Építőipar, lakáspiac

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 057
16 196
113
Az úgynevezett "Lakásválság" számokban.

Néhány árulkodó adat:
1990 --> 2022
Lakásállomány, 1990 / 2022 : 3 853 288 --> 4 519 271
ebből 1 szobás, 1990 / 2022 : 645 064 --> 458 437
ebből 2 szobás, 1990 / 2022 : 1 680 918 --> 1 696 221
ebből 3+ szobás, 1990 / 2022 : 1 527 306 --> 2 364 613
Száz lakásra jutó lakos, országos : 269 --> 214
Száz lakásra jutó lakos, Budapest: 254 --> 182
Száz szobára jutó lakos, országos : 114 --> 78

Nem lakhatási válság van, hanem az elmúlt 30 év óta a legnagyobb a fajlagos kínálat..

 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az úgynevezett "Lakásválság" számokban.

Néhány árulkodó adat:
1990 --> 2022
Lakásállomány, 1990 / 2022 : 3 853 288 --> 4 519 271
ebből 1 szobás, 1990 / 2022 : 645 064 --> 458 437
ebből 2 szobás, 1990 / 2022 : 1 680 918 --> 1 696 221
ebből 3+ szobás, 1990 / 2022 : 1 527 306 --> 2 364 613
Száz lakásra jutó lakos, országos : 269 --> 214
Száz lakásra jutó lakos, Budapest: 254 --> 182
Száz szobára jutó lakos, országos : 114 --> 78

Nem lakhatási válság van, hanem az elmúlt 30 év óta a legnagyobb a fajlagos kínálat..

Ja értem, akkor semmi baj. Ja hogy egy 20 nmes luk 20 millió, hát na, ez nem válság.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick
M

molnibalage

Guest
Az úgynevezett "Lakásválság" számokban.

Néhány árulkodó adat:
1990 --> 2022
Lakásállomány, 1990 / 2022 : 3 853 288 --> 4 519 271
ebből 1 szobás, 1990 / 2022 : 645 064 --> 458 437
ebből 2 szobás, 1990 / 2022 : 1 680 918 --> 1 696 221
ebből 3+ szobás, 1990 / 2022 : 1 527 306 --> 2 364 613
Száz lakásra jutó lakos, országos : 269 --> 214
Száz lakásra jutó lakos, Budapest: 254 --> 182
Száz szobára jutó lakos, országos : 114 --> 78

Nem lakhatási válság van, hanem az elmúlt 30 év óta a legnagyobb a fajlagos kínálat..

Lehidalok, mennyire nem érzed egy sokparaméteres egyenlet változóit. Megnézed a mennyiséget és ezzel kész, le is tudva az egész.
A listád nem tartalmazza az alábbi faktorokat...
  • A lakásállományból mennyi az, ami eladó.
    Még te vagy más írta kb. két perccel ezelőtt, hogy egyesek csak megvették és hagyták pihenni.
    Ergo a piacon nincs is jelen... Ezzel már mennyiségi érvelés is bukik, de haladjunk tovább.


  • Aztán, ha meg is jelenik, olyan árszinten, ami megfizethetetlen, sokszor már külföldi adja el külföldinek. A csudálatos Ft árfolyam miatt a külföldi ingatlanosok kb. lerabolták a piacot. A Corvin sétánynál levő lakások kb. 80-90%-a airbnb-s. Tudom, mert az egyikben esküvőre érkező barát vett ki és láttuk, amit láttunk. De múlt héten, ahol lakom, a szél lesodort egy ágyhuzatot. Gondoltam visszaadom a gazdájának. A felettem levő 9 (3 emelet * 3 ) lakásból bekopokgva/csöngetve egyben sem nyitottak ajtót. Most akkor vagy valami csoda van, hogy 9 lakóból 9 nem volt otthon vasárnap délelőtt, vagy kettőt lehet találni, hogy miért voltak éppen üresek... Az állományból akkor vond le az airbnb-s mennyiséget is.

