Építőipar, lakáspiac

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 044
10 101
113
4,5 milla = nevetséges.
  • Otthon a 72 nm-es lakás légkondija mindennel együtt 200 ezer sem volt.
  • Egy aranyból gyémánt berakásos napkollektoros fűtés rendszer nincs 1 millió sem, az ziher, de talán még ennyi sem.
  • A szigetelés mindkettő esetben azonos, ugye ebből indulunk ki.
A cirka 3 millás beruházási költség eltérés hol jön vissza, ha a szigetelés miatt a havi fűtési költség 10k alatt lenne?
Nem értem.
Mit nem látok?
Az a jó hogy szerintem mindent látsz, egyszerűen ha van gáz az utcában akkor pénzügyileg nem éri meg csak a gáz fűtés. Én amikor felújítottunk 10x átszámoltam, nem találtam meg hogy miként jön ki a sokkal bonyolultabb és drágább rendszer haszna.
És a mienk egy felújított ház, csomó hőhíddal, egy rendesen megcsinált mai házra tök felesleges elverni azt a rengeteg pénzt. Természetesen ha megengedheti valaki magának a padlófűtés-falfűtés-plafonhűtés sokkal komfortosabb, de azt ne mondja senki hogy spórolásból csinálja.
 
S

speziale

Guest
Építesz egy házat, csinálod a fűtési tervet. A hőszivattyús, padló / mennyezet fűtés drága, tehát spórolni szeretnél egy egyszerűbb radiátoros megoldással. Ott te is kihozod, hogy olcsóbb a gázfűtés, és mellé a légkondi, ezért itt max. a teleknél tudnál spórolni. Na most itt, ahol én lakom, a valódi lakóövezetben csak full közműves telkek vannak. Lehet persze a szölőhegyen sokkal olcsóbban telekhez jutni, de ott csak áram van, még kiépített vízvezeték sincs, nemhogy gáz vagy szennyvíz-elvezetés, esetleg kábeles internetszolgáltatás.

Szóval akár hogy is nézem, aki költséghatékony akar lenni, annak még mindig olcsóbb a gázfűtés. Amit nem említesz, és a gázfűtésnél inkább problémának látok, az a gázkazánok élettartama. Az én Vaillantom 15 évig komolyabb probléma nélkül elvolt, aztán egyre több lett vele és most tavaly fel kellett újítani, de ez is egy 250 ezres költség volt. Azt látom ismerősöknél és azt hallom vissza a gázszerelőknél is, hogy amíg a turbós kazánok anno tényleg komolyabb fogyasztáscsökkenést hoztak el, a kondenzációs kazánok már annyira értékelhetőt nem. Az élettartamuk viszont feleannyi, mint a turbós kazánoknak.

Ez inkább lökne a hőcserélős megoldás felé, csak ott meg az egyszeri bekerülési költség zavar engem. Szóval a matek terén pro és kontra is vannak érvek.
Van, ahol esetleg a hőcserélős megoldás hosszú távon (20-30-50 év) egyértelműen jobbnak tűnik, de rövid távon én még mindig a gázkazánt látom költséghatékonyabbnak.

nem állítottam, hogy a hőszipka önmagában olcsóbb lenne. 2 dolgot állítottam:

1) azonos műszaki paraméterek mellett valójában nincs olyan óriási eltérés a 2 között (nyilván egy ház esetében ez is millió(ka)t tud jelenteni...
2) a telek vásárlás megválasztásával ennél többet tudsz spórolni....szerintem nagyon fekete-fehéren festetted le az elérhető telkeket...főleg, hogy mostanában nagyon sok új parcellázás történik....másrészről egy olyan telek ahol mondjuk csak az utcában van víz/villany/csatorna az rohadt olcsó (mármint egy hasonló kategóriás összközműves telekhez képest) ....szóval ha bevezeted ezeket magadnak, akkor sem biztos, hogy rosszabbul jársz...viszont gázt akkor sem kell bevezetned...annyival olcsóbb lesz a mutatvány
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu
S

speziale

Guest
Az a jó hogy szerintem mindent látsz, egyszerűen ha van gáz az utcában akkor pénzügyileg nem éri meg csak a gáz fűtés. Én amikor felújítottunk 10x átszámoltam, nem találtam meg hogy miként jön ki a sokkal bonyolultabb és drágább rendszer haszna.
És a mienk egy felújított ház, csomó hőhíddal, egy rendesen megcsinált mai házra tök felesleges elverni azt a rengeteg pénzt. Természetesen ha megengedheti valaki magának a padlófűtés-falfűtés-plafonhűtés sokkal komfortosabb, de azt ne mondja senki hogy spórolásból csinálja.

