Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

A

altx

Guest
nemtom hova tegyem ezt, lehet itt jo lesz,
a kovetkezo video nagyon felb@szot, egy orosz anyuka nem birta folvenni a fizetest az automatan, es nagyon duhos lett, eloszor pofon vagta a gyereket, utana belerugot a hasaba, es a veggen, amikor mentek ki a boltbol, megfogta es eldobta.
a gyerek a korhazban van.

https://youtu.be/iRRZNjyhS0A
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
És még jól is néz ki! :)
(legalábbis ebből a szögből biztosan)

Csak nem ebben a színben... :D



nemtom hova tegyem ezt, lehet itt jo lesz,
a kovetkezo video nagyon felb@szot, egy orosz anyuka nem birta folvenni a fizetest az automatan, es nagyon duhos lett, eloszor pofon vagta a gyereket, utana belerugot a hasaba, es a veggen, amikor mentek ki a boltbol, megfogta es eldobta.
a gyerek a korhazban van.

https://youtu.be/iRRZNjyhS0A


Minden "nemzetnél" vannak gyökerek... Én azt nem értem, hogy miért jár bárkinek is egy "felvilágosult" országban alanyi gyermekvállalási jog...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 901
113
Én azt nem értem, hogy miért jár bárkinek is egy "felvilágosult" országban alanyi gyermekvállalási jog...
Ha mégis összehozza, akkor jönne a gyereknél a vízbefolytás vagy mi a megoldás?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote>Én azt nem értem, hogy miért jár bárkinek is egy "felvilágosult" országban alanyi gyermekvállalási jog...
Ha mégis összehozza, akkor jönne a gyereknél a vízbefolytás vagy mi a megoldás?</blockquote>

Dehogy! Ha már "összejött, akkor semmiképp! De a "megelőzés..." ;)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Downed WWII Petlyakov Pe-2 excavated & identified, bones found
https://www.youtube.com/watch?v=Yzta61NNAA0
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Downed WWII Petlyakov Pe-2 excavated & identified, bones found
https://www.youtube.com/watch?v=Yzta61NNAA0
Ha ilyet látok ,főleg az egykori Szu területéről kicsit elkap a csalódás... 8-9 évvel ezelőtt fél évvel előztek meg a tesók egy a háború óta pajtában tárolt PzIV motornál... :(((
Mindemellett kb 30 évig láttam egy gémeskút nehezékeként használt Nimród futógörgőt de nem ismertem fel, csak miután leadták vasba a ház új tulajai a szomszéd világosított fel honnét volt ismerős az az 5 ágú kerék...
Gyerekkoromban még egy B-24? vagy 17 alu törzskeretei közt járkáltam a csepregi erdőben. Akkor nem tudtam mi lehet az, de egy német rohambilit találtam tőle pár száz méterre tök véletlenül. Azóta sem tudom hogy az erdő melyik részén van/volt, megváltozott azóta a táj...
Egy Királytigrist is szétvágtak állítólag arrafelé a háború után...
Szombathelyen a 80-as évekig szolgált egy Tante Ju törzs középrésze melléképületként...
Egyébként nem tud valaki segíteni abban hol találni listát arról hogy az országban hol zuhant le repülőgép a háború alatt? Egy messzerről is hallottam regéket pár faluval arrább ami még a földben van és néha megakad benn az ekevas.
Szóval azért lehet kincset lelni még itthon nagy szerencsével.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="Python">Downed WWII Petlyakov Pe-2 excavated & identified, bones found
https://www.youtube.com/watch?v=Yzta61NNAA0
Ha ilyet látok ,főleg az egykori Szu területéről kicsit elkap a csalódás... 8-9 évvel ezelőtt fél évvel előztek meg a tesók egy a háború óta pajtában tárolt PzIV motornál... :(((
Mindemellett kb 30 évig láttam egy gémeskút nehezékeként használt Nimród futógörgőt de nem ismertem fel, csak miután leadták vasba a ház új tulajai a szomszéd világosított fel honnét volt ismerős az az 5 ágú kerék...
Gyerekkoromban még egy B-24? vagy 17 alu törzskeretei közt járkáltam a csepregi erdőben. Akkor nem tudtam mi lehet az, de egy német rohambilit találtam tőle pár száz méterre tök véletlenül. Azóta sem tudom hogy az erdő melyik részén van/volt, megváltozott azóta a táj...
Egy Királytigrist is szétvágtak állítólag arrafelé a háború után...
Szombathelyen a 80-as évekig szolgált egy Tante Ju törzs középrésze melléképületként...
Egyébként nem tud valaki segíteni abban hol találni listát arról hogy az országban hol zuhant le repülőgép a háború alatt? Egy messzerről is hallottam regéket pár faluval arrább ami még a földben van és néha megakad benn az ekevas.
Szóval azért lehet kincset lelni még itthon nagy szerencsével.</blockquote>

Kerdezd itt :
www.roncskutatas.hu
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="kalapacs">...

Markoloval leletmentes !

BARBAROK !

A folso muvelt reteget mindig markoloval szedik fel. Amikor elernek a lelet melysegebe csak akkor kell kezierore valtani.</blockquote>

Amennyiben a leletek mar a felszinen jelentkeznek vagy annak kozeleben akkor a markolo felejtos.

Sot ha meg a felso reteget azzal is kezded akkor is cca 5 cm kent fogsz nekialni lehamozni a retegeket aztan azokat atszurni.

Itt lathato hogy a kanallal kajakra neki a roncsnak az emberi maradvanyoknak.

Ez nem csak a roncskutatas szempontjabol problema hanem az emberi tisztesseg szempontjabol is mivel meg kene adniuk a tisztesseget a szemelyzetnek.


Fentartom

BARBAROK !
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="kalapacs">...

Markoloval leletmentes !

BARBAROK !

A folso muvelt reteget mindig markoloval szedik fel. Amikor elernek a lelet melysegebe csak akkor kell kezierore valtani.</blockquote>

0.25 nel tisztan latszik a markolokanal nyoma 1 meter melyen ahogy telibe meritette ! Nem finomkodtak az biztos. Nem erdekelte oket a szemelyzet csak hogy valami erdekeset talaljanak.

Markoloval leletmentes . Hat ja !
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
http://torrente.reblog.hu/a-vilag-legszebb-tabornoka
ízelítő:
307075739e11b.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Új repülőgépeket kap a Fecskék és a Vitézek köteléke
http://www.jetfly.hu/legierok/uj-repulogepeket-kap-a-fecskek-es-a-vitezek-koteleke
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Russia: Drone captures Operation Winter Storm reenactment
https://www.youtube.com/watch?v=IoBG-SS16Zo