F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 835
30 942
113
Az USAF-től kapott B61 nukleáris töltetű légibombával.
Azokat nem kapják oda, hogy használják belátásuk szerint. Az meg nem atomhatalom, akinek kölcsönbe van bomba és nem is ő örzi, mert az olyannak csak megmondják, hogy hova vidd és dobd. Az meg teljesen felesleges szerepkör és kockázat, hogy a másik bombáit, a másik parancsára a másik célpontjaira vidd a saját pénzeden megvett gépeken, úgy, hogy cserébe még téged is vernbek pofán a válaszcsapásban.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
M

molnibalage

Guest
Hoppá!
A Pentagon a jövőre tervezett 94 helyett csak 61 F-35-öst rendelt a Lockheedtől.
Na ennek több oka is lehet:
  • Nyilvánvalóan van budget cut, így ebből is vágtak.
  • a szövetségeseknek felszabadítanak némi szállítási kapacitást. Az európai helyzet miatt lehet, hogy fel kell gyorsítani az aurópai szállításokat.
  • esetleg egy általános kihátrálás a programból. (kicsi a valószínűsége)
Vagy az orosz haderő teljesítménye miatt rájöttek, hogy ez is elég és inkább korrupciós vonalon rendelnek több F-15EX-et ebből.
Tudom, szemét vagyok. :)
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 365
14 266
113
Vagy az orosz haderő teljesítménye miatt rájöttek, hogy ez is elég és inkább korrupciós vonalon rendelnek több F-15EX-et ebből.
Tudom, szemét vagyok. :)
Az orosz miatt lehet de a kínai miatt nem...
Kínaiak ellen a non LO platformok lényegében életképtelenek mostanra, tekitve a stealth első vonalat és a légvédelmük sűrűségét. Oda kell, nem a ruszkik ellen.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 796
113
Hoppá!
A Pentagon a jövőre tervezett 94 helyett csak 61 F-35-öst rendelt a Lockheedtől.
Na ennek több oka is lehet:
  • Nyilvánvalóan van budget cut, így ebből is vágtak.
  • a szövetségeseknek felszabadítanak némi szállítási kapacitást. Az európai helyzet miatt lehet, hogy fel kell gyorsítani az aurópai szállításokat.
  • esetleg egy általános kihátrálás a programból. (kicsi a valószínűsége)
Vagy csak alkatrész és chip hiány és így egyeztek meg, ezt tudta a LM vállalni?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A repülőgép formájából eredő, különféle irányokból mérhető RCS adott, azt lencsékkel max szétbarmolni lehet, sajátos (más típusra jellemző) visszaverődést nem csinálsz.
Viszont a gép elvileg képes más típusok rádióelektronkai emisszióját imitálni a gyakorlatokon, legalábbis az agresszor F-35-ösök erre elvileg képesek, de sok infó nincs fenn róla (végül is EW, vagyis a legtitkosabb szegmens).

https://www.af.mil/News/Article-Dis...punish-blue-air-to-develop-unstoppable-force/


A Northrop csinálja amúgy ezeket az ellenséges emiszsziót biztosító rendszereket , itt egy korábbi hír az egyik ilyen földi cuccukról:
https://news.northropgrumman.com/ne...ls-simulator-system-at-u-s-navy-test-facility

Target Generator System (TGS) - The system generates simulated radar threat emissions and can emulate any known friendly or enemy radar system.
Ez szerintem a pásztázó/követő módban működő régebbi radarok modulációját, meg egyéb releváns karakterisztikáját tudja utánozni, ami alapján a besugárzásmérők/EW "porszívók" esetleg képesek lehettek a megvilágító típusról valami tippet adni eddig is.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Vagy az orosz haderő teljesítménye miatt rájöttek, hogy ez is elég és inkább korrupciós vonalon rendelnek több F-15EX-et ebből.
Tudom, szemét vagyok. :)
Igen. Mennyi darabszám volt 2010-es évek elején ígérve 2020.ra oroszoknál pak-fa pak-da ból?
Mennyi van?:cool:
LM meg fejből 1000 darab feletti f-35-öt adott át.
Klasszikust csak pontosan idézni:
"izé"
/valószínűleg a eu-s államoknak is többet adnak át egy ilyen gépnél nincs értelme így megvágni a darabszámot egyik napról a másikra a gyártási folyamat komplexitása meg idő igénye miatt/
 
M

molnibalage

Guest
Igen. Mennyi darabszám volt 2010-es évek elején ígérve 2020.ra oroszoknál pak-fa pak-da ból?
Mennyi van?:cool:
LM meg fejből 1000 darab feletti f-35-öt adott át.
Klasszikust csak pontosan idézni:
"izé"
/valószínűleg a eu-s államoknak is többet adnak át egy ilyen gépnél nincs értelme így megvágni a darabszámot egyik napról a másikra a gyártási folyamat komplexitása meg idő igénye miatt/
1000-et még nem. 849 jelen állás szerint.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 796
113
Dél-Korea - 2022.03.25. - 28 F-35A - Elephant walk



FOr07J7aQAUCE-k

FOr07v9acAEGzyF
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Hoppá!
A Pentagon a jövőre tervezett 94 helyett csak 61 F-35-öst rendelt a Lockheedtől.
Na ennek több oka is lehet:
  • Nyilvánvalóan van budget cut, így ebből is vágtak.
  • a szövetségeseknek felszabadítanak némi szállítási kapacitást. Az európai helyzet miatt lehet, hogy fel kell gyorsítani az aurópai szállításokat.
  • esetleg egy általános kihátrálás a programból. (kicsi a valószínűsége)

-vmikor 2023tól TR3as HWvel jönnek a gépek. Ez is elég komoly HWse feljesztés lesz az érzékelők, feldolgozás.... jelentős része megújul. Annyira nem kell sietniük az elmúlt 8-9évben USAF...nek átadott ~300db TR2 es meg a korábbi TR1es gépek bőségesen elengedőek, viszont a jóval komolyabb HWs alap "jövő állóbb".
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat