Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Elnézést, de akkor PC politika legyen itt bevezetve, és csak akkor írhatok pld jót az F-22-ről, ha utána gyorsan méltatom az orosz lopakodót?????

Nem erről van szó. Mások a technikai jellegű témák és mások azok (pld. a biztpol témák), ahol a hozzászóló úgy próbálja feltüntetni a szövegét, hogy az egy morális kritika az oroszokkal szemben. A morális megközelítés pedig csak akkor lehet hiteles, ha nem egyoldalú. Ha nincsem meg benne ez a többlet, akkor az egész csak puszta trollkodás.. De az feltűnő, hogy itt egyesek részéről mindig az oroszok vannak a gonosz tengelyén. Mintha egy Reagan beszédet hallanék a 80-as évekből. Azt sem állítom, hogy az oroszok vagy Putyin szent lenne, de számos nála, náluk "nagyobb gonosz" munkálkodik a földlakók jólétén...
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
UI.: egyre gyanusabb said:
Amikor Teleki anno latta hogy sodrodik magyarorszag a nacik karmaiba es vele egyutt a biztos pusztulasba nem tudott mindenfele oldalakra posztolni mert meg nem volt net. Inkabb az ongyilkossagaval uzent hogy ne tovabb.
Mikor az oroszok elfoglaltam megszalltak magyarorszagot akkor megint voltak akik ezt szova tettek hogy az a fenyes eszme nem hogy fenyes de veres. No ok sem tudtak meg posztolni es nem csak azert mert nem volt meg net hanem azert sem mert az orosz "igazsagszolgaltatas" ami sokszor Pobjedakon erkezett este hamar elhallgattatta ezeket a hangokat ( nem ind)
Manapsag az orszag megint egy diktatura szolgajanak szanja oda magat amirol mar most meg lehet mondani hogy durva vege lesz mert mas egyszeruen nem lehet. Viszont ma van internet es mindazok akiknek kedves magyarorszag es latjak ezt azoknak megadatott hogy ezt szova tegyek. Ne sajnald toluk ezt a jogot mert csak azt sajnalod el ami neked megadatott es termeszetesnek veszel. Ne gondold azt hogy az aki maskent gondolkodik az mind troll vagy ugynok mert ez nem mas mint tipikus diktatorikus gondolkodas ahol semilyen kulonvelemeny nem engedtetik meg. De persze tovabbra is ez a legkonyebb megoldas hogy le ugynokozzuk azt aki kenyelmetlen dolgpkkal szembesit minket.

Valtozni kene . Ideje lenne mar ezt a komunista "erteket" lecserelni valami szabadabra emberibre, ami nem nyomoritja meg az embereket es nem gyolkol le tomegeket.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem erről van szó. Mások a technikai jellegű témák és mások azok (pld. a biztpol témák), ahol a hozzászóló úgy próbálja feltüntetni a szövegét, hogy az egy morális kritika az oroszokkal szemben. A morális megközelítés pedig csak akkor lehet hiteles, ha nem egyoldalú. Ha nincsem meg benne ez a többlet, akkor az egész csak puszta trollkodás.. De az feltűnő, hogy itt egyesek részéről mindig az oroszok vannak a gonosz tengelyén. Mintha egy Reagan beszédet hallanék a 80-as évekből. Azt sem állítom, hogy az oroszok vagy Putyin szent lenne, de számos nála, náluk "nagyobb gonosz" munkálkodik a földlakók jólétén...


Ismet leirom mert latom elsore nem ertetted meg.

A HTKA oldalon Forum topikok vannak. Temankent kulon/kulon. Ezekben a topikokban az ADOTT TEMAHOZ KAPCSOLODO hozzaszolasokat tehetsz. Ha nem igy jarsz el OFF topik vgy es vetesz a forumszabalyzat ellen. Tehat az oroszorszagrol szolo topikban mirol fogunk ertekezni? Hat oroszorszgrol! Az USA Kanada topikban meg az USA rol Kanadarol. Szoval ha kritikad kerdesed van az USA val kapcsolatban ott felteheted akar direkt nekem cimezve es orommel valaszolok ott de vard at hogy itt az orosz topikban majd amerikarol kezdek el dumalni.

Mi ebben a nem tiszta?
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Az oroszfunoknak oroszlekueknek mindenki troll aki barmilyen modon kritikat mer megfogalmazni oroszorszaggal kapcsolatban. Ha meg meg maga Putyin is szoba kerul akkor meg mar Sorosberencliberalisamerikaiugynok . Rovid nem szamit hova irok de megnyugtatlak hogy a minositesetek nem is erdekel. Az szamit ha lehet valakivel normalis emberi hangu vitat kezdeni es eszmetcsarelni ERTELMESEN ervek menten. Sajnos ez ritka mert az ervek amit itt hasznalnak az nagon sablonosak.

