Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 638
14 613
113
Én konkrétan nem értettem, hogy sok helyen miért szarabbul kinéző a T3, mint a T2. A T2 mai napig moziba küldhető lenne, egyedül csak a T1000-es egyes jelenetei lógnának ki a vászonról. A praktikus effektes egyik csúcsát jelentő film messze jobb, mint a gagyi CGI.

A napokban néztem újra a HD Open Matte-s verziót, nem néz ki ***l.

Igen, botrányosnak érzem, hogy a T800-on lévo élo szovet oregszik, hogy borostásodik, és hogy ezzel az izomzata, tartása is "oregszik".
No meg a hangja is oregedett..... :(
Egy hasonmás sokkal jobb lett volna, az elozo részekben is voltak más formájú gépek, de minimum Arnie arcát fel digitalizálhatták volna, fiatalra.

Elvileg az élő szövete úgy öregszik, ahogy egy emberé.
 
M

molnibalage

Guest
A napokban néztem újra a HD Open Matte-s verziót, nem néz ki ***l.



Elvileg az élő szövete úgy öregszik, ahogy egy emberé.
Nem tudom, hogy ez mit jelent, nekem a magyar szinkron alá van téve a Blue-ray változatnak. Nyomába nem ér egyik más T film sem. A bokájáig sem. 32 colos tévén is csodaszép.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 638
14 613
113
Nem tudom, hogy ez mit jelent, nekem a magyar szinkron alá van téve a Blue-ray változatnak. Nyomába nem ér egyik más T film sem. A bokájáig sem. 32 colos tévén is csodaszép.

Az Open Matte azt a verziót jelenti, ami levágásmentes, vagyis a minden rajta van, amit az operatőr rögzített.

https://en.wikipedia.org/wiki/Open_matte


Ami a T2-t illeti, az összes eddig elkészített akciófilm közül alig van oylan, amit egy ligában lehet vele említeni, ezért is igazságtalan a T3 lehúzása.
 
M

molnibalage

Guest
Az Open Matte azt a verziót jelenti, ami levágásmentes, vagyis a minden rajta van, amit az operatőr rögzített.

https://en.wikipedia.org/wiki/Open_matte


Ami a T2-t illeti, az összes eddig elkészített akciófilm közül alig van oylan, amit egy ligában lehet vele említeni, ezért is igazságtalan a T3 lehúzása.
Nem tartom igazságtalannak. Ha van egy közel tökéletes filmed, akkor felőlem csináljon valaki folytatást a pénzért. De ne várja el azt, hogy akkor azt mondjam hogy jó. Mert nem az. Amikor kijöttem a moziból már akkor annak gondoltam a T3-at. A T3 alapól gyenge volt és még szarabbul öregedett. A T2-őt ma lazán moziba lehetnek küldeni. A T1000-es jeleneteit kell remasterelni és ennyi. Semmi mást.
Ráadásul koherens és jól lezárta az egészet. Minden más utána fájdalmasan ostoba maradt. Sőt, egyenesen gagyi.


Olyan profi a trükkfelvétel, hogy én pl. azt hittem, hogy annyi pénz volt, hogy tényleg megcsinálták pl. a teherautó felborítást. Nem, makett volt. Csak magas FPS-sel vették fel és jó utómunka és más eredménye. Közelébe nem ér a CGI.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 638
14 613
113
Nem tartom igazságtalannak. Ha van egy közel tökéletes filmed, akkor felőlem csináljon valaki folytatást a pénzért. De ne várja el azt, hogy akkor azt mondjam hogy jó. Mert nem az. Amikor kijöttem a moziból már akkor annak gondoltam a T3-at. A T3 alapól gyenge volt és még szarabbul öregedett. A T2-őt ma lazán moziba lehetnek küldeni. A T1000-es jeleneteit kell remasterelni és ennyi. Semmi mást.
Ráadásul koherens és jól lezárta az egészet. Minden más utána fájdalmasan ostoba maradt. Sőt, egyenesen gagyi.


Olyan profi a trükkfelvétel, hogy én pl. azt hittem, hogy annyi pénz volt, hogy tényleg megcsinálták pl. a teherautó felborítást. Nem, makett volt. Csak magas FPS-sel vették fel és jó utómunka és más eredménye. Közelébe nem ér a CGI.

Attól, hogy valami nem tökéletes, még simán lehet jó, vagy akár nagyon jó.

Szerintem a T3 kifejezetten szépen öregszik egy rakás más akciófilmhez képest, ráadásul volt benne bátorság, ki merte robbantani az Ítélet napját, aminek eseményeit ráadásul egész korrektül ábrázolja.

A T2 tényleg jó lezárás volt, de ugye a lezárás az volt, hogy "ismeretlen jövő közelít felénk". Persze van a sunshine verzió is, de az ugye csak BD-n jött ki.

Amúgy a T1000-s jelenetekkel sincs semmi különösebb gond. Ha az ember kockázva nézi, látszik pár helyen, hogy pl. Robert Patrick ruhájára van varrva a becsadásnyom, de semmi extra, a film elég jó ahhoz, hogy ne akadj ki ilyen részleteken.

Fogalmazzunk úgy, hogy okkal tartják sokan a mozi aranykorának a 90-es éveket...

Ez igaz, valóban a 70-es évek közepétől a 2000-es évek elejéig volt egy oylan időszak, amikor rengeteg máig alig kopó mozi készült. Az időszakon belül tényleg a 90-es évek volt a csúcs.
 
M

molnibalage

Guest
Attól, hogy valami nem tökéletes, még simán lehet jó, vagy akár nagyon jó.

