Építőipar, lakáspiac

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 008

Guest
De rajta van minden flakonon, hogy mire való.
Ha nem az van rajta, hogy "hülyegyerek ez kell neked" akkor úgysem fogom érteni :) Ezt a szerelőhabot kipróbálom majd. Később ezt tudom valamivel vágni vagy beton kemény lesz? Eredeti tervem az volt, hogy csinálok egy sablont azt valami anyaggal kikenem vagy jelen esetben kifújom, majd sablon le és venti betol.
Ez valami budiba a szagelszívó?
Zuhany
Ha igazán jól akarod megcsinálni, akkor veszel egy olyan műanyag csövet amibe passzol a venti és csak a csövet rögzíted központosan.
És milyen csövet? Gondolom, ha a 100-as csövet veszem a 100-as ventihez az nem fog bele menni. Vagy hagynak rá annyit? Flexi csövem, vagy mi van amit rá kell húzni meg rábilincselni, de az szerintem ilyen célra nem jó.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 932
113
Ha nem az van rajta, hogy "hülyegyerek ez kell neked" akkor úgysem fogom érteni :) Ezt a szerelőhabot kipróbálom majd. Később ezt tudom valamivel vágni vagy beton kemény lesz? Eredeti tervem az volt, hogy csinálok egy sablont azt valami anyaggal kikenem vagy jelen esetben kifújom, majd sablon le és venti betol.
A habot és a szilikont lehet késsel vágni. Az akril ragasztót nem :)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 975
93
Ha nem az van rajta, hogy "hülyegyerek ez kell neked" akkor úgysem fogom érteni :) Ezt a szerelőhabot kipróbálom majd. Később ezt tudom valamivel vágni vagy beton kemény lesz? Eredeti tervem az volt, hogy csinálok egy sablont azt valami anyaggal kikenem vagy jelen esetben kifújom, majd sablon le és venti betol.
Mondjuk jogos, mivel ezer fajta létezik eléggé káosz egy laikusnak. Ha még nem használtál habot, csak óvatosan adagold mert dagad :) ha netán ruhádra vagy egyéb tárgyra rápottyan hagyd megszáradni/dagadni mert ha elkened akkor ruhából soha nem jön ki, felületről meg szar kaparni akkor is ha sima :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 418
46 282
113
És milyen csövet? Gondolom, ha a 100-as csövet veszem a 100-as ventihez az nem fog bele menni. Vagy hagynak rá annyit? Flexi csövem, vagy mi van amit rá kell húzni meg rábilincselni, de az szerintem ilyen célra nem jó.
Most gyorsan ránéztem pár ventire - de logikus is lehetett volna. A 100-as venti átmérője csak 98-99mm. Javaslom menj el egy légtechnikai boltba (vagy sima barkácsboltba) vidd magaddal a ventillátort. A helyszínen meg belepróbálod, kitalálod, hogy melyik megoldást választod. Azt mérd meg, hogy milyen mélységed van a falban.
Ahhoz igazítasz.
Van ilyen is (200%, hogy minden nagy barkácsáruházban találsz a légtechnikai részen, ezt dobta a kereső először):
265570_01_szukito-100-125mm.png

Ha ez túl nagy (nincs akkora mélységed a falban), akkor sima 100-as cső (akkorát vágsz belőle, amekkora mélységed ven), amit bepurhabozol.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
..


Érdemes a nyílászárókkal kezdeni, utána magával a fűtés rendszerrel és végül a falazattal.


Én a 2. helyre beszúrnám a födémszigetelést.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
Csudajó, 30+ év alatt sikerült jó pénzen kiépíteni a gázhálózatot és elvinni szinte a legutolsó faluba is, erre ki akarják nyírni...?
[/QUOTE]

Éljen a globalis neoliberÁLis kapitalizmusz!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ogretankHU
M

molnibalage

Guest
Erre mondom azt sok okos embernek, hogy hülye vagy, hogy nem veszel sajátot.
Miből? Amire nem volt 2016 vagy 2018-ban pénzem, hiába keresek többet az összes "támogatással" és mással minden annyival drágább, hogy ugyanúgy nem telik rá.

Mert ismerek olyat, aki nagy mázlival két család támogatásával fillérekért vett egy lakást 2010 táján. És azóta meg csak kb. a különbözetet kell kifizetnie, amikor másba költözött. Én így is tudnám osztani nagy arccal az észt. (És saját brigáddal újít fel, tehát nincs bizonytalanság és olcsóbb is...)

Én meg lakhattam azóta is piaci áron és mivel nem tudtam lakást venni mikor olcsó volt, hiszen 2008-ban voltam pályakezdő, azóta sincs pénzem lakásra...

Szóval lehet támogatni itten mindent, és az eredménye az iszonyatos piactorzulás. Lásd napelem őrület.
Most meg a lakás és építőanyagok. Ide vezet az, ha "támogatnak" valamit agyatlanul. Keveseknek jó mások kárára.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Erre mondom azt sok okos embernek, hogy hülye vagy, hogy nem veszel sajátot.
Miből? Amire nem volt 2016 vagy 2018-ban pénzem, hiába keresek többet az összes "támogatással" és mással minden annyival drágább, hogy ugyanúgy nem telik rá.
Minél több támogatást nyomnak a rendszerbe annál nagyobb lufi lesz.
De érdemes végignézni/hallgatni először a videót mert ezt most spec nem csak a támogatások generálják, persze a végeredmény mondhatjuk talán még kilátástalanabb.
 
M

molnibalage

Guest
Minél több támogatást nyomnak a rendszerbe annál nagyobb lufi lesz.
De érdemes végignézni/hallgatni először a videót mert ezt most spec nem csak a támogatások generálják, persze a végeredmény mondhatjuk talán még kilátástalanabb.
És akkor egyesek hülyén nézek rám, mikor közöltem, hogy 3-4 millás tartalék nélkül bel sem vágnék még lakás vásárlás + felújításba sem.
Oszt lám, ez mire lenne elég most, ha lenne ennyi is. Semmi. És ez csak a tartalék.

Itt állok a negyedik X előtt, soha nem éltem nagy lábon és a horizonton alig látszik az, hogy mikor lehet saját ingatlanom. Úgy, hogy minden szart fel kénee venni, ha egyáltalán én felvehetném, mert ahogy megnéztem rám néhány kedvezmény mintha nem is vonatkozna...

Barátnőm tesója vett ki lakást és az ingatlanosa pislogott, mikor megtudta, hogy 5 éve lakom ugyanabban a lakásban.
Ő ilyet még nem látott. Azt már inkább meg sem említettem, hogy közeli rokonnál ez 8 év...
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
És akkor egyesek hülyén nézek rám, mikor közöltem, hogy 3-4 millás tartalék nélkül bel sem vágnék még lakás vásárlás + felújításba sem.
Oszt lám, ez mire lenne elég most, ha lenne ennyi is. Semmi. És ez csak a tartalék.

Itt állok a negyedik X előtt, soha nem éltem nagy lábon és a horizonton alig látszik az, hogy mikor lehet saját ingatlanom. Úgy, hogy minden szart fel kénee venni, ha egyáltalán én felvehetném, mert ahogy megnéztem rám néhány kedvezmény mintha nem is vonatkozna...

Barátnőm tesója vett ki lakást és az ingatlanosa pislogott, mikor megtudta, hogy 5 éve lakom ugyanabban a lakásban.
Ő ilyet még nem látott. Azt már inkább meg sem említettem, hogy közeli rokonnál ez 8 év...
Amit mi építettünk házat, az még a rendszerváltás előtt épült. Apám emlékezete szerint kb a duplájába került a végeredmény a kezdeti kalkulációkhoz képest (a terv ingyen volt egy ismerőstől).
Keresztapámék mikor építkeztek a család kalákában segített. Így is úgy költöztek be, hogy álltak a födémek, a falak, a tető, be voltak állítva az ablakok (ablakpárkány spec még nem volt), a három szintből egy volt belűlről vakolva és festve, a konyhában csak becsatlakozó csonkok voltak, egyedül a fürdőszoba volt használható,l kívülről még nem volt kültéri vakolat. A lépcsőház megvolt, de se lépcső se korlátok, csak az "akna". Aztán szépen lassan elkészült a konyha, bepucolódott kívülről a ház (vakolat), kb 8 évvel később jött a lépcsőház egy minimál verzióban és a felső szint vakolás, festés, aztán szép lassan jöttek a felső szinti mosdó, és az alsó szinti garázs vakolása, lépcső végleges formában, már leesést akadályozó korlátokkal, végül jött a külső festés és a párkányok, és mire nyugdíjba mentek készült el a kert... árakról nem beszéltünk ...
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and gergo55

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 410
3 672
113
Itt állok a negyedik X előtt, soha nem éltem nagy lábon és a horizonton alig látszik az, hogy mikor lehet saját ingatlanom. Úgy, hogy minden szart fel kénee venni, ha egyáltalán én felvehetném, mert ahogy megnéztem rám néhány kedvezmény mintha nem is vonatkozna...

Családot kell alapítani, és máris lesznek kedvezmények. ;)

Egyébként valóban nehéz az önerőből egzisztencia teremtés, de azért sokaknál a szülők is tudnak segíteni (szerintem felelős szülő a lehetőségeihez mérten igyekszik félretenni erre a célra), ill. a biológiai létünk végessége miatt előbb-utóbb sajnos az öröklés is elkerülhetetlenül megjelenik, mint opció (pl. nagyszülők révén).
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7
M

molnibalage

Guest
Családot kell alapítani, és máris lesznek kedvezmények. ;)
Ott sem vagyok mindenre jogosult és az is kevés.
Aztán meg vagy sikerül annyi gyerek vagy, vagy együtt marad a család vagy nem, stb.
A CSOK kalkulátor nekem kemény kb, 1,5 millást támogatást hozott ki nekem, amit nem értek miért.

Amikor ma egy háromszobás csontilg lerobbant lakás Bp egyáltalán nem közepén 45? és 15M+ felújtani, ha szerencséd van.
A seggem törölhetem ki akár a 10M támogatással is, ha lenne is.

2010 táján lett volna egy lerobbant lakás fele kb. 4-5 misi, de akkor nem volt annyit, hiszen 2 éve dolgoztam csak.
2013 táján 0 tartalékkal lett volna már annyit, de akkor nem annyi volt a lakás fele.
2018 táján több, de nem elég most sem.
2021 ...hiába közelít 40-50%-hoz ez 45 millás lakásnál ezzel is mit lehet kezdeni? Semmit.

Ez a rögvalóság számomra.
És mivel az ember nem a szüleivel akar élni felnőttel, elköltöztem és fizetni kell a bérlést. Piaci alapon...
Egyébként valóban nehéz az önerőből egzisztencia teremtés, de azért sokaknál a szülők is tudnak segíteni (szerintem felelős szülő a lehetőségeihez mérten igyekszik félretenni erre a célra), ill. a biológiai létünk végessége miatt előbb-utóbb sajnos az öröklés is elkerülhetetlenül megjelenik, mint opció (pl. nagyszülők révén).
Egyik nagyszülőm sem ér már 7+ éve...
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 055
30 971
113
Ez a támogatási rendszer arra volt jó,hogy az árlagember gyakorlatilag teljesen reménytelen,hogy valaha is saját lakhoz jusson.Egy kiválasztott réteg gazdakszik mégjobban,akik eddig is szarrá lopták magukat-a kis adófizető ember,kinek esélye sincs részesedni ebből a habzs-dőzsiböl,meg fizeti.Nabravo.
A NER nem segit az átlagmagyaron,hanem kifosztja.
Ez a lufi azonban ugyanúgy ki fog durranni,mint 2008ban.Idő kérdése csak.
 
M

molnibalage

Guest
Halottnak a csók. Ha az utóbbi 1 év ezen hatása eltűnne, akkor sem lenne pénzem nekem ugyanúgy semmire.

Azoknak, akiknek járt a 10M táji meg egyéb támogatás, az kb. majdnem ennyivel megdobta minden téren az árakat és szakember, aki jó még úgy nincs, ahogy eddig sem. Én nem új családi házba végnék bele, mert ennyire kalandvágyó nem vagyok.
 
Status
Not open for further replies.