Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Remeljuk ezeket a szirenakat a Kremlben is meghalljak.


Amikor néhány elmebeteg elkezdi irtani az USA-ban az embereket, iskolásokat, még nem hallottam azt, hogy szeretted volna, ha TRUMP is meghallja az áldozatok jajkiálltásait. (Hülyék, hülyeségek, rossz reagálások bárhol lehetnek...) Ilyen tragédiák kapcsán is az oroszokba kell belerúgni, mert ez a munkád a feladatod. (Elég embertelen a reakciód, mert elég baj a hozzátartozóknak ez a baleset, de te politikát, meg adut próbálsz faragni ebből is. ) De fordítsuk meg, hallottál itt valakit az amerikai tömeggyilkosságok ra így reagálni? Dolgozol, mint az információs hadviselés -USA- közkatonája. Legalább egyenruhában irogatsz? Az lenne a menő.. Én a magam részéről örültem, amikor regisztráltál, mert azt hittem, lehet normális infókhoz jutni általad a tengeren túlról, és itt is bővül az információk tárháza. De be kell látnom, nagyon egyoldalúra sikerült itt a tevékenységed. Egyszerűen csak sarat dobálsz és hangulatot keltesz. Igen bután, de nagyon bátran. Talán még ki is tüntetnek érte. De biztos nem én..
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Amikor néhány elmebeteg elkezdi irtani az USA-ban az embereket, iskolásokat, még nem hallottam azt, hogy szeretted volna, ha TRUMP is meghallja az áldozatok jajkiálltásait. (Hülyék, hülyeségek, rossz reagálások bárhol lehetnek...) Ilyen tragédiák kapcsán is az oroszokba kell belerúgni, mert ez a munkád a feladatod. (Elég embertelen a reakciód, mert elég baj a hozzátartozóknak ez a baleset, de te politikát, meg adut próbálsz faragni ebből is. ) De fordítsuk meg, hallottál itt valakit az amerikai tömeggyilkosságok ra így reagálni? Dolgozol, mint az információs hadviselés -USA- közkatonája. Legalább egyenruhában irogatsz? Az lenne a menő.. Én a magam részéről örültem, amikor regisztráltál, mert azt hittem, lehet normális infókhoz jutni általad a tengeren túlról, és itt is bővül az információk tárháza. De be kell látnom, nagyon egyoldalúra sikerült itt a tevékenységed. Egyszerűen csak sarat dobálsz és hangulatot keltesz. Igen bután, de nagyon bátran. Talán még ki is tüntetnek érte. De biztos nem én..


Egyik nem menti a masikat. Oroszorszagnak is meg van a maga problemaja amive szembe KELL neznie es az USA nak is. Nem lehet egymasra mutogatva beleszarni a problema kozepebe mert gyerekek hallnak meg itt is ott is.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Amikor néhány elmebeteg elkezdi irtani az USA-ban az embereket, iskolásokat, még nem hallottam azt, hogy szeretted volna, ha TRUMP is meghallja az áldozatok jajkiálltásait. (Hülyék, hülyeségek, rossz reagálások bárhol lehetnek...) Ilyen tragédiák kapcsán is az oroszokba kell belerúgni, mert ez a munkád a feladatod. (Elég embertelen a reakciód, mert elég baj a hozzátartozóknak ez a baleset, de te politikát, meg adut próbálsz faragni ebből is. ) De fordítsuk meg, hallottál itt valakit az amerikai tömeggyilkosságok ra így reagálni? Dolgozol, mint az információs hadviselés -USA- közkatonája. Legalább egyenruhában irogatsz? Az lenne a menő.. Én a magam részéről örültem, amikor regisztráltál, mert azt hittem, lehet normális infókhoz jutni általad a tengeren túlról, és itt is bővül az információk tárháza. De be kell látnom, nagyon egyoldalúra sikerült itt a tevékenységed. Egyszerűen csak sarat dobálsz és hangulatot keltesz. Igen bután, de nagyon bátran. Talán még ki is tüntetnek érte. De biztos nem én..


Mellesleg az egyoldalu tevekenysegemmel kapcsolatban felhivnam szives figyelmedet a topik cimere. Ebbe a topikban nem a hazilegy szaporodasa vagy amerika a kozponti tema hanem bar lehet teged bant de ez a topik oroszorsaggal kapcsolatos dolgokrol szol. Mondhatni eleg egyoldalu a topik. Ha neked ez nem tetszik es megis zeretnel mas dolgokrol beszelgetni itt akkor javaslom panaszoddal fordulj a moderaturahoz. .
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ez az objektiv FT videò ! Tiszta jòindulat, informàciò, semmi más...:)