ahogy mondtam külön kell venni a felújítást meg az új építést...
az új építési szabályok egyébként is csak azokra vonatkoznak felújításra nem...

másrészt azért a fűtésrendszernek van ám egy környezeti terhelése....igen a hőszipka drágább...de kevésbé környezetszennyező...akkor árazd be a jelenlegi Co2 tonnánkénti ára alapján, hogy az a Co2 amit a kéményen kipöfögsz, az mennyibe is kerülne neked, ha ezt az externális költséget beépítenék a fűtési rendszered árába
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 948
19 233
113
akkor árazd be a jelenlegi Co2 tonnánkénti ára alapján, hogy az a Co2 amit a kéményen kipöfögsz, az mennyibe is kerülne neked, ha ezt az externális költséget beépítenék a fűtési rendszered árába
Majd ha azt is ki kell fizetni, akkor lesz értelme azt is beleszámolni egy összehasonlításnál... Addig is ez csak a malac rúzsozása.
 
M

molnibalage

Guest
megint leírom neked...mivel műszaki dolgokról beszélünk egy adott termék ára lehet X vagy 3X is...van kondi kazán egyszerű Ariston 200ezerért...egy jobb minőségű de még nem csúcskategóriás Vaillant az 450-500k...egy beépített hőtárolós legújabb Bosch kazán meg 650-700ezer
a légkondi szerelés esetén is azért megkérdezem mikor csinálták azt? mert az elmúlt 1-2 évben nagyon elszálltak az árak...de azért ott sem mindegy, hogy egy alsó kategóriás gree-t vagy egy daikin klímát veszel

1,5 éve. A légkondi volt 200k alatt. De ebből az jön le, hogy ha le van szigetelve a ház és a fűtés rendszerből aranyozottat veszel, akkor sincs semmi értelme ennek a talajszondás bohóckodásnak.

Az a jó hogy szerintem mindent látsz, egyszerűen ha van gáz az utcában akkor pénzügyileg nem éri meg csak a gáz fűtés. Én amikor felújítottunk 10x átszámoltam, nem találtam meg hogy miként jön ki a sokkal bonyolultabb és drágább rendszer haszna.
És a mienk egy felújított ház, csomó hőhíddal, egy rendesen megcsinált mai házra tök felesleges elverni azt a rengeteg pénzt. Természetesen ha megengedheti valaki magának a padlófűtés-falfűtés-plafonhűtés sokkal komfortosabb, de azt ne mondja senki hogy spórolásból csinálja.
Meg hányszor több aktív elem van benne? Hosszútávon megnézném a szervizköltségét is a komplex rendszernek.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 044
10 101
113
1,5 éve. A légkondi volt 200k alatt. De ebből az jön le, hogy ha le van szigetelve a ház és a fűtés rendszerből aranyozottat veszel, akkor sincs semmi értelme ennek a talajszondás bohóckodásnak.


Meg hányszor több aktív elem van benne? Hosszútávon megnézném a szervizköltségét is a komplex rendszernek.
http://www.bbsworld.hu/futeskalkulator.html
Érdemes beütni, nekem azt adta ki hogy radiátoros/hőszivattyús fűtéssel az egész házra spóroltunk volna 800e forintot. 20 év alatt. Úgy, hogy a gáznál számol évi 6000 forint karbantartást/kéményvizsgálatot, a másiknál meg nem számol semmi ilyennel. Padlófűtés esetén lenne 2millió a különbség.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 098
3 049
113
itt azért nem ártana némi obejktivitás...

egy meglévő ház esetén amit nem hőszivattyúhoz terveztek ott valóban ez egy soha meg nem trérülő beruházást jelent...

viszont új építésű ház esetében már nagyon más a leányzó fekvése....az objektív megítéléshez 2 dolog kell:
1) azonos műszaki tartalmakat hasonlítsunk össze...jöhet
2) a fűtési rendszer mint minden műszaki dolog esetében igaz az, hogy kerülhet X-be de 2X-be, attól függően, hogy milyen márkát/típust veszel....szóval ne egy alsó kategóriás kondi kazánt hasonlítsunk egy bosch vagy egy vaillant hőszipkához...a 2 két hulladékról beszélünk?...nézz bele mi van benne.

