F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 467
46 370
113
Ez egy haditechnikai fórum, itt ilyenekről szoktunk beszélgetni...
Mi az információ tartalma?
Mert szerintem kb. ugyan annyi, mint amit megtudhatunk kb. 2 hetente, amikor 1-gyel nő a megérkezett horvát Rafale gépek száma, és erről te posztolsz.
Eddig 3-nál vagy 4-nél tartunk, de mindegyik érkezése meg van örökítve, mint amikor a kutya fial. :)
Megígérem, hogy nem foglak többé basztatni sem a rendszámokkal, meg tőled az F-35-ös számos infográfiát is örömmel veszem, csak tudjam, hogy ez spektrum zavar, vagy mi a tököm, mert egyre kevésbé tudod kontrollálni.
És mielőtt magadra veszed személyeskedésként, tisztázzuk: Ha megértem az okát ennek a viselkedésnek (itt már nem szokásról beszélünk) akkor el tudom fogadni.
Ha akarsz, válaszolj privátban, vagy hagyd figyelmen kívül, csak akkor ne legyél meglepve.
Legalább lehet látni a számokat. Nem értem miért fáj ez neked.
OK, de miért havonta? Milyen információs tartalom van amögött, hogy havonta látsz egy fél - 1 százalékkal növekvő számot?
Ennek kb. annyi információtartalma van, mintha azt posztolná minden héten 2x, hogy éppen hányan likeolták a Magyar Honvédség Tik-tok oldalát.
Tegyük be fél évente, vagy évente. Abból is lehet egy tendenciát kiolvasni, de ez kb. a rendszámszámlálás magasságában van.
Vagy amikor az Esőember megszámolja a fákat az út mentén.
Gondolkodom rajta, hogy holnaptól elkezdem a napokat számolni - és ezeket beposztolni -, hogy hány napja nem ültem Lynxben.
Az is haditechnika, és ha nagyon akarjuk akkor beszélgethetünk is róla, meg megígérem hogy a számokat is láthatod.

Mindezt nem ide írtam volna, hanem a Visszajelzésekbe, de legutoljára, mikor ránéztem továbbra is zárva volt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 037
113
Mi az információ tartalma?
Mert szerintem kb. ugyan annyi, mint amit megtudhatunk kb. 2 hetente, amikor 1-gyel nő a megérkezett horvát Rafale gépek száma, és erről te posztolsz.
Eddig 3-nál vagy 4-nél tartunk, de mindegyik érkezése meg van örökítve, mint amikor a kutya fial. :)
Megígérem, hogy nem foglak többé basztatni sem a rendszámokkal, meg tőled az F-35-ös számos infográfiát is örömmel veszem, csak tudjam, hogy ez spektrum zavar, vagy mi a tököm, mert egyre kevésbé tudod kontrollálni.
És mielőtt magadra veszed személyeskedésként, tisztázzuk: Ha megértem az okát ennek a viselkedésnek (itt már nem szokásról beszélünk) akkor el tudom fogadni.
Ha akarsz, válaszolj privátban, vagy hagyd figyelmen kívül, csak akkor ne legyél meglepve.

OK, de miért havonta? Milyen információs tartalom van amögött, hogy havonta látsz egy fél - 1 százalékkal növekvő számot?
Ennek kb. annyi információtartalma van, mintha azt posztolná minden héten 2x, hogy éppen hányan likeolták a Magyar Honvédség Tik-tok oldalát.
Tegyük be fél évente, vagy évente. Abból is lehet egy tendenciát kiolvasni, de ez kb. a rendszámszámlálás magasságában van.
Vagy amikor az Esőember megszámolja a fákat az út mentén.
Gondolkodom rajta, hogy holnaptól elkezdem a napokat számolni - és ezeket beposztolni -, hogy hány napja nem ültem Lynxben.
Az is haditechnika, és ha nagyon akarjuk akkor beszélgethetünk is róla, meg megígérem hogy a számokat is láthatod.