Egyetertek. mPont ezert irtam hogy remelem meghalljak ott is ahol tehetnek arrol hogy ez megtortent de legfokeppen hogy ilyen soha ne tortenjen meg ujra.
(Es most csak SPG9 kedveert ) Es jo volna ha az USA kormanya meg elnoke is fejehez kapna es viszakozt vezenyelne a fegyverlobbinak az USA ban hogy ne kelljen megszoknunk hogy iskolai lovoldozesek vannak es gyerekek gyilkoljak egymast. SZEGYEN ES AGYREM !
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Egyetertek. mPont ezert irtam hogy remelem meghalljak ott is ahol tehetnek arrol hogy ez megtortent de legfokeppen hogy ilyen soha ne tortenjen meg ujra.
(Es most csak SPG9 kedveert ) Es jo volna ha az USA kormanya meg elnoke is fejehez kapna es viszakozt vezenyelne a fegyverlobbinak az USA ban hogy ne kelljen megszoknunk hogy iskolai lovoldozesek vannak es gyerekek gyilkoljak egymast. SZEGYEN ES AGYREM !


Felhívnám a figyelmedet, hogy van Észak-Amerika, Kanada topic is. Csak a kiegyensúlyozottság kedvéért, azt hiszem oda nem szoktál semmiről irogatni. Pedig neked jóval több infód lenne oda, mint pld. nekem... De minden erőfeszítésedet az "orosz"-okkal összefüggő topicokra pazarolod. Védekezésed márcsak ezért sem elfogadható..

UI.: az USA-beli fegyverkorlátozásról, TRUMP hallani sem akar.. De szívesen olvasnék tőled ezekről a témákról többet a már említett É-Amerika biztpol topicban.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Felhívnám a figyelmedet, hogy van Észak-Amerika, Kanada topic is. Csak a kiegyensúlyozottság kedvéért, azt hiszem oda nem szoktál semmiről irogatni. Pedig neked jóval több infód lenne oda, mint pld. nekem... De minden erőfeszítésedet az "orosz"-okkal összefüggő topicokra pazarolod. Védekezésed márcsak ezért sem elfogadható..

UI.: az USA-beli fegyverkorlátozásról, TRUMP hallani sem akar.. De szívesen olvasnék tőled ezekről a témákról többet a már említett É-Amerika biztpol topicban.

:D
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Felhívnám a figyelmedet, hogy van Észak-Amerika, Kanada topic is. Csak a kiegyensúlyozottság kedvéért, azt hiszem oda nem szoktál semmiről irogatni. Pedig neked jóval több infód lenne oda, mint pld. nekem... De minden erőfeszítésedet az "orosz"-okkal összefüggő topicokra pazarolod. Védekezésed márcsak ezért sem elfogadható..

UI.: az USA-beli fegyverkorlátozásról, TRUMP hallani sem akar.. De szívesen olvasnék tőled ezekről a témákról többet a már említett É-Amerika biztpol topicban.
Tedd fol a kerdesed a relevans topikba es orommel valaszolok.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Felhívnám a figyelmedet, hogy van Észak-Amerika, Kanada topic is. Csak a kiegyensúlyozottság kedvéért, azt hiszem oda nem szoktál semmiről irogatni. Pedig neked jóval több infód lenne oda, mint pld. nekem... De minden erőfeszítésedet az "orosz"-okkal összefüggő topicokra pazarolod. Védekezésed márcsak ezért sem elfogadható..

UI.: az USA-beli fegyverkorlátozásról, TRUMP hallani sem akar.. De szívesen olvasnék tőled ezekről a témákról többet a már említett É-Amerika biztpol topicban.

Ma fenért lenne kötelező számára oda írogatni???
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ma fenért lenne kötelező számára oda írogatni???


Nem kötelező, csak egy lehetőség, hogy ne egy trollként, vagy urambocsá bohócként tekintsenek rá a forumozók (mármint a többség), hanem egy ténylegesen "független" harcosra, aki az emberiség élő morális lelkiismerete. Mert az itt lévők közül azok -akik sajátságosan csak az oroszoktól akarják megmenteni a világot-, és az "emberiség megmentőinek" a pózában tetszelegnek az egyoldalúság a legnagyobb hátrányuk. Ez annyira hiteltelenné teszi a mondandójukat, hogy akkor sem ér el a szavuk az emberekhez, amikor néha igazuk van. Ez egy nagyon rossz, bár egyszerű taktika. Egy kicsit váltani kéne, mert a sok sötét szöveg egyre unalmasabb... Meg azon is elgondolkodhatnál, hogy aki ennyire a szívén viseli OO-ban az emberi jogokat, annak, ha függetllen lenne az otthoni példákkal is elő kellene rukkolni. Azt gondolná álnaívul az ember, aki annyira érzékeny, hogy aki ennyire odavan az oroszok lelki üdvéért, annak a világ más részeinek a visszásságait is észre kellene venni. No meg Szaúd-Arábiával, a terrorizmussal kapcsolatosan is lehetne ilyen alapon véleményt formálni és nem mindig csak az oroszokkal, meg Putyinnal szemben. De itt a HTKA-n egyre inkább az antiorosz "szakértők" szaporodnak. Nagyon feltűnő az aktivitásuk. Egyébként nem is értem mi a cél ezzel az otromba és sületlen propagandával, amiből csak az ellenségeskedés lángja világít ki. Szerintem ennyire direkt marketinget folytatva senki semmiről nem győzhető meg. Legfeljebb az egyívásúak egymást szórakoztatják. Mert az átlag fórumozó semmi egyebet nem tud meg a több ezer hozzászólásból, mint ami már az első 10 alapján lejön, hogy az oroszok gonoszak, semmirekellőek, aláássák a világbékét, ha ezt nem tennék, akkor mindenhol a békegalambok szaporodnának, stb... Kb. mindegyiknek azonos a tartalma.... Hát ez nem túl szofisztikált, mondhatni primitív hozzáállás.

