Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Orosz elektronikai ipar problémái:


 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Orosz elektronikai ipar problémái:


érdekes én gyártottam induktív ellenállásokat is anno a tekercsek melett meg elektromechanikai termékeket:) Autóba repüllőkbe szállították meg hajókra a zömét... igazából nem bonyolúlt dolgok csak a minőség ellenőrzés nagyon fontos tényező
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
https://www.rapidbiomed.de/product-category/human-coils/ sőt még az egészségügybe is ment szállítás az alkatrészekből. mondjuk ezeknek akkor még nem vólt ennyire kiterjedt a termékpalettájuk. A legbüszkébb a SaaB repüllőgép iparágának a beszállítására vagyok hogy a kezem munkálya repűl (vagy repült kitudja van e még belőlle raktáron.) lehet a grif be is van munkám :p (legalábbis annak idején pedzekették de akkor csak legyintettem hogy ez biztos valami legenda biztos nem gyártunk a gripenekbe... De a civil repülő iparágába a Saab nak rengeteget szállítottunk anno )
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113

033_5811576_5c85578861dcf-1536x1068.jpg
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 693
9 586
113
Egyszer - virtusból - megfürödtem a Balti tengerben, mikor 11 fok volt és szakadt az eső, a víz meg 14 fokos volt. Ez is része a dicső hőstetteimnek, amiből egyszer talán majd film is készül.
Na az ehhez képest forróvíz volt, meg nyári dögmeleg. Alsó hangon 60 fokkal volt melegebb a levegő, mint ahol ez a csóka fürdőzik.
Tolna megyében van egy falu, Gerjen, ahol 2019-ben először rendeztek dunai jeges fürdőzést. Az esemény neve "vízkereszti kaland" volt,kettő számban lehetett indulni: futás az atomerőmű látogatóközpontjától a falu kompkikötőéig,a másik pedig a jeges fürdőzés. A magukat legkeményebbnek tartók mindkettőn indultak. Én csak a jeges fürdőzésen, mert úgy voltam vele,hogy a futás után az már sok volna a jóból. Az első óta mindegyiken ott voltam, így tegnap is. Azt tudnám mondani, hogy a tegnapi volt a leghúzósabb. Esett a hó délelőtt, majd kisütött a nap, de a fürdés idejére (12:30) elég erős szél támadt, ami tolta a hullámokat, plusz hidegebbnek is érezted az időt a valósnál. Belementem, az első 10 másodperc az igazából mindig fáj. Utána már bírható, de az a tapasztalatom, hogy visszamenni másodszor, harmadszor sokkal jobb. Most is visszamentem másodszor is. Volt egy nagyon kemény, már visszavonult szekszárdi bokszoló, ő több mint 4 percet elüldögélt nyakig a hideg, erősen hullámzó Dunában. Továbbá idén volt először egy hülye is,aki még keményebbnek érezte magát, annyit ült ott, hogy alig tudott kijönni, és orvosi ellátásra szorult. Az eseményt vagy a katolikus, vagy a pravoszláv vízkereszt utáni szombaton szokták tartani. Elég sok orosz és fehérorosz is él már a környéken a Paks-2 project miatt, általában ők is szoktak jönni, idén kivételesen nem voltak. Természetesen a jeges fürdőzésen való részvételt orvosi vizsgálat előzi meg,továbbá mentőladikok zárják a mólótól északra levő részt, hogy ha valaki rosszul lenne a vízben, azt ki tudják szedni.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 026
113
A legfotogénebb, csinosabb, dögösebb, stb..... hölgy az ügyészek között!
A htka.hu férfiközösségének kedvence, bármilyen negatív megnyilatkozás Nataliáról, felmérhetetlenül súlyos következményeket von maga után!

:)
Tulajdonképpen megnyugtató, hogy - a jelek szerint - nincs túl sok tapasztalatod a hazai ügyésznőkkel. ;) :D A többiben egyetértünk.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Az új "Kukuruznyik" a Bajkal az An-2 váltására.

500m magasan és 25 percig végezte az első repülését .