Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
342
1 748
93
Érdekes lista, hogy a BB nem tetszik, de a spinoffja meg igen...
Véleményemet leírtam. XD

Nálam a
House MD
Stargte SG-1
Altered Carbon hirtelen felférne oda.
Ez van, nem tudtam túl tenni magam Jesse balfaszoskodásain még az elején, így feladtam. Meg azt hiszem a feleség is idegesített. Majd lehet megpróbálom megint.
House-t és AC-t (szigorúan csak az első évad) bőven elfér, szimplán elfelejtettem. Startgate feeleng meg sosem kapott el valahogy, a tavalyi lezárás alkalmával még egyszer megpróbáltam de nem, pedig a film baromira tetszik, évente újranézem.

The Wire és a Sopanos nálam a csúcsok csúcsa a többévados sorozatok között.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ez van, nem tudtam túl tenni magam Jesse balfaszoskodásain még az elején, így feladtam. Meg azt hiszem a feleség is idegesített. Majd lehet megpróbálom megint.
House-t és AC-t (szigorúan csak az első évad) bőven elfér, szimplán elfelejtettem. Startgate feeleng meg sosem kapott el valahogy, a tavalyi lezárás alkalmával még egyszer megpróbáltam de nem, pedig a film baromira tetszik, évente újranézem.

The Wire és a Sopanos nálam a csúcsok csúcsa a többévados sorozatok között.
Megéri átvergődni az első két évadon, de az igazán jó az az 5. évad. Az egész sorozat olyan mintha csak egy előjátéka lenne az ötödik évadnak. Aztán meg lehet nézni a El Camino-t ami az epilógusa a sorozatnak, meg a Better Call Saul ami az ügyvédről szól és habár sokkal lassabb mint a BB de érdekes ahogy nem lehet eldönteni hogy a Saul egy full szociopata vagy csak szimplán önző és a saját értékei szerint cselekszik.
Az egész BB széria a lassú karakter ívekről szól és nagyon jól meg vannak csinálva bennük.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and hayate

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 062
113
Ha már sci-fi meg sci-fi sorozatok:

1. Farscape:
Egy űrhajós egy féreg lyukon keresztül átkerül a galaxis egy másik pontjára ahol felveszi egy biomechanoid hajó a Moya. Ezen a hajón szökött fegyencek menekülnek a hatalom elől és melléjük sodródik a hatalom egyik embere is. (meg később még sokan). A sorozat lényege a folyamatos menekülés és a túlélésért való szakadatlan küzdelem. , A sorozatban csak olyan dolgok történnek amik elvileg az általunk ismert tudomány szerint is lehetségesek. Nagyon kreatív sorozat, jó karakterek és nagyon jó maszkmesteri munka. Az eleje nehezen indul be, de a 2. évadtól már elég komoly a sorozat. Vérbeli sci-fi.
Ebben a sorozatban nagyon mély mondani való van, több szinten is. Mi jó és mi rossz? Minden élet ugyan annyit ér? Mi a bűn? A cél szentesíti az eszközt? Mitől működik egy közösség vagy egy társadalom?
Illetve a hajó a pilóta és a legénység kapcsolata elég sokat tanít/mesél a szimbiotikus kapcsolatok miben létéről.
(Szerintem erős szimbolikája a természet (Moya) és az emberiség (legénység) egymásra utaltságának).
E mellet a sorozat későbbi évadaiban elég sokat lehet tanulni az elméleti fizikáról, arról, hogyan magyarázza ma a tudomány a világot:)

2. Star Gate-1:
A film alapján készült sorozat. Egy 4 fős kommandó kalandjait követhetjük végig akik egy féreglyukon keresztül mindig más és más világba kerülnek. A csapatnak nehéz megértenie a számtalan eltérő világot, és fajt. Ez a sorozat is vérbeli sci-fi, parazita fajokkal, nanorobotokkal stb....
A sorozat két fő dilemmája a beavatkozás/nem beavatkozás és a felfedezések haszna megéri e a kockázatot kérdésköre.
Később fölmerül az élnek-e a gépek? Mi Isten vagy mikortól tekinthetünk Istennek valakit vagy valamit? Illetve értelmezhető-e a jó és rossz erkölcsi fogalma az emberiségen kívül?

3. Star Trek Next Generation és Star Trek Voyarger:
Nyugati hippi kommunista útópiában járunk ahol egy bölcs és emberséges kapitány csapata próbál megoldani különböző helyzeteket. Modern tudományos sci-fi néha megalapozatlan állításokkal de ettől még élvezhető. A fő ellenség itt a létező kommunizmus high-tech változata a Borg kollektíva akik egy kiborg társadalomban élnek. Ők is felfedezők és tudás gyűjtők mint az emberiség, csak nagyon más módszerrel végzik ezen munkájukat :)
A sorozatban gyakorlatilag a régi és az új baloldal sci-fi csatáját látjuk.

4. Sliders
Ez a sorozat az alternatív valóságokról szól. Vagyis arról, hogy egy kiinduló pontból elindulva mennyi eltérő végkifejletet kaphatunk meg. Mennyire más lenne az életünk ha adott dolog megtörténik vagy nem történik meg velünk. Szerintem szórakoztató sorozat, kis költségvetéssel.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
A lényeget leírtad, molni is amit betett imdb-t ott is fel van tüntetve a sci-fi.
Olyan ez, mintha egy kombinált megszakítóra azt mondanád, hogy az csak 1 megszakító, végül is igen egy megszakító, de van benne 1 ávk is amiről markánsan megfeledkezel, mert szerinted azt külön van vagy egyáltalán nincs is benne.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 062
113

megazez


A sorozat végén jelenik meg az Ori ami nem egy faj, hanem egy vallás. Nem varázsolnak, hanem az ősök nevű letűnt más dimenzióban élő lények kölcsönöznek az Ori papoknak némi szürke állományt. Alapvetően vírusokkal és csatahajókkal támadnak.
Az emberek kifejlesztenek egy olyan "blokkoló" eszközt ami képes EW harccal elnyomni az Ori papok vezeték nélküli technológiát alkalmazó "botjait."
Ezzel megszüntetik az adott Ori pap/vezető hálózatalapú hadviselési képességét. Így harcolni is tud az SG-1 ellenük.
Az a tudomány amit nem értünk, az a varázslat. :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 880
91 440
113
Én úgy látom az igényes forgatókönyvek idővel átköltöztek a sorozatok világába, sokszor már befutott kiváló színészekkel együtt. Mivel általában azok több időt igényelnek a kibontakozáshoz, tökéletes platform a kiteljesüléshez. Persze vannak kivételek pro és contra.

Szerintem parádés sorozatok:

Fargo a film nagyon tetszett, de a sorozatit nem bírtam megnézni
The Wire nem láttam
Sopranos ez a valaha volt legjobb sorozat
Firefly nem láttam
True Detective senki se hagyja ki!
Mindhunters nem láttam
The Expanse nem láttam
Chernobyl nyomasztó, de jó
Mandalorian (kicsit kilóg innen) most nézem. Xar, de vmiért mindig várom a kövi részt. Baby Yoda :)
The Orville nem láttam
Ozark nem láttam
The Dark nem láttam
Justified nem láttam
Band of brothers
Sherlock nem láttam
Better Call Saul nem láttam
Luther nem láttam
Terror nem láttam
Generation kill ezt mar akartam, érdemes?? Félek, hogy csalódás lesz
Over there azt mondid ezt is kezdjem el??

Amik nekem valmaiértr nem tetszettek de igényesek:

Breaking Bad nem láttam
Game of Thrones ahogy írták, az utolsó 2 évad kuka, de amúgy top 2
Peaky blinders nem láttam
Stranger things nem láttam
Sons of Anarchy nem láttam

Honorable mentions (nem láttam végig, vagy pár évad gyengélkedett) nem láttam

Rome nagyon-nagyon jó, régi kedvenc
Deadwood nem láttam
Westworld az ötlet viszi a sorozatot, talán a harmadik évadra amikor kiléo a parkból szintén egy zseniális ötlettel megújul a sirizat, de vegigkíséri egy gagyi sztoriírás. Jibbat kihiztam volna belőle.;)
Broadwalk Empire senki se hagyja ki!
Battlestar galactica nem láttam
Dexter nem láttam
Twin peaks nem lattam, csak részleteket
X-Files gyerekként izgi, de inkább xar, csak Scully melleire emlékszek :p
Start Trek: TNG inkább hagyjuj
The west wing (Az elnök emberei) nem láttam
24 nem bírtam huzamosabban nézni
Hannibal nem láttam
American horror story nem láttam

Persze a lista se nem tökéletes se nem teljes.
Meghoztátok a kedvem, én is véleményeztem, lásd fenn.

A világ legjobb sorozata a Fekete vipera :)


A Két pasi meg egy kicsi is nagyon jó, és persze a Jóbarátok is.
Ez a fenti három szintén kedvenc!!!
Többször is megnéztem!!

Ami fájóan mki kihagyott pedig a legjobbak, csak ajánlom!!!

Kártyavár - az első 2 évad a legjobb, a többi nézhető

The walking dead, - főzés mellé. ;) Ahogy megyünk előre az évadokban szokás szerint egyre xarabb.

Narcos - ez szintén kötelező!!
Csengetett, Mylord - háromszor, négyszer már biztis láttam
Spartacus - egyszer
Igyjartam anyatokkal - jóbarátok feeling
South Park - Eric :cool:
Six - ajánlom
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 653
14 635
113
Meghoztátok a kedvem, én is véleményeztem, lásd fenn.


Ez a fenti három szintén kedvenc!!!
Többször is megnéztem!!

Ami fájóan mki kihagyott pedig a legjobbak, csak ajánlom!!!

Kártyavár - az első 2 évad a legjobb, a többi nézhető

The walking dead, - főzés mellé. ;) Ahogy megyünk előre az évadokban szokás szerint egyre xarabb.

Narcos - ez szintén kötelező!!
Csengetett, Mylord - háromszor, négyszer már biztis láttam
Spartacus - egyszer
Igyjartam anyatokkal - jóbarátok feeling
South Park - Eric :cool:
Six - ajánlom

Ja, ha a rajzfilm is számít, akkor igen, a South Park :)
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi and fip7

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 542
113
Homeland
Brooklyn 99
Seal
The IT crowd
Afterlife
Tabu
Shameless
Extras
Bluestone 42
NCIS
Ez az én listám mostanában
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 040
113
Ez van, nem tudtam túl tenni magam Jesse balfaszoskodásain még az elején, így feladtam. Meg azt hiszem a feleség is idegesített. Majd lehet megpróbálom megint.
House-t és AC-t (szigorúan csak az első évad) bőven elfér, szimplán elfelejtettem. Startgate feeleng meg sosem kapott el valahogy, a tavalyi lezárás alkalmával még egyszer megpróbáltam de nem, pedig a film baromira tetszik, évente újranézem.

The Wire és a Sopanos nálam a csúcsok csúcsa a többévados sorozatok között.


Én "A Mentalista"-t begyömöszölném még a sorba.

A világot nem váltja meg részenként háromszor, de nekem felüdülés.
...és: semmi CGI!
Legalábbis arcba tolva, öncélúan nem tűnt fel sehol!


U.I: Godless !!!
..."kicsit", véresen, valósághű!!!
 
  • Tetszik
Reactions: hayate

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Meghoztátok a kedvem, én is véleményeztem, lásd fenn.
The Wire - Tetszeni fog. Ha csak egyet választasz a kimaradt sorozatok közül, ez legyen az. Etalon.
Firefly - Az egyik, ha nem a legszórakoztatóbb sci-fi sorozat, amit hatalmas hiba volt elkaszálni. Ez is alapmű.
Mindhunters - Eddig messze átlagon felüli. Nézős.
Sherlock - Kevés volt belőle a négy évad. Abszolút nézhető.
Igy jartam anyatokkal - Nem tudok most jó sitcomot, de pl. a Cheers még mindig vicces. :)
 
  • Tetszik
Reactions: hayate and SilvioD

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
342
1 748
93
Meghoztátok a kedvem, én is véleményeztem, lásd fenn.


Ez a fenti három szintén kedvenc!!!
Többször is megnéztem!!

Ami fájóan mki kihagyott pedig a legjobbak, csak ajánlom!!!

Kártyavár - az első 2 évad a legjobb, a többi nézhető

The walking dead, - főzés mellé. ;) Ahogy megyünk előre az évadokban szokás szerint egyre xarabb.

Narcos - ez szintén kötelező!!
Csengetett, Mylord - háromszor, négyszer már biztis láttam
Spartacus - egyszer
Igyjartam anyatokkal - jóbarátok feeling
South Park - Eric :cool:
Six - ajánlom
Generation kill szerintem mindenképp érdemes.
Spartacust de szerettem, John Hannah fergetegeset alakított benne. A Múmia filmek "szerencsétlenje" után felüdülés volt így látni.
Walking dead-et azért nem említettem mert több a szar évad mint a jó, pedig az is de jó volt az elején.

Star Trek TNG: Patrick Stewart, Roddenbery valamint a különböző fajok miatt, főleg a Klingon faj kidolgozottsága és megismerése (létező nyelv, vallás, történelem) miatt élmény. Amúgy érdekes a párhuzam a klingon és a japán harcosok felfogása között: dicsőség, hűség, szégyen, inkább a halál mint a vereség, egyebek. Jellegzetes fegyver itt is ott is a kard: japánoknál szamuráj kard, klingonoknál a bat'leth.

Vígjáték sorozatokból Bing bang Theory első három éveda is nagyon jó, Two and half men kizárólag Charlee Sheennel, és az Űrbalekok (3rd rock from the Sun) színtén tetszett és újra nézem őket, plusz a @Pocok75 által is említett Brooklyn 99, és főleg a IT Crowd abszolút kedvenc. És persze a mindig aktuális Egy rém rendes család.

Régebbi sorozatok közül ami említésre méltó még a Mesék a kriptákból és az Alkonyzóna. Anno ez utóbbinak már az intrójától is borsózott a hátam :)


Én "A Mentalista"-t begyömöszölném még a sorba.

A világot nem váltja meg részenként háromszor, de nekem felüdülés.
...és: semmi CGI!
Legalábbis arcba tolva, öncélúan nem tűnt fel sehol!


U.I: Godless !!!
..."kicsit", véresen, valósághű!!!
A mentalista érdekes, tetszett de valahogy sosem néztem végig.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 986
82 892
113
169469155_235341201704521_2391391899897134588_n.jpg