NEM NEM IGAZ OROSZORSZAG OLYAT NEM CSINALT.
DE HA MEGIS AKKOR MAS IS CSINALJA TEHAT SZABAD NEKI IS. ( Ha ezt Nurnbergben tudtak volna a nacik )
KULONBEN IS AZ OROSZOKNAK MEGVAN MINDEN JOGUK AZT CSINALNI AMIT> HOGY MICSODA EZ A JOG AZT NEM TUFDOM DE BIZTOS MEG VAN.

Pl megvolt a joguk az orosz termeszetvedoknek hogy tunteteseket szervezzenek a Szocsi olimpia idejere. Putyin biztos ami biztos gyorsan ket evre bortonbe vagta oket. Mindn joga meg volt hozza ugye.


Hát, ha nem tetszik amit írtam (bár nem csak neked szántam), akkor húzd csak fel az orrodat. Pedig én csak ingyen tanácsot osztogattam, hogyan tudnátok jobba, hitelesebben tolni a mondandótokat. Ahhoz, hogy eredményt érjetek el, kellene még néhány továbbképzésen, tréningen részt venni. kérlek szólj a főnökeidnek, hogy kicsivel jobban szorítsanak rá benneteket a profizmusra, mert itt, így csak szétunjuk magunkat a hsz-aitok olvasása közben. Ez egy olvasói visszajelzés volt csupán, értékeld a helyén, de mindenképpen segíteni szerettem volna a szövetségeseinket ezen a kényes, info háborús környezetben. De tényleg... Írhattam volna azt is, hogy sajnos ezen a csapatpróbán megbuktak a nyugati fegyverek, mert az oroszok hitelesebben tolják...

Egyébként itt nemcsak orosz fanok vannak rajtatok kívül. De nektek mindenről csak az oroszok jutnak az eszetekbe.Mintha fel lennétek húzva, és csak ezt mantrázzátok. Imamalomként, tóraként, rózsafüzérként, kinek-kinek a nézete szerint... Hát ez nagyon fárasztó.. Dá látszik az utolsó hozzászólásodból is, hogy nem tudsz egy pillanatra sem szabadulni az orosz negatív példáktól..Mintha a Föld minden baja OO-ból eredne. Áruld már el, miért pont az oroszokkal foglalkozol ekkora vehemenciával?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and boki

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Éltem MO szovjet megszállása alatt. Nekem gyermeki emlékeim vannak erről, mert nyilvánvalóan nem politizál az ember általános iskolás korában. Olyan helyen laktam, a Bakonytól délre, ahol állandóan dörögtek a fegyverek, békeidőben is. Nekem a SZU vöröskatonák cukrot adtak, meg jelvényeket. Sőt egyszer, amikor a MÉH teleprő, úttörő társaimmal együtt toltuk-húztuk a kordénkat, a hadiút mellett, mert éppen egy fémhulladék gyűjtő akcióban vettem részt, megállt mellettünk egy T-64-es és a kezelők feldobták a kordénkat a motortérre és deszantként szinte hazáig cipeltek bennünket. Nekem szerencsém volt, jó emlékeim voltak ezen a téren. De el tudom fogadni, hogy mások mást tapasztaltak és a saját jó emlékeim ellenére sem őntőm aranyba a történelmünk ezen részét. De nem is gyalázkodom emiatt. Nem annyira fekete-fehér minden ezen a téren, mint ami a hsz-aidból kitűnik...
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Éltem MO szovjet megszállása alatt. Nekem gyermeki emlékeim vannak erről, mert nyilvánvalóan nem politizál az ember általános iskolás korában. Olyan helyen laktam, a Bakonytól délre, ahol állandóan dörögtek a fegyverek, békeidőben is. Nekem a SZU vöröskatonák cukrot adtak, meg jelvényeket. Sőt egyszer, amikor a MÉH teleprő, úttörő társaimmal együtt toltuk-húztuk a kordénkat, a hadiút mellett, mert éppen egy fémhulladék gyűjtő akcióban vettem részt, megállt mellettünk egy T-64-es és a kezelők feldobták a kordénkat a motortérre és deszantként szinte hazáig cipeltek bennünket. Nekem szerencsém volt, jó emlékeim voltak ezen a téren. De el tudom fogadni, hogy mások mást tapasztaltak és a saját jó emlékeim ellenére sem őntőm aranyba a történelmünk ezen részét. De nem is gyalázkodom emiatt. Nem annyira fekete-fehér minden ezen a téren, mint ami a hsz-aidból kitűnik...


