Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Ez december 12, európai hálózat frekvenciája.
Hárfás Zsolt-tól loptam, ez mennyire volt problémás helyzet?
320147275_700595418082388_4382561194940357273_n.jpg
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 625
32 173
113
Elmúlik a tél is, elmúlik a nyár is, aztán majd csak a szép emlék marad, hogy milyen jó volt otthon ülni a szobbáan, a száraz kenyeret rágcsálva megtakarítani azt a pénzt, ami jövőre a felét se éri már!

De ha a munkába járás üzemanyagköltsége 40k fölé meg, akkor nyugtass meg, hogy nem maradsz otthon!

Még nem kóstoltam, de biztos egyik se olyan keserű, mint te.


Jó lehet a családnak nézni a friss kenyeret, amikor mondod nekik, hogy megtehetnénk, hogy megesszük, de van még a szárazból, mi gógyis vidékiek vagyunk! Van pár gógyis tippem: Elmehetsz a családdal a Normafára is! Csak nehogy közöld a családdal, amikor odaértél, hogy mégsincs hóember építés, mert fizetős lett a parkolás, és megtehetnénk, hogy kifizetem, de nem volt kolbászból a kerítés!


Az biztos, hogy nem a minőségi ételeken, mert az nem sokat vesznek sajnos honfitársaink.
Ha meglátom, hogy esik a hó, nekem a disznóvágás jut eszembe!
Ha érzed a bugyt a lábadba akkor tedd !
B@szki "bugyit" olvastam!
Akkor Mordorban is lesz vilagossag?
Max. Erdélyben.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Miről van szó? se a címe, se a leírása nem hordoz semmi információt a tartalom témáját illetően.
Ahol valakinek a képe ilyen arányban rajta van a borítóképen, oda nem kattintok, sem oda, ahol "műszaki csatorna" és a műszaki tartalom kimerül az outsourced grafikában, de az "insane engineering behind..." marad az általános iskola szintjén (igen, kattintottam, mert a Blackbird-ről volt szó)

Továbbra is tartom, hogy aki érti és benne van, csinálja, aki nem, az meg próbál ebből meggazdagodni - értékes és tisztelendő kivételek a hobbisták, akik meló mellett a szabadidőben csinálják.

Sajnos a világ nem a tartalmat, hanem a körítést eszi, nem baj, ha nem érti, legalább látványos.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 721
113
Miről van szó? se a címe, se a leírása nem hordoz semmi információt a tartalom témáját illetően.

Nem teljesen új a dolog, már nyáron elfogadták:


És itt az újabb, az importot is megadóztatják:


Ez egy foshuzatos raklapszar csatorna. Felkonteos clickbait szarokkal

A marxistáknak sem tetszett a dolog:


És itt van az unió saját szájából:


Ez meg még az év elejéről:

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 721
113
Ők is kritizálják:


Még egy link:


Miről szól ez valójában?

Ahogy nekem tűnik, az USA helyzetbe hozásáról, az amerikai ipar mentességet fog kapni mert ők aztán nagyon klímavédők. Az EU így sem versenyezhet majd az USA-beli gyártással. Kínát kiszorítják, leválasztják a termelési láncokból.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999 and BJani

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
Ez december 12, európai hálózat frekvenciája.
Hárfás Zsolt-tól loptam, ez mennyire volt problémás helyzet?
320147275_700595418082388_4382561194940357273_n.jpg

Itt ezt írják a dologról:
"Bei unserem Stromnetz darf sich die Welle nur minimal langsamer als 50-mal pro Sekunde drehen, schon bei unter 49 Umdrehungen pro Sekunde fallen ganze Teile des Netzes aus. Bei 47,5 U/sec wird das Netz „abgewürgt“ – die Kraftwerke fallen aus, es kommt zum Blackout."
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 721
113
Ahol valakinek a képe ilyen arányban rajta van a borítóképen, oda nem kattintok, sem oda, ahol "műszaki csatorna" és a műszaki tartalom kimerül az outsourced grafikában, de az "insane engineering behind..." marad az általános iskola szintjén (igen, kattintottam, mert a Blackbird-ről volt szó)

Továbbra is tartom, hogy aki érti és benne van, csinálja, aki nem, az meg próbál ebből meggazdagodni - értékes és tisztelendő kivételek a hobbisták, akik meló mellett a szabadidőben csinálják.

Sajnos a világ nem a tartalmat, hanem a körítést eszi, nem baj, ha nem érti, legalább látványos.

Jó, talán nem kellett volna valóban ide PJW-t linkelni.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 721
113
M

molnibalage

Guest
  • Tetszik
Reactions: enzo