Építőipar, lakáspiac

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Csupán 1 adalék egy 100 m2-s könnyűszerkezetes házikó éves költsége gázzal..(főzés,fűtés,fürdés)150-175.000 ft volt.Amióta bevezették ezt,hogy a gáz már szar és megújjuló energia stb azóta a hőszivattyúk egy ekkra ház költségét megemelték 3-4 millióval!!!!..napelem dettó..de inább 4 m az igaz ,hogy nuku gáz...csak éppen annyit fizetnek villanyszámlát ,hogy jaj!!..szóval gázzal éppen 30 évig el lehett volna lenni...Még eg dolog milyen érdkes senki nem számolja,hogy a betáp áramot azonnal a 3x16-ról azonnal emelni kellett 3x24-re ....de legalább biztos lesz létjogosultsága Paksnak....Tényleg bármikor függetleníthetném magamat a szolgálatatótól és nekem olcsóbb is lenne,de azt modta a párom Zolika inkább utazzuk el.;);)....Mondom igazad van bébi:D:D....a maradék megy államkötvénybe.:rolleyes::rolleyes:

3x25A az ha szabványos!
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Én biztos gázmentes házat építenék hőszivattyúval. 3 éve ilyen árakon újítottuk fel az egyik házat: konvektoros fűtés helyett kondenzációs kombi rendszer.
- Vaillant kazán kivezetéssel gari papírral (terv nélkül) kb 400k
- Vaillant termosztát 60k
- 4 alu radiátor 200k
- munkadíj és anyag 500k
- Samsung klíma (1bel1kültéri) 300k
- klíma beszerelés minimál díj (mindent megcsináltunk előre, csak rá kellett kötni)30k

Alsó hangon 1,5 millió. És padló fűtés még mindig csak a fürdőben lehetett, ott is csak a visszatérő van bekötve meleg padlónak.

Ennyi 40m2-re a takarékos gáz plusz klíma.
Így a havi gáz 10k körül van, a villany meg 8k.


Ez így elég "gáz" ! Sima emeletes kádárkocka 38-as szilikátból (30éves) , szigetelt fa nyílászárók maradtak a többi csere ! Korrekt gázfűtés , alul padló felül radiátor thermo szelepekkel , minkét szint különvezérelve , a gázkazán által fűtött használati meleg víz tárolóval (2 fürdő 200l) .Teljes elektromos hálózat és készülék csere (led+A+) , 4 Gree Amber 3.5-es hűtőfűtő klíma GEO áramról . Állandó 23 fok alul 21 fok felül , nyáron 24-26 igény szerint .

Így a gázunk 21000 Ft/hó , a villany (sima+geo) 12 000Ft/hó .

És ebben nincs még teljes évvel benne a padlásfödém 20cm-es nyitott cellás szigetelése !

A ház kap még jövőre 10cm nikocát csakhogy csínos is legyen !

Klíma fűtés nagyom hatásos de nem tud homogén meleget csinálni a klíma közelében "megdöglesz" a szoba másik sarkán meg "vacogsz" a 3-5 fokos hőkülönbség miatt !

Ha bónusznak kapok a cégtől egy 5kW-os napelem rendszert akkor lesz de pénzt nem adok érte !
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Minden rosszindulat nélkül, itt a kivitelező csinált bohócot a megbízóból, mert nem végezte el rendesen a feladatát.
Hasonló simán történik, történhet hőcserélős megoldásnál is. Ha például zajszigetelés, zajvédő fal nélkül néz egy hangosabb kültéri egység a szomszéd ablakára...

Amíg lószar van addig veréb is lesz ! Jól látod ! Mee a "gazdag " embőr mindeg okosba akrja mögoldani !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Több pontos vitatkoznék:

1) az alap állításom az volt, hogy amikor árakat hasonlítunk össze akkor azonos műszaki tartalommal tegyük. Ez ugyanaz, amikor @molnibalage azt mondja az F16 meg f35 árakra (amúgy teljesen jogosan), hogy ok, hogy az F35 mennyivel drágább mint egy F16v, de az integráltan tartalmazza a célmegjelelő Pod-ot, a SOJ pod-ot meg 12 vontatott csalit...nézzük meg mennyibe kerülne az F16V ha ezeket mind ráaggatjuk.
Ráadásul ismét kiemelem, hogy ha új építésről van szó, akkor a telekáron sokat tudsz spórolni, ha nincs olyan megkötésed, hogy legyen gáz...szóval ha új építésben gondolkozik valaki és körültekintően választ, akkor még a beruházási költségben sem lesz drágább a hőszipka, mint egy kondi kazános rendszer...fenntartásban meg egyértelműen olcsóbb

