Ebben rendkívül sok a dilettáns megfogalmazás.
1. Nincs hőtároló tömeg viszont egyszerűen brutális hőszigetelés érhető el !
A hőszigetelés annyi, amennyit beépítenek. Egy tégla/beton házat is pont ugyanúgy be lehet szigetelni akár gazdaságilag észszerűtlen mértékig is. Sőt most már EU-s előírás a "közel nulla energiaigényű" új épület építés, miközben a magyar új lakóépületek továbbra is elenyésző hányada épül könnyűszerkezetes technológiával.
A hőtároló tömeg viszont akkor is hiányzik a könnyűszerkezetes épületekből, ha bármilyen vastag szigetelés kerül beépítésre. A nagyobb tömegű szerkezet gépi klimatizálás nélkül is kiegyenlíti a napon belüli, vagy néhány nap, max egy hét időszakon belüli hőingást, vagy annak nagy részét. A könnyűszerkezet meg nem. Ez egyszerű fizika.
2. A jelenlegi rendszerek nagyon jó hangszigeteléssel rendelkeznek !
A hangszigetelésről javaslom kezdj el tájékozódni. A könnyűszerkezetes házakba beépített kis testsűrűségű, szálas szigetelőanyagok a magas hangok ellen még elfogadható hangszigetelést biztosítanak, de a mély hangok ellen bizony tömegre van szükség.
3. A kezelt fa és a PUR technológia totálisan kiküszöböli a kártevők/gombák problémát .
Ezt mond azoknak, akiknek széteszik a termeszek a fából és gipszkartonból készült házukat, vagy nem tudnak mit kezdeni a hangyákkal, vagy nem tudják kiirtani a csótányokat, vagy állandó probléma a rágcsálók beköltözése, stb... Szerinted vajon miért jóval nagyobb az USA-ban a rovar és rágcsáló irtó ipar, illetve ilyen szolgáltatási szektor, mint nálunk? A kezelt fa és PUR hab legfeljebb rosszabb ízű, de továbbra sem jelent érdemi akadályt a rovarok és rágcsálók számára.
4. Látom a korszerű/megfizethető tűzgátló technológiákról nem sokat tudsz , a hagyományos GK nem tűzálló de van kifejezetten tűzálló típusa ! Ha egy hagyományos ház kiég ott a statikusok sokáig vizsgálódnak , hogy a szerkezet maradhat e? Mert ugye ott is csak a falak/födém marad jó esetben ! Ezzel szemben ha van biztosításod egy könnyűszerkezetes esetén 3-4 hónappal a tűz után már ismét új házban fogsz lakni ! De egy jó tűzvédelmi rendszerrel sok minden kiküszöbölhető !
Természetesen csak és kizárólag neked lehet fogalmad a tűzvédelemről. Én tökkelütött vagyok hozzá. Az is csak véletlen, hogy a saját lakásomnál mindent megtettem a tűzvédelem érdekében.
Olyan tévképzeteim vannak, hogy egy tégla, vagy beton fal tovább áll ellent a tűznek és akadályozza a terjedését, mint egy fa szerkezetű könnyű szerkezetes. Nem mindegy, hogy csak egy helyiség ég ki, vagy az egész ház. Mint ahogy az sem mindegy, hogy menyi idő kell a tűz terjedéséhez és mennyi idő áll rendelkezésre a tűz felfedezésére és eloltására.
Olyan lázálmaim vannak, hogy a fát a tűzgátló impregnálás nem teszi éghetetlenné, csak nehezíti a meggyulladását. Ezzel szemben a téglát felettébb nehéz lenne eltüzelni.
Meg olyan tévelygésekben leledzem, hogy egy nem a teljes ház totál leégésével járó tűz eloltása után a téglaház mérsékelt károkat szenved a tűztől és az oltóvíztől. Ezzel szemben a faházban a tartószerkezet egy része is megsemmisül és a gipszkarton, meg a szigetelés megszívja magát és lehet cserélni, így a ház gazdasági totálkáros lesz.
Nekem buta egyednek az sem jutott eszembe, hogy a biztosítás megakadályozza tűzeseteteket. Biztosítás pedig kizárólag könnyűszerkezetre köthető. A biztosító pedig nyilván ugyanakkor a kártérítést fizet a kisebb értékű, kisebb költségű könnyűszerkezetes házban keletkezett kár után, mint a magasabb értékű téglaház után. Vagy mégsem? Mert ha mégsem, akkor nem mindegy, hogy mennyit kap az ember kézhez.
5. A mai technológiák nem igényelnek több foglalkozást mint bármilyen más !
Imádom az ilyen ex-katedra kijelentéseket, mindenféle alátámasztás nélkül.
6. Az a betörő aki neki áll falat bontani az már annyira elszánt , hogy úgyis bemegy . Mellesleg a GK rendszerekhez van mechanikai védelmet nyújtó réteg is !
Persze. Mindent be lehet páncélozni. De a gyakorlatban nem csinálják, mert elég drága és elvész a könnyűszerkezet egyik fő előnye. Egy ilyen szerkezetbe nem éri meg komoly védelmet nyújtó ajtót sem beépíteni, mert átmenennek mellette a falon, vagy beküldik tokostul.
7. A tornádó mindent is visz a többit meg bírja a könnyűszerkezetes is sőt a tornádó után sokkal könnyebb az újjá építés !
Nem mindegy, hogy csak megbontja a tetőt, vagy lerombolja az egész házat.