Építőipar, lakáspiac

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
Ez a lufi azonban ugyanúgy ki fog durranni,mint 2008ban.Idő kérdése csak.

Türelmesen várni a lakáspiaci lufi kipukkanására, miközben megjelenik a kínai / orosz / izraeli befekető és lepakol 60 misit kápéban aznap.

hungary-properties-purchased-foreigners.gif


waiting-10.jpg
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Halottnak a csók. Ha az utóbbi 1 év ezen hatása eltűnne, akkor sem lenne pénzem nekem ugyanúgy semmire.

Azoknak, akiknek járt a 10M táji meg egyéb támogatás, az kb. majdnem ennyivel megdobta minden téren az árakat és szakember, aki jó még úgy nincs, ahogy eddig sem. Én nem új családi házba végnék bele, mert ennyire kalandvágyó nem vagyok.
most olvasom portfolion lakáshitelek kihelyezése az egekben, gondolom ez még jobban felhajtja majd az árakat.
 
  • Szomorú
Reactions: haubagoi

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 035
30 943
113
Türelmesen várni a lakáspiaci lufi kipukkanására, miközben megjelenik a kínai / orosz / izraeli befekető és lepakol 60 misit kápéban aznap.

waiting-10.jpg
Ha a NER valóban nemzeti lenne,ezt gyorsan meg tudnák oldani-csak hogy nem a Nemzet érdekli,csak a saját zsebe.
Bocs,de mégis mit csináljon az,ki nem NER kedvezményezett?Imádkozzon hadovai st orbánhoz?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
Ha a NER valóban nemzeti lenne,ezt gyorsan meg tudnák oldani-csak hogy nem a Nemzet érdekli,csak a saját zsebe.
Bocs,de mégis mit csináljon az,ki nem NER kedvezményezett?Imádkozzon hadovai st orbánhoz?

Ennek a teljesen összefüggéstelen hadoválásnak meg nerezésnek mi köze van a lakáspiaci trendekhez..?

Nincs miről beszélni, amikor Magyarországon a lakás még mindig relatív olcsó, a lakáshitelek extrém olcsók (infláció alatti kamatok..) a befektetési megtérülés pedig magas.

Külföldön is tudnak matekul. Egy lakás ma kb. 5%-os hozamot hoz (vagy akár még többet). Rövidtávú kiadásnál pedig egyenesen aranybánya, simán el lehet érni 10-20%-ot is + az esetleges további áremelkedés, amikor kiszáll belőle.

Az EU-n belüli külföldi befektetéseket nem lehet korlátozni, marad az hogy a sokkal tőkeerősebb befektetőkkel lehet egyenlőtlen versenyt folytani a lakáspiacon. Sok sikert.

Későn tetszett ébredni, az van.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 035
30 943
113
Ennek a teljesen összefüggéstelen hadoválásnak meg nerezésnek mi köze van a lakáspiaci trendekhez..?

Nincs miről beszélni, amikor Magyarországon a lakás még mindig relatív olcsó, a lakáshitelek extrém olcsók (infláció alatti kamatok..) a befektetési megtérülés pedig magas.

Külföldön is tudnak matekul. Egy lakás ma kb. 5%-os hozamot hoz (vagy akár még többet). Rövidtávú kiadásnál pedig egyenesen aranybánya, simán el lehet érni 10-20%-ot is + az esetleges további áremelkedés, amikor kiszáll belőle.

Az EU-n belüli külföldi befektetéseket nem lehet korlátozni, marad az hogy a sokkal tőkeerősebb befektetőkkel lehet egyenlőtlen versenyt folytani a lakáspiacon. Sok sikert.

