Építőipar, lakáspiac

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 102
3 069
113
Én ezt a könnyűszerkezetes dolgot nem értem. Persze, ha nem az árspórólás miatt, hanem mert nagyon arra vágyik valaki, akkor ok; de sokan ezen akarnak sprórolni, holott önmagában nem a fal a nagyon drága és időigényes egy háznál.
nézd én kb 200 házat csináltam és most építem magamnak a 2.-t......lehetne bármi de tényleg....nagyságrendel jobb benne lakni...de bármit felépítek amire kérnek.....
könnyű vs tégla
-Sokkal drágább az alap 30cm helyett legalább 50 cm
-jobb a bruttó nettó aránya....könnyűszerkezetes 100 m2-ként min 1 szobával többet ad nettóban
-nincs koszorú beton
-nincs födémbeton vagy monolit

ez 100m2-re vetítve kb 12-14 misi.....
Sokszor viszek el megrendelőt ,hogy nézze meg mi a különbség....aztán látják,hogy semmi de semmi a kialakításban.

fullos 3-s BMW vagy fapados 5-s...ugyanannyiért
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
2019-2020-ban szinte tök probléma mentesen építtettem könnyűszerkezetes házam - csak 2 hónap csúszás volt. Májusban kezték, februárban sikerült költözni. Minden korrektül és jó minőségben elkészült. 300-310-re (eFt) jött ki egy négyzetmétere 5%-os ÁFÁ-val, de ahogy hallom a fadrágulás miatt ez mar inkább 400-450 körül van ma a négyzetméter áruk. Fantázia Szabadon Kft. volt a kivitelező.
Ha valakit érdekel a téma, szívesen válaszolok kérdésekre saját tapasztalat alapján.
Megnéztem a honlapjukat, ahogy nézem ez valami "amerikai" féle megoldás, fa szerkezet, OSB lap bevakolva, külső szigeteléssel?
A 400-450e Ft/m2 ár azért nem olyan olcsó, úgy már téglából is kijön. Húgom most építkezik, és ~480e Ft / m2 áron hőszivattyús fűtéssel-hűtéssel, kulcsrakész állapotban átadással állapodtak meg.

A Deze75 által említett 365e Ft/m2 már barátibb, de kérdés persze mi szerepel benne. A tapasztalat szerint mennyire tartós ez a megoldás egyébként?
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Sokszor viszek el megrendelőt ,hogy nézze meg mi a különbség....aztán látják,hogy semmi de semmi a kialakításban.

De gondolom a kinézetről beszélünk, nemde?
Tudom én régimódi begyepesedett ember vagyok, de kicsit félnék attól, hogy még a falat sem lehet pl. megfúrni csak úgy mondjuk egy TV tartó konzol miatt (legalábbis ahol láttam ilyet, ott ezt mondták a ház tulajai, persze lehet hülyeséget beszéltek).
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 102
3 069
113
A Deze75 által említett 365e Ft/m2 már barátibb, de kérdés persze mi szerepel benne. A tapasztalat szerint mennyire tartós ez a megoldás egyébként?
kulcsrakész....van saját tervező de az plussz költség.....
Mi nincs benne?
-konyhabútor
-járda
-kerítés
-lámpatestek és világítás
Gondolj bele mióta csinálják a tetőket fából?.....és ott anno semmi kezelést ,fóliát,egyéb rögzítést nem kapott....Egy idő után nem a szerkezet megy tönkre hanem változnak az anyagok stb
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen and Cifu

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 128
38 606
113
Én ezt a könnyűszerkezetes dolgot nem értem. Persze, ha nem az árspórólás miatt, hanem mert nagyon arra vágyik valaki, akkor ok; de sokan ezen akarnak sprórolni, holott önmagában nem a fal a nagyon drága és időigényes egy háznál.
Amikor belevágtam akkor lényegesen olcsóbb volt a könnyűszerkezet és viszonylag megbízhatóan belátható időn belül fel lehetett építeni. K. nagy volt (és van) kőműves hiány, így ez bizonytalanabbnak tűnt + sok jó ajánlásom volt a fent említett cégről, nem is csalódtam bennük. Szóval a jó hőszigetelést, a költségeket és kockázatokat mérlegelve döntöttem a könnyűszerkezet mellett.
2 éve lakunk benne és szeretjük.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 102
3 069
113
De gondolom a kinézetről beszélünk, nemde?
Tudom én régimódi begyepesedett ember vagyok, de kicsit félnék attól, hogy még a falat sem lehet pl. megfúrni csak úgy mondjuk egy TV tartó konzol miatt (legalábbis ahol láttam ilyet, ott ezt mondták a ház tulajai, persze lehet hülyeséget beszéltek).
igen kinézet természetesen....hisz a szerkezet más...nyugodtan lehet fúrni azokat amik tűzállókartonból vannak...Nálunk pl a külső falon 2 réteg van eleve...Bármit lehet tv nyugodtan....Létezni úgynevezett Mollyk. ezzzel nyugodtan
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 128
38 606
113
Megnéztem a honlapjukat, ahogy nézem ez valami "amerikai" féle megoldás, fa szerkezet, OSB lap bevakolva, külső szigeteléssel?
A 400-450e Ft/m2 ár azért nem olyan olcsó, úgy már téglából is kijön. Húgom most építkezik, és ~480e Ft / m2 áron hőszivattyús fűtéssel-hűtéssel, kulcsrakész állapotban átadással állapodtak meg.

