Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
  • Nagyon mobil a társadalom. Ritka, hogy akár egy ember is ugyanabban a házban élje le a az életét. Több generáció meg végképp nem szokott egész életében ugyanott élni. Tehát kevésbé szempont, hogy időtálló, értéktartó legyen az épület.
Ez biztos? Én úgy tudom, hogy a társadalomnak csak egy igen kis szelete mobil, ők átlag felett. A többi meg pont, mint itt.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
653
965
93
Van egy USA elmélet , mi szerint a ház az max egy emberöltőre kell szóljon ! Ezt azzal magyarázzák , hogy a gépészetet is illik megújítani olyan 40-60 évente ! Ha egy ház eléri ezt az időt már nem is divatos , nem is korszerű . Így könnyebb az egészet bedarálni ha fából/könnyű szerkezetből épült mint egy betonból/téglából/vasból épültet arról nem is beszélve , hogy nagyságrendekkel olcsóbb és gyorsabb az építése is . Ezek mind kihatnak a környezet terhelésre is ! A PUR technológiával meg ki lehet minden korábbi energetikai és statikai gyengeséget is küszöbölni ! Ha az egészet meg egy rövid 30 éves vágásfordulójú akác vagy nyárfa ültetvényre alapozunk akkor meg az alap anyag is felnő 2x is egy ilyen ház élettartama alatt ! Valahogy ez lehet közel az igazsághoz ! Természetesen fenntartva azt , hogy ennek is megvannak a korlátai !
A PUR alatt a poliuretánt érted?
 
  • Tetszik
Reactions: Miskolci Ogre

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 830
6 685
113
Akinek kétségei lennének arról, hogy mi lenne Paks2 sorsa ellenzéki győzelem esetén:


Aztán rájönnek, hogy mekkora pénz lojális vállalkozóknak kiszórni a megbízásokat és úgy nyomják a pecsétet az engedélyekre, hogy kigyullad a papír a 256. oldalon is!
Anno ugyanazok a baloldaliak kezdték el Paks 2 alapjait lerakni az oroszokkal, akik aztán Paks 2 ellen szavaztak 2010 után minden egyes alkalommal, amikor szavazás volt róla.
Nekik nem az a bajuk, hogy lesz vagy nem lesz Paks 2. Nekik az a bajuk, hogyha nem nyernek jövőre, akkor kimaradnak belőle.

Az EU-nak is az a baja, hogy nem európai uniós vállalat építené fel, ezért lehet olyanokkal lekenyerezni őket, hogy ezt-azt az erőműhöz nyugatról kell venni (pl:generátor) és máris EU-kompatibilis lesz az, meg környezetbarát.

