Építőipar, lakáspiac

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 736
5 819
113
  • Hűha
Reactions: fip7
T

Törölt tag 2361

Guest
Hétfőn? Akkor az még nincs elkésve... :D
Na mi azért vettünk már most úgy, hogy van hol lakni a ház meg project ház és majd esetleg 10+ év múlva jön szóba a költözés. Tudtuk, láttuk, hogy mi a baja, sokminden cserés, vannak, amiket máshova szeretnénk rakni. De nyilván olyan árban is volt, meg nekünk jó helyen. Talán annyiban jó ez az elhúzódó dolog, hogy pl. most is kijött a felújítási támogatás. Minden évben csinálgatjuk -az asszony szerint; valóságban meg járhatok én oda keccsölni. Meg van ideje odaérni minden mesternek.
Nálunk a kőműves jön tavaly óta, csak még nem ért oda, de legalább már nem is köszön. :) Nem baj, jött másik, aki -szó szerint az utolsó símítások előtt- állítólag lebetegedett, majd közölte, hogy hideg van, pedig pont annyira, mint eddig. (2 nap lett volna befejezni egy fal külső-belső vakolását). Majd szóltunk az építőiparos ismerősnek, neki nem fér bele a jövő évbe sem, nagyon szabadkozott, meg hát neki a kis projectek is nagyságrendileg nagyobbak és még ő sem talál normális embert, se fixre, se alvállalkozónak. De legalább beszélt egy másik céggel -akivel amúgy van kapcsolatunk, csak ők meg még nagyobbakat kiviteleznek, ezért nem gondoltunk rájuk. Majd januárban megnézik, meglátjuk.

Tavaly a kémény építése kb ugyan így zajlott, csak olyan 5 hónapot csúsztunk.

Nem baj, most jelenleg van egy komplett állványom, mert a tavalyi kéményépítő muksó a pallóit hagyta ott, hiába szóltam neki, a mostani meg a bakot. Amennyit segédkeznem kell, már lassan egy gyengébb iparos szintjét elérem.

Rakodással is ugyan ez van. Van egy kitakarított telek, tele kiszedett fatuskóval (olyan 2500-3000 nm erdő), csak fel kéne rakni és elvinni, ingyen adom. Meg is lett beszélve ... szeptemberben.
en itt szerbiaban mar a masodik eve varom a 2 kulonbozo mestert ami megigerte hogy megcsinalja a kemenyt.

ahogy lattom, akor lesz majd megcsinalva ha felbaszodok egy nap es felmaszok a tetore es en megcsinalom. lehet nem lesz mesteri munka, de legalabb meg lesz csinalva (lehet igy is jobb munka lesz is mint az elozo mestere ami 4-5 szezon utan kezdet szetesni).

amugy van par ember aki olyan jo mester volt, hogy az a velemenyem rola, hogy a kapun tobbet nem jon be :D
es meg jo "referenciaik" is voltak, tobben is mondtak hu de fasza gyerekek..
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
en itt szerbiaban mar a masodik eve varom a 2 kulonbozo mestert ami megigerte hogy megcsinalja a kemenyt.

ahogy lattom, akor lesz majd megcsinalva ha felbaszodok egy nap es felmaszok a tetore es en megcsinalom. lehet nem lesz mesteri munka, de legalabb meg lesz csinalva (lehet igy is jobb munka lesz is mint az elozo mestere ami 4-5 szezon utan kezdet szetesni).

amugy van par ember aki olyan jo mester volt, hogy az a velemenyem rola, hogy a kapun tobbet nem jon be :D
es meg jo "referenciaik" is voltak, tobben is mondtak hu de fasza gyerekek..
Én pont egy délvédéki sráccal dolgoztam, mint segédmunkás magamnál. De én is így vagyok vele. Amúgy ha pl. teljesen új kéményt akarsz építeni, akkor ajánlom a Bakonytherm rendszerét. Még képes építési utasítás is van, hogy, hogy kell felépíteni. (Persze az öreg szakit csak a második méternél tudtam meggyőzni, hogy a légrésbe nem kell beton :) )