de nézzük, hogy egy hőszivattyú milyen műszaki tartalmat takar valójában:
- az ugye nemcsak fűt, hanem hűt is...szóval a kondi kazán árához rögtön dobd hozzá a klíma árát....nono..egyáltalán nem az min 250.000 ft ha csak faincool-t raksz be...légcsatorna min 1 milla még plusszba
- a hőszivattyú mennyezet fűtés/hűtéssel építve sokkal jobb komfortot biztosít mint a hagyományos levegős klímák..Sorry még biztos nem laktál ilyenben...lehet de ez megint min 500-750 plusszba
- a hőszivattyús rendszerek magukban foglalnak egy puffer tartályt a HMV-nek....nem nem csak a kombik...a símánál kell vegyél hmv tartályt---de azt beleszámoltam a 3 millióba.vagyis elég jó a melegvíz komfort, mivel rögtön a kívánt hőmérsékletű melegvizetkapod...egy kondi kazán esetében ehhez szükséged van szintén egy puffertartályra, vagy egy beépített hőtárolós kazánra...ami a hasonló kategóriájú kondi kazánhoz képest +100-150ezer....csak éppen a gázhoz elég egy 150 literes a hőszivattyúnál min 300 liter
- a hőszivattyús rendszer esetében megspórolod a következőket az építkezésnél: gázterv..(50.000 ft, gázbekötés.150+150, kémény telepítése.150-nél nem több, illetve az ehhez szükséges mindneféle hatósági díj...gázóra?..mert mi gondolsz a villyany telepítés ingyen van?......a 3 millió ezeken felül van...ezek rég ki vannak vonva
- továbbá: mennyit spórolhatsz a telekáron ha olyanra építhetsz ahova nem kell gázbekötés?
- a fűtési/hűtési számlád is alacsonyabb lesz hőszipkával+megspórolod a kéményseprői díjat is (itt külön kiemelném, hogy a hűtésen is elég sokat spórolhatsz egy modern levegő-víz hőszipkával)...én tudok neked mutatni villanyszámlát mindkét rendszerről....hidd el sok mindent ki lehet számolni aztán a valóság mást mutat

szóval ha ezeket mind összeszámolod, akkor már bizony egyáltalán nem biztos, hogy valóban drágább a hőszipkás rendszer

Annyit szeretnék mondani,hogy generál kivitelező vagyok nekem nem kamuzik az alvállakozó az árat, költséget illetően...én kifizetem ha jobban megérni azt csinálnám...

A mondandóm lényege az az,hogy nem rossz a hőszivattyú..(de legyünk őszinték egy retkes nagy klíma) csak éppen nem olcsóbb...nem éri meg jobban....és a fenntartása is drágább....csak egy adalék évente 2-szer kell takarítattni a HSZ-t...csak az alvállakozó ezt már nem teszi hozzá-

A törvény most ezt írja elő..ki kell nyírni a gázt...:eek::eek:
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and Cifu
M

molnibalage

Guest
http://www.bbsworld.hu/futeskalkulator.html
Érdemes beütni, nekem azt adta ki hogy radiátoros/hőszivattyús fűtéssel az egész házra spóroltunk volna 800e forintot. 20 év alatt. Úgy, hogy a gáznál számol évi 6000 forint karbantartást/kéményvizsgálatot, a másiknál meg nem számol semmi ilyennel. Padlófűtés esetén lenne 2millió a különbség.
Mekkora beruházási költség mellett?
Meg egyiknél 0 karbantartás, amkor komplexebb...?
Mikor múlnak ki az ilyen vicces "zöld" összehasonlítások...?

Annyit szeretnék mondani,hogy generál kivitelező vagyok nekem nem kamuzik az alvállakozó az árat, költséget illetően...én kifizetem ha jobban megérni azt csinálnám...