Széll Bernadett mondjuk egy kivételes politikus, mert ő talán kormányon is ellene lenne, de mekkora szelet ő az ellenzékben?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 585
26 255
113
A PUR alatt a poliuretánt érted?
Szórt PUR(Poliuretán) hab tecnológia ! Tökéletesen szigetel és olyan merevséget ad pluszban ami megszünteti a könnyűszerkezetes épületek(itt főleg a fa szerkezetesre gondolok de igaz a többire is ) szerkezeti mozgását/nyikorgását !
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 585
26 255
113
Ja, és a szigeteletlen ház lábnyoma meg akkora 20 év után, mint téglaházé.
Aki könnyűszerkezetes (de bármilyen technológiájú ) házat kellő szigetelés nélkül épít az egy dilettáns ökör ! A könnyűszerkezetes házak kb 60-65%-ába kerülnek a hagyományosoknak ! Hátrányuk , hogy többszintes épületek nem nagyon építhetőek azzal a stabilitással mint a beton/vas/tégla szerkezetűek !
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 585
26 255
113
Az EU-nak is az a baja, hogy nem európai uniós vállalat építené fel, ezért lehet olyanokkal lekenyerezni őket, hogy ezt-azt az erőműhöz nyugatról kell venni (pl:generátor) és máris EU-kompatibilis lesz az, meg környezetbarát.
Egyszer már hagytuk a Franciákat Orosz technikához nyúlni majdnem baj lett belőle , a blokk meg jó sokáig nem termelt !
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 585
26 255
113
A könnyűszerkezetes házaknak megvannak a maguk problémai:
  • Minimális a hőtároló tömeg. Ezért többet kell használni nyáron a klímát és ősszel, tavasszal előbb kell elkezdeni és később lehet abbahagyni a fűtést.
  • A minimális tömeg miatt rossz a hangszigetelés. Főleg a mély hangokkal szemben.
  • Könnyen megtámadják, beköltöznek a kártevők. Rovarok, rágcsálók. Az amerikai, fából és gipszkartonból készült házaknál rendszeres probléma a csótányok, termeszek, hangyák irtása. A ciánozás pedig a lakóknak sem használ. De az egerek, patkányok is könnyen átrágják a burkoló elemeket és falban, a puha és meleg szigetelőanyagban ideális fészkük van. Kaját pedig szereznek a beltérből.
  • Könnyebben kigyulladnak és leégnek, hiszen bár a gipszkarton egy bizonyos hőmérsékletig és ideig tűzálló, de a szerkezet teherviselő része gyúlékony. Egy tűzeset nagyobb kárt okoz. Ami nem ég el, az az oltásnál szétázik és aztán bedohosodik és szétrohad. Az egész falszerkezet sokkal kevésbé ellenálló a tűzzel szemben.
  • Folyamatos gondozást igényel. Ennek hiányában gyorsabban romlik az állapota.
  • Egy elszántabb betörő könnyen megbontja akár a falat is. Persze Amerikában betörő ellen nem biztonsági ajtót, hanem fegyvert használnak. Már ha épp otthon van a tulaj és nem a rabló lő elsőként. A lövedék meg átmegy az egész házon.
  • Kevésbé állnak ellen az extrém külső (időjárási) hatásoknak
  • Kevésbé időtállóak.
  • Kevésbé tartják az értéküket.
Ebben nagyon sok a dilettáns sztereotip megfogalmazás !

1. Nincs hőtároló tömeg viszont egyszerűen brutális hőszigetelés érhető el !
2. A jelenlegi rendszerek nagyon jó hangszigeteléssel rendelkeznek !
3. A kezelt fa és a PUR technológia totálisan kiküszöböli a kártevők/gombák problémát .
4. Látom a korszerű/megfizethető tűzgátló technológiákról nem sokat tudsz , a hagyományos GK nem tűzálló de van kifejezetten tűzálló típusa ! Ha egy hagyományos ház kiég ott a statikusok sokáig vizsgálódnak , hogy a szerkezet maradhat e? Mert ugye ott is csak a falak/födém marad jó esetben ! Ezzel szemben ha van biztosításod egy könnyűszerkezetes esetén 3-4 hónappal a tűz után már ismét új házban fogsz lakni ! De egy jó tűzvédelmi rendszerrel sok minden kiküszöbölhető !
5. A mai technológiák nem igényelnek több foglalkozást mint bármilyen más !
6. Az a betörő aki neki áll falat bontani az már annyira elszánt , hogy úgyis bemegy . Mellesleg a GK rendszerekhez van mechanikai védelmet nyújtó réteg is !
7. A tornádó mindent is visz a többit meg bírja a könnyűszerkezetes is sőt a tornádó után sokkal könnyebb az újjá építés !
8. Ez is csak részben igaz egy kő/beton/tégla fal tovább fog állni ez tény de mint írtam ezzel az is vállalva van , hogy a következő generációk keze meglesz kötve mert a falak időt állóak de a gépészet , nyílászárók , tető , burkolatok már pont annyira mint egy könnyűszerkezetesnél
9. Ebben igazad van de de ha életre van tervezve és építve akkor nem releváns !
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 934
13 547
113
Ez biztos? Én úgy tudom, hogy a társadalomnak csak egy igen kis szelete mobil, ők átlag felett. A többi meg pont, mint itt.