Későn tetszett ébredni, az van.
Egy piaci torzitás okozza ezt a helyzetet,nem a pici folyamatok-ez a NERezés.
Nekem van lakásom,földem,házam-nekem nem probléma,de az átlag mai családalapitás elött álló fiatalnak viszont ez halál-el is húznak nyugatra,kik nem nerkedvezményezett kölkök,vagy nem segghülyék
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Egy piaci torzitás okozza ezt a helyzetet,nem a pici folyamatok-ez a NERezés.
Nekem van lakásom,földem,házam-nekem nem probléma,de az átlag mai családalapitás elött álló fiatalnak viszont ez halál-el is húznak nyugatra,kik nem nerkedvezményezett kölkök,vagy nem segghülyék
most volt cikk, talán indexen. 24-34 éves fiatalok fele úgy látja, esélyük sincs saját lakásra.
 
  • Szomorú
Reactions: haubagoi
M

molnibalage

Guest
most volt cikk, talán indexen. 24-34 éves fiatalok fele úgy látja, esélyük sincs saját lakásra.
Hát igen.
Tegyük fel két kb. pályakezdő fiatal (26 év tája) úgy dönt, hogy együtt szeretne élni és mindkettő messze átlag feletti keres, legyen mondjuk nettó 350k.
Akkor meg lehet saccolni, hogy kettejük saját erejéből úgy, hogy a piaci alapú lakásbérlés mellett mikor tudják egy lakás ára + felújítás költsége és 3-4M tartalékot összetenni úgy, ha nem élnek nagy lábon, nem utaznak sehova ÉS nincs kocsijuk sem...
 
  • Szomorú
Reactions: haubagoi

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 035
30 943
113
Ez azért kicsit lealacsonyító beszólás.
Aki pályakezdő volt, mikor olcsó volt a lakás, annál nem későn ébredés van.
A döntő többségnek soha nem volt arra pénze, hogy lakást vegyen.
A fiatalok többsége akkor sem tudott lakást venni,épiteni.Csak némileg több volt a reményük,bizalmuk-ma már remény sincs
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
Ez azért kicsit lealacsonyító beszólás.
Aki pályakezdő volt, mikor olcsó volt a lakás, annál nem későn ébredés van.
A döntő többségnek soha nem volt arra pénze, hogy lakást vegyen.

Ühüm, pár éve amikor ez szóba került (és sokkal alacsonyabbak voltak a lakásárak) te magad hülyézted le azokat, akik lakást vesznek, mert mennyivel jobb meg rugalmasabb lakást bérelni, meg majd te államkötvénybe rakod a pénzed milyen fasza lesz.

Most meg vakarod a fejed, hogy hogyan-miből lesz lakásod.

Ehhez képest számtalan példát tudnék mondani a saját környezetemből, akinek ez valahogy sikerült. Persze az akinek az volt a fontos, hogy a havi keresetét egy a valóságosnál jóval magasabb életszínvonal suggallására költse, az így járt. Meg az is, aki nem gondolta át a távlati terveit vagy tudott jó pénzügyi döntéseket hozni.

Attól pedig hogy a mostani fiatal generációnak, amelynek az igen jelentős része nem akar és nem is tud dolgozni, a bulikázás meg az instázás viszont rohadtul megy, majd nem lesz saját lakása, hááát, megszakad értük a szívem.

Amúgy meg a döntő többségnek nem is kell lakást vennie. Sehol nincs leírva, hogy ez valami alapjog lenne. Magyarországon így is bődületesen magas a saját lakások aránya, valami 90% körül. Nyugatabbra az a ritka, ha saját lakásod van, mert bődületesen drága. Berlinben 1,5-2 millió forintos átlag négyzetméter árak vannak. Bérleti piac van, itt is az lesz.

Hát igen.
Tegyük fel két kb. pályakezdő fiatal (26 év tája) úgy dönt, hogy együtt szeretne élni és mindkettő messze átlag feletti keres, legyen mondjuk nettó 350k.
Akkor meg lehet saccolni, hogy kettejük saját erejéből úgy, hogy a piaci alapú lakásbérlés mellett mikor tudják egy lakás ára + felújítás költsége és 3-4M tartalékot összetenni úgy, ha nem élnek nagy lábon, nem utaznak sehova ÉS nincs kocsijuk sem...