Attol meg hogy az oroszok katonak neked cukrot adtak meg azok az orosz tankok elvittek egy fuvarra attol meg azok ugyanazok az orosz katonak voltak akik elfoglaltak a hazadat vegigeroszakoltak az orszagodat verbefolytottak a forradalmat majd evtizedekig uralkodtak a hazadon.

De persze a cukor az fontosabb.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ismet leirom mert latom elsore nem ertetted meg.

A HTKA oldalon Forum topikok vannak. Temankent kulon/kulon. Ezekben a topikokban az ADOTT TEMAHOZ KAPCSOLODO hozzaszolasokat tehetsz. Ha nem igy jarsz el OFF topik vgy es vetesz a forumszabalyzat ellen. Tehat az oroszorszagrol szolo topikban mirol fogunk ertekezni? Hat oroszorszgrol! Az USA Kanada topikban meg az USA rol Kanadarol. Szoval ha kritikad kerdesed van az USA val kapcsolatban ott felteheted akar direkt nekem cimezve es orommel valaszolok ott de vard at hogy itt az orosz topikban majd amerikarol kezdek el dumalni.

Mi ebben a nem tiszta?

Szerintem az nem tiszta neki, hogy miért csak az orosz topikokba írogatsz.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Attol meg hogy az oroszok katonak neked cukrot adtak meg azok az orosz tankok elvittek egy fuvarra attol meg azok ugyanazok az orosz katonak voltak akik elfoglaltak a hazadat vegigeroszakoltak az orszagodat verbefolytottak a forradalmat majd evtizedekig uralkodtak a hazadon.

De persze a cukor az fontosabb.

Ne feledd el, hogy mi is végigerőszakoltuk a németekkel együtt a Szovjetuniót. Mégpedig előtte.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and boki

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ja, és azt se feledd el, hogy hazánk rendszerváltás utáni nyugati kalandja sem egy sikertörténet. Páran abba is otthagyták a fogukat.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Attol meg hogy az oroszok katonak neked cukrot adtak meg azok az orosz tankok elvittek egy fuvarra attol meg azok ugyanazok az orosz katonak voltak akik elfoglaltak a hazadat vegigeroszakoltak az orszagodat verbefolytottak a forradalmat majd evtizedekig uralkodtak a hazadon.

De persze a cukor az fontosabb.


Látom kezded kapisgálni a dolgokat... Egy történetnek több olvasata van. Az egyik az enyém, míg a másik pld. a Tiéd. Nem mondom, hogy neked a Te interpretációdban nincsen némi igazságod, de az én személyes történetemnek az a hangsúlya a releváns, ahogy azt én megéltem, ahogy erre gondolok. Ez pedig egy pozitív sztori. Bár úgy gondolom, hogy sem én sem a katonák nem tehettek MO megszállásáról, márcsak koruknál fogva sem. Egyszerűen mindnyájan beleszülettünk abba a helyzetbe. Meg lehet, hogy nem volt az egy túl igazságos helyzet, de arra is utalni akartam, a kiskatonák sem voltak azok az alávaló gyilkosok, mint aminek némelyek láttatni szeretnék Őket... (De azt sok helyről pld. anyámtól is hallottam, az oroszok pld. a gyerekeket szeretik. Nem gondolom, hogy ezt a szitut csak az oroszokra lehet kihegyezni, mert mindenhol vannak kedves és alávaló emberek egyaránt. Pld. a II. VH. alatt a családunkat magyar katonák fosztották meg az ingó javaitól, nyilasok akarták a nagymamám kivégezni, amit egy német tiszt akadályozott meg, elmagyarázva a nyilasoknak, hogy Szálasi kicsi-kicsi, Hitler meg nagy-nagy. Persze a kivigzési szitu elég komoly volt, mert, mikor nagyanyámat felhoz állították, Ő 12 halottat számolt meg, akiknek a nyakában tábla volt azzal, hogy így jár minden hazaáruló..De látod, a helyzet megváltozott. Már nincsenek itt az orosz katonák.. akkor még nem ismertem a hamburgert, de nem érzem magam vesztesnek miatta. Kb. most is annyit eszem belőle, mint akkor...