Mindezt nem ide írtam volna, hanem a Visszajelzésekbe, de legutoljára, mikor ránéztem továbbra is zárva volt.
Pl kiderült, hogy lett belga F-35.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 663
113
Mi az információ tartalma?
Mert szerintem kb. ugyan annyi, mint amit megtudhatunk kb. 2 hetente, amikor 1-gyel nő a megérkezett horvát Rafale gépek száma, és erről te posztolsz.
Eddig 3-nál vagy 4-nél tartunk, de mindegyik érkezése meg van örökítve, mint amikor a kutya fial. :)
Megígérem, hogy nem foglak többé basztatni sem a rendszámokkal, meg tőled az F-35-ös számos infográfiát is örömmel veszem, csak tudjam, hogy ez spektrum zavar, vagy mi a tököm, mert egyre kevésbé tudod kontrollálni.
És mielőtt magadra veszed személyeskedésként, tisztázzuk: Ha megértem az okát ennek a viselkedésnek (itt már nem szokásról beszélünk) akkor el tudom fogadni.
Ha akarsz, válaszolj privátban, vagy hagyd figyelmen kívül, csak akkor ne legyél meglepve.
A haditechnikai híroldalakon ezek a hírek jelennek meg. Minden haditechnikai fórumon/facebook csoportban ilyenekről szoktak beszélgetni. Úgy tűnik hogy csak neked van ezzel problémád, más simán átugorja, ha esetleg nem érdekli az adott hozzászólás.
OK, de miért havonta? Milyen információs tartalom van amögött, hogy havonta látsz egy fél - 1 százalékkal növekvő számot?
Ennek kb. annyi információtartalma van, mintha azt posztolná minden héten 2x, hogy éppen hányan likeolták a Magyar Honvédség Tik-tok oldalát.
Tegyük be fél évente, vagy évente. Abból is lehet egy tendenciát kiolvasni, de ez kb. a rendszámszámlálás magasságában van.
Vagy amikor az Esőember megszámolja a fákat az út mentén.
A linket nem szoktad megnyitni és megnézni?
Gondolkodom rajta, hogy holnaptól elkezdem a napokat számolni - és ezeket beposztolni -, hogy hány napja nem ültem Lynxben.
Az is haditechnika, és ha nagyon akarjuk akkor beszélgethetünk is róla, meg megígérem hogy a számokat is láthatod.
Nem az a problémád gyökéroka, hogy téged nem is érdekel annyira a haditechnika vagy csak nem minden része?
Mindezt nem ide írtam volna, hanem a Visszajelzésekbe, de legutoljára, mikor ránéztem továbbra is zárva volt.
Nem én zártam le. És a fóbiás topikot sem...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 467
46 370
113
A linket nem szoktad megnyitni és megnézni?
Minek?
Amikor arra nem vagy képes, hogy 2 mondatot melléírj, hogy miért nyissam meg.
Sokadszorra jeleztem neked, hogy kéne a linkek, meg a berakott videók mellé némi magyarázó szöveget is mellékelni, hogy miért fontos ez.
De képes vagy mindenféle szívbaj nélkül belinkelni/beilleszteni 1,5-2-3 órás előadásokat mindenféle komment nélkül.
Vagy full Közlöny idézeteket bemásolni. De ugyan így beteszed a full FMS engedélyező szövegeket mindenféle kiemelés, vagy komment nélkül.
HOMBRE! Ide olyan emberek járnak, akik élik az életüket, dolgoznak, gyereket nevelnek, van aki még youtube csatornát is visz. Nem droidok. Kinek van arra energiája, hogy az összes nyers linkedet végigtúrják? Te magadnak sem!
Ha netalán mégis becsúszik nekik pár friss infó amit a net rengetegébe találnak, és linkelik, jön a dorgálás, hogy minek rakja be, hiszen már szerepelt. És persze ilyenkor a saját linkelésedet pakolod be, mint etalont.
De az teljesen rendben van, hogy amikor nem te linkelsz elsőnek valamit, akkor ugyan azt a PR szöveget még egyszer beteszed csak mondjuk a honvedelem.hu -ról belinkelve, hogyazmondja: itt a hivatalos/másik forrás.
Ez nem egy haditechnikai linkgyüjtemény. Ez egy FÓRUM!
Nem az a problémád gyökéroka, hogy téged nem is érdekel annyira a haditechnika vagy csak nem minden része?
Nyilván!
Ezek CSAK EBBE a topicba bekerült kommentjeim. :cool:

@Tcat ! Mint a fórum tulajdonosa. Megkérlek rá, hogy gondoljátok át újra @Terminator státuszát,és tevékenységét. Én voltam annak idején, aki azért lobbiztam, hogy kapjon legalább editori jogokat. (Ezt mondjuk már erősen megbántam, mert mindenki tudja miket szokott rendezni akár éppen futó beszélgetések közepette is, és a Jóisten sem tudja már, hogy éppen melyik topicban válaszol)
Most arra kérnélek benneteket, hogy gondoljátok át ezt a szerepet újra.
A htka.hu főoldala döglődik. OK, mostanában jelennek meg ilyen-olyan hírek a weblapon is gyakrabban, de tudom, hogy ezt normál élet, cég, család mellett nem igazán lehet rendesen vinni, meg még a pörgő Fórumot is felügyelni, moderálni. Látszik, hogy utóbbi sem megy rendesen, csak amikor 1-1 ember végre odajut, és előkapja a felgyülemlett bannolni valót.
Én úgy látom, hogy
Ha @Terminator kapna (ha ő is akarja) egy saját kis flekket, amibe beleömlesztheti a szemlézéseit (Mint annak idején a https://www.defense-aerospace.com/), akkor lehet, hogy a frissessége miatt többen járnának főoldalra is (én jó, ha évente 2x odatévedek), és esetleg lehetne támogatókat is keríteni. Esetleg Google ads szolgáltatást elindítani, kimondottan haditechnikai hirdetőkkel. 'Oszt lehet, hogy nem saját zsebből kellene üzemeltetni.
Ez már csak azért is illdomos lenne, mert így a @Terminator által az oldalra ömlesztett tartalom jelentős része nem csak úgy beleborul az adatbázis olyan gondosan kiválasztott bugyraiba, amiről a nagyérdemű gyakran azt sem tudja, hogy létezik.

Nyilván ennek a kommentnek sem itt a helye, de semmilyen olyan topic nincs nyitva, ahol ezeket jelezni lehetne.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 663
113
Minek?
Amikor arra nem vagy képes, hogy 2 mondatot melléírj, hogy miért nyissam meg.
Sokadszorra jeleztem neked, hogy kéne a linkek, meg a berakott videók mellé némi magyarázó szöveget is mellékelni, hogy miért fontos ez.
De képes vagy mindenféle szívbaj nélkül belinkelni/beilleszteni 1,5-2-3 órás előadásokat mindenféle komment nélkül.
Vagy full Közlöny idézeteket bemásolni. De ugyan így beteszed a full FMS engedélyező szövegeket mindenféle kiemelés, vagy komment nélkül.
HOMBRE! Ide olyan emberek járnak, akik élik az életüket, dolgoznak, gyereket nevelnek, van aki még youtube csatornát is visz. Nem droidok. Kinek van arra energiája, hogy az összes nyers linkedet végigtúrják? Te magadnak sem!
Ha netalán mégis becsúszik nekik pár friss infó amit a net rengetegébe találnak, és linkelik, jön a dorgálás, hogy minek rakja be, hiszen már szerepelt. És persze ilyenkor a saját linkelésedet pakolod be, mint etalont.
De az teljesen rendben van, hogy amikor nem te linkelsz elsőnek valamit, akkor ugyan azt a PR szöveget még egyszer beteszed csak mondjuk a honvedelem.hu -ról belinkelve, hogyazmondja: itt a hivatalos/másik forrás.
Ez nem egy haditechnikai linkgyüjtemény. Ez egy FÓRUM!
Pont az a lényeg hogy az eredeti forrás legyen meg, ne valmilyen fordított/ferdített átiratból tájékozódjatok. Épp te szoktad kritizálni ha a forrás hvg, index vagy akármi. Az FMS szövegben direkt mindig kiemelem az országot, a pénzt és a darabszámot. És benne vannak a további részletek, nem úgy mint az x média átiratában. Azért linkelem be a hírt a weboldalról a közösségi médialinkekre válaszul, mert a közösségi média linkek nem jelennek meg mindenkinél és egy idő után eltünnek. Ez is el lett már mondva néhányszor.
Valakit az nem érdekel hogy hány fő van a rajban, mennyi harckocsi lesz egy dandárban, milyen vastag a páncél, valakit a termelési jelentésekből kiolvasható havi szállítások, havi repült órák száma stb. Nincs ezzel baj. Csak azt nem értem, hogy miért kell erről vitatkozni amikor mindenki eldöntheti, hogy ami nem érdekli, azt nem olvassa el.
@Tcat ! Mint a fórum tulajdonosa. Megkérlek rá, hogy gondoljátok át újra @Terminator státuszát,és tevékenységét. Én voltam annak idején, aki azért lobbiztam, hogy kapjon legalább editori jogokat. (Ezt mondjuk már erősen megbántam, mert mindenki tudja miket szokott rendezni akár éppen futó beszélgetések közepette is, és a Jóisten sem tudja már, hogy éppen melyik topicban válaszol)
Most arra kérnélek benneteket, hogy gondoljátok át ezt a szerepet újra.
Nem épp azért veszik el az információ mert offtopik témákról vitatkoztok az adott topikban vagy mert ezredjére írjátok le ugyanazt a véleményt, ezzel próbálva meggyőzni a másik meggyőzhetetlen vitapartnert? Most képzeld el hogy az összes "beszerzése" topik tartalma a haderőfejlesztési topikban lenne, mindezt úgy hogy idén pl. se a vadászgép se a rakétasorozatvető beszerzéssel kapcsolatban nem volt semmilyen új információ, mégis írtatok róla eddig 2000+1000 db hozzászólást. Bárhol is válaszolnak a hozzászólásodra vagy csak ha van hozzászólás az adott topikban a hozzászólásod után kapsz róla értesítést.
A htka.hu főoldala döglődik. OK, mostanában jelennek meg ilyen-olyan hírek a weblapon is gyakrabban, de tudom, hogy ezt normál élet, cég, család mellett nem igazán lehet rendesen vinni, meg még a pörgő Fórumot is felügyelni, moderálni. Látszik, hogy utóbbi sem megy rendesen, csak amikor 1-1 ember végre odajut, és előkapja a felgyülemlett bannolni valót.

Én úgy látom, hogy

Ha @Terminator kapna (ha ő is akarja) egy saját kis flekket, amibe beleömlesztheti a szemlézéseit (Mint annak idején a https://www.defense-aerospace.com/), akkor lehet, hogy a frissessége miatt többen járnának főoldalra is (én jó, ha évente 2x odatévedek), és esetleg lehetne támogatókat is keríteni. Esetleg Google ads szolgáltatást elindítani, kimondottan haditechnikai hirdetőkkel. 'Oszt lehet, hogy nem saját zsebből kellene üzemeltetni.
Ez már csak azért is illdomos lenne, mert így a @Terminator által az oldalra ömlesztett tartalom jelentős része nem csak úgy beleborul az adatbázis olyan gondosan kiválasztott bugyraiba, amiről a nagyérdemű gyakran azt sem tudja, hogy létezik.
Az emberek többsége már nem olvas el hosszabb szövegeket, cikkeket. Ha a hozzászólásban az egy sor szöveg és egy kép nem kelti fel az érdeklődést annyira hogy megnyissák a linket és elolvassák, akkor kár bele több energiát ölni. Egy percnél hosszabb videót sem néz már végig a többség. Itt a fórumon a hír megjelenése után kb. néhány óra alatt le is cseng egy-egy hír, megbeszélünk róla mindent amit lehet, ezért jó ez a fórum. És ha a megfelelő topikban történik ez, akkor később is meg lehet találni, vissza lehet olvasni. Annak is, aki esetleg lemaradt róla.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Közben elkészült az 1000. F-35.
HWban ez is már TR3as gép, az elektronika kb megújul: új radar APG85, új EOTS, új DAS, új számítógép, sok ram...
A frissítéssel érkezik a 6 amraam a fegyvertérben upgrade is.
Fentin kívül a HWról egy konkrétat tudunk, hogy a számítógép sebessége 25* gyorsul.... Nesze semmi.
Viszont nincs kész, ill auditálva a block 4 sw az majd csak ~június körül. Addig ezek a gépek hacsak nincs vmi durva háború ahol ez is kell állnak a kifutón.
Akárhogyis egy nagyon masszív upgradet kap az F-35.
A lengyel, finn... gépek természetesen már mint TR3al jönnek.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 663
113
WASHINGTON, January 26, 2024

The State Department has made a determination approving a possible Foreign Military Sale to the Government of Greece of F-35 Joint Strike Fighter Conventional Take Off and Landing (CTOL) aircraft and related equipment for an estimated cost of $8.6 billion. The Defense Security Cooperation Agency delivered the required certification notifying Congress of this possible sale today.

The Government of Greece has requested to buy up to forty (40) F-35 Joint Strike Fighter Conventional Take Off and Landing (CTOL) aircraft; and forty-two (42) Pratt & Whitney F135-PW-100 engines (40 installed, 2 spares).