Nekem ismerősöm nettó 300k körüli jövedelemből vett lakást, csak ő időben lépett (rágtam a fülét hogy vegyen, amíg lehet, és ne albérletre bassza el havonta a pénzét, mert annyiból már a törlesztőjét is fizetheti). Alig volt megtakarítsa, az önrészét nagyrészt kedvezőtlen személyi hitelből fedezte, a maradékra felvett egy (akkor) még szép nagynak tűnő hitelt, a lakás sem a belvárosban volt vagy puccos környéken. De élhető. Szívott a törlesztéssel, a jövedelme azóta a személyi már kiment, a lakása kétszer annyit ér mint amennyiért vette, sokkal olcsóbb, mintha bérelne, és bármikor eladhatja és tovább léphet ha kell...

A másik tanári fizetésből rakott össze hosszú évek alatt annyit, amiből már vehetett egy élhető lakást.

A fenti fizetésből simán vesznek emberek maguknak első lakást. Jellemzően egyébként 30-35 millió környékén panel lakás az, amit az átlagember manapság megvesz. De vannak jó lehetőségek most felújított airbnb lakásokra is, azoktól akik megszívták és a covid előtt szálltak be az airbnb piacra.

Ha valaki házasodik, gyereket is akar, ott a babaváró, ami most messze a legnépszerűbb hitel gyakorlatilag 0 kockázattal, 0 kamattal, fizetni sem kell évekig ha megszületik a gyerek. Felvételtől számítva 90 napig önrészként elfogadják a bankok.

Lakáshitel kamat 3-3,5% körül. Az infláció meg 4-5% között, szóval lényegében neked fizetnek, hogy kapjál pénzt.

Szóval ahol ketten havi 700k nettó mellett aki nem tudnak összespórolni egy önrészt, ott valamit nagyon szarul csinálnak, mert másnak ennél jóval kevesebből is sikerül, és ennyire kedvező lehetőségek lakásvásárlásra soha nem voltak.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Egy piaci torzitás okozza ezt a helyzetet,nem a pici folyamatok-ez a NERezés.
Nekem van lakásom,földem,házam-nekem nem probléma,de az átlag mai családalapitás elött álló fiatalnak viszont ez halál-el is húznak nyugatra,kik nem nerkedvezményezett kölkök,vagy nem segghülyék
És kedves Nagan, nyugaton mit csinál. Keres annyi pénzt - az esetek többségében olyan munkával, hogy itthon rá sem nézne - ami itthon soknak tűnik, de ott kint nem sokra megy vele. Márpedig ott él és ott kell költekeznie. Nézd meg mennyi egy kiló hús Angliában vagy Hollandiában (itt történetesen tudom a jó minőségű csirke mell kb. 10 e Ft). Na a lakások is pont ennyivel drágábbak, és akkor még nem beszéltünk a családalapításról (legtöbb helyen nincs óvi, s ha van, oda inkább nem viszed /muszlim túlsúly, ha nem akkor genderizálás/, nincs nagyszülő aki segíthetne a nevelésben vagy ha épp sürgősen kell valamit gyerek nélkül csinálni, stb.).
Szóval mehet külföldre a fiatal, de nem old meg vele semmit. Sőt!
Esetleg úgy oldja meg mint a kolléganőm fia aki London mellett dolgozott egy pékségben és vett egy öreg Ford Taunus kombit, lerakta egy külvárosi parkolóban és abban aludt (fürödni a munkahelyén fürdött, estig pedig lógott valamelyik plázában). Mert ha nem így tesz, akkor nem tudott volna itthoni lakásra gyűjteni.
Ez a külföldön telepedünk le vonat, már a nagy többségnek elment. Még a mi időnkben (1990-es évek eleje) ment. Ha nem vagy valami szuper képességű egyén, nehezen tudsz megtelepedni. Sok orvos is kiment, hogy aztán 50 évesen az alja munkát (többek között ügyelet orrba szájba) csinálja. Van aki korábban ment és mint orvos, bejött a számítása, de mivel napjainkban elárasztották a nyugati kórházakat az ukrán, moldáv, pakisztáni meg egyéb 3. világbeli olyan orvosok akik feléért is dolgoznak mint a magyarok, már nem vonzó kint életet kezdeni.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Hát igen.
Tegyük fel két kb. pályakezdő fiatal (26 év tája) úgy dönt, hogy együtt szeretne élni és mindkettő messze átlag feletti keres, legyen mondjuk nettó 350k.
Akkor meg lehet saccolni, hogy kettejük saját erejéből úgy, hogy a piaci alapú lakásbérlés mellett mikor tudják egy lakás ára + felújítás költsége és 3-4M tartalékot összetenni úgy, ha nem élnek nagy lábon, nem utaznak sehova ÉS nincs kocsijuk sem...
Ja persze nyaralni, meg cocókázni autóval. Közben meg legyen toronyóra láncostól, DE azonnal!