Én meg ott tartok, hogy nem fogok ilyen összegeket fizetni, amiért vállaltak volna egy-egy kazánház meg tároló belsejét, ezért abból dolgozok, ami van, így hát tapaszthatok, saralhatok. :D Oda úgy is jó a'. Nem azért dolgozok, hogy glettelt legyen a fal a kazán mögött. :)
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Én pont egy délvédéki sráccal dolgoztam, mint segédmunkás magamnál. De én is így vagyok vele. Amúgy ha pl. teljesen új kéményt akarsz építeni, akkor ajánlom a Bakonytherm rendszerét. Még képes építési utasítás is van, hogy, hogy kell felépíteni. (Persze az öreg szakit csak a második méternél tudtam meggyőzni, hogy a légrésbe nem kell beton :) )

Én meg ott tartok, hogy nem fogok ilyen összegeket fizetni, amiért vállaltak volna egy-egy kazánház meg tároló belsejét, ezért abból dolgozok, ami van, így hát tapaszthatok, saralhatok. :D Oda úgy is jó a'. Nem azért dolgozok, hogy glettelt legyen a fal a kazán mögött. :)
a kemeny teteje nem lett lebetonozva, igy idovel a teglak kozt a malter szetment, az elso sor mar szet is eset. a volt mester ugylatszik unta megcsinalni rendesen. nekem meg akorjaban mas dolgom is volt mint hogy minden lepesere figyeljek, csak kesobb lattam meg hogy hoppa... ha elobb reagaltam volna, akor nem is lenne akora a baj, de hat jebi ga, ugy voltam vele, hogy megigerte a mester hogy eljon, aztan meg egy eve baszik ra.

igy majd szetbontok par sort, es megcsinalom ujbol, persze most rendesen.

amugy meg szarok en a nagy mesterekbe, amikor egy profi komuves utan is kell 10 percenkent jarni, mert ha nem figyelsz mar a kanyert elfogta regen, vagy epp oszabasza gyorsan a melot mert mar 30 eve csinalja es megunta es baszik mostmar ra.
 
  • Tetszik
Reactions: papi

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
a kemeny teteje nem lett lebetonozva, igy idovel a teglak kozt a malter szetment, az elso sor mar szet is eset. a volt mester ugylatszik unta megcsinalni rendesen. nekem meg akorjaban mas dolgom is volt mint hogy minden lepesere figyeljek, csak kesobb lattam meg hogy hoppa... ha elobb reagaltam volna, akor nem is lenne akora a baj, de hat jebi ga, ugy voltam vele, hogy megigerte a mester hogy eljon, aztan meg egy eve baszik ra.

igy majd szetbontok par sort, es megcsinalom ujbol, persze most rendesen.

amugy meg szarok en a nagy mesterekbe, amikor egy profi komuves utan is kell 10 percenkent jarni, mert ha nem figyelsz mar a kanyert elfogta regen, vagy epp oszabasza gyorsan a melot mert mar 30 eve csinalja es megunta es baszik mostmar ra.
Nem túl nehéz munka, csak anyagot nem tudsz magaddal vinni eleget így egyedül kínlódósabb. Meg állást kell csinálni a vödörnek, téglának is; mert kanál, pecsó, tégla, vödör két kézre már sok. Ezért nem szeretik a mesterek, mert nem haladós és nem látványos. Meg ha órába van, akkor azért fogja a tulaj cseszegetni, hogy ketyeg az óra, de nincs látványos haladás, ha meg teljesítménybe, akkor meg azért, mert azért a pár tégla felrakásáért miért kér el annyit. Szóval azért nem olyan egyszerű a dolog.

Visszatértünk oda, hogy az embernek magának kell megcsinálnia, mint a nyolcvanas években. De nem is baj. Legalábbis én szeretek ilyenekkel foglalkozni, csak kicsit több idő meg energia kellene hozzá. De hát nem lóverseny.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 427
55 324
113
Olyan régi ez a szám, hogy még magnó kazettán volt meg. A helyzet azóta sem változott sokat az építő iparban :D
(Álmod, hogy épül a ház..... Álomhajó paródia)
 
  • Imádom
Reactions: Törölt tag 4082
T

Törölt tag 008

Guest
Szakmai segítséget szeretnék kérni:
Szenárió: Van egy panel lakás és van benne egy elszívó lyuk, ami túl nagy.
Bele kellene raknom egy ventillátort, de lötyög benne, ergó kissebbre kellene venni.
Kérdés mi az az anyag, amivel be tudom körbe kenni a panelt, reakcióba lép vele és elég erős és tartós, hogy megtartson egy 10 cm elszívó ventit ami ugye rezeg.

