Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Nagy fejsze, még nagyobb fa...

Abszolút kezdőként hogyan lehet/érdemes a négy fal között oroszt tanulni?

Aki tanulta, milyen élményei voltak? Mik azok a könyvek, amit érdemes beszerezni?

Köszönöm a segítséget.
Befosatosan nehéz. Olyan nehéz, mint a német, csak eltérő abc vel es még mással súlyosbítva. Én 1 ev után kezirasos szöveget gyak elolvasni nem tudtam az eltero karaktetek miatt.

Az angolban sem tudok egy szinten tul haladni es heti 2*1,5 ora plusz otthoni meloval sem tudtam tul tul mindent feleszdni. Egy atlagos yt vidrobol a szavakat nem tudtam hallas alapján felismerni .Nagyon meredek a tanulási görbe.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 838
113
Mi-34Sz1
064383.jpg

138258.jpg

115205.jpg
Még mindig benzinmotor van benne?Mert az eredetie már a szovjet éra végén repült,csak a belerakott wankel benzinmotor nem igazán vált be
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 352
62 882
113
Volt benne Wankel is kísérleti jelleggel, de a Mi-34 az csak a jó öreg M-14V-26-ossal került sorozatgyártásba. Idehaza is volt belőle egy darab, le is zuhant, beleesett a Dunába. Még 2008-ban történt, amúgy nem volt magyar lajstromban a gép:

https://magyarnemzet.hu/archivum/archivum-magyarnemzet/lezuhant-a-helikopter-6215216/

Amúgy a gép érdekessége, hogy egyedüli szovjet típusként a nyugatnémet MBB BO-105-öshöz hasonlóan ez is korlátlanul műrepülhető:

 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 838
113
Volt benne Wankel is kísérleti jelleggel, de a Mi-34 az csak a jó öreg M-14V-26-ossal került sorozatgyártásba. Idehaza is volt belőle egy darab, le is zuhant, beleesett a Dunába. Még 2008-ban történt, amúgy nem volt magyar lajstromban a gép:

https://magyarnemzet.hu/archivum/archivum-magyarnemzet/lezuhant-a-helikopter-6215216/

Amúgy a gép érdekessége, hogy egyedüli szovjet típusként a nyugatnémet MBB BO-105-öshöz hasonlóan ez is korlátlanul műrepülhető:

Hát a koportyú alapján még ebben is az öreg csillagmotor csühög.Kéne bele egy olyan kis gázturbina,mint az Allison 250
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Befosatosan nehéz. Olyan nehéz, mint a német, csak eltérő abc vel es még mással súlyosbítva. Én 1 ev után kezirasos szöveget gyak elolvasni nem tudtam az eltero karaktetek miatt.

Az angolban sem tudok egy szinten tul haladni es heti 2*1,5 ora plusz otthoni meloval sem tudtam tul tul mindent feleszdni. Egy atlagos yt vidrobol a szavakat nem tudtam hallas alapján felismerni .Nagyon meredek a tanulási görbe.

Sajnos csak megerősíteni tudom, nekem is beletört a bicskám, bár talán ismét neki fogok futni egyszer. Most inkább az olasz érdekel, de úgyis német tanulás lesz belőle. :(
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 158
54 842
113
Nagy fejsze, még nagyobb fa...

Abszolút kezdőként hogyan lehet/érdemes a négy fal között oroszt tanulni?

Aki tanulta, milyen élményei voltak? Mik azok a könyvek, amit érdemes beszerezni?

Köszönöm a segítséget.



Csak kérdezem, hogg mihez Kell neked az Orosz?
Mi that germániában dolgoznál,mérnokként,stikában bevettek a Pak-Fa, vagy a T-14 fejlesztésébe?
Vagy a Roscosmos left a befutó?
:rolleyes::D
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Csak kérdezem, hogg mihez Kell neked az Orosz?
Mi that germániában dolgoznál,mérnokként,stikában bevettek a Pak-Fa, vagy a T-14 fejlesztésébe?
Vagy a Roscosmos left a befutó?
:rolleyes::D
mindig is érdekelt az orosz nyelv, meg van egy rakás orosz irományom anyagokról, reaktortechnológiáról, de maximum a képeket értem belőle... Gondoltam, hogy megtanulnám, de ahogy hallom - meg pár YT videó után tapasztaltam, elég nehéz..

A Roskosmos szerintem messze lenne, akkor inkább már a Rosatom :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 187
67 603
113
Nagy fejsze, még nagyobb fa...

Abszolút kezdőként hogyan lehet/érdemes a négy fal között oroszt tanulni?

Aki tanulta, milyen élményei voltak? Mik azok a könyvek, amit érdemes beszerezni?

Köszönöm a segítséget.
Mondjuk egy oroszlany? :) Januartol nekikezdek en is, nem akarak nagyon belemerulni, osszegyujtottem a legfontosabb szavakat, kifejezeseket, kinyomtatom, aztan a cegben ejjelente raerek. Valami nagyonminimalisat meg olvasni mar eddig is tudtam, jobb ha kicsit melyitem a tudast.
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias