F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Lehet, hogy érdemes végighallgatni, csak hogy lássuk, hogy a politikusok mekkora hülyeségeket tudnak kérdezni. :)

https://www.youtube.com/watch?v=Bu8G5ABHKc8
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
25020d1304345309-new-picture-f-22-f-35-fly-together-f-35a-f-22.jpg
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
555
1 261
93
Zord blogjáról:

"The incident involved the third stage of the F135 engine built by Pratt & Whitney, a unit of United Technologies Corp, for all three models of the new warplane, the sources said. "The engine ripped through the top of the plane," one said."

www.defenceiq.com/air-forces-and-military-aircraft/articles/f-35-weekly-update-3rd-july-2014/

Defense-aerospace összegzés az F-35-ös reptilalomról:

www.defense-aerospace.com/article-view/release/155154/pentagon-grounds-entire-f_35-fleet.html
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Harcigépnél szerintem kissé furcsán hangzik a "forgalmi karbantartás" kifejezés. Talán jobb lenne inkább inkább az üzemeltetési karbantartás? Csak egy ötlet, jöhet mindenki a magáéval szerintem.....
ML
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 370
11 332
113
Harcigépnél szerintem kissé furcsán hangzik a "forgalmi karbantartás" kifejezés. Talán jobb lenne inkább inkább az üzemeltetési karbantartás?
ML

Én "időszakos" karbantartásról tudok, bár szovjet rendszert tanultam.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel">Harcigépnél szerintem kissé furcsán hangzik a "forgalmi karbantartás" kifejezés. Talán jobb lenne inkább inkább az üzemeltetési karbantartás?
ML

Én "időszakos" karbantartásról tudok, bár szovjet rendszert tanultam.</blockquote>

Az időszakos karbantartás az már a második fokozat, és nemcsak a szovjet rendszerben létezik ( A, B, C, D-check-ek). Az első fokozat az üzemeltetési: keréknyomások ellenőrzése, feltöltése, kerékcsere, hajtómű kenőolaj és hidraulika-folyadékszint ellenőrzés, tüzelőanyag feltöltése leszállás után, fedélzeti gázrendszerek (levegő, oxigén) ellenőrzése, víztartályok, WC-tartályok szervizelése, fegyverzet, póttartályok kezelése, stb. , tehát a "piros vonalon" történő karbantartási munkák.
ML
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 370
11 332
113
<blockquote rel="borisz"><blockquote rel="emel">Harcigépnél szerintem kissé furcsán hangzik a "forgalmi karbantartás" kifejezés. Talán jobb lenne inkább inkább az üzemeltetési karbantartás?
ML

Én "időszakos" karbantartásról tudok, bár szovjet rendszert tanultam.</blockquote>

Az időszakos karbantartás az már a második fokozat, és nemcsak a szovjet rendszerben létezik ( A, B, C, D-check-ek). Az első fokozat az üzemeltetési: keréknyomások ellenőrzése, feltöltése, kerékcsere, hajtómű kenőolaj és hidraulika-folyadékszint ellenőrzés, tüzelőanyag feltöltése leszállás után, fedélzeti gázrendszerek (levegő, oxigén) ellenőrzése, víztartályok, WC-tartályok szervizelése, fegyverzet, póttartályok kezelése, stb. , tehát a "piros vonalon" történő karbantartási munkák.
ML</blockquote>

Lájn méjntenensz? :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="borisz"><blockquote rel="emel">Harcigépnél szerintem kissé furcsán hangzik a "forgalmi karbantartás" kifejezés. Talán jobb lenne inkább inkább az üzemeltetési karbantartás?
ML

Én "időszakos" karbantartásról tudok, bár szovjet rendszert tanultam.</blockquote>

Az időszakos karbantartás az már a második fokozat, és nemcsak a szovjet rendszerben létezik ( A, B, C, D-check-ek). Az első fokozat az üzemeltetési: keréknyomások ellenőrzése, feltöltése, kerékcsere, hajtómű kenőolaj és hidraulika-folyadékszint ellenőrzés, tüzelőanyag feltöltése leszállás után, fedélzeti gázrendszerek (levegő, oxigén) ellenőrzése, víztartályok, WC-tartályok szervizelése, fegyverzet, póttartályok kezelése, stb. , tehát a "piros vonalon" történő karbantartási munkák.
ML</blockquote>

Lájn méjntenensz? :)</blockquote>

Elvileg igen, csak hát nálunk ezt a szakmában forgalmi karbantartásnak hívják, és mint írtam, légierős harcigépeknél ez "kissé" furán hangzik. Ezért kellene valami más, szakmailag megfelelő kifejezést találni, erről szólt a javaslatom.
ML
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Valószínüleg kiállítási, nem repülőképes példány.

El volt dugva, folyamat mentek oda a fekete autók, aztán meg el is tüntették! Mi is Makettra tippeltünk ott, de volt aki állította, hogy az éjjel érkezett! :D
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Szerintem nem igazi. Túl világos a RAM, nem látszik a ZM... szám hátul és a brit gépek beömlőjének az oldalán van danger feliratos jelzés. Ja és nem is B verzió :)
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 801
8 471
113
</blockquote>
El volt dugva, folyamat mentek oda a fekete autók, aztán meg el is tüntették! Mi is Makettra tippeltünk ott, de volt aki állította, hogy az éjjel érkezett! :D
</blockquote>

Azért, hogy kicsi sárga emberkék nehogy beszkenneljék az egészet :)
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 017
113
Hát, lehet, hogy félig-meddig működő elektronikát szereltek bele, hogy lássa a kedves leendő vásárló politikus/tábornok/admirális, hogy mit is kap majd, de akár makett, akár nem az (én is az előbbire szavazok), szívesen cseréltem volna vele! :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 913
113
Videó az F-35-ről és a marketingszagú elmesélés az egyik tesztpióta részéről. Sajnos sok titkot nem árul el.
http://www.bloomberg.com/video/f-35-fighter-jet-through-the-eyes-of-a-test-pilot-ef0vIUYMTZS27D3TOOYWtQ.html?cmpid=yhoo
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 737
113
Az sg.hu-n linkelték be:

lm425xf65rog987gynil.jpg



Most még photoshop, de lehet hogy 20 év múlva lesz már ilyen is :)
 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63
Ennyi erővel egy utasszállítóval is helyettesíthetik, mert kb annyira lopakodó.