  • A maradék állomány túlnyomó része fostaliga. Szó szerint. Tegnap is mentünk kreatívan fotózott lakást nézni (bár nem magunknak). Ha közölnék a hirdetésben a pontos helyet, akkor műholdon megnéztem volna és el se mentem volna megnézni, akkor fos volt. De csodajó látni pl. panelt, amit árulnak és az ablakfontón látszott, hogy szigeteletlen az épület. A vele szemben levő meg már az volt. Na, ott nem volt eladó lakás...

  • És minden drágább, a fos is.
Te meg képes vagy kihozni azt, hogy jobb a helyzet, mint valaha. Pusztán mert A szám nagyobb, mint B. De hogy ezek mögött milyen minőségi paraméterek vannak és mennyire nem igaz pusztán a mennyiség, hát az kit érdekel. Az átlagfizetésből Bp. külsőn nem lehet egy 30 nm-es lakást kivenni és megélni gyakorlatilag. És ki ne találd, hogy vidéken jobb. Poénból néztem szegedi, és más árakat is. Kb. Bp....
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Poénból néztem szegedi, és más árakat is. Kb. Bp...
Azért jóval olcsóbb, kb 2/3a. Csak budapestiként nehezen értelmezhető, hogy ott a mocsok nagy távolságban lévő kolim volt kényelmes 3/4 óra sétára a belvárostól.
Ez pesten a szomszéd buszmegálló sok helyen.
A belváros persze ott is drága
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
152
897
93
A maradék állomány túlnyomó része fostaliga. Szó szerint. Tegnap is mentünk kreatívan fotózott lakást nézni
Múlt héten néztünk egy házat, konkrétan meg volt photoshopolva a kép, hogy ne látszódjon, hogy a ház hátulja romos. Csak egy nagy sötétség volt a fotón ott holott minden más szépen látszott.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez nem büntetőjogi kategória már?
Nem tudom. Gondolom "emberi hiba", "véletlen". Párszor megtörténik ilyen, meg nagyságrendileg 10 éves képek fent léte is előfordul.
(Onnan derült ki, hogy volt aki szerette volna megnézni árverés előtt. Persze ha olyan a tulaj, akkor főleg falun igen kellemetlen tud lenni. )

De amúgy állítólag, legalábbis van aki azt mondja így is börtönben van. De nem tudom, hogy mi a valóságtartalma.
 
  • Hűha
Reactions: BJani

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Tippek a lakberendezéshez!
Humornak is elmenne.

 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 057
16 196
113
Olcsóbb a szerződésszegésre a büntikamat mint a piaci hitel.. :D