2) mit nevezünk luxusnak? szerintem manapság az, hogy egy házban/lakásban legyen légkondi az nem a luxus kategória...egy csomó panelen is van...én annyit állítottam, hogy mivel a hőszipka egyben kiváltja a légkondit is, ezért az áraknál vegyük figyelembe, hogy kondi kazán esetén kell külön klíma.
a HMV komforttal kacsoltban meg azt kell látni, hogy a sima átfolyós rendszerű kazánoknál (vagyis ha nincs valamilyen puffertárolód), azért a HMV komfort nem éppen csúcs...ha több helyen történik egyszerre melegvíz kivételezés, akkor bizony a kazántól távolabb lévő helyen elég hektikus tud lenni a melegívz...azt is látni kell, hogy a kazánokban lévő bimetálos hőcserélőknek azért van egy "természetes korlátja"...nálunk 45 fokra van a HMV állítva...ha teljesen egyenletesen folyatom a vizet, akkor is 42-48 fok között ingadozik a HMV hőmérséklet...
csak arra akarok utalni, hogy azért ilyen HMV ingadozás pl. a paneloknál nincsen....szóval azért szerintem óvatosan azzal, hogy mi a luxus és mi nem

3) egy hőszipkás rendszer nem 7-8 millió...Mitshubitshi Zubadan hőszivattyú ára telepítéssel, tokkal vonóval 4,5 misi körül van...persze ez már nem a legújabb...egy modernebb Bosch vagy Viessman monoblokkos hőszipka esetén ehhez hozzájön alsó hangon +1 misi...de akkor sem 7-8
másrészről szerintem a kondikazános árakkal nem biztos, hogy tisztában vagy....egy jobb minőségű Vaillant kazánnal gáztervvel, kéménnyel, hatósági engedéllyel stb.. egy kondi kazános rendszer 2 misi...és akkor ebben nincsen benne a hőleadó...ha padló vagy mennyezet fűtés akkor kb. +1 misi (azért kondis kazánhoz is a felület fűtés ajánlott)...ha esetleg ehelyett alacsony hőmérsékletű radiátoros rendszert akarsz az olcsóbb lesz egy 100 nm ház esetében kijöhet 4-500ezerből...és akkor még a klíma+annak beszerelése...szóval egy minőségi kondikazános rendszer klímával szintén benne van 3,5-4 misiben... de megint mondom a nagy kérdés az, hogy a telken tudsz-e a gáz miatt spórolni


Az első 2 pontoddal maxi egyetértek ! A normál hőszivattyús rendszerek (a nem klímások) a környezetemben nem túl meggyőzőek és hát egy jó gázos fűtéssel sose fognak tudni , versenyezni komfortérzet terén biztosan ! Új építésű házba ahol mindent hozzá igazítanak és minden klappol (ilyennel még nem találkoztam) ott lehet létjogosultsága . De sajna annyi a kókler , hogy én jó szívvel nem merem ajánlani senkinek se ! De ez csak az én véleményem !
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 974
93
A normál hőszivattyús rendszerek (a nem klímások) a környezetemben nem túl meggyőzőek és hát egy jó gázos fűtéssel sose fognak tudni , versenyezni komfortérzet terén biztosan ! Új építésű házba ahol mindent hozzá igazítanak és minden klappol (ilyennel még nem találkoztam) ott lehet létjogosultsága . De sajna annyi a kókler , hogy én jó szívvel nem merem ajánlani senkinek se ! De ez csak az én véleményem !

