Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Ha már sci-fi meg sci-fi sorozatok:

1. Farscape:
Egy űrhajós egy féreg lyukon keresztül átkerül a galaxis egy másik pontjára ahol felveszi egy biomechanoid hajó a Moya. Ezen a hajón szökött fegyencek menekülnek a hatalom elől és melléjük sodródik a hatalom egyik embere is. (meg később még sokan). A sorozat lényege a folyamatos menekülés és a túlélésért való szakadatlan küzdelem. , A sorozatban csak olyan dolgok történnek amik elvileg az általunk ismert tudomány szerint is lehetségesek. Nagyon kreatív sorozat, jó karakterek és nagyon jó maszkmesteri munka. Az eleje nehezen indul be, de a 2. évadtól már elég komoly a sorozat. Vérbeli sci-fi.
Ebben a sorozatban nagyon mély mondani való van, több szinten is. Mi jó és mi rossz? Minden élet ugyan annyit ér? Mi a bűn? A cél szentesíti az eszközt? Mitől működik egy közösség vagy egy társadalom?
Illetve a hajó a pilóta és a legénység kapcsolata elég sokat tanít/mesél a szimbiotikus kapcsolatok miben létéről.
(Szerintem erős szimbolikája a természet (Moya) és az emberiség (legénység) egymásra utaltságának).
E mellet a sorozat későbbi évadaiban elég sokat lehet tanulni az elméleti fizikáról, arról, hogyan magyarázza ma a tudomány a világot:)

2. Star Gate-1:
A film alapján készült sorozat. Egy 4 fős kommandó kalandjait követhetjük végig akik egy féreglyukon keresztül mindig más és más világba kerülnek. A csapatnak nehéz megértenie a számtalan eltérő világot, és fajt. Ez a sorozat is vérbeli sci-fi, parazita fajokkal, nanorobotokkal stb....
A sorozat két fő dilemmája a beavatkozás/nem beavatkozás és a felfedezések haszna megéri e a kockázatot kérdésköre.
Később fölmerül az élnek-e a gépek? Mi Isten vagy mikortól tekinthetünk Istennek valakit vagy valamit? Illetve értelmezhető-e a jó és rossz erkölcsi fogalma az emberiségen kívül?

3. Star Trek Next Generation és Star Trek Voyarger:
Nyugati hippi kommunista útópiában járunk ahol egy bölcs és emberséges kapitány csapata próbál megoldani különböző helyzeteket. Modern tudományos sci-fi néha megalapozatlan állításokkal de ettől még élvezhető. A fő ellenség itt a létező kommunizmus high-tech változata a Borg kollektíva akik egy kiborg társadalomban élnek. Ők is felfedezők és tudás gyűjtők mint az emberiség, csak nagyon más módszerrel végzik ezen munkájukat :)
A sorozatban gyakorlatilag a régi és az új baloldal sci-fi csatáját látjuk.

4. Sliders
Ez a sorozat az alternatív valóságokról szól. Vagyis arról, hogy egy kiinduló pontból elindulva mennyi eltérő végkifejletet kaphatunk meg. Mennyire más lenne az életünk ha adott dolog megtörténik vagy nem történik meg velünk. Szerintem szórakoztató sorozat, kis költségvetéssel.
Babylon 5-ről mi a véleményed? Nekem nagyon bejön, bár néhol zavaró az alacsony költségvetés.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Babylon 5-ről mi a véleményed? Nekem nagyon bejön, bár néhol zavaró az alacsony költségvetés.
Ha ma készülne el azzal a megközelítéssel, amikor akkor, kb. letarolna mindent és a sci-fi műfaját zárójelbe lehetne tenni.
A tragadédiája az, hogy akkor készült el, akkori technikai szint mellett.
Konkrétan a készítés során olyan megoldásokat választottak több helyen, ami mai napig a sorozatkészítés mikéntjét változtatta meg...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 979
113
Babylon 5-ről mi a véleményed? Nekem nagyon bejön, bár néhol zavaró az alacsony költségvetés.

A helyzet az, hogy sosem tudtam végig nézni. Nagyon régen láttam már belőle részeket, de ha agyon ütsz se tudom őket felidézni.
Szóval így véleményt se mondok róla :)
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek
M

molnibalage

Guest
A helyzet az, hogy sosem tudtam végig nézni. Nagyon régen láttam már belőle részeket, de ha agyon ütsz se tudom őket felidézni.
Szóval így véleményt se mondok róla :)
Az 5. évada nagyon fura lett, mert a 4. elején nem voltak biztosak benne, hogy lesz 5. Emiatt annyi tartalom és olyan tömény a 4., hogy az befosatós. Az utolsó részt már a 4. évad forgatása alatt megcsinálták, de csak az 5. végén adták le.
 
M

molnibalage

Guest
Mármint?

Nekem az is megmaradt belőle amúgy, hogy a világegyetem nagyhatalmainak képviselői tulajdonképpen egytől egyig komplett idióta a sorozatban.
16:9-ben forgatták a 90-es években.
Előre megírták a teljes történetet. Ezen persze picit gyúrni kellett Michael O'Hare távozása miatt.
Egyébként nem tudom, hogy a komplett idióta részt miből vezetted le...
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Mármint?

Nekem az is megmaradt belőle amúgy, hogy a világegyetem nagyhatalmainak képviselői tulajdonképpen egytől egyig komplett idióta a sorozatban.
Akkoriban viszonylag ritka volt a háttérben futó, az epizódokat összekötő történetszál a sorozatokban.
A képviselők idióták voltak? Talán az egyik epizódban meg is volt említve, hogy azokat küldik az állomásra, akiktől valamiért meg akarnak otthon szabadulni. Tiszta EU parlament. :)
 
M

molnibalage

Guest
Akkoriban viszonylag ritka volt a háttérben futó, az epizódokat összekötő történetszál a sorozatokban.
A képviselők idióták voltak? Talán az egyik epizódban meg is volt említve, hogy azokat küldik az állomásra, akiktől valamiért meg akarnak otthon szabadulni. Tiszta EU parlament. :)
Nem biztos, hogy azokra értette és Delenn nem ez kategória volt, ahol egyik földi tag sem.
A Centauriknál volt ez egyedül, ők nem látták értelmét, mert nagynak és erősnek képzelték magukat.

Amúgy, meg ha a való világban a vezetők nagy része populista kretén, akkor nem akkor reális a B5, ha ott is azok? :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Akkoriban viszonylag ritka volt a háttérben futó, az epizódokat összekötő történetszál a sorozatokban.
A képviselők idióták voltak? Talán az egyik epizódban meg is volt említve, hogy azokat küldik az állomásra, akiktől valamiért meg akarnak otthon szabadulni. Tiszta EU parlament. :)

Asszem az Androméda is így indult, az elején még jó is volt, aztán Sorbo nyomására elqrvult és átment hősi eposzba...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Nem biztos, hogy azokra értette és Delenn nem ez kategória volt, ahol egyik földi tag sem.
A Centauriknál volt ez egyedül, ők nem látták értelmét, mert nagynak és erősnek képzelték magukat.

Amúgy, meg ha a való világban a vezetők nagy része populista kretén, akkor nem akkor reális a B5, ha ott is azok? :)
Molari volt a kedvencem. Egy irritáló ripacs volt az elején és mekkora dráma lett körülötte!

Viszont a földi egyeduralom átvétele és a média változása az teljesen valóságos volt. 2015-16-ban néztem utoljára és nem kevés analógiát találtam benne a hazai viszonyokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 979
113

Árpicsek


" a hajó "avatárja" az bitang jó csaj volt."

Lexa Doig :cool:
51BXJuY3i3L._AC_.jpg
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 389
8 593
113
Előre megírták a teljes történetet.

Ezt nem tudtam. Bár az igaz, hogy nagyon gáz, amikor a sorozatok 3-5 évad után átmennek unalomba és hülyeségbe történet híján. Visszaemlékezések, szereplők magánéletébe értelmetlen módon belemennek stb. A mozis filmeknél is látszik, hogy melyiket készítették könyv alapján (jó történet) és melyiket csak úgy ötlet alapján, kidolgozatlanul.

Egyébként nem tudom, hogy a komplett idióta részt miből vezetted le...

Nekem valahogy akkoriban ez jött le. Persze ki tudja, lehet hogy most máshogy látnám. Amúgy tényleg ha minden küldött kretén, akkor lehetne csinálni Brüsszel 5 sorozatot is :)