Jelnleg valami 12-es nonstandard cucc van benne. A 125-ös nem fér bele. Vésni nem akarom ráadásul mögötte a rendszer 100-as tehát ha nagyobb venti van benne szűkíteni kell a csövön (mint most is van) és akkor zajos.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 427
55 324
113
Szakmai segítséget szeretnék kérni:
Szenárió: Van egy panel lakás és van benne egy elszívó lyuk, ami túl nagy.
Bele kellene raknom egy ventillátort, de lötyög benne, ergó kissebbre kellene venni.
Kérdés mi az az anyag, amivel be tudom körbe kenni a panelt, reakcióba lép vele és elég erős és tartós, hogy megtartson egy 10 cm elszívó ventit ami ugye rezeg.

Jelnleg valami 12-es nonstandard cucc van benne. A 125-ös nem fér bele. Vésni nem akarom ráadásul mögötte a rendszer 100-as tehát ha nagyobb venti van benne szűkíteni kell a csövön (mint most is van) és akkor zajos.

Feltételezem, hogy a ventilátor egy műanyag vagy fém házban van.
A Tytan Styro-nak vannak mindent mindennel is össze ragasztó cuccai. Konkrétan van olyan amivel motorblokkot tudsz ragasztani!
Elég szélése a választék. Nézd meg, hogy neked melyik a jó, aztán vedd meg. Pár ezer forint csak.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
T

Törölt tag 008

Guest
Feltételezem, hogy a ventilátor egy műanyag vagy fém házban van.
A Tytan Styro-nak vannak mindent mindennel is össze ragasztó cuccai. Konkrétan van olyan amivel motorblokkot tudsz ragasztani!
Elég szélése a választék. Nézd meg, hogy neked melyik a jó, aztán vedd meg. Pár ezer forint csak.
Tudok ebből 2 centi vastag réteget felvinni? Egy 12 cm lyukat kell 10 cm-re szűkíteni.
És meg tudom úgy csinálni, hogy 6 év múlva ki tudom cserélni?
Boltban azt mondták gipsz, de mikor említettem, hogy venti azt mondták akkor nem, mert a rezonanciától valszeg megrepedezik.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 976
93
Tudok ebből 2 centi vastag réteget felvinni? Egy 12 cm lyukat kell 10 cm-re szűkíteni.
És meg tudom úgy csinálni, hogy 6 év múlva ki tudom cserélni?
Boltban azt mondták gipsz, de mikor említettem, hogy venti azt mondták akkor nem, mert a rezonanciától valszeg megrepedezik.
PVC szűkítő idom?
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
T

Törölt tag 008

Guest
PVC szűkítő idom?
10 cm ventit kell egy 12 cm lyukba tenni, de a venti mögött az elszívó cső is 10-es. Szóval annyi a baj, hogy a falban a venti körül van 1 cm körbe. Szóval hiába szűkítek ezzel, a venti attól még egy 12-es csőben lesz.
vagy félreértek valamit.
 
  • Tetszik
Reactions: Mike

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 976
93
10 cm ventit kell egy 12 cm lyukba tenni, de a venti mögött az elszívó cső is 10-es. Szóval annyi a baj, hogy a falban a venti körül van 1 cm körbe. Szóval hiába szűkítek ezzel, a venti attól még egy 12-es csőben lesz.
vagy félreértek valamit.
Így már világos, erre a Soudal szerelőhab teljesen jó.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 427
55 324
113
Tudok ebből 2 centi vastag réteget felvinni? Egy 12 cm lyukat kell 10 cm-re szűkíteni.
És meg tudom úgy csinálni, hogy 6 év múlva ki tudom cserélni?
Boltban azt mondták gipsz, de mikor említettem, hogy venti azt mondták akkor nem, mert a rezonanciától valszeg megrepedezik.
Hogyne tudnál :)
Ez egy univerzális termékcsalád.
Van ragasztóhab-ez is jó
Van szlikonragasztó- ez is jó
Meg vannak akril alapú ragasztóik, ezt nem tudom jó e.
De rajta van minden flakonon, hogy mire való.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 537
46 524
113
10 cm ventit kell egy 12 cm lyukba tenni, de a venti mögött az elszívó cső is 10-es. Szóval annyi a baj, hogy a falban a venti körül van 1 cm körbe. Szóval hiába szűkítek ezzel, a venti attól még egy 12-es csőben lesz.
vagy félreértek valamit.