Nyáron burkoltunk egy új építésű nagyobb házat, iDM hőszivattyús padló rendszer volt. Helyiségenkénti szabályozás. Huzat nélkül kellemes hűvös mind a 3 (x100m2) szinten. Teljesen más szint mint a sima klíma vagy gázfűtés.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 351
46 156
113
Amíg lószar van addig veréb is lesz ! Jól látod ! Mee a "gazdag " embőr mindeg okosba akrja mögoldani !
Hja ez nem ilyen jellegű dolog volt. Tartozott neki egy ember, és kiderült, hogy felújítasokat csinál, és úgy törlesztett neki, hogy megcsináltak neki ezt-azt a folyó munkálatokban.
Pl. a műemlék épületbe egyedi, korszerű fa ablakokat gyártottak, amik utólag is megfeleltek a hatóságnak.
A főnököm meg egy átlagnál élhetetlenebb alak - ilyen dolgokban. Maga a kivitelezés teljesen szakszerű volt, csak az utólagos papírmunkát nem csinálták meg. Ezt utólag a Gázművek embere is elismerte, de mivel nem volt rajta a gázterven, így nem volt opciója.
Több 10M volt a felújítás. A papírmunka meg pár tízezer. Igazság szerint még azt is el tudom képzelni, hogy a kivitelező részletes utasítást adott az ügyintézésre, de persze az a fül mellett husss....
A kémény rendesen terveztetve és engedélyeztetve volt. Egy ilyennel nem foglalkozó emberben meg fel sem merül, hogy még kb. 3x akkora kanossza vár rá.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu and ogretankHU

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 088
3 017
113
Ez így elég "gáz" ! Sima emeletes kádárkocka 38-as szilikátból (30éves) , szigetelt fa nyílászárók maradtak a többi csere ! Korrekt gázfűtés , alul padló felül radiátor thermo szelepekkel , minkét szint különvezérelve , a gázkazán által fűtött használati meleg víz tárolóval (2 fürdő 200l) .Teljes elektromos hálózat és készülék csere (led+A+) , 4 Gree Amber 3.5-es hűtőfűtő klíma GEO áramról . Állandó 23 fok alul 21 fok felül , nyáron 24-26 igény szerint .

Így a gázunk 21000 Ft/hó , a villany (sima+geo) 12 000Ft/hó .

És ebben nincs még teljes évvel benne a padlásfödém 20cm-es nyitott cellás szigetelése !

A ház kap még jövőre 10cm nikocát csakhogy csínos is legyen !

Klíma fűtés nagyom hatásos de nem tud homogén meleget csinálni a klíma közelében "megdöglesz" a szoba másik sarkán meg "vacogsz" a 3-5 fokos hőkülönbség miatt !

Ha bónusznak kapok a cégtől egy 5kW-os napelem rendszert akkor lesz de pénzt nem adok érte !
...igen és még itt is jobban megéri a gáz...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
S

speziale

Guest
1,5 éve. A légkondi volt 200k alatt. De ebből az jön le, hogy ha le van szigetelve a ház és a fűtés rendszerből aranyozottat veszel, akkor sincs semmi értelme ennek a talajszondás bohóckodásnak.


Meg hányszor több aktív elem van benne? Hosszútávon megnézném a szervizköltségét is a komplex rendszernek.

egy hőszipka nem igazán bonyolultabb cucc mint egy kondi kazán...valójában ezeknek a rendszereknek a legnagyobb ellensége a bennük keringő víz okozta lerakódások/korrozió
 
S

speziale

Guest
Majd ha azt is ki kell fizetni, akkor lesz értelme azt is beleszámolni egy összehasonlításnál... Addig is ez csak a malac rúzsozása.

nem mondanán...
ez éppen olyan, mint, hogy a melóst olcsóbb minimálbérre bejelentve a munkavédelmi előírásokat nem betartva alkalmazni? Igen...ettől még ezek a szabályozások nem hülyeségek....ugyanez van a környezetszennyezéssel is

egyébként jelenleg éves 100 m3 gáz felhasználása kb. 110ezer huf. Erre a jelenlegi árak mellett a Co2 kibocsátás ára cca. 20ezer lenne...vagyis közel 20%-os drágulást jelentene....csak most 30EUR/tonna az ár, 2 éve meg 6eur volt...hogy mennyi lesz 2 év múlva...hát jó kérdés, de lenne egy fogadásom, hogy magasabb lesz
 