Also included are AN/PYQ-10 Simple Key Loaders; KGV-135A embedded secure communications devices; Cartridge Actuated Devices/Propellant Actuated Devices (CAD/PAD); impulse cartridges, chaff, and flares; Full Mission Simulators and system trainers; electronic warfare systems and Reprogramming Lab support; logistics management and support systems; threat detection, tracking, and targeting systems; Contractor Logistics Support (CLS); classified software and software development, delivery and integration support; transportation, ferry, and refueling support; weapons containers; aircraft and munitions support and support equipment; integration and test support and equipment; aircraft engine component improvement program (CIP) support; secure communications, precision navigation, and cryptographic systems and equipment; Identification Friend or Foe (IFF) equipment; spare and repair parts, consumables, and accessories, and repair and return support; minor modifications, maintenance, and maintenance support; personnel training and training equipment; classified and unclassified publications and technical documents; warranties; and U.S. Government and engineering, technical, and logistics support services, studies, and surveys; and other related elements of logistics and program support. The estimated total cost is $8.6 billion.

This proposed sale will support the foreign policy goals and national security of the United States by improving the air capabilities and interoperability of a NATO Ally that is a force for political and economic stability in Europe.

The proposed sale will allow Greece to modernize its air force and improve Greece’s ability to provide for the defense of its airspace, contribute to NATO missions to preserve regional security and defend NATO Allies, and maintain interoperability with U.S. and NATO forces. The F-35 will offset the increasing obsolescence of other Hellenic Air Force aircraft such as the F-4 and Mirage 2000. Greece will have no difficulty absorbing these articles and services into its armed forces.

The proposed sale of this equipment and support will not alter the basic military balance in the region.

The principal contractors will be Lockheed Martin Aeronautics Company, Fort Worth, TX, and Pratt & Whitney Military Engines, East Hartford, CT. The purchaser typically requests offsets. Any offset agreement will be defined in negotiations between the purchaser and the contractor.

Implementation of this proposed sale will not require the assignment of any additional U.S. Government or contractor representatives to Greece.

There will be no adverse impact on U.S. defense readiness as a result of this proposed sale.

The description and dollar value is for the highest estimated quantity and dollar value based on initial requirements. Actual dollar value will be lower depending on final requirements, budget authority, and signed sales agreement(s), if and when concluded.
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 201
113
JRC2_I6pyE0.jpg
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 429
113
Hollandiának le kell állítania Izraelnek az F-35-ös alkatrészekkel való szállítását – döntött egy fellebbviteli bíróság


A fellebbviteli bíróság szerint azonban Izrael nem veszi kellőképpen figyelembe a polgári lakosságot érintő következményeket, amikor támadásokat hajt végre. "A bíróság arra a következtetésre jutott, hogy egyértelműen fennáll annak a veszélye, hogy az F-35-ös izraeli vadászgépek súlyosan megsértik a humanitárius hadijogot a Gázai övezetben" - közölte a bíróság.


Mar mas se hianyozna hogy ilyen marihuanazo balfaszok mondjak meg hogy mikor kapna meg mikor nem kapna Mo. alkatreszt az F-35-be. :D
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: fip7 and svajcibeka

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
Mi az a humanitárius hadijog?????? Hogyan lehet egy háború humanitárius????
Egyik lövészárokból átkiabálnak a másikba és vica verza? Ki nyer? Vagy az egyik lövészárok kiteszi a szivárvány zászlót, a másik meg a BLM-zászlót?
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
Hollandiának le kell állítania Izraelnek az F-35-ös alkatrészekkel való szállítását – döntött egy fellebbviteli bíróság


A fellebbviteli bíróság szerint azonban Izrael nem veszi kellőképpen figyelembe a polgári lakosságot érintő következményeket, amikor támadásokat hajt végre. "A bíróság arra a következtetésre jutott, hogy egyértelműen fennáll annak a veszélye, hogy az F-35-ös izraeli vadászgépek súlyosan megsértik a humanitárius hadijogot a Gázai övezetben" - közölte a bíróság.


Mar mas se hianyozna hogy ilyen marihuanazo balfaszok mondjak meg hogy mikor kapna meg mikor nem kapna Mo. alkatreszt az F-35-be. :D
Ez meg a német-szaúdi Leo 2 üzlet humanitárius okokból való blokkolása után meg még csodálkoznak, hogy miért nem akarnak a külsősök európai haditechet venni. Most döntsék el, hogy szűzek akarnak maradni vagy baszni szeretnének, mert a kettő egyszerre nem megy