De visszatérve a lényeghez. Számos ország, köztük régi USA szövetségesek is elkezdtek szemezgetni az oroszokkal. Én ezt nem az oroszok érdemének tudom be elsősorban, hanem az USA politika csődjének. Mertha szabadságot senkinek sem adtok csak névleg, akkor ne hidd, hogy szeretni fognak benneteket egy kicsit is. Az senkinek sem jó, mármint az emberek, a családok szemszögéből, hogy egymás után szétlövitek kéretlenül az idegen országokat és megsértődtök azon, hogy ez másoknak nem tetszik (főleg azoknak akik ezt elszenvedik). Kívánnám éljétek át ezt ellenkező előjellel, hogy idegen tankok kedvükre lövöldözhessenek a saját városaitokban. Akkor talán megértenétek, hogy az embereknek miért kezd elegük lenni a vezetésetek alatt álló vilárendből...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113


Te most milyen országról beszélsz? Mert MO-ról biztos nem. Hiszen mi NATO tagok vagyunk, az USA szövetségesei... Nem valami orosz oldalon kellene ezzel a témával előrukkolnotok. Ha ezt csinálnátok, még tökösnek is tartanálak benneteket...
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Látom kezded kapisgálni a dolgokat... Egy történetnek több olvasata van. Az egyik az enyém, míg a másik pld. a Tiéd. Nem mondom, hogy neked a Te interpretációdban nincsen némi igazságod, de az én személyes történetemnek az a hangsúlya a releváns, ahogy azt én megéltem, ahogy erre gondolok. Ez pedig egy pozitív sztori. Bár úgy gondolom, hogy sem én sem a katonák nem tehettek MO megszállásáról, márcsak koruknál fogva sem. Egyszerűen mindnyájan beleszülettünk abba a helyzetbe. Meg lehet, hogy nem volt az egy túl igazságos helyzet, de arra is utalni akartam, a kiskatonák sem voltak azok az alávaló gyilkosok, mint aminek némelyek láttatni szeretnék Őket... (De azt sok helyről pld. anyámtól is hallottam, az oroszok pld. a gyerekeket szeretik. Nem gondolom, hogy ezt a szitut csak az oroszokra lehet kihegyezni, mert mindenhol vannak kedves és alávaló emberek egyaránt. Pld. a II. VH. alatt a családunkat magyar katonák fosztották meg az ingó javaitól, nyilasok akarták a nagymamám kivégezni, amit egy német tiszt akadályozott meg, elmagyarázva a nyilasoknak, hogy Szálasi kicsi-kicsi, Hitler meg nagy-nagy. Persze a kivigzési szitu elég komoly volt, mert, mikor nagyanyámat felhoz állították, Ő 12 halottat számolt meg, akiknek a nyakában tábla volt azzal, hogy így jár minden hazaáruló..De látod, a helyzet megváltozott. Már nincsenek itt az orosz katonák.. akkor még nem ismertem a hamburgert, de nem érzem magam vesztesnek miatta. Kb. most is annyit eszem belőle, mint akkor...

De visszatérve a lényeghez. Számos ország, köztük régi USA szövetségesek is elkezdtek szemezgetni az oroszokkal. Én ezt nem az oroszok érdemének tudom be elsősorban, hanem az USA politika csődjének. Mertha szabadságot senkinek sem adtok csak névleg, akkor ne hidd, hogy szeretni fognak benneteket egy kicsit is. Az senkinek sem jó, mármint az emberek, a családok szemszögéből, hogy egymás után szétlövitek kéretlenül az idegen országokat és megsértődtök azon, hogy ez másoknak nem tetszik (főleg azoknak akik ezt elszenvedik). Kívánnám éljétek át ezt ellenkező előjellel, hogy idegen tankok kedvükre lövöldözhessenek a saját városaitokban. Akkor talán megértenétek, hogy az embereknek miért kezd elegük lenni a vezetésetek alatt álló vilárendből...


Egyszer már kaptak egy kis ízelítőt...911.....sajnos láttuk mi lett a vége!!..2995 ember halt meg ártatlanul....és hány ember öltek meg ők utána???Az nem számít ,mert nem ők kezdték!Bezzeg a gyökér szovjetek...miután hadat üzentek nekünk....(((ja nem, fordítva)...Na náluk nem számított.
Nekem a legfájóbb,hogy itt páran tényleg azt hiszik,hogy az Ő nemzetük különb és különlegesebb és igazságosabb,mint a többi....Volt már egy ilyen időszak a földön egy párszor.Szégyen gyalázat!!