aquarell