Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 573
56 147
113
bartinieffektus

Szerintem szimplán politikai muníció gyűjtés volt a nyilatkozat. Valamivel meg kell indokolni a nép felé, hogy miért kell vagyonokat költeni a fegyverkezésre.
Nekem az jött le, hogy az oroszoknak hatalmas anyagi és logisztika terhet jelent ennyi jármű típus üzemben tartása.
Ezért nagyon helyesen kitalálták, hogy kifejlesztenek néhány univerzális platformot. Ebből az egyik az Armata. Szerintem teljesen logikus amit csinálnak.
Ettől még a T-90MS nem rossz harckocsi. Ráadásul szerintem a hatalmas belső kereslet miatt jó ideig nem fognak Armatát exportálni. Exportra pedig a T-90MS tökéletes.
(Szerintem az export elgondolások miatt fejlesztették ki ezt a változatot. Hiszen amikor nekiálltak már tudták, hogy lesz Armata.)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 004
113
Ezeket a hatalmas lőtávokat asszem csak sivatagban lehet kihasználni. A 120 mm löveg hatásos lőtávolsága olyan 3,5 km. Ez az esetek legnagyobb részében bőven elég. Ha jól emlékszem a Steven Zaloga könyvben volt, hogy az európai hadszintéren harckocsik esetében a max lőtáv olyan 1200 méteren belülre korlátozódik a rengeteg tereptárgy miatt.
Mondjuk ezek a rakéták nem is nagyon terjedtek el.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 913
81 834
113
Na akkor vegyuk sorba..

blogen
Azok a nyilatkozatok amiket linkeltél még a Szergyukov gárda embereitol valo. Nyikolaj Makarov az o ideje alatt volt vezérkari fonok. Ezek a nyilatkozatok, hogy "minden szar" nem felelnek meg a valoságnak. Abban az idoben gyakoriak voltak a hobvédelmi miniszterium és a védelmi ipar gyárai kozott a konfliktusok a beszerzések miatt. Ez miatt nem rendeltek T-90A-t, BTR-82A-t, BTR-90-t,BMD.4-et.......stb lehetne sorolni. A T-90A- t 4,5 millio USD,a T-90AM 5,5 millio USD ár korul kínálták. Ezekkel a kijelentésekkel nyomást akartak gyakorolni a gyártokra, hogy olcsobban szerezhessék meg a fegyvereket. A másik oldalon viszont károsították a cégek export lehetoségeit(ez miatt nem jott létre a BTR uzlet Gorogországgal)

A T-90A (S-exportváltozat) full verzioban jó tank, az AM (SM) még jobb. Nem hiába rendelt belole India....Szaúd-Arábiai tesztek során , a sivatagban a T-90 jobban bírta a korulményeket, egyszer sem kellett javítani, cserélni alkatrészeket rajta, míg az Abrams "beszarott"
Roviden errol a "szarrol"
Jelenleg Valerij Geraszimov a vezérkari fonok, Szergej Sojgu a védelmi miniszter.

Jelenleg a tankok cserélye folyik . 2016-tol csak a T-72 mod. verzioi és T-90 lesznek hadrendben. Utána pedig 2016(terv) -tol indul az Armata sorozatgyártása.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 046
113
"fordítva. Ha megfelelt volna nekik a T90MS ár/érték aránya, képessége akkor nem lenne armata."

De bizony lenne mert már akkor elkezdték fejleszteni a armatát mikor a t-90 ms tankon az utolsó simítások folytak.
És azért ott álljunk már meg hogy Makarov nem a t-90ms- ről beszélt hanem a 90 években fejlesztett t-90a típusról.

"Az MS verzióban minden addigi hibát kijavítottak!"

Így van nemhiába kapott szoknyapáncélt és nyugatihoz hasonló tornyot + távirányítású géppityut .

"T-90" jó lenne hozzá írni hogy A vagy MS -ről beszélünk.
Azt sem bírom mikor írják hogy veszünk leo2 csak azért nem mindegy hogy 2a4 vagy 2a6.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 046
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/ukrajna/oroszorszag-4-milliard-dollart-fektet-az-ukran-hajogyartasba
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 459
27 775
113
Na akkor vegyuk sorba..