Az én szüleim, amíg velük éltem és vissza emlékszem, háromszor voltak nyaralni. Egyszer a Fekete-tengeren és kétszer Félix fürdőn. Egyébként lementek a szüleikhez segíteni, ahová én is ki voltam téve nyaralni (egyébként nem voltunk szegények a kor mértéke szerint - még egy 1000 MB Skodánk is volt). És nem álltunk meg a növésben.

Én amikor ingatlant vettem, kb. 60%-át (20 év lejáratú) hitelből fedeztem. Voltak olyan időszakok (főleg az elején a felújítás és berendezés megvalósítása okán), hogy hó végén én és a feleségem margarinos vagy zsíros kenyeret ettünk (utóbbit vasárnap :D , na jó viccelek), hogy a két gyermeknek legyen felvágott. Nyaralni persze. Miből? Ha úgy eset, mi is lementünk a szülőkhöz, ez kb. három hét, a többit megoldottuk "maszekben".

Az a baj a mai fiatalokkal (az enyémeket is beleértve), hogy a média meg egyéb tömegnyomorító eszközön keresztül úgy fel vannak tuningolva a vágyaik, hogy azokat még Aladin csodalámpása sem elégítené ki. És mindez úgy, hogy közben nem hajlandók egy olyan munkaeszközt megfogni aminek a nyele 20 cm-nél hosszabb. A lányokról már nem is beszélek. Mert amelyik egy kicsit is jobban néz ki, az egyből milliomosról és semmitevő életről álmodik. Aztán, hogy az csak nem jön el, megindul ő a keresésére, bele a nagy büdös pesti éjszakába. Hogy aztán 10 év hiábavaló keresés és fütyikörhintán való pörgés után ki jön ki onnan, arról jobb ha nem is beszélünk.

Egy szó mint száz. A ma élő fiatalok (30-al bezárólag) nagy része úgy van kondicionálva, hogy sem kedve nincs dolgozni, sem türelme felépíteni egy életet. És mivel az nem jön el a várt időn belül, akkor inkább panaszkodik és szidja a világot, meg masszírozza a telefonját.
Na ezekre lehet alapozni az olyan "nagyszerű" elképzelések megvalósítását, amit Klaus Schwab is propagált a Világgazdasági fórumon, meg az ENSZ 2030 Agenda része is, nevezetesen - többek között - a magántulajdon megszüntetése.
 
M

molnibalage

Guest
Ühüm, pár éve amikor ez szóba került (és sokkal alacsonyabbak voltak a lakásárak) te magad hülyézted le azokat, akik lakást vesznek, mert mennyivel jobb meg rugalmasabb lakást bérelni, meg majd te államkötvénybe rakod a pénzed milyen fasza lesz.

Most meg vakarod a fejed, hogy hogyan-miből lesz lakásod.

Ehhez képest számtalan példát tudnék mondani a saját környezetemből, akinek ez valahogy sikerült. Persze az akinek az volt a fontos, hogy a havi keresetét egy a valóságosnál jóval magasabb életszínvonal suggallására költse, az így járt. Meg az is, aki nem gondolta át a távlati terveit vagy tudott jó pénzügyi döntéseket hozni.