A Deze75 által említett 365e Ft/m2 már barátibb, de kérdés persze mi szerepel benne. A tapasztalat szerint mennyire tartós ez a megoldás egyébként?
Nagyon elszállt a fa ára - 2019-ben még sokkal kedvezőbb volt.
Nálam elektromos padlófűtés van (betonba tekert fűtő száll) illetve néhány helyen NOBO villanyradiátor. 12 hónapra "szétkenve" 28ezer/hó a villanyszámla, de ebben benne van villany bojler, villany tűzhely meg minden ami árammal megy. Nettó 91m2 a ház.
Szóval kedvező a fenntartása.

2021-ben rakattam fel napelemet, így ha elvileg 2022-ben már nulla lesz az áramszámla.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ez két okra vezethető vissza:
1. A legtöbb esetben a tervező kin se jár a helyszínen, nem is ellenőrzi a terv végrehajtását.
2. Cigány vállalkozó cigányokkal építtet.

Ha a második pont fenn áll amikor kimész megnézni a házat, azonnal ott kell hagyni.
A probléma az, hogy ez az ígénytelen mentalitás kiszorítja az igényest, mert profitábilis.
És ugye itt a vevők is hibásak. Sok olyan sztorit hallok, hogy cigány vállalkozó lehúzta őket pénzzel, szar házat kaptak stb...
Mindig mondom nekik, a ti hibátok, minek szerződtök velük!
Ha van egyáltalán szerződésük !
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
nézd én kb 200 házat csináltam és most építem magamnak a 2.-t......lehetne bármi de tényleg....nagyságrendel jobb benne lakni...de bármit felépítek amire kérnek.....
könnyű vs tégla
-Sokkal drágább az alap 30cm helyett legalább 50 cm
-jobb a bruttó nettó aránya....könnyűszerkezetes 100 m2-ként min 1 szobával többet ad nettóban
-nincs koszorú beton
-nincs födémbeton vagy monolit

ez 100m2-re vetítve kb 12-14 misi.....
Sokszor viszek el megrendelőt ,hogy nézze meg mi a különbség....aztán látják,hogy semmi de semmi a kialakításban.

fullos 3-s BMW vagy fapados 5-s...ugyanannyiért
Most kb. egy 100 nm-es házat, átlagosan, semmi különös extrával mennyibe kerül felépíteni, kulcsra készen?
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Csongrád megye könnyűszerkezetes . 36.500.000 + kb 750.000 a tervdoksi…+ a telek természetesen
Tégla. 47.000.000 +kb. 1.100.000 a tervdoksi + telek
Köszönöm. Akkor jól saccoltam olyan 50 körül.
Ha már építőipar, akkor had kérdezzem meg, hogy magasépítő technikust szoktak e alkalmazni, ha igen, nagyjából milyen fizetéssel?
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 128
38 606
113
Most kb. egy 100 nm-es házat, átlagosan, semmi különös extrával mennyibe kerül felépíteni, kulcsra készen?
Tesómék most fizettek be egy épülő földszintes sorházi lakására saját kerttel. (3 vagy 4 lakás van egymás mellett egy épületben, egy tető alatt)
68 m2 és 51millió. A kert 150-200m2 lehet ha jól emlékszem.
(Pest megye nyugati része, Bp-től 15 km.)
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Köszönöm. Akkor jól saccoltam olyan 50 körül.
Ha már építőipar, akkor had kérdezzem meg, hogy magasépítő technikust szoktak e alkalmazni, ha igen, nagyjából milyen fizetéssel?
Fogós ravasz kérdés ! A papír az csak alap , mi van mögötte ? Milyen tudás és milyen tapasztalat , gyakorlat ! Én villamosipari technikusként szerelhetek villanyt de mivel nincs gyakorlatom így annyit se érek ilyen szinten mint egy okj-s de rutinos villanyszerelő !

A magasépítő technikus ha képzett és gyakorlott akkor lehet építésvezető , brigádvezető . De mondom nagyon sokat számít a valós tudás !
 
  • Tetszik
Reactions: deze75 and phaidros

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 102
3 069
113
Köszönöm. Akkor jól saccoltam olyan 50 körül.
Ha már építőipar, akkor had kérdezzem meg, hogy magasépítő technikust szoktak e alkalmazni, ha igen, nagyjából milyen fizetéssel?
Ha én most felvennék egy fiatalt akkor max nettó 300.000-t kapna…..aztán látnám mit tud mit adna hozzá……de nálunk nincs ilyen személyre szükség ,mert ua az alvállalkozóim 15 éve…ez a vonal jobban bejött nekem…..én vagyok a MEO-s..
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros
Status
Not open for further replies.