A naiv elképzeléseddel szemben a valóság az, hogy tényleg szar az orosz hadiipar termékeinek java, amit csak az oroszországi rettenetes korrupció miatt tudnak eladni a hadseregnek és amikor akadt egy miniszter aki ennek véget akart vetni, akkor megbuktatták. Nehogymár bárki komolyan elhiggye, hogy az elmúlt húsz évben amikor a korrupció elszabadult és az állam szétesett ezzel párhuzamosan az oligarchák kezébe került orosz hadiipar csak úgy hirtelen megtanult minőséget termelni, ami soha korábban nem sikerült nekik!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 913
81 834
113
<i>A naiv elképzeléseddel szemben a valóság az, hogy tényleg szar az orosz hadiipar termékeinek java,</i>

blogen
Már elnézést, de végképp nem vagy képben az Oo. helyzettel.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 573
56 147
113
blogen

Gondolom Szaúd-Arábiát is megvesztegették az oligarchák :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 913
81 834
113
Igen ...Szergyukov véget vetett a karrierjének, 1 milliárd USD szétlopott....
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
░░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄▃
▂▄▅█████████▅▄▃▂
I███████████████████].
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 913
81 834
113
blogen

Gondolom Szaúd-Arábiát is megvesztegették az oligarchák :)

Csak nem tudom milyen oligarchákra gondol, kinek milyen stratégiailag jelentos, vagy komolyabb védelmi ipari gyár van a kezében.:)
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<i>A naiv elképzeléseddel szemben a valóság az, hogy tényleg szar az orosz hadiipar termékeinek java</i>
Szerintem mindenki részeg lenne a gyönyörtől, ha csak orosz cuccokból, de annyi és olyan felszerelésünk, gépeink lennének, amennyit csak akarnánk... :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 913
81 834
113
fip 7
Ma jelent meg az orosz HM 3 évre megkotott szerzodése, mely értelmében

a BTR 80-sokat nagyjavítják és modernizálják BTR-82AM -szintre:
2014-ben 120 drb
2015-ben 134 drb
2016-ban 62

Az uzlet értéke 6,8 milliárd Rubel .
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 573
56 147
113
boki

Köszi az infót!
Ez 21.5 millió rubel/darab. Ezt felszorozzuk 6.66 -al, hogy megkapjuk a forint értéket. Ez 143.19 millió forint/db. (picit több, mint fél millió $)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 994
78 336
113
boki

Az utóbbi 3 nap arról győzött meg,hogy blogen sok mindennel nincs tisztában!Csak azt nem tudom,hogy honnan veszi ezeket a dolgokat.Nem ide tartozik de úgy olvasnék azokról a tanulmányokról,harceljárásokról esetleg új koncepciókról amik alapján az MRAP-k univerzális APC-ként használhatóak vagy a Stryker egy totálisan konfliktus specifikus jármű ahogyan ezt blogen állítja.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
visses ez a kárpátinfó ahol láthatóan nem mennek a cikkírónak a számok... :)

Roni: Nem is értem. T72 minden hibáját kijavították. Sikerül erre közlik, hogy ez nekik nem kell egy darabot se rendelnek belölle és minden erőforrás pénz megy az új tank fejlesztésébe.

exportot kb megírta blogen. pl most vettek Lenygelek Leo2A5öt 2m$ért !csomagban! Ez a "tökéletes" T72 meg 5.5m$.
vagy hülyék veszik vagy akit megkennek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 573
56 147
113
Fade

Ne keverd össze az új gyártásút a használttal! A Lengyeleknek menő Leók tudtommal használt gépek. Ezért ilyen alacsony az ár!
A T-90MS-nek az új ára 5.5 millió $. Egy új Leopard 2A7 ára, ha jól emlékszem, olyan 7 millió Euró körül mozgott! (Nem az átépített, hanem a csont új)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 573
56 147
113
A T-90S-re 3 millió $ árat találtam (MS-re nem találtam most, de én is olyasmire emlékszem, hogy 5 millió $ környékén volt)
http://www.army-guide.com/eng/product889.html

A Leopard 2A6-ra nagy a szórás (Spanyolok, Portugálok használtat kaptak), de a Görögök 5.8 millió $-ért vették őket:
http://www.army-guide.com/eng/product1461.html

Az 2A7 verzióra irreálisnak tűnő árat találtam ugyanitt:
http://www.army-guide.com/eng/product4464.html
 

csaba77

Member
2013. június 24.
40
0
6
Árakat itt találtam. Leopard 2 és Leclerc rettentő drága. A Török Altay sem lesz olcsóbb:
http://nation-creation.wikia.com/wiki/Modern_Day_Military_Pricing_List

Leopard 1 tankot, amit Kanadában használnak megérné venni:
http://www.army-guide.com/eng/product3489.html

Az új tankok közül a T-84-120 Yatagan szerintem megérné az árát....