Attól pedig hogy a mostani fiatal generációnak, amelynek az igen jelentős része nem akar és nem is tud dolgozni, a bulikázás meg az instázás viszont rohadtul megy, majd nem lesz saját lakása, hááát, megszakad értük a szívem.

Amúgy meg a döntő többségnek nem is kell lakást vennie. Sehol nincs leírva, hogy ez valami alapjog lenne. Magyarországon így is bődületesen magas a saját lakások aránya, valami 90% körül. Nyugatabbra az a ritka, ha saját lakásod van, mert bődületesen drága. Berlinben 1,5-2 millió forintos átlag négyzetméter árak vannak. Bérleti piac van, itt is az lesz.



Nekem ismerősöm nettó 300k körüli jövedelemből vett lakást, csak ő időben lépett (rágtam a fülét hogy vegyen, amíg lehet, és ne albérletre bassza el havonta a pénzét, mert annyiból már a törlesztőjét is fizetheti). Alig volt megtakarítsa, az önrészét nagyrészt kedvezőtlen személyi hitelből fedezte, a maradékra felvett egy (akkor) még szép nagynak tűnő hitelt, a lakás sem a belvárosban volt vagy puccos környéken. De élhető. Szívott a törlesztéssel, a jövedelme azóta a személyi már kiment, a lakása kétszer annyit ér mint amennyiért vette, sokkal olcsóbb, mintha bérelne, és bármikor eladhatja és tovább léphet ha kell...

A másik tanári fizetésből rakott össze hosszú évek alatt annyit, amiből már vehetett egy élhető lakást.

A fenti fizetésből simán vesznek emberek maguknak első lakást. Jellemzően egyébként 30-35 millió környékén panel lakás az, amit az átlagember manapság megvesz. De vannak jó lehetőségek most felújított airbnb lakásokra is, azoktól akik megszívták és a covid előtt szálltak be az airbnb piacra.

Ha valaki házasodik, gyereket is akar, ott a babaváró, ami most messze a legnépszerűbb hitel gyakorlatilag 0 kockázattal, 0 kamattal, fizetni sem kell évekig ha megszületik a gyerek. Felvételtől számítva 90 napig önrészként elfogadják a bankok.

Lakáshitel kamat 3-3,5% körül. Az infláció meg 4-5% között, szóval lényegében neked fizetnek, hogy kapjál pénzt.

