F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ez "csak" egy 5. generációs Harrier.
F-22, Pak-Fa vagy J-20 - ezek egy másik emeletet jelentenek.

Szerintem ott ahol a kard hegye az F-22 Raptor, a légifölény-gépek második vonala az F-15, ott csapásmérőnek az F-35 tökéletesen megfelel, nem is kell több. Majd akkor lehet sírni, ha ennek a triumvirátusnak a légifölényét és csapásmérő képességét valaki képes lesz fenyegetni.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Még annyit, hogy F-35nek BVRben spec semmi lemaradása nincs WVRben meg F-35 pilótája fordítja a fejét cél kijelölve, rakéta indul. Ennél semmi sem fordul gyorsabban. F-22 sem.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Molnibalage küldi
http://breakingdefense.com/2015/07/f-16-vs-f-35-in-a-dogfight-jpo-air-force-weigh-in-on-whos-best/

Hmm, kisebb az RCS-e, mint az F-22-é? Eddig minden forrásban az szerepelt, hogy a Raptoré a kisebb... Bár ugye elvileg az F-35-nél már egy újabb RCS csökkentő bevonatot is alkalmaztak (ami tartósabb is, kevesebb karbantartást igényel), de úgy volt, hogy ezt a bevonatot az F-22 is megkapja. Most akkor mi az igazság? Vagy az odaát van? :DD
Egyébként én úgy látom, hogy túl sok kompromisszummal járt az, hogy a JSF család egy típusra épül. A hajófedélzeti alkalmazás miatti kis méret követelménye, a STOVL képesség, stb. eléggé hátrányosan befolyásolta aerodinamikailag. Persze én még mindig úgy vélem, hogy az X-32 ennél is rosszabb lett volna...



Még annyit, hogy F-35nek BVRben spec semmi lemaradása nincs WVRben meg F-35 pilótája fordítja a fejét cél kijelölve, rakéta indul. Ennél semmi sem fordul gyorsabban. F-22 sem.

Ahha, ez elméletben szép, de milyen légiközelharcrakétát is tudna indítani? AIM-9-et nem tud belső térben hordozni (AIM-132 integrációval hogy is állnak, lesz belőle valami, egyáltalán megoldható-e?)? Ha meg külső felfüggesztőponton viszi, akkor lőttek az alacsony észlelhetőségnek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Ezzel a 90 fokban elfordítom a fejem majd aztán jól odalövök dologgal nekem az a bajom, hogy így a rakétának kell lefordulni a 90 fokot, ami azért kerül némi energiába. (Főleg ha aerodinamikai kormányzású)
Szóval ok, hogy a rakéta elég nagy szögben elindul, de ezzel jelentősen csökkenhet a hatótávolsága.

A másik meg az, hogy ok, hogy te a fejeddel mondjuk jobbra 90 fokban nézel, de a rakéta bent van a gép belsejében, így befogni sem tud semmit, csak miután kidobták a fegyveröbölből.
Hát az is valamennyi időt igényel+ valamilyen vezeték nélküli adatkapcsolatot, különben a rakétának fogalma sincs arról, hogy te mit nézel.
Ez pedig időveszteség elég rendesen.
Csak példa, nem tudom mik lehetnek a valós számok:
Kidobás 0.3 sec
Célbemérés oldás után 0.2 sec
Célra fordulás 0.5 sec
Ez összesen 1 sec időveszteség. Számomra ez elég soknak tűnik.

Ennek a fordítom a fejem és arra lövök dolognak akkor lehet értelme ha a gép szárnya alatt van a rakéta ami onnan rá is lát a célra. Így csak fordulnia kell 0.5 sec alatt.
Viszont az ilyen gép meg nem lopakodó. Szerintem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
fip7

Úgy működik,hogy elindul arra a rakéta amerre nézel és majd menet közben befogja.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
dudi

Hát ha az a helyzet amit írsz, akkor már csak 0.8 sec.
De az időket szerintem messze alul tippeltem , bár ki tudja. Sosem láttam erről a csodaképességről egy videót sem.
 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63
Ezzel a 90 fokban elfordítom a fejem majd aztán jól odalövök dologgal nekem az a bajom, hogy így a rakétának kell lefordulni a 90 fokot, ami azért kerül némi energiába. (Főleg ha aerodinamikai kormányzású)
Szóval ok, hogy a rakéta elég nagy szögben elindul, de ezzel jelentősen csökkenhet a hatótávolsága.

A másik meg az, hogy ok, hogy te a fejeddel mondjuk jobbra 90 fokban nézel, de a rakéta bent van a gép belsejében, így befogni sem tud semmit, csak miután kidobták a fegyveröbölből.
Hát az is valamennyi időt igényel+ valamilyen vezeték nélküli adatkapcsolatot, különben a rakétának fogalma sincs arról, hogy te mit nézel.
Ez pedig időveszteség elég rendesen.
Csak példa, nem tudom mik lehetnek a valós számok:
Kidobás 0.3 sec
Célbemérés oldás után 0.2 sec
Célra fordulás 0.5 sec
Ez összesen 1 sec időveszteség. Számomra ez elég soknak tűnik.

Ennek a fordítom a fejem és arra lövök dolognak akkor lehet értelme ha a gép szárnya alatt van a rakéta ami onnan rá is lát a célra. Így csak fordulnia kell 0.5 sec alatt.
Viszont az ilyen gép meg nem lopakodó. Szerintem.

A HOBS képességnél sose a hatótávolság volt a probléma. Egy közelharci szituációban mindig az a gond, hogy a indítási helyzetbe tudsz-e kerülni, illetve hogy ebből az indítási helyzetből tud-e eleget fordulni a rakéta.

AIM-9X indításokról vannak fent YT-n videók nem piskóta amit tud. Szerintem nem túlzás azt állítani, hogy egy dogfight helyzetben ha indítani tudod akkor az el is fogja találni a célt.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Ahha, ez elméletben szép, de milyen légiközelharcrakétát is tudna indítani? AIM-9-et nem tud belső térben hordozni..."

Ez elvileg így van, csak nekem értelmezhetetlen, hogy mért nem kérte se USAF/NAVY/M közül senki se illetve egyetlen okot biztos tudok rá. Nem csak AIM-9 esetén müködik DAS WVR célravezetése.

"Sosem láttam erről a csodaképességről egy videót sem."

Azért ez haditechnika, nem csoda ha nincs mindenről video. :)

Anno a 4gen sárkányok/avionika game changer volt. Aztán az F-22. WVRben pedig most lehet DAS lesz az.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 015
113
uazpawc5j00f6pjs0q8.jpg