Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 693
9 581
113
Inkább örülni lehetne hogy az index bemutatott egy olyan 3. világbeli mobilt aminek az eladási adatai kerekítési hibaként se jelenne meg a globális mobiltelefongyártók negyedéves statisztikáin. Csak azért van bemutatva mert orosz és hű há.

A hozzászólásod harmadik világbeli, nem a telefon. Egyébként nem azért mutatták be, mert orosz. Hanem azért mert 2 képernyős. A világ első 2 képernyős telefonja a YotaPhone C9660 volt még 2013-ban. Egy rakás rangos nemzetközi díjat megnyert. Például a Las Vegasban rendezett CES 2013 kiállításon is a legrangosabb díjat nyerte el. Mert hozott valami újat, ötleteset,az okostelefonok megszokott világába. Azt már én teszem hozzá,hogy pont mint az Iphone annak idején magának a kategóriának a megteremtésével. De az Iphone a többi okostelefon megjelenésével végül csak egy lett a sok közül, semmi újat nem hozott be az egyébként szerintem pont általa létrejövő világba. Csak a neve miatt túlárazott és ennyi. Már van egy rakat másik gyártó amelyeknek a telefonjai tudnak annyit,mint egy Iphone vagy akár többet is, megfizethetőbb áron, persze azoknál nem verheti a nyálát a tulaj,hogy ő neki bezzeg ennyi pénze volt és megvette magának ezt a telefont. A YotaPhone meg újat hozott ebbe a világba. A második E-ink kijelő miatt ugyanis kaptál egy jó okostelefont, plusz egy e-book olvasót egyben. Ha szeretsz olvasni akkor ezt nagyon tudod értékelni ugyanis sokkal szemkímélőbb érzés egy E-ink kijelzőn olvasni, mint egy LCD-n. Az E-Ink kijelző második előnye, az, hogy a használatával kíméled az akkumulátort. Már a C9660-ason is több funkciót(zenelejátszó, térkép, sporteredményeket közlő program, nyelvoktató program, határidő napló, interaktív a tartózkodási helyeden lévő időjárást több napra előrejelző háttérkép alkalmazás,plusz a korábban említett könyvolvasás) lehet használni a hátsó képernyőről. A YotaPhone 2 esetében még tovább bővült ezeknek a programoknak a listája. A filmnézés kivételével szinte minden program használható a hátsó képernyőről. Ha valaki nagyon kihasználja a hátsó képernyőt, akkor annak a telefonja 7 napig bírja töltés nélkül. Ismerek Iphone tulajdonosokat, naponta 1-3 alakalommal töltik a telefonjukat. A C9660-as megnyerte a Cannes Lions innovációs fórum
Golden Lion díját is. A YotaPhone 2 is számos jelentős nemzetközi díjat nyert. Ez sem éppen a te teóriádat erősiti,hogy egy 3. világ beli gagyi amiről csak azért írnak mert orosz.
Az pedig,hogy az index nem írt róla ismét csak azt erősíti,hogy egy színvonaltalan hírújságról van szó, amely ismét lemaradt mint a borravaló.Még az alulmúlhatatlan 444 is írt róla évekkel ezelőtt de csak egy rövid cikket még a telefon megjelenése előtt. Ismertető már nem volt mert rájöttek, hogy nem fér bele az "Oroszországról vagy rosszat, vagy semmit" hírközlési politikájukba.
Egy amerikai cikk:
https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2414126,00.asp
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 693
9 581
113
Inkább örülni lehetne hogy az index bemutatott egy olyan 3. világbeli mobilt aminek az eladási adatai kerekítési hibaként se jelenne meg a globális mobiltelefongyártók negyedéves statisztikáin. Csak azért van bemutatva mert orosz és hű há.

Itt egy videó ami angol nyelven bemutatja a YotaPhone 2 előnyeit a többi átlagos okostelefonhoz képest. Érdemes megnézni.

Még annyit magánvélemyényként, hogy szerintem a 2-es a legszebb YotaPhone. Az 1-es(C9660) eléggé kocka, de ettől függetlenül maximálisan elégedett vagyok vele. Maximálisan megérte az árát(még 40000-et sem kértek érte), sok helyen meg is bámulják, de nem ezért vettem. A 2-es gyönyörű és rengeteget tud. A 3-as megint egy kocka lett, de az biztos, hogy még többet tud. Ha a 3-ast emberi áron forgalmazzák majd, akkor esélyes, hogy beszerzem. Ha nem, akkor majd remélem sikerül hozzájutnom egy 2-es hez, azon belül is a YD-201 változatúhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Itt egy videó ami angol nyelven bemutatja a YotaPhone 2 előnyeit a többi átlagos okostelefonhoz képest. Érdemes megnézni.