M

molnibalage

Guest
  • Tetszik
Reactions: hunter85

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
22 es csapdája, mi régit vettünk, mi igényeink szerinti felújításra.
Hát ahogy hozzányúltunk mindjárt kiderült, hogy kb minden csere, de szerencsére meg tudtuk oldani úgy, hogy addig apóséknál laktunk, és még mindig évekre (+milliókra)vagyunk attól, hogy minden meglegyen. Most pl aki az összekupacolt törmeléket vitte volna (hétfőn) már fel sem veszi..úgyhogy jó eséllyel karácsonykor is nézegethetem
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 313
54 767
113
hunter85

Kemény. Az igazán kemény, hogy van felelős műszaki vezető és statikus aki ezeknek aláírja ezt a szemetet.
Gondolom az e-naplót is szépen vezetik, képekkel dokumentálva.
A másik meg az, hogy ebből is látszik, hogy nekem nincs szerencsém :)
Engem olyanokkal baszogatnak, hogy 20 méteren 2 cm-t lejt a koszorú. És mi lesz így az ácsokkal....:rolleyes:
Elképesztő, hogy van aki ezeknek aláír bármit is. Meg, hogy nincs ott egy hozzá értő ember.
Mondjuk nekem is volt olyan muksó aki azt mondta, hogy ő már 20 éve épít házakat, szóval neki ne ugassak bele.
Azt mondtam neki, hogy akkor 20 éve szarul csinálod.... Nem jött többet dolgozni :)

molnibalage

"Ezért nem merek én sem uj házat venni. Ami régi és talán megcsinálták, azzal lehet mit kezdeni. De lassan ez is lottó, mint a kocsi vétel. Csak még drágább."

Elmondom neked, hogy a régebbiek közül ennél sokkal több van sokkal szarabbul építve. Aki újított már föl régebbi házat az tudja miről beszélek.
A cikkben szereplő házakról sem mondja meg egy laikus, hogy mennyire szarok amikor már készen vannak. ;)
 
M

molnibalage

Guest
hunter85

Kemény. Az igazán kemény, hogy van felelős műszaki vezető és statikus aki ezeknek aláírja ezt a szemetet.
Gondolom az e-naplót is szépen vezetik, képekkel dokumentálva.
A másik meg az, hogy ebből is látszik, hogy nekem nincs szerencsém :)
Engem olyanokkal baszogatnak, hogy 20 méteren 2 cm-t lejt a koszorú. És mi lesz így az ácsokkal....:rolleyes:
Elképesztő, hogy van aki ezeknek aláír bármit is. Meg, hogy nincs ott egy hozzá értő ember.
Mondjuk nekem is volt olyan muksó aki azt mondta, hogy ő már 20 éve épít házakat, szóval neki ne ugassak bele.
Azt mondtam neki, hogy akkor 20 éve szarul csinálod.... Nem jött többet dolgozni :)

molnibalage

"Ezért nem merek én sem uj házat venni. Ami régi és talán megcsinálták, azzal lehet mit kezdeni. De lassan ez is lottó, mint a kocsi vétel. Csak még drágább."

Elmondom neked, hogy a régebbiek közül ennél sokkal több van sokkal szarabbul építve. Aki újított már föl régebbi házat az tudja miről beszélek.
A cikkben szereplő házakról sem mondja meg egy laikus, hogy mennyire szarok amikor már készen vannak. ;)
Csak amikor hirtelen megjelenik a víz, a penész és két tél után nincs járda és a fűtésszámla az egekben papíron csilló A kategóriás besorolással, akkor ott az ember azért gyanakodik.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 313
54 767
113
molnibalage

Erre mondják, hogy késő bánat.
A felújítások során nem egy régi házat láttam fölázni, beázni, penészedni stb...
Sajnos lutri ez az egész :(

Legjobban az jár aki újat építtet , magának.
Ugyanis kérhet a beruházótól referenciát, fizethet felelős műszaki vezetőt és saját statikus ellenőrt is.
Azokon az építkezéseken ahol én voltam ott ez elég gyakori volt. Rendben is volt mindig minden.
Szóval nem kell saját szakértelem ahhoz, hogy jó házad legyen. Van erre bejáratott módi. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 974
93
A másik meg az, hogy ebből is látszik, hogy nekem nincs szerencsém :)
Engem olyanokkal baszogatnak, hogy 20 méteren 2 cm-t lejt a koszorú. És mi lesz így az ácsokkal....:rolleyes:
Dettó... nálunk meg a "legyen kész tegnapra" a sablon, ilyenkor szívesen elküldeném a bús picsába a tulajt. A jelenlegi körülmények között örülhetne hogy normális áron eléggé fasza minőségben meg lesz csinálva, de nem... Mi tart eddig... Hát bmeg, a betonnak kötni kell, nem lapozunk rá másnap stb... Persze a falnak beszélsz, mert azt hiszi hogy hogy oldd meg kategória. De amíg garanciát vállalok a munkámra, szerződés nincs ami időhöz kötne, addig ne ugasson.

Erről a 20méteren 2centiről eszembe jut egy idei gyöngyszem, a nappali padló 1 méteren lejtett majdnem 5cm-t :) Ünnepek alatt lehet előkotrok képeket :)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7
M

molnibalage

Guest
molnibalage

Erre mondják, hogy késő bánat.
A felújítások során nem egy régi házat láttam fölázni, beázni, penészedni stb...
Sajnos lutri ez az egész :(

Legjobban az jár aki újat építtet , magának.
Ugyanis kérhet a beruházótól referenciát, fizethet felelős műszaki vezetőt és saját statikus ellenőrt is.
Azokon az építkezéseken ahol én voltam ott ez elég gyakori volt. Rendben is volt mindig minden.
Szóval nem kell saját szakértelem ahhoz, hogy jó házad legyen. Van erre bejáratott módi. ;)
Ha valaha is építettnék házat, akkor te fogod. Az fix. :)

Dettó... nálunk meg a "legyen kész tegnapra" a sablon, ilyenkor szívesen elküldeném a bús picsába a tulajt. A jelenlegi körülmények között örülhetne hogy normális áron eléggé fasza minőségben meg lesz csinálva, de nem... Mi tart eddig... Hát bmeg, a betonnak kötni kell, nem lapozunk rá másnap stb... Persze a falnak beszélsz, mert azt hiszi hogy hogy oldd meg kategória. De amíg garanciát vállalok a munkámra, szerződés nincs ami időhöz kötne, addig ne ugasson.

Erről a 20méteren 2centiről eszembe jut egy idei gyöngyszem, a nappali padló 1 méteren lejtett majdnem 5cm-t :) Ünnepek alatt lehet előkotrok képeket :)

Ma az Invitelnél ügyintézve egy ügyfél azért verte az asztalt, hogy mondjanak neki egy összeget és kifizeti, hogy legyen nála kábeles net.
Holnapra.
Hiába magyarázta neki az ügyintéző hölgy, hogy a hálózat kiépítése az nem így történik, ezt nem tudják ott, ahol amúgy sincs még jelen semmi.

Erre puffogva feláll mr. nagyarc, hogy "akkor ez a cég szarul működik".


Nem tudtam, hogy sírjak vagy röhögjek az ipsén anyámmal együtt. Legalább ennyi vidámság volt ma.

Bár szerintem ez a hülye azt hiszi, hogy ha fizet egy nőnek, akkor pusztán $$$$ jelektől lesz 2 hónap után gyerek, ha ő kéri.

Ja, persze ide vezet az, amikor valaki a libalegelő szépén építkezik, ahol nincs semmi.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 974
93
Ja, persze ide vezet az, amikor valaki a libalegelő szépén építkezik, ahol nincs semmi.
Még az a szerencse, hogy az általad leírt típusnak jelenleg nem kötelező dolgozni, mert van 5 másik helyette. Eleve felmérésnél érzékenyek vagyunk az ilyen gyökerekre, el sem jutunk addig hogy felmerüljön a munka lehetősége :)

OFF
Van ami nekem sem tetszik, de hülyét nem csinálok magamból.
Siófok jobbik felén, ami kb 3km a központtól, nincs optika net... de még ADSL-ből is csak 15mbit jön.. Kb 10 éve változatlan a helyzet. Most adódott hogy nálunk már éledezik az 5G hálózat és elég jó a 4G+ lefedettség, így megvettem a huawei 5G routerét, és multisim kártyával csináltam "jó" netet...
ON
 
Status
Not open for further replies.