Hogyne tudnál :)
Ez egy univerzális termékcsalád.
Van ragasztóhab-ez is jó
Van szlikonragasztó- ez is jó
Meg vannak akril alapú ragasztóik, ezt nem tudom jó e.
De rajta van minden flakonon, hogy mire való.
Ez valami budiba a szagelszívó? Nekem is kisebb átmérőst sikerült vennem, de szerencsére a falon kívüli pereme volt olyan nagy, hogy tudtam csavarokkal rögzíteni a gipszkartonra.
Ha meg nincs szerencséd, akkor : PUR hab! :)
A ventillátor beilleszted fa távtartókkal. (puhafa darabokat vágsz, és 4 oldalon kiékeled) A fal mellé meg betolsz kevéske PUR habot. Vigyázz megdagad.
Ha igazán jól akarod megcsinálni, akkor veszel egy olyan műanyag csövet amibe passzol a venti és csak a csövet rögzíted központosan.
 
S

speziale

Guest
sziasztok,

következő kérdésem lenne, hátha találkozott már valaki hasonló problémával:

kb. 2 hete kifestették az egyik szobánkat latex festékkel. És azóta irtó büdös van a szobában...a festék nem romlott, meg a dobozban nincs is szaga
igazából nem is nagyon tudom mihez hasonlítani...amikor először megcsapta az orromat kb. az ugrott be amikor az állatkertben beér az ember az orrszarvúhoz...az a nagyon erős, "csípős" istállószag

azóta gyakorlatilag folyamatosan szellőztetünk de még mindig nem múlt el

a festőt visszahívtuk ő is csak annyit mondott, hogy hát ő ilyet még nem látott...azt mondta, hogy azt tudja, hogy átfesti mégegyszer sima diszperzitessel...

valaki tapasztalt már hasonlót? segíthet az átfestés?
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 976
93
sziasztok,

következő kérdésem lenne, hátha találkozott már valaki hasonló problémával:

kb. 2 hete kifestették az egyik szobánkat latex festékkel. És azóta irtó büdös van a szobában...a festék nem romlott, meg a dobozban nincs is szaga
igazából nem is nagyon tudom mihez hasonlítani...amikor először megcsapta az orromat kb. az ugrott be amikor az állatkertben beér az ember az orrszarvúhoz...az a nagyon erős, "csípős" istállószag

azóta gyakorlatilag folyamatosan szellőztetünk de még mindig nem múlt el

a festőt visszahívtuk ő is csak annyit mondott, hogy hát ő ilyet még nem látott...azt mondta, hogy azt tudja, hogy átfesti mégegyszer sima diszperzitessel...

valaki tapasztalt már hasonlót? segíthet az átfestés?
Latexnél benn a pakliban hogy 3 hét is mire teljesen kiszárad, érdemes jó sokat szellőztetni. Ha kültéri/oldószeres festéket kentek a falra akkor rossz esetben 1 év is lehet mire eltűnik a szaga. Ha 1 hét múlva sem csillapodik, lehet érdemes átfesteni citrom illatú festékkel (Jupol Citro).
 
  • Hűha
Reactions: pöcshuszár
S

speziale

Guest
Latexnél benn a pakliban hogy 3 hét is mire teljesen kiszárad, érdemes jó sokat szellőztetni. Ha kültéri/oldószeres festéket kentek a falra akkor rossz esetben 1 év is lehet mire eltűnik a szaga. Ha 1 hét múlva sem csillapodik, lehet érdemes átfesteni citrom illatú festékkel (Jupol Citro).
köszi

Polifarbe platinum-ot kentek a falra
 
Status
Not open for further replies.