Az USA-ban évente átlag 10% költözik más megyébe, vagy államba, de a fiatalok közt ez a 15%-ot is eléri évente. Nálunk ugyanez az adat évi 2 - 2,5%. Ebben nincs benne a településen, vagy megyén belüli költözés. Azokkal együtt 13% az éves költözési ráta, ami a fiatalok közt a 25%-ot is eléri évente. Nyilván a bérlők közt ez magasabb (24%) a tulajdonosok közt pedig alacsonyabb (6%). Tény hogy a költözési ráta csökken, de akkor is többszöröse az EU-s átlagnak.
https://www.jchs.harvard.edu/sites/...s_are_americans_stuck_in_place_frost_2020.pdf

Az átlag amerikai amíg felnő, addig is átlag egyszer költözik a család. Azután ahogy felnőnek és állást kap, jellemzően külön költöznek. Majd ezt élete során még párszor megteszi különböző okokból.
A jellemző költözési okok is gyakoribbak az USA-ban mint az EU-ban:
  • Az USA-ban több mint 1,5-szer nagyobb az éves munkahely váltási arány, mint az EU-ban és a legmagasabb fluktuációs arányú országa, sem éri el az USA adatát.
  • 1,5-szer nagyobb a házasságkötési és válási arány
  • Érdemben magasabb az egy szülőképes korú nőre jutó élveszületések száma
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 934
13 547
113
Ebben rendkívül sok a dilettáns megfogalmazás.

1. Nincs hőtároló tömeg viszont egyszerűen brutális hőszigetelés érhető el !

A hőszigetelés annyi, amennyit beépítenek. Egy tégla/beton házat is pont ugyanúgy be lehet szigetelni akár gazdaságilag észszerűtlen mértékig is. Sőt most már EU-s előírás a "közel nulla energiaigényű" új épület építés, miközben a magyar új lakóépületek továbbra is elenyésző hányada épül könnyűszerkezetes technológiával.
A hőtároló tömeg viszont akkor is hiányzik a könnyűszerkezetes épületekből, ha bármilyen vastag szigetelés kerül beépítésre. A nagyobb tömegű szerkezet gépi klimatizálás nélkül is kiegyenlíti a napon belüli, vagy néhány nap, max egy hét időszakon belüli hőingást, vagy annak nagy részét. A könnyűszerkezet meg nem. Ez egyszerű fizika.

2. A jelenlegi rendszerek nagyon jó hangszigeteléssel rendelkeznek !

A hangszigetelésről javaslom kezdj el tájékozódni. A könnyűszerkezetes házakba beépített kis testsűrűségű, szálas szigetelőanyagok a magas hangok ellen még elfogadható hangszigetelést biztosítanak, de a mély hangok ellen bizony tömegre van szükség.

3. A kezelt fa és a PUR technológia totálisan kiküszöböli a kártevők/gombák problémát .

Ezt mond azoknak, akiknek széteszik a termeszek a fából és gipszkartonból készült házukat, vagy nem tudnak mit kezdeni a hangyákkal, vagy nem tudják kiirtani a csótányokat, vagy állandó probléma a rágcsálók beköltözése, stb... Szerinted vajon miért jóval nagyobb az USA-ban a rovar és rágcsáló irtó ipar, illetve ilyen szolgáltatási szektor, mint nálunk? A kezelt fa és PUR hab legfeljebb rosszabb ízű, de továbbra sem jelent érdemi akadályt a rovarok és rágcsálók számára.

4. Látom a korszerű/megfizethető tűzgátló technológiákról nem sokat tudsz , a hagyományos GK nem tűzálló de van kifejezetten tűzálló típusa ! Ha egy hagyományos ház kiég ott a statikusok sokáig vizsgálódnak , hogy a szerkezet maradhat e? Mert ugye ott is csak a falak/födém marad jó esetben ! Ezzel szemben ha van biztosításod egy könnyűszerkezetes esetén 3-4 hónappal a tűz után már ismét új házban fogsz lakni ! De egy jó tűzvédelmi rendszerrel sok minden kiküszöbölhető !