Szerintem a T3 kifejezetten szépen öregszik egy rakás más akciófilmhez képest, ráadásul volt benne bátorság, ki merte robbantani az Ítélet napját, aminek eseményeit ráadásul egész korrektül ábrázolja.
Távirányítású atomfegyverek...? LOL...
A csúnya néni full mechanikus autókat kormányoz a távolból...?

Kb. ott lett volna kedvem kimenni a moziból...

Ez igaz, valóban a 70-es évek közepétől a 2000-es évek elejéig volt egy oylan időszak, amikor rengeteg máig alig kopó mozi készült. Az időszakon belül tényleg a 90-es évek volt a csúcs.
Ha megkérdeznéd tőlem, hogy milyen filmeket néztem 2000-2010 közötti kb. tíz évben, akkor alig tudnék rá válaszolni és szinte semmi időtálló nem jut eszembe. A 90-es évekből sorjáznak a korszakos filmek, amik mai napig megállnák a helyüket a moziban.

A 2010-es éveket teljesen letarolták a gagyi folytatások és a képregényfilmek. Tényleg, kb. két kezemen meg tudom számolni hány olyan filmet láttam moziban vagy akár torrentet ebből az időszakból, ami időálló és/vagy szórakoztatott...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 369
54 991
113
molnibalage

Én az Aliens-t (A bolygó neve halál-t) láttam pár éve moziban. Még úgy is le esett az állam , hogy addig már vagy százszor láttam.
Velem jött az unoka húgom meg a barátnője. Ők addig még nem látták a filmet. Nagyon bejött nekik! :)
Amikor mondtam nekik, hogy ez egy 1986-os film, egyszerűen nem hitték el! :D
Nem tudták elképzelni, hogy ilyen látvány világot lehetett akkoriban csinálni.
(Jó James Cameron nem akárki a filmes világban. A T2-őt is ő rendezte)

Szerintem amúgy mindig készültek nagyon jó filmek, csak a régi filmek közül a sok szemétre már nem nagyon emlékszünk, pedig volt bőben!
Látvány filmeknél sajnos sok lett a CGI, ez sokat ront rajtuk. Ebből a szempontból nem csak a T2 vs. T3 esetén áll meg a dolog, hanem pl. a Penge 2 vs. 3 esetén is.

2000-2010 közötti időt álló filmek szerintem:
Gyűrűk ura trilógia. (Peter Jackson)
Batman trilógia (C. Nolan)
A tégla (Martin Scorsese)
Blöff (Guy Ritchie)
A Bukás-Hitler utolsó napjai
A Faun labirintusa (Guillermo del Toro)
V , mint vérbosszú
Kill Bill (Tarantino)
Gran Torino (Clint Eastwood)
Ellenség a kapuknál
A Passio (Mel Gibson)

Ez csak a teljesség igénye nélkül.

2010 után: (Itt még nehéz időt állóról beszélni)
Eredet
Csillagok Között
Életre valók
Joker
A Wall Street farkasa
Agymanók
Viharsziget
Holtodiglan
A fegyvertelen Katona
Hajsza a győzelemért
Az aszfalt királyai
Meg nekem a "képregény" filmekből is van ami bejött:
Amerika Kapitány- A tél Katonája, A bosszúállók 1,3 , Az acélember.

És ezeken felül van még egy csomó jó film, de szerintem ezek vagy klasszikusok vagy azok lesznek.
Nagyon jól sikerült remake eket szándékosan nem tettem be a listába. Pl. King Kong vagy a Jumanji.
Sorozatokra szintén: Pl. Csillag kapu , Trónok harca, Csernobil stb...
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

Én az Aliens-t (A bolygó neve halál-t) láttam pár éve moziban. Még úgy is le esett az állam , hogy addig már vagy százszor láttam.
Velem jött az unoka húgom meg a barátnője. Ők addig még nem látták a filmet. Nagyon bejött nekik! :)
Amikor mondtam nekik, hogy ez egy 1986-os film, egyszerűen nem hitték el! :D
Nem tudták elképzelni, hogy ilyen látvány világot lehetett akkoriban csinálni.
(Jó James Cameron nem akárki a filmes világban. A T2-őt is ő rendezte)

A mai fiatalok egyszerűen fel sem fogják, hogy a számítógép előtt is mi minden lehetséges volt. Persze jó drágán. De magát a módszert elképzelni sem tudják. Pl. a fotózás is ilyen. Ma a gépeden állítasz egy ISO-t és csá. Régen meg a film tulajdonsága volt. Ha közben változtak a fényviszonyok, akkor IJ, vagy sötét lett a kép vagy elmosódhattak a dolgok, ha kitoltad a záridőt = több gép = több film, abban a korban, amikor egy komoly gép árából egy új autót vehettél.

Fel nem fogják, hogy mennyi mindent kapnak mennyire olcsóért...


2000-2010 közötti időt álló filmek szerintem:
Gyűrűk ura trilógia. (Peter Jackson)
Egyetértek

Batman trilógia (C. Nolan)
Utálom, mind a három részt. Fel nem fogom mi olyan nagy szám benne. A 2. rész végén elröhögtem magam, hogy miért kell "B", mint ellenség. Semmiféle logika nem volt benne.

A tégla (Martin Scorsese)
So, so, ha nem lenne ez is egy remake...

Blöff (Guy Ritchie)
Egy zsáner kb. egyetlen nézhető filmje. De érdekes módon csak szintronnal. Eredeti nyelven nem angol anyanyelvűnek élvezhetetlen szerintem.

A Bukás-Hitