Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ez "csak" egy 5. generációs Harrier.
F-22, Pak-Fa vagy J-20 - ezek egy másik emeletet jelentenek.
Molnibalage küldi
http://breakingdefense.com/2015/07/f-16-vs-f-35-in-a-dogfight-jpo-air-force-weigh-in-on-whos-best/
Még annyit, hogy F-35nek BVRben spec semmi lemaradása nincs WVRben meg F-35 pilótája fordítja a fejét cél kijelölve, rakéta indul. Ennél semmi sem fordul gyorsabban. F-22 sem.
Ezzel a 90 fokban elfordítom a fejem majd aztán jól odalövök dologgal nekem az a bajom, hogy így a rakétának kell lefordulni a 90 fokot, ami azért kerül némi energiába. (Főleg ha aerodinamikai kormányzású)
Szóval ok, hogy a rakéta elég nagy szögben elindul, de ezzel jelentősen csökkenhet a hatótávolsága.
A másik meg az, hogy ok, hogy te a fejeddel mondjuk jobbra 90 fokban nézel, de a rakéta bent van a gép belsejében, így befogni sem tud semmit, csak miután kidobták a fegyveröbölből.
Hát az is valamennyi időt igényel+ valamilyen vezeték nélküli adatkapcsolatot, különben a rakétának fogalma sincs arról, hogy te mit nézel.
Ez pedig időveszteség elég rendesen.
Csak példa, nem tudom mik lehetnek a valós számok:
Kidobás 0.3 sec
Célbemérés oldás után 0.2 sec
Célra fordulás 0.5 sec
Ez összesen 1 sec időveszteség. Számomra ez elég soknak tűnik.
Ennek a fordítom a fejem és arra lövök dolognak akkor lehet értelme ha a gép szárnya alatt van a rakéta ami onnan rá is lát a célra. Így csak fordulnia kell 0.5 sec alatt.
Viszont az ilyen gép meg nem lopakodó. Szerintem.