Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 175
12 324
113
A déli "járat" mindenképp, de az északi nem...

meg azért is válaszolnak veszélyeztetéssel, mert ütközés esetén leesik a B-52-es is, de mégsem foghatják rá az oroszokra, hogy lőttek volna.

Vészleszállás a Krimen konténerben csavarszinten szétszedve haza küldve 2 év múlva
sajnos darabjaira esett
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 175
12 324
113
Biztos díszrepülésen voltak. Európába is díszrepülésre küldték a 6 gépet .
Túl rossz hatással van rád az angolszász ideológia. ;) :)

Ok tudom ők már a nálunk már természetesen érvényes szabad légi irányítás szerint úgy és arra amerre szeretnének menni elvet használják de figyelembe kéne venni hogy az Oroszoknál ez nem teljesen így van ill az orosz gépeknek talán de NATO stratégia bombázó esetében már nem érvényes.
Igazi arrogáns angolszász pöcsök
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 230
8 088
113
Nem éltem Oroszországban...
Néha jobb, nem bele szólni másnak írt kommentbe.;)
1. Azért, mert nem éltél ott, még eléggé hatással vannak rád az oroszok.:) Egy lépést hátralépni, és úgy szemlélni az eseményeket.
2. Néha jobb nem beszólni másoknak.;) (Beleszólni meg egybeírandó, hogy piszkáljalak még egy kicsit.)
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 025
82 402
113
1. Azért, mert nem éltél ott, még eléggé hatással vannak rád az oroszok.:) Egy lépést hátralépni, és úgy szemlélni az eseményeket.
2. Néha jobb nem beszólni másoknak.;) (Beleszólni meg egybeírandó, hogy piszkáljalak még egy kicsit.)

1. Ha Oo a specializációm nyilván azt is tudom napi több száz infóból-hírből, ha egy kiskutyát elgyúrnak Moszkvában vagy akár Vlagyivosztokban. :)
2. Az illető sokal régebbtől van itt a fórumon és tudja mit mire írtam, te viszont csak 2 éve vagy itt. :)
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 230
8 088
113
1. Ha Oo a specializációm nyilván azt is tudom napi több száz infóból-hírből, ha egy kiskutyát elgyúrnak Moszkvában vagy akár Vlagyivosztokban. :)
2. Az illető sokal régebbtől van itt a fórumon és tudja mit mire írtam, te viszont csak 2 éve vagy itt. :)
1. Rendben. A stratégia bombázók esetében mindkét fél békés repüléseket szokott jelenteni. A másik fél meg fenyegetésnek veszi, és gépeket emel rájuk. Mindenki felháborodik. Viszont nem tudok arról, hogy NATO gépek veszélyeztették volna az orosz gépeket.
2. Csak jeleztem, hogy elfogult vagy. :) A fórum meg pont azért az, ami, hogy hozzá lehessen szólni a kommentekhez. Ha meg privát akarsz üzenni, arra is van lehetőség...;)
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Hagyd @Masztiff ez annak szól, hogy én évekig éltem Angliában és engem megfertőzött a gaz nyugati, "angolszász ideológia"! :D
Lehet inkább a haladó kelet Oroszországba kellett volna kivándorolnom, akkor most én is azon sipákolnék, hogy hogyan bombázza szarrá egy szem 60 éves bombázó az orosz anyácskát!
@boki most komolyan azért kell pánikolni, mert egy alsó hangon +50 éves bombázó útvonalat repül bekapcsolt jeladóval, előre bejelentett útvonalon? Ez is pont olyan hangulatkeltés, mint maga az orosz állítás, hogy atomtámadást imitált a gép. Elszórakoztak a fiúk, csináltak egy csomó szelfit egymással és mindenki visszarepült a fészkébe. Ennyi kb a történet! :D
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nem kell odamenni és akkor nem lesz balhé. Ha mondjuk késsel, vagy boxerrel megyek olyan társasághoz, akik nem igazén látnak szívesen, ne csodálkozzak, ha kapok egy nagy maflást. Vonatkozik ez mindenkire.


Hát igen, de ha egyszer mégis állandóan egymás kertje alatt ólálkodnak...

https://abc7news.com/russian-bombers-come-8-miles-from-entering-us-airspace/6240841/

Na kíváncsi leszek, hogy ha legközelebb repülnek majd az oroszok Alaszkához, akkor lesz-e revans? Valamelyik Raptor megkormolja-e a szélvédőjüket kicsit? :D