 
K

Kopi2000

Guest
Olcsóbb a szerződésszegésre a büntikamat mint a piaci hitel.. :D

Lattam, hogy vicces fejjel lattad el a legutolso belpol megjegyzeseimet. Elarulnad, miert volt nevethetneked? En szerintem az egesz tortenet nem vicces, ha nem csak magamat nezem, akkor tarsadalmi szinten inkabb sirhatnekom lenne....
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nézzál körül Győrben és környékén... ;)
Nézd, elég sokszor leírtam, hogy ha átléped a Dunát egy másik országba jutsz, ahol ugyanúgy magyarul beszélnek, és ft-al fizetnek, de a hasonlóság itt véget is ért.
Csak molni Szegedet említette, amit ismerek, és ténylegesen meg tudom ítélni az árait. És arra reagáltam.
Ettől függetlenül itt is olvasható, hogy nem értek egyet a jelenlegi lakástámogatási rendszerrel, és lakáspiaccal. Amiről szívesen beszélgetek, ha valaki vevő a nerpatkány libretard mentes beszélgetésre.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nézd, elég sokszor leírtam, hogy ha átléped a Dunát egy másik országba jutsz, ahol ugyanúgy magyarul beszélnek, és ft-al fizetnek, de a hasonlóság itt véget is ért.
Csak molni Szegedet említette, amit ismerek, és ténylegesen meg tudom ítélni az árait. És arra reagáltam.
Ettől függetlenül itt is olvasható, hogy nem értek egyet a jelenlegi lakástámogatási rendszerrel, és lakáspiaccal. Amiről szívesen beszélgetek, ha valaki vevő a nerpatkány libretard mentes beszélgetésre.
A napokban nézegettem Szegeden lakásokat; 6 év alatt 2,5-3 -szorosára mentek fel az ingatlanárak. Elég döbbenetes. (Az albérletárak meg ezt nem követték szerintem.)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A napokban nézegettem Szegeden lakásokat; 6 év alatt 2,5-3 -szorosára mentek fel az ingatlanárak. Elég döbbenetes. (Az albérletárak meg ezt nem követték szerintem.)
Szerintem a fizetésekhez képest azok is elszálltak. Csak nem annyira mint Pesten, így ha pesti szemmel nézem (ami kizárt, mert óbudai vagyok :p ) akkor nem tűnnek durvának. De másfelől Szegeden egy PHD ösztöndíj nem számított rossz fizunak még tavaly. Pedig nekem nagyon komoly érv volt az abbahagyás mellett, hogy így a covid miatt isten tudja, hogy mikor végzek, és annyi tartalékom nem volt, hogy ezt finanszírozni tudjam.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Nézd, elég sokszor leírtam, hogy ha átléped a Dunát egy másik országba jutsz, ahol ugyanúgy magyarul beszélnek, és ft-al fizetnek, de a hasonlóság itt véget is ért.
Csak molni Szegedet említette, amit ismerek, és ténylegesen meg tudom ítélni az árait. És arra reagáltam.
Ettől függetlenül itt is olvasható, hogy nem értek egyet a jelenlegi lakástámogatási rendszerrel, és lakáspiaccal. Amiről szívesen beszélgetek, ha valaki vevő a nerpatkány libretard mentes beszélgetésre.
Az egyik öcsém Kecskeméten él. Ott is a győrihez hasonló az árszínvonal. Gondolom a Mercedes gyár miatt.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az egyik öcsém Kecskeméten él. Ott is a győrihez hasonló az árszínvonal. Gondolom a Mercedes gyár miatt.
Vannak részei, ahol igen, vannak ahol nem. Mondjuk Győrt akkor most már megnézem, mert a soproni ismerőseim (joggal) panaszkodtak néha még Pestet is meghaladó árszínvonalra. Viszont Kecskeméten azért még viszonylag (a hangsúly a viszonylagon van) könnyen lehet találni 100 ezer környékén, vagy az alatt élhető méretű lakást. Ez Pesten azért már az álom kategória. Most olyan helyen, ahol nem számolod meg rögtön a veséidet, ha végig mész az utcán, 135 volt a legolcsóbb amit így megtaláltunk asszonpajtival. Míg hasonló kategória azért Kecskeméten inkább 80 körül van (volt egy fél éve, amikor isminek segítettünk keresni)
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Vannak részei, ahol igen, vannak ahol nem. Mondjuk Győrt akkor most már megnézem, mert a soproni ismerőseim (joggal) panaszkodtak néha még Pestet is meghaladó árszínvonalra. Viszont Kecskeméten azért még viszonylag (a hangsúly a viszonylagon van) könnyen lehet találni 100 ezer környékén, vagy az alatt élhető méretű lakást. Ez Pesten azért már az álom kategória. Most olyan helyen, ahol nem számolod meg rögtön a veséidet, ha végig mész az utcán, 135 volt a legolcsóbb amit így megtaláltunk asszonpajtival. Míg hasonló kategória azért Kecskeméten inkább 80 körül van (volt egy fél éve, amikor isminek segítettünk keresni)
Sopronon nem csodálkozom. Osztrák határ és a rengeteg ingázó miatt a világ minden pénzét elkérhetik.
Anyum házának ára 3 év alatt majd 2,5 szeresére emelkedett az M1 autópályalehajtó melletti faluban, pedig az osztrák határ még vagy 40 km-re van. Félelmetes.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 313
10 259
113
Ja értem, akkor semmi baj. Ja hogy egy 20 nmes luk 20 millió, hát na, ez nem válság.
Vagy 15nm 30m :oops:

 
Status
Not open for further replies.