Szóval ahol ketten havi 700k nettó mellett aki nem tudnak összespórolni egy önrészt, ott valamit nagyon szarul csinálnak, mert másnak ennél jóval kevesebből is sikerül, és ennyire kedvező lehetőségek lakásvásárlásra soha nem voltak.
  1. Nem hulyeztem le senkit
  2. Netto 300k mikor? Kurvára nem mindegy. Mikor 100k felett van bérlet, meg rezsi es tobbi utan mi marad? A lakások DRÁGULÁSAVAL nem tartott lépést a sporolhato penz. Ugy, hogy kocsival nem szamolok
  3. Es nem mindenkinek nőtt a fizetese...
  4. Szoval lehet itt babavaro es egyeb bullshitet tolni, de egy 3 szobas lakas ma 55M+ taja semmi extra helyen. Ennek harmadát is hány év összeszedni? Aninek akkor a torlesztoje kb 170k+
Kurva könnyű osztani annak az észt, aki szerencsés. Én piaci alapon lakom es 0 támogatást kaptam.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 035
30 943
113
És kedves Nagan, nyugaton mit csinál. Keres annyi pénzt - az esetek többségében olyan munkával, hogy itthon rá sem nézne - ami itthon soknak tűnik, de ott kint nem sokra megy vele. Márpedig ott él és ott kell költekeznie. Nézd meg mennyi egy kiló hús Angliában vagy Hollandiában (itt történetesen tudom a jó minőségű csirke mell kb. 10 e Ft). Na a lakások is pont ennyivel drágábbak, és akkor még nem beszéltünk a családalapításról (legtöbb helyen nincs óvi, s ha van, oda inkább nem viszed /muszlim túlsúly, ha nem akkor genderizálás/, nincs nagyszülő aki segíthetne a nevelésben vagy ha épp sürgősen kell valamit gyerek nélkül csinálni, stb.).
Szóval mehet külföldre a fiatal, de nem old meg vele semmit. Sőt!
Esetleg úgy oldja meg mint a kolléganőm fia aki London mellett dolgozott egy pékségben és vett egy öreg Ford Taunus kombit, lerakta egy külvárosi parkolóban és abban aludt (fürödni a munkahelyén fürdött, estig pedig lógott valamelyik plázában). Mert ha nem így tesz, akkor nem tudott volna itthoni lakásra gyűjteni.
Ez a külföldön telepedünk le vonat, már a nagy többségnek elment. Még a mi időnkben (1990-es évek eleje) ment. Ha nem vagy valami szuper képességű egyén, nehezen tudsz megtelepedni. Sok orvos is kiment, hogy aztán 50 évesen az alja munkát (többek között ügyelet orrba szájba) csinálja. Van aki korábban ment és mint orvos, bejött a számítása, de mivel napjainkban elárasztották a nyugati kórházakat az ukrán, moldáv, pakisztáni meg egyéb 3. világbeli olyan orvosok akik feléért is dolgoznak mint a magyarok, már nem vonzó kint életet kezdeni.
Mindig elfelejted,hogy én folyamatosan járok nyugaton,és többször is éltem ott.Asszony,meg ha jön velem,folyton bevásárol-és közben mérgelődik,hogy miért nincs itthon ilyen minőségű árú.Árakkal is ő tudja (ha nincs velem,akkor telefonos távirányitással megy a bevásárlás).Ami azt illeti,sok minden olcsóbb kint-főleg a minőségi termékek.
Az emberek többsége nem orvos,nem mérnök,hanem mezei melós.
Nincs kint se kolbászbol a kerités.De az ismeretségi körömben bizony a fiatalok harmada már kint van-és eszük ágában sincs visszajönni.De tudok olyanrol is,ki csöcsre szaladt,és visszajött.Van ilyen is-csak a döntő többség nem ilyen.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 409
3 671
113
Kurva könnyű osztani annak az észt, aki szerencsés. Én piaci alapon lakom es 0 támogatást kaptam.

Nulla támogatással szerintem soha nem volt egyszerű egzisztenciát építeni. Évtizedekkel ezelőtt sem.

Egyébként meg csökken az ország népessége, azaz változatlan lakásmennyiségnél is elvileg javul az egy főre eső lakásarány.
 
M

molnibalage

Guest
Nulla támogatással szerintem soha nem volt egyszerű egzisztenciát építeni. Évtizedekkel ezelőtt sem.

Egyébként meg csökken az ország népessége, azaz változatlan lakásmennyiségnél is elvileg javul az egy főre eső lakásarány.
A lakások egy része értelmes összegből sem ujithato fel. Elavultak.

Mivel a külföldi befektetők + airbnb = virtualis lako...