Még annyit magánvélemyényként, hogy szerintem a 2-es a legszebb YotaPhone. Az 1-es(C9660) eléggé kocka, de ettől függetlenül maximálisan elégedett vagyok vele. Maximálisan megérte az árát(még 40000-et sem kértek érte), sok helyen meg is bámulják, de nem ezért vettem. A 2-es gyönyörű és rengeteget tud. A 3-as megint egy kocka lett, de az biztos, hogy még többet tud. Ha a 3-ast emberi áron forgalmazzák majd, akkor esélyes, hogy beszerzem. Ha nem, akkor majd remélem sikerül hozzájutnom egy 2-es hez, azon belül is a YD-201 változatúhoz.
Mi a különbség a változatok között? Multkor szemeztem vele, de a cég közbe meglepett egy HTC10-zel, azzal is nagyon meg vagyok elégedve amikor épp nem szívat meg. Gearbesten láttam 2-est 100 dollár körüli áron (most már sajnos nincs), 5.valami droiddal ha jól emlékszem. Tényleg nagyon szép teló, a hármast még nem lehet kapni, de az ára nem veszélyes, töredéke az új samu zászlóshajónak vagy szifonnak.
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 693
9 581
113
Mi a különbség a változatok között? Multkor szemeztem vele, de a cég közbe meglepett egy HTC10-zel, azzal is nagyon meg vagyok elégedve amikor épp nem szívat meg. Gearbesten láttam 2-est 100 dollár körüli áron (most már sajnos nincs), 5.valami droiddal ha jól emlékszem. Tényleg nagyon szép teló, a hármast még nem lehet kapni, de az ára nem veszélyes, töredéke az új samu zászlóshajónak vagy szifonnak.

A 3-asról csak annyit tudok, amit olvasni lehet a neten. Gondolom a 2-es különböző változatai érdekelnek. Kettő féle változata van: az orosz és az európai piacra készült YD-201 és a kínai piacra készült YD-206. Az utóbbinál a 4G frekvenciák mások( a kínai 4G-hez van állítva). Így Európában használva csak a nagyvárosokban tudná a 4G-t kistelepüléseken nem.
https://www.frequencycheck.com/compare-devices/qkjseR/yota-yotaphone-2-yd201/yota-yotaphone-2-yd206

Még egy érv a kínai piacra szánt változat ellen, hogy annak kizárólag Kínára érvényes a gyári garanciája.Ha Európbában veszel és használsz kínai változatot, arra nem érvényes a gyártói garancia,tehát gondok lehetnek a javíttatással is. Plusz a telefon nem updatelhető az Android 6.0-ás változatára( a 201-es ezt használja jelenleg,egyébként a 4.4.3-as Androiddal forgalmazták kezdetben).
 
  • Tetszik
Reactions: joker

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 595
25 871
113
A Yantar. Megy a kavarás.

Yantar_4000.jpg

http://www.hisutton.com/images/Yantar_4000.jpg

http://www.hisutton.com/Yantar.html

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
Mint mondtam az amerikai álom, nem baj ha átvernek csak boldog légy.

Engem akkor jól átvertek.. :)

Remélem más cégek is ilyen módon átvernek még... és sok hosszú távon jól működő, megbízható terméket sóznak rám.

iPhone 3g-t 3 évig használtam (céges volt vissza kellet adni)
iPhone 4-et 5 évig használtam, fiókban van, még mindig működik, akkumlátor mondjuk már haldoklik :( (6900.-Ft lenne a csere)
iPhone SE-t kb 1,5 éve használom, és egyelőre nagyon elégedett vagyok vele
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 723
113
Engem akkor jól átvertek.. :)

Remélem más cégek is ilyen módon átvernek még... és sok hosszú távon jól működő, megbízható terméket sóznak rám.

iPhone 3g-t 3 évig használtam (céges volt vissza kellet adni)
iPhone 4-et 5 évig használtam, fiókban van, még mindig működik, akkumlátor mondjuk már haldoklik :( (6900.-Ft lenne a csere)
iPhone SE-t kb 1,5 éve használom, és egyelőre nagyon elégedett vagyok vele
Ájfónos vagy? Téged tényleg jól átvertek.:(
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Tudom, hogy ájfonosnak lenni egy vallás, szóval senkit se akarok meggyőzni. DE. Nekem 8+ éve van már meg a Motorola V9-em és még tökéletesen működik, a mai napig használom :)
De múltkor poénból raktam elemaksit az első telefonomba , amit vagy 15 éve használtam először, egy kis antennás motorola. Még mindig működik, tudok vele hívni :p
Ennyit az almáról... A minőség is csak nézőpont kérdése :D
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 183
12 391
113
Én a régi nokiákkal vagyok igy nagy becsben tartom őket:)
Ifone 4-et probáld napi használatba venni, kicsit olyan mintha direkt blokkolnák szinte semmire se jóó