Természetesen csak és kizárólag neked lehet fogalmad a tűzvédelemről. Én tökkelütött vagyok hozzá. Az is csak véletlen, hogy a saját lakásomnál mindent megtettem a tűzvédelem érdekében.
Olyan tévképzeteim vannak, hogy egy tégla, vagy beton fal tovább áll ellent a tűznek és akadályozza a terjedését, mint egy fa szerkezetű könnyű szerkezetes. Nem mindegy, hogy csak egy helyiség ég ki, vagy az egész ház. Mint ahogy az sem mindegy, hogy menyi idő kell a tűz terjedéséhez és mennyi idő áll rendelkezésre a tűz felfedezésére és eloltására.
Olyan lázálmaim vannak, hogy a fát a tűzgátló impregnálás nem teszi éghetetlenné, csak nehezíti a meggyulladását. Ezzel szemben a téglát felettébb nehéz lenne eltüzelni.
Meg olyan tévelygésekben leledzem, hogy egy nem a teljes ház totál leégésével járó tűz eloltása után a téglaház mérsékelt károkat szenved a tűztől és az oltóvíztől. Ezzel szemben a faházban a tartószerkezet egy része is megsemmisül és a gipszkarton, meg a szigetelés megszívja magát és lehet cserélni, így a ház gazdasági totálkáros lesz.
Nekem buta egyednek az sem jutott eszembe, hogy a biztosítás megakadályozza tűzeseteteket. Biztosítás pedig kizárólag könnyűszerkezetre köthető. A biztosító pedig nyilván ugyanakkor a kártérítést fizet a kisebb értékű, kisebb költségű könnyűszerkezetes házban keletkezett kár után, mint a magasabb értékű téglaház után. Vagy mégsem? Mert ha mégsem, akkor nem mindegy, hogy mennyit kap az ember kézhez.

5. A mai technológiák nem igényelnek több foglalkozást mint bármilyen más !

Imádom az ilyen ex-katedra kijelentéseket, mindenféle alátámasztás nélkül.

6. Az a betörő aki neki áll falat bontani az már annyira elszánt , hogy úgyis bemegy . Mellesleg a GK rendszerekhez van mechanikai védelmet nyújtó réteg is !

Persze. Mindent be lehet páncélozni. De a gyakorlatban nem csinálják, mert elég drága és elvész a könnyűszerkezet egyik fő előnye. Egy ilyen szerkezetbe nem éri meg komoly védelmet nyújtó ajtót sem beépíteni, mert átmenennek mellette a falon, vagy beküldik tokostul.

7. A tornádó mindent is visz a többit meg bírja a könnyűszerkezetes is sőt a tornádó után sokkal könnyebb az újjá építés !

Nem mindegy, hogy csak megbontja a tetőt, vagy lerombolja az egész házat.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 408
20 567
113
A könnyűszerkezetes házakba beépített kis testsűrűségű, szálas szigetelőanyagok a magas hangok ellen még elfogadható hangszigetelést biztosítanak, de a mély hangok ellen bizony tömegre van szükség.
Ez nem szálas. Panelban hiába van vasbeton, mély ellen szar sem ér az sem.

Meg olyan tévelygésekben leledzem, hogy egy nem a teljes ház totál leégésével járó tűz eloltása után a téglaház mérsékelt károkat szenved a tűztől és az oltóvíztől. Ezzel szemben a faházban a tartószerkezet egy része is megsemmisül és a gipszkarton, meg a szigetelés megszívja magát és lehet cserélni, így a ház gazdasági totálkáros lesz.
Azért egy téglaháznak sem tesz jót. Mire az kiszárad és lehet javítani, egy könnyűszerkezest kis túlzással újjáépítenek.

A kár nagyja amúgy is a belsőépítészet/gépészet/ingóságok formájában lesz, nem a szerkezet meg a falaazás a nagy érték/költség.

Nem mindegy, hogy csak megbontja a tetőt, vagy lerombolja az egész házat.
Itthon nincsenek tornádók.

Persze. Mindent be lehet páncélozni. De a gyakorlatban nem csinálják, mert elég drága és elvész a könnyűszerkezet egyik fő előnye. Egy ilyen szerkezetbe nem éri meg komoly védelmet nyújtó ajtót sem beépíteni, mert átmenennek mellette a falon, vagy beküldik tokostul.
Egy középsulis osztálytársamék tégla házát úgy rámolták ki a anyaralásuk alatt, hogy a tetőcserepeket megbontották. De akár az ablakot is elég beütni a téglafalon. Mindig van gyenge pont. Egy riasztó+őrszolgálat előfizetés többet ér mint egy téglafal.
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
869
2 526
93
Akinek kétségei lennének arról, hogy mi lenne Paks2 sorsa ellenzéki győzelem esetén:



"Rossz hír érkezett Paks2 híveinek: a belorusz mintaerőmű leállítását követeli az Európai Parlament."