A mondandóm lényege az az,hogy nem rossz a hőszivattyú..(de legyünk őszinték egy retkes nagy klíma) csak éppen nem olcsóbb...nem éri meg jobban....és a fenntartása is drágább....csak egy adalék évente 2-szer kell takarítattni a HSZ-t...csak az alvállakozó ezt már nem teszi hozzá-

A törvény most ezt írja elő..ki kell nyírni a gázt...:eek::eek:
Csudajó, 30+ év alatt sikerült jó pénzen kiépíteni a gázhálózatot és elvinni szinte a legutolsó faluba is, erre ki akarják nyírni...?
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 098
3 049
113
Én biztos gázmentes házat építenék hőszivattyúval. 3 éve ilyen árakon újítottuk fel az egyik házat: konvektoros fűtés helyett kondenzációs kombi rendszer.
- Vaillant kazán kivezetéssel gari papírral (terv nélkül) kb 400k
- Vaillant termosztát 60k
- 4 alu radiátor 200k
- munkadíj és anyag 500k
- Samsung klíma (1bel1kültéri) 300k
- klíma beszerelés minimál díj (mindent megcsináltunk előre, csak rá kellett kötni)30k

Alsó hangon 1,5 millió. És padló fűtés még mindig csak a fürdőben lehetett, ott is csak a visszatérő van bekötve meleg padlónak.

Ennyi 40m2-re a takarékos gáz plusz klíma.
Így a havi gáz 10k körül van, a villany meg 8k.


Én elhiszem amit írsz csak az új házat nem hasonlítjuk össze a használtal.......totál más...amúgy sorry,hogy ezt írom de jól lehúztak...ha nem pesti vagy
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
Hát egy 100 nm körüli családi háznál egy földhő szivattyús fűtő+hűtő rendszer, padló fűtéssel és plafon hűtéssel 10+ millió forint.
Léghő szivattyúnál 7 misi legalább.
Gázfűtés+légkondi meg 4-6 millió, minőségtől függően. (pl. olcsóbb a radiátor, mint a padló fűtés)

Azt értem, hogy a gázkazán el tud romlani. De szerintetek a hőszivattyús rendszer örök életű? Ott nem kerül több százezerbe a javítás? :rolleyes:
Azok se romlanak el ritkábban, mint a gázkazán.
A léghő szivattyúval meg akkor spórolsz ha nincs nagy hideg. Ugyanis 0 fok alatt drámaian beesik a hatásfoka. Konkrétan elektromos fűtőszállal segít rá a fűtésre.
Aztán pislogsz, hogy mitől szállt el a villanyszámlád.

Egy mai szigetelési szabványnak megfelelő 50-60 nm-s lakásnál a villanyradiátor+infrapanelen túl kb. minden fölösleges kiadás.
Ehhez képest olyan komoly gépészetekkel árulják őket, hogy csak nézek.... :eek:
(Ebben azért benne van az is, hogy egy egység sugarú vevőnek sosem adnál el lakást villanyradiátoros fűtéssel, miközben 2-3 ilyen röhögve kifűt egy mai lakást )
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 975
93
Én elhiszem amit írsz csak az új házat nem hasonlítjuk össze a használtal.......totál más...amúgy sorry,hogy ezt írom de jól lehúztak...ha nem pesti vagy
Miért húztak le? Mindent onnan rendeltem ahol a legjbb áron volt. Megnézheted most minden csak többe kerül.
Vaillant ecoTEC Pro VU 246/5-3 - 310.000-ért vettem (most 340)
Vaillant eRELAX - 60.000 volt (most 75)
Vaillant kivezetés - 50.000 körül volt (most 70 körül van)
Samsung AR09JSPFAWKNEU / XEU klíma - 310.000 volt (most 340)

A gáz anyag+munkadíjban volt az egész gázvezeték csere is vasról rézre illetve az kimaradt hogy abban a fürdőszoba vizes meló is benne volt, jó ismerős csinálta aki nem kókler, maga a munkadíj 150 volt ebből.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 098
3 049
113
Hát egy 100 nm körüli családi háznál egy földhő szivattyús fűtő+hűtő rendszer, padló fűtéssel és plafon hűtéssel 10+ millió forint.....rühellem az állandó hivogatások miatt ,hogy téglánál full párás a ház....ilyenkor szoktam mondani reklamálj annál akire hallgattál
Léghő szivattyúnál 7 misi legalább......az azért már elég komoly...full automata..ebből 2 m parasztvakítás
Gázfűtés+légkondi meg 4-6 millió, minőségtől függően. (pl. olcsóbb a radiátor, mint a padló fűtés).......igen nálunk vidék (Szeged max 4 volt de az már mennyezeti klímás volt

Azt értem, hogy a gázkazán el tud romlani. De szerintetek a hőszivattyús rendszer örök életű? Ott nem kerül több százezerbe a javítás? :rolleyes:....100% igaz
Azok se romlanak el ritkábban, mint a gázkazán....több cucc van benne
A léghő szivattyúval meg akkor spórolsz ha nincs nagy hideg. Ugyanis 0 fok alatt drámaian beesik a hatásfoka. Konkrétan elektromos fűtőszállal segít rá a fűtésre.
Aztán pislogsz, hogy mitől szállt el a villanyszámlád....igen ez igaz de ma már eléggé inkább -10-ig van...de valóban igazad van

Egy mai szigetelési szabványnak megfelelő 50-60 nm-s lakásnál a villanyradiátor+infrapanelen túl kb. minden fölösleges kiadás....én max inverteres klímára költenék...600.000 ft a 2 darab beszerelve.....aztán tényleg röhögve befűtöd vagy lehűtöd....én nem is engednék mást bruttó 60 m2 alatt
Ehhez képest olyan komoly gépészetekkel árulják őket, hogy csak nézek.... :eek:.....küldjek képet hőszivattyú vs gázkazánról?...csak pislognának sokan:cool::cool:
(Ebben azért benne van az is, hogy egy egység sugarú vevőnek sosem adnál el lakást villanyradiátoros fűtéssel, miközben 2-3 ilyen röhögve kifűt egy mai lakást )
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 098
3 049
113
Miért húztak le? Mindent onnan rendeltem ahol a legjbb áron volt. Megnézheted most minden csak többe kerül.
Vaillant ecoTEC Pro VU 246/5-3 - 310.000-ért vettem (most 340)
Vaillant eRELAX - 60.000 volt (most 75)
Vaillant kivezetés - 50.000 körül volt (most 70 körül van)
Samsung AR09JSPFAWKNEU / XEU klíma - 310.000 volt (most 340)

A gáz anyag+munkadíjban volt az egész gázvezeték csere is vasról rézre illetve az kimaradt hogy abban a fürdőszoba vizes meló is benne volt, jó ismerős csinálta aki nem kókler, maga a munkadíj 150 volt ebből....így korrekt csak az előbb ezt nem láttam...elég fontos tétel..;);)
..
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and Mike

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 975
93
Nem családi ház, hanem lakás egy lakóparkban, de a cimbi téli havi fűtésszámlája anno 3500 Ft körül volt egy 2013 (?) táján épület épületben.
Úgy könnyű kihozni ha körbefűtik a szomszédok a lakást, kívülről meg jó a szigetelés :)

De ez több milliós gépészet, egy AGYONSZIGETELT háznál?
Minek...? Hova?
Mondjuk inkább hogy az árakkal van baj, nem a komfortos modern technológiákkal :)
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
deze75

Úgy látom te is hasonló dolgokat tapasztalsz, mint én. Mindkettőnk gyakorlati tudása a való életből származik.
Az más kérdés, hogy a fórumozók nekünk hisznek, vagy egy adott gyártó PR oldalának :)
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 975
93
@fip7 @deze75
A tetőszerkezet ára mostanában hányad része kb az egész költségnek, egy új építésű ~100m2-es háznál? (Legegyszerűbb alapterület és mediterrán tető.)
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 098
3 049
113
@fip7 @deze75
A tetőszerkezet ára mostanában hányad része kb az egész költségnek, egy új építésű ~100m2-es háznál? (Legegyszerűbb alapterület és mediterrán tető.)


Hi
A faanyag hagyományos ácsolt tetőnél..100 m2-re alapterületre vetítve...1.2 m lambériával......cserép...mondjuk egy alap Bramac Római....700.000 ft.......ereszcsatorna..250.000 mdíjjal.....mdíj az ácsnak 950.000 ft...de ezt nekem csinálja, a saját kedvezményemmel kivitelezői áron...ez kb 150 m2 tető felület......kb 14-15 %-t adnak az értékbecslők....ez neked kb 4.000.000 ft -be kerülne
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 975
93
Hi
A faanyag hagyományos ácsolt tetőnél..100 m2-re alapterületre vetítve...1.2 m lambériával......cserép...mondjuk egy alap Bramac Római....700.000 ft.......ereszcsatorna..250.000 mdíjjal.....mdíj az ácsnak 950.000 ft...de ezt nekem csinálja, a saját kedvezményemmel kivitelezői áron...ez kb 150 m2 tető felület......kb 14-15 %-t adnak az értékbecslők....ez neked kb 4.000.000 ft -be kerülne
Köszi a választ!
 
Status
Not open for further replies.