1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Filmek és sorozatok

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Unio által indítva @ 2013. január 17..

1. sirdavegd

sirdavegd Well-Known Member

@Cifu A legutóbbi 2 részben nem spóroltak az Expanseben a fizikán.
    Mondjuk az se normális, aki mörájnokat küld be egy idegen civilizáció által épített űrállomásba...
    (jó, Gunny-t leszámítva, de ő már kellő mértékben tapasztalt)
    A pap néni viszont badass, látszik, hogy addig se csak cicasimogatóban dolgozott.
    A belter hajó XO-ja viszont mind inkább belopja magát a szívembe azzal a Motörhead-Lemmy-s bajszával.
    (Holden meg úgy járt mint a Jack O'Neil, amikor elkapta az "okosító gép" a Star Gateben :D )

2. Cifu

Cifu Well-Known Member

Szvsz már megvárom a maradékot a 3. évad végéig, és majd egyben ledarálom. Őszintén szólva amíg a Földi / Marsi / Övbéli politikai sz@rkavarásról volt szó, nagyon tetszett a történet, és megelégedtem azzal, hogy na, itt-ott becsúszik pár hiba a megvalósításban. De a 3. évad egyre inkább az idegen faj(ok)ról szól, és egyre kevésbé érdekelt, mert a Földi sz@rkavarás egyre unalmasabb volt (egy nagy csavartól eltekintve), az Övbéliről alig, a Marsbéliről meg semmit sem tudunk.

Ha már úgy is eltértek a könyvsorozattól, lehetett volna ezt jobban is megoldani.

Plusz utólag már érzem, hogy az idő múlásának érzékeltetése is eléggé gyatrán ment / megy sajnos...

sirdavegd likes this.
  3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Nem jól. Mert a teljesen összedőlt modul nélkül is alig élt túl a film szerint. Egy ilyen helyzet után W. kb. azonnal meghal, amin az űrruhájából elfogy az oxigén. Nem fog két kis kezével pár óra alatt lakóteret építeni.
    Én elfogadtam a filmnél ezt a pontatlanságot és a könyvnél is.

(Mitől robbana fel egy oxigéngenerátor képes rá...????)

4. Cifu

Cifu Well-Known Member

Ott van a két terepjáró / Marsjáró, a könyvben / filmben is arra építkezett az dekompresszió után. Mint írtam, alapvetően megváltoztatná a cselekmény menetét, de erre is lehet építkezni. Például felállít egy sátrat, az alatt folytatja a krumplitermesztést. Van mobil, felfújható ideiglenes bázis (későbbi személyzetnek, vagy távolabbi ideiglenes bázis felállításához, de még nem jutottak el a küldetés azon pontjára, stb.).

Szóval csak fantázia kérdése. Erre mondtam, hogy simán meg lehetett volna az alapszituációt (Whatney a Marson rádió nélkül, a legénység többi tagja útban a Föld felé az űrhajóval) oldani.

Az Oxigén tűzveszélyességét aligha kell ecsetelni, egy szivárgás miatti tűz egy potenciális veszélyforrás (lásd még az Apollo-1 balesetet...).
    Az oxigén-termelés a Marson több tételes lehet. Potenciálisan a légkörből lenne célszerű előállítani (CO2 -> C+O2, de ugye ennyire nem egyszerű, a legtöbb Mars-tervben CO2+H2O -> CH4 -> O2 + O3 reakcióra építenek, és a CO2 illetve a H2O is Marsi forrásból érkezne), vagy pedig a marsi felszínen lévő vízjégből, egyszerű elektrolízissel. Az elektrolízis problémája persze az, hogy az Oxigén mellett Hidrogén is keletkezik. Vízbontásra épül az ISS két fő oxigén-generátora is (ECLSS és Electron).

Az ISS tartalék rendszere a Vika, amit a Mir-en is használtak. Ez egy gyerta, amely Lítium-perklorát (LiClO4) elégetésével termel oxigént. Az űrállomások fedélzetén lévő Vika gyertyák (nagyjából méretesebb elemlámpa méretűek) nagyjából 160 liternyi oxigént termelnek, ami egy embernek egy napra elég (persze ehhez a kilélegzett CO2-őt is meg kell kötni), a Vika okozott már tüzet a Mir-en.

5. Luthero

Luthero Well-Known Member

Egész jó rövid film.

gacsat and Cifu like this.
  6. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

"Döntés a likvidációról"
    Igaz történet alapján készült film. Gyakorlatilag megfilmesítették a Samil Baszajev terroristavezér elleni hajtóvadászatot.

cinikus, Spartan.asfv and anonim999 like this.
  7. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

29:30 vesztes hadvezér beszéde a szétvert csapatokhoz.

8. anonim999

anonim999 Well-Known Member

MÁR ha valaki nem ismerné, akkor itt bepótolhatja:

jani22, tonyo, antigonosz and 3 others like this.
  9. Celebra

Celebra Well-Known Member

10. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Sajnos még nem szinkronizálták ezt a kiváló filmet. De így is nagyon jó orosz nyelven. Vagy talán így a jobb, mert jobban kijön eredeti nyelven a film lényege. Nagy kedvencem ez az alkotás.

cinikus and Spartan.asfv like this.
  11. dudi

dudi Well-Known Member

Jók az orosz háborús filmek csak az orosz népléleknek kell a heroikus küzdelem amit mindig totál valósághűtlen csatajelenttel(nem minden harcjelenet ilyen de minden filmbe jut azért) érzékeltetnek és miután nem nagyon vagyok orosz így nekem ezek egyáltalán nem hiányoznak belőle.

sirdavegd likes this.
  12. Luthero

Luthero Well-Known Member

Ez megint nagyon érdekes rövid film.

jani22, zeal, molnibalage and 2 others like this.
  13. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Poszttraumatikus stresszben van az egész ország mind a mai napig a Zwette Weltkrieg óta.

14. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hű, de jó volt!

15. gacsat

gacsat Well-Known Member

Oszt mit zavar téged a hidrogén?
    A lítium gyertya életet is mentett.

16. molnibalage

Bocs, de ez nettó hülyeség. Aki fiatal annak szinte már megfoghatatlan élmény. Kb. mint nekem Trianon. Hany németet ismersz személyesen?

fishbed and sirdavegd like this.
  17. sirdavegd

sirdavegd Well-Known Member

Oroszul néztem, csodás egy nyelv: hangsúlyozás alapján sose tudtam eldönteni, hogy most épp káromkodnak, vagy a rózsa szirmainak szépségeit ecsetelik.
    Viccet félretéve, egy Fjuri a tankhoz vagy Rambó 3-hoz képest jóval közelebb állhat a háborús valósághoz. A vége meg kiváló hapy end :)

18. molnibalage

Nem is kell. Jó ez, ahogy van.

sirdavegd likes this.
  19. beta

beta Well-Known Member

20. Pista a hegyről

Pista a hegyről Active Member

Kisebb fenntartásokkal ültem le megnézni, de kiváló film, ezt tényleg csak feliratosan szabad nézni (másképp amúgy se lehet :D) , úgy jön át az igazi hangulat. Részemről veri a legtöbb népszerű háborús filmet - pl. a Ryan közlegényt vagy a Sólyom végveszélybent.

sandman and sirdavegd like this.

Ezen oldal megosztása