Építőipar, lakáspiac

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Bruttó 1.2 alatt senki sem megy sehova manapság, sztem.
Ahol dolgoztam olyan 40ember lépett le 1hónap alatt, mindenki 700-900közötti volt.
Most a legalja 1.150ért ment át máshova.

A multinacionális cégeken a nagy magyarokat értettem....
A versenyszféra napjainkban a kivitelezés/tervezés/előkészítésen alapul, gépészeti dolgokat tekintve. Nem a megrendelői oldalt.

Kisöcsém -szintén gépész- GEtől ment pár éve ideoda, aztán most németeknél vergődik szaros 1.5ért 7év szakmai tapasztalat után.
Szóval....vannak lehetőségek csak keresni kell azokat.
Az ingatlanok ára még tovább fog emelkedni, de a bérek ezt nem fogják lekövetni.
Aki ezt nem látja az menjen tiltakozni Paksi2 ellen is...
Ok, de milyen gépész ő?
A közelben nincsenek az ajánlatok, amit kaptam a bruttó 1,5M-nek.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 905
15 405
113
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: hendrick and BJani
M

molnibalage

Guest
Belinda Carr|Built to FAIL - Planned Obsolescence
Azért elég egyelemes mintákat és hülyeségeket beszél részben
Senki nem mondta, hogy 30 évig tart egy LED. Nekem van 6,5 éves LED világítótestem.
Soha nem volt ellenben olyan hagyomáyos izzóm, ami 4 hónapnál tovább bírta volna.
6,5 év = 78 hónap, ami cirka 20-szor több, mint az izzó úgy, hogy töredék áramot fogyaszt. És nem került 20-szor többet.

Az, hogy a szutyok könnyűszerkezetes házra szutyok szigetelést használnak, az sem a mi bajunk.
Itthon simán az épület külső részét szigetelik, ahol nincs semmiféle kábel és más nincs útban.

Az, hogy az USA-ban mindent is lassan szarul csinálnak, az nem világ trend.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Azért elég egyelemes mintákat és hülyeségeket beszél részben
Senki nem mondta, hogy 30 évig tart egy LED. Nekem van 6,5 éves LED világítótestem.
Soha nem volt ellenben olyan hagyomáyos izzóm, ami 4 hónapnál tovább bírta volna.
6,5 év = 78 hónap, ami cirka 20-szor több, mint az izzó úgy, hogy töredék áramot fogyaszt. És nem került 20-szor többet.

Az, hogy a szutyok könnyűszerkezetes házra szutyok szigetelést használnak, az sem a mi bajunk.
Itthon simán az épület külső részét szigetelik, ahol nincs semmiféle kábel és más nincs útban.

Az, hogy az USA-ban mindent is lassan szarul csinálnak, az nem világ trend.
Azért szerintem lehet tanulni belőle. Parasztház padlás felől kellett volna szigetelni és szóba jött ez a technológia is mert helyben szokásos volt, egymásnak adták a "mestereket" Amennyire én tudom a lötyi egyenletes bekeverése miatt jellemzően az egyszeri mester által készített cucc nem a megfelelő módon keveredi és nem is működik e miatt rendesen, utána veszélyes hulladék, de még ha jól is csinálja a mester, igen érdemes az amúgy jellemzően padláson futó vezetékeket becsövezni+tartalékcsövezni, hogy ne fusson bele az ember ugyanebbe bele. Ami meg a LEDet illeti én szerencsére bejárattam egy jó céget ahol háztól házig garancia van, és már legalább huszat küldtem vissza magánemberként garanciális cserére... most is vár itt egy, csak várok egy újabb pukkanást, hogy ne csak egy izzó miatt szivassam őket. Én nem mondom, hogy a régi hű de jó volt, de a LEDek sem hozzák a papírformát. Az UPS szerint nincs szélsőséges ingadozás nálunk...
 
M

molnibalage

Guest
Azért szerintem lehet tanulni belőle. Parasztház padlás felől kellett volna szigetelni és szóba jött ez a technológia is mert helyben szokásos volt, egymásnak adták a "mestereket" Amennyire én tudom a lötyi egyenletes bekeverése miatt jellemzően az egyszeri mester által készített cucc nem a megfelelő módon keveredi és nem is működik e miatt rendesen, utána veszélyes hulladék, de még ha jól is csinálja a mester, igen érdemes az amúgy jellemzően padláson futó vezetékeket becsövezni+tartalékcsövezni, hogy ne fusson bele az ember ugyanebbe bele. Ami meg a LEDet illeti én szerencsére bejárattam egy jó céget ahol háztól házig garancia van, és már legalább huszat küldtem vissza magánemberként garanciális cserére... most is vár itt egy, csak várok egy újabb pukkanást, hogy ne csak egy izzó miatt szivassam őket. Én nem mondom, hogy a régi hű de jó volt, de a LEDek sem hozzák a papírformát. Az UPS szerint nincs szélsőséges ingadozás nálunk...
Én eddig összesen 3 db LED fénytestet vettem 2014 óta és abból 2 még működik.
A lakás ahol lakom 6+ éve a fürdőben ugyanazon testek mennek és már előttem is itt voltak...
Egyet cseréltem közülük. A plafon lámpát ritkán használom, abban egyet sem.
 

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
Nem a feszültség ingadozás a legnagyobb gond a ledes "izzóknál", hanem a hőmérsékleti. Ugyanaz az izzó egy csillárban (amiben felfelé szellőzik) pár évvel tovább bírja mint egy éjjeli lámpában (ahol van egy búra és beszorul a meleg) . Közvilágításban meg van kb 60C hőmérséklet különbség egy évben - néha több, ott az a baj. A professzionális, nagy teljesítményű ledes világítótestek irgalmatlanul nehezek a hűtés miatt - viszont nagyon tartósak. És emiatt persze nagyon drágák is. Sajnos ott tartunk, hogy aminek az ára nem üti át az ingerküszöböt a boltban az ugyanannyi idő alatt megy a kukába mint az Edison féle izzó. Az átlag felhasználó megveszi, mert ráírnak pár tízezer üzemórát, de a valóságban a benne lévő elektronika és a szar gyártás miatt ez csak mese legtöbbször. Persze vannak véletlenek:) Meg az is amit a szakma csak "fényhalál" néven emleget: pár év alatt a ledes világítótest akár a fényerejének a felét is elveszítheti - az emberi szem meg simán alkalmazkodik a dologhoz, max az a magyarázat hogy öregszünk:) Érdemes néha cserélni, egyrészt csodát lát a user, másrészt lehet hogy jobb technika a néhány évvel újabb.
Ja és ha van valaki aki még esetleg hisz a led szalagban... klassz játék, de általában az első évben kipusztul belőle néhány 5-10 centis szakasz (tápfeszültségtől függő a hossz), 3 éven belül olyan foghíjas lesz mint a szétrúgott léckerítés. Persze a szalag többnyire olyan helyre kerül ahol nem lehet javítani:) A ledes világítás nem lesz addig "megváltó" az energia megtakarítási versenyben, amíg nem tesznek a LED mögé olyan drivert ami garantáltan kibírja azt az üzemórát ami a dobozon van. Azt meg már láttuk mindannyian pl. az 1.000.000km-t teljesítő szívó diesel Mercedeseknél a 80-as években, hogy az utódja negyed távnál adta fel a harcot - reálisan nézve a csoda picit várat még magára:)
 

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
Én eddig összesen 3 db LED fénytestet vettem 2014 óta és abból 2 még működik.
A lakás ahol lakom 6+ éve a fürdőben ugyanazon testek mennek és már előttem is itt voltak...
Egyet cseréltem közülük. A plafon lámpát ritkán használom, abban egyet sem.
Még egy dolog - és tök igazad van - a 2014-es és azelőtti cuccok valóban nagyobb százalékban működnek mint azok, amikortól tömegcikk lett a ledes fényforrás. Fene érti ezt:)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 708
28 193
113
Meg az is amit a szakma csak "fényhalál" néven emleget: pár év alatt a ledes világítótest akár a fényerejének a felét is elveszítheti - az emberi szem meg simán alkalmazkodik a dologhoz, max az a magyarázat hogy öregszünk:)
Basszus tudtam, hogy létezik ilyen és nem én vagyok a hülye :D Ne tudd meg mennyi led izzót cseréltem már ki Veszprémben a konyhában, mert egyszerűen pár hónap után besötétedtek, aztán meg a picsogó fényben semmit se látni. Plusz hozzátartozik, hogy ilyen éjjeli lámpa stílusban szorul be ott is a hő az izzónál, de aztán múltkor valami rohadt drágát véve az duruzsolgat szépen. Amúgy a kis foglalatú izzókban inkább még a halogéneket preferáljuk itthon, valahogy jobban esik a fényük mint a ledesnek. Na meg csak pár száz forintért lehet őket kapni és egész sokáig bírják
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 905
15 405
113
Minden, ami a magyar építőiparban szar, most egyszerre összejött:

  • magyarul nem tudó ócó vendégmunkások, check
  • totálisan teszünk a munkavédelemre, nincs senki aki ránézzenek a melósra, hogy ne a fagerendák között cigizzen, úgyhogy pár hete is tűz is volt a tetőn, check
  • totális fillérbaszás, hiába dolgoznak fenn, sőt bontják az egész tetőt, de a gyalogjárdára nem sikerült egy védőácsozatot csinálni, mert az drága, + közterület használatot is kell hozzá bérleni, megspóroljuk, úgyse lesz baj, check

+ hogy ne csak a kivitelezőt szídjam, a drága lakóközösség... jellemzően köztük egy halom pronyó akik beköltöztek a polgári középosztály helyére, majd a 90-es években fillérekért megvették a tanácsi lakást, akkor jöttek rá, hogy ha a tiéd akkor neked is kell fenntartani.. és az drága, költeni, a közös költségen ne emeljünk! Rohadjon inkább az egész, majd csak találunk valami befektetőt, aki megveszi a tetőteret és felújítja az egészet ingyé.. persze a legolcsóbb módon.

Aztán amikor mindez találkozik, egyszer csak lecsúszik a tető és visz mindent, ami alatta van...

Ja és most jön az a rész, hogy a kivitelező céget kiürítik, a jogok átmennek egy másik céghez, kártérítést senki nem fizet, a ház meg ott áll tető nélkül, biztosan pusztul, majd előbb utóbb életveszélyessé nyilvánítják és bontják..

 
M

molnibalage

Guest
Minden, ami a magyar építőiparban szar, most egyszerre összejött:

  • magyarul nem tudó ócó vendégmunkások, check
  • totálisan teszünk a munkavédelemre, nincs senki aki ránézzenek a melósra, hogy ne a fagerendák között cigizzen, úgyhogy pár hete is tűz is volt a tetőn, check
  • totális fillérbaszás, hiába dolgoznak fenn, sőt bontják az egész tetőt, de a gyalogjárdára nem sikerült egy védőácsozatot csinálni, mert az drága, + közterület használatot is kell hozzá bérleni, megspóroljuk, úgyse lesz baj, check

+ hogy ne csak a kivitelezőt szídjam, a drága lakóközösség... jellemzően köztük egy halom pronyó akik beköltöztek a polgári középosztály helyére, majd a 90-es években fillérekért megvették a tanácsi lakást, akkor jöttek rá, hogy ha a tiéd akkor neked is kell fenntartani.. és az drága, költeni, a közös költségen ne emeljünk! Rohadjon inkább az egész, majd csak találunk valami befektetőt, aki megveszi a tetőteret és felújítja az egészet ingyé.. persze a legolcsóbb módon.

Aztán amikor mindez találkozik, egyszer csak lecsúszik a tető és visz mindent, ami alatta van...

Ja és most jön az a rész, hogy a kivitelező céget kiürítik, a jogok átmennek egy másik céghez, kártérítést senki nem fizet, a ház meg ott áll tető nélkül, biztosan pusztul, majd előbb utóbb életveszélyessé nyilvánítják és bontják..

És hány ilyen épület lehet? Építés nélkül is, amit a szentlélek tart egyben?
A szerencsétlen, akire meg ráesett lehet, hogy egész életében béna lesz és persze jó magyar szokás szerint senkit nem fognak seggbekúrni érte.
 
M

molnibalage

Guest
Minden, ami a magyar építőiparban szar, most egyszerre összejött:

  • magyarul nem tudó ócó vendégmunkások, check
  • totálisan teszünk a munkavédelemre, nincs senki aki ránézzenek a melósra, hogy ne a fagerendák között cigizzen, úgyhogy pár hete is tűz is volt a tetőn, check
  • totális fillérbaszás, hiába dolgoznak fenn, sőt bontják az egész tetőt, de a gyalogjárdára nem sikerült egy védőácsozatot csinálni, mert az drága, + közterület használatot is kell hozzá bérleni, megspóroljuk, úgyse lesz baj, check

+ hogy ne csak a kivitelezőt szídjam, a drága lakóközösség... jellemzően köztük egy halom pronyó akik beköltöztek a polgári középosztály helyére, majd a 90-es években fillérekért megvették a tanácsi lakást, akkor jöttek rá, hogy ha a tiéd akkor neked is kell fenntartani.. és az drága, költeni, a közös költségen ne emeljünk! Rohadjon inkább az egész, majd csak találunk valami befektetőt, aki megveszi a tetőteret és felújítja az egészet ingyé.. persze a legolcsóbb módon.

Aztán amikor mindez találkozik, egyszer csak lecsúszik a tető és visz mindent, ami alatta van...

Ja és most jön az a rész, hogy a kivitelező céget kiürítik, a jogok átmennek egy másik céghez, kártérítést senki nem fizet, a ház meg ott áll tető nélkül, biztosan pusztul, majd előbb utóbb életveszélyessé nyilvánítják és bontják..

És úgy fillérbaszó az egész, hogy százmilliós lakásárak repkednek.
Nem tudom kinek nem támad okádhatnéka ettől.
De mondjuk rendszeresen látok lakópark építkezést, ahol mindenféle védelem nélkül az útra cseszik ki a gyalogosforgalmat.
Erre ki ad engedélyt...?
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Az épületgépészeti boltokból eltűntek a falra szerelhető hőszivattyús elektromos bojlerek, sok helyen már az árak és a szállítási határidők is eltűntek, helyette azt írják: árakért és szállítási határidőkért hívja kollegánkat!
 
  • Hűha
Reactions: BJani

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 976
93
Épül a luxusapartman, 2milla/m2 :)
289656103_6029350607081255_2638484031283514480_n.jpg
 
  • Hűha
Reactions: fulcrum11 and fip7
Status
Not open for further replies.