UI.: egyre gyanusabb, hogy egyre többen vannak ilyenek, akik nyiltan egy-egy idegen ország szempontjait "népszerűsítik" itt. Kezd némelyek sokszáz hsz-a a fizetett hirdetéshez hasonlítani.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Elnézést, de akkor PC politika legyen itt bevezetve, és csak akkor írhatok pld jót az F-22-ről, ha utána gyorsan méltatom az orosz lopakodót?????
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem kötelező, csak egy lehetőség, hogy ne egy trollként, vagy urambocsá bohócként tekintsenek rá a forumozók (mármint a többség), hanem egy ténylegesen "független" harcosra, aki az emberiség élő morális lelkiismerete. Mert az itt lévők közül azok -akik sajátságosan csak az oroszoktól akarják megmenteni a világot-, és az "emberiség megmentőinek" a pózában tetszelegnek az egyoldalúság a legnagyobb hátrányuk. Ez annyira hiteltelenné teszi a mondandójukat, hogy akkor sem ér el a szavuk az emberekhez, amikor néha igazuk van. Ez egy nagyon rossz, bár egyszerű taktika. Egy kicsit váltani kéne, mert a sok sötét szöveg egyre unalmasabb... Meg azon is elgondolkodhatnál, hogy aki ennyire a szívén viseli OO-ban az emberi jogokat, annak, ha függetllen lenne az otthoni példákkal is elő kellene rukkolni. Azt gondolná álnaívul az ember, aki annyira érzékeny, hogy aki ennyire odavan az oroszok lelki üdvéért, annak a világ más részeinek a visszásságait is észre kellene venni. No meg Szaúd-Arábiával, a terrorizmussal kapcsolatosan is lehetne ilyen alapon véleményt formálni és nem mindig csak az oroszokkal, meg Putyinnal szemben. De itt a HTKA-n egyre inkább az antiorosz "szakértők" szaporodnak. Nagyon feltűnő az aktivitásuk. Egyébként nem is értem mi a cél ezzel az otromba és sületlen propagandával, amiből csak az ellenségeskedés lángja világít ki. Szerintem ennyire direkt marketinget folytatva senki semmiről nem győzhető meg. Legfeljebb az egyívásúak egymást szórakoztatják. Mert az átlag fórumozó semmi egyebet nem tud meg a több ezer hozzászólásból, mint ami már az első 10 alapján lejön, hogy az oroszok gonoszak, semmirekellőek, aláássák a világbékét, ha ezt nem tennék, akkor mindenhol a békegalambok szaporodnának, stb... Kb. mindegyiknek azonos a tartalma.... Hát ez nem túl szofisztikált, mondhatni primitív hozzáállás.

UI.: egyre gyanusabb, hogy egyre többen vannak ilyenek, akik nyiltan egy-egy idegen ország szempontjait "népszerűsítik" itt. Kezd némelyek sokszáz hsz-a a fizetett hirdetéshez hasonlítani.

Az oroszfunoknak oroszlekueknek mindenki troll aki barmilyen modon kritikat mer megfogalmazni oroszorszaggal kapcsolatban. Ha meg meg maga Putyin is szoba kerul akkor meg mar Sorosberencliberalisamerikaiugynok . Rovid nem szamit hova irok de megnyugtatlak hogy a minositesetek nem is erdekel. Az szamit ha lehet valakivel normalis emberi hangu vitat kezdeni es eszmetcsarelni ERTELMESEN ervek menten. Sajnos ez ritka mert az ervek amit itt hasznalnak az nagon sablonosak.

NEM NEM IGAZ OROSZORSZAG OLYAT NEM CSINALT.
DE HA MEGIS AKKOR MAS IS CSINALJA TEHAT SZABAD NEKI IS. ( Ha ezt Nurnbergben tudtak volna a nacik )
KULONBEN IS AZ OROSZOKNAK MEGVAN MINDEN JOGUK AZT CSINALNI AMIT> HOGY MICSODA EZ A JOG AZT NEM TUFDOM DE BIZTOS MEG VAN.

Pl megvolt a joguk az orosz termeszetvedoknek hogy tunteteseket szervezzenek a Szocsi olimpia idejere. Putyin biztos ami biztos gyorsan ket evre bortonbe vagta oket. Mindn joga meg volt hozza ugye.