??? Hát őőő, izé első mondatnál már kisiklott a Szél gőzös .. a belorusz a szláv nyelvcsoport tagja az tény, de Paks2 az még mindig a "Leningrádi Atomerőmű II" "tesója" lesz .

Tesztüzemben a leningrádi 6. atomblokk​

https://www.vg.hu/vallalatok/energia/tesztuzemben-a-leningradi-6-atomblokk-3152323/
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi and fip7
M

molnibalage

Guest

"Rossz hír érkezett Paks2 híveinek: a belorusz mintaerőmű leállítását követeli az Európai Parlament."

??? Hát őőő, izé első mondatnál már kisiklott a Szél gőzös .. a belorusz a szláv nyelvcsoport tagja az tény, de Paks2 az még mindig a "Leningrádi Atomerőmű II" "tesója" lesz .

Tesztüzemben a leningrádi 6. atomblokk​

https://www.vg.hu/vallalatok/energia/tesztuzemben-a-leningradi-6-atomblokk-3152323/
Nem tudok mást használni erre a nőre, mint az igazi politikus kurva.
Az elevei kb. abban merülnek ki, hogy minden szar, amihez a narancsosnak köze van.

Aztán szerintem, ha megkérdezném, hogy mi az a gőzciklus vagy csak azz energia és teljesítménysűrűség közötti difit akkor csak pislogna. Meg mi az, hogy intermittens termelő. Gondolom böfögné jelzőként, hogy "energiatárolás", de parméterek nélkül.
Ja, mert neki "elvei" vannak, meg "hite". Hiszen ő beszél "hívőkről"...

Egy nagy pofán verés ráférne már.
Még annyit sem tud ez az ostoba picsa, hogy micsoda az a próbaüzem.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
amugy EU-ba nincs semmi gond, minden szep es jo, ma aranykor van wazzeg ...es mostmar azon kell agyalni a eu-s burokrataknak hogy a feher ruszkik mit csinalnak sajat orszagukba (ami nem hogy nem EU-tag, hanem meg nincsenek valami szuper jo kapcsolatok sem az EU-val mert kopkodik egymast mar egy jo ideje).

eszem megal.

ki ez a bernadett csajszi? gondolom hogy politikus, mert irt egy nagy szoveget, depolitikan kivul, semmi konkret nincs benne. lehet jo dolog, hogy a szerb politikai katyvasz melett, nem figyelem a magyarorszagi okoskodast is.
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 585
26 255
113
A hangszigetelésről javaslom kezdj el tájékozódni. A könnyűszerkezetes házakba beépített kis testsűrűségű, szálas szigetelőanyagok a magas hangok ellen még elfogadható hangszigetelést biztosítanak, de a mély hangok ellen bizony tömegre van szükség.
Bazzeg ne oktass már ! Sok éve ezzel foglalkozok bármilyen hihetetlen nekem veled ellentétben nem Gugli ismeretem hanem valós van ! Van saját építőipari cégem korszerű technológiákkal ! Te könnyűszerkezetes házat csak a youtube-on látsz én meg építek ! Imádom amikor a kibicek osztják az észt !
Természetesen csak és kizárólag neked lehet fogalmad a tűzvédelemről. Én tökkelütött vagyok hozzá. Az is csak véletlen, hogy a saját lakásomnál mindent megtettem a tűzvédelem érdekében.
Olyan tévképzeteim vannak, hogy egy tégla, vagy beton fal tovább áll ellent a tűznek és akadályozza a terjedését, mint egy fa szerkezetű könnyű szerkezetes. Nem mindegy, hogy csak egy helyiség ég ki, vagy az egész ház. Mint ahogy az sem mindegy, hogy menyi idő kell a tűz terjedéséhez és mennyi idő áll rendelkezésre a tűz felfedezésére és eloltására.
Olyan lázálmaim vannak, hogy a fát a tűzgátló impregnálás nem teszi éghetetlenné, csak nehezíti a meggyulladását. Ezzel szemben a téglát felettébb nehéz lenne eltüzelni.
Meg olyan tévelygésekben leledzem, hogy egy nem a teljes ház totál leégésével járó tűz eloltása után a téglaház mérsékelt károkat szenved a tűztől és az oltóvíztől. Ezzel szemben a faházban a tartószerkezet egy része is megsemmisül és a gipszkarton, meg a szigetelés megszívja magát és lehet cserélni, így a ház gazdasági totálkáros lesz.
Nekem buta egyednek az sem jutott eszembe, hogy a biztosítás megakadályozza tűzeseteteket. Biztosítás pedig kizárólag könnyűszerkezetre köthető. A biztosító pedig nyilván ugyanakkor a kártérítést fizet a kisebb értékű, kisebb költségű könnyűszerkezetes házban keletkezett kár után, mint a magasabb értékű téglaház után. Vagy mégsem? Mert ha mégsem, akkor nem mindegy, hogy mennyit kap az ember kézhez.
Látom te ebben is profi vagy mert a TE házadban ez így van ! Én meg ebből (is) élek ! Te okoskodsz én meg csinálom !