Nem javul a helyzet
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Mindig elfelejted,hogy én folyamatosan járok nyugaton,és többször is éltem ott.Asszony,meg ha jön velem,folyton bevásárol-és közben mérgelődik,hogy miért nincs itthon ilyen minőségű árú.Árakkal is ő tudja (ha nincs velem,akkor telefonos távirányitással megy a bevásárlás).Ami azt illeti,sok minden olcsóbb kint-főleg a minőségi termékek.
Az emberek többsége nem orvos,nem mérnök,hanem mezei melós.
Nincs kint se kolbászbol a kerités.De az ismeretségi körömben bizony a fiatalok harmada már kint van-és eszük ágában sincs visszajönni.De tudok olyanrol is,ki csöcsre szaladt,és visszajött.Van ilyen is-csak a döntő többség nem ilyen.
Természetesen ez is igaz, amit Te írsz. Az árú minősége sokkal jobb. Elég csak átmenni az osztrákokhoz, hogy meggyőződjünk. Igaz ez annak is betudható, hogy amit az ide gyártott termékből kispórolnak, azt beleteszik a magukéba (lásd a különböző minőségű azonos márkájú termékek).
És az is igaz, hogy soknak bejött. De ez mára már jelentősen változott, legalábbis a környezetemben. Felerészt már visszajöttek, aki nem az több-lakótársas szobában bérel ágyat és vegetál (azzal a reménnyel, hogy majd hazahozza a pénzt).
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 035
30 943
113
Természetesen ez is igaz, amit Te írsz. Az árú minősége sokkal jobb. Elég csak átmenni az osztrákokhoz, hogy meggyőződjünk. Igaz ez annak is betudható, hogy amit az ide gyártott termékből kispórolnak, azt beleteszik a magukéba (lásd a különböző minőségű azonos márkájú termékek).
És az is igaz, hogy soknak bejött. De ez mára már jelentősen változott, legalábbis a környezetemben. Felerészt már visszajöttek, aki nem az több-lakótársas szobában bérel ágyat és vegetál (azzal a reménnyel, hogy majd hazahozza a pénzt).
Hát,az asszony lengyelben,románban,sót,bulgárban is mérgelődött......
És ilyen is van.Sokan kezdik igy.De a legtöbb ilyen munkásszállós különben olyan kint dolgozó,kiknek itthon van a családjuk.
Speciel most sok vendéglátásban dolgozó ember van itthon,mert nincs meló.Föleg az osztrákban dolgozók közül sokan.Jobbrol a 2, szomszédom 1 éve nem dolgozik,mert zárva a munkahely.Balrol a szomszédom fia fél évig nem dolgozott-egy hónapja ment vissza.Mert kinyitott a szálloda,ahol melózik.
De a nem vendéglátásban dolgozóknak nem volt ilyen problémája.És ők jóval többen vannak.Sokkal többen.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
A lakások egy része értelmes összegből sem ujithato fel. Elavultak.

Mivel a külföldi befektetők + airbnb = virtualis lako...

Nem javul a helyzet
Ma már nem (mai építőanyag és munkabér színvonalon). De kalákában lazán megvalósítható.
És most már Matolcsy is megnyomta megint a kritikagombot: túlzott állami építőipari beruházások, és a családtámogatások is erre mennek főleg > garantált volt a magas ár, egyszerűen nem történhetett más.
Most megint egy teljesen indokolt kritika, csak azt nem érti az ember, hogy miért poszt-mortem jövünk rá, ez lazán előre látható lett volna, most már kb 10 éve így megy, egy pár év után le kellett volna essen a tantusz. Úgyérzem a nagyvezírt nem tudta meggyőzni, ezért a nyilvánossághoz fordult... amikor épp nem számmisztikázik, akkor általában értelmes dolgokat mond. (persze a mi házunkban sincs 13-as lakás - van ennek hagyománya -, de nyolcas van :) )
 
M

molnibalage

Guest
Ma már nem (mai építőanyag és munkabér színvonalon). De kalákában lazán megvalósítható.
És most már Matolcsy is megnyomta megint a kritikagombot: túlzott állami építőipari beruházások, és a családtámogatások is erre mennek főleg > garantált volt a magas ár, egyszerűen nem történhetett más.
Most megint egy teljesen indokolt kritika, csak azt nem érti az ember, hogy miért poszt-mortem jövünk rá, ez lazán előre látható lett volna, most már kb 10 éve így megy, egy pár év után le kellett volna essen a tantusz. Úgyérzem a nagyvezírt nem tudta meggyőzni, ezért a nyilvánossághoz fordult... amikor épp nem számmisztikázik, akkor általában értelmes dolgokat mond. (persze a mi házunkban sincs 13-as lakás - van ennek hagyománya -, de nyolcas van :) )
A cikk arról szól, hogy valójában a bővülés nagy része lényegében kevés hozzáadott értékkel bíró építőipar és csak azért, mert elszálltak az árak?
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan
Status
Not open for further replies.