Persze. Mindent be lehet páncélozni. De a gyakorlatban nem csinálják, mert elég drága és elvész a könnyűszerkezet egyik fő előnye. Egy ilyen szerkezetbe nem éri meg komoly védelmet nyújtó ajtót sem beépíteni, mert átmenennek mellette a falon, vagy beküldik tokostul.
m2.ként van is vagy 2000 Ft plusz költség amivel még mindig bőven a hagyományos technológiáktól jóval olcsóbb és gyorsabb ! Mennyire árazod az időt ?

Nem mindegy, hogy csak megbontja a tetőt, vagy lerombolja az egész házat.
A tornádó szétbasz mindent ! Amíg a hagyományos házat újra használhatóvá teszed addig a könnyűszerkezetest újraépíted !

De felőlem erőlködj csak nyugodtan de vigyázz nehogy bef.ssál !
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75
G

Galthran

Guest
amúgy gipszkarton házat lehet zártszelvény vázzal is építeni és akkor nem kell tartani a rovaroktól
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 585
26 255
113
Ez nem szálas. Panelban hiába van vasbeton, mély ellen szar sem ér az sem.


Azért egy téglaháznak sem tesz jót. Mire az kiszárad és lehet javítani, egy könnyűszerkezest kis túlzással újjáépítenek.

A kár nagyja amúgy is a belsőépítészet/gépészet/ingóságok formájában lesz, nem a szerkezet meg a falaazás a nagy érték/költség.


Itthon nincsenek tornádók.


Egy középsulis osztálytársamék tégla házát úgy rámolták ki a anyaralásuk alatt, hogy a tetőcserepeket megbontották. De akár az ablakot is elég beütni a téglafalon. Mindig van gyenge pont. Egy riasztó+őrszolgálat előfizetés többet ér mint egy téglafal.
Jól látod . A PUR technológiát mi is csináljuk ! 23cm PUR hab már a passzívház alatti hőszig értéket tudja !
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 068
1 917
113
Folytatódik Polgárék napelemes kalandja. Három szakértő is megszakérti mi a gond. A sznet ima ezentúl: termelési garancia.

 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 500
60 014
113
Nem tudok mást használni erre a nőre, mint az igazi politikus kurva.
Az elevei kb. abban merülnek ki, hogy minden szar, amihez a narancsosnak köze van.

Aztán szerintem, ha megkérdezném, hogy mi az a gőzciklus vagy csak azz energia és teljesítménysűrűség közötti difit akkor csak pislogna. Meg mi az, hogy intermittens termelő. Gondolom böfögné jelzőként, hogy "energiatárolás", de parméterek nélkül.
Ja, mert neki "elvei" vannak, meg "hite". Hiszen ő beszél "hívőkről"...

Egy nagy pofán verés ráférne már.
Még annyit sem tud ez az ostoba picsa, hogy micsoda az a próbaüzem.
Sokszor nem ertek egyet a megfogalmazasoddal, de ez most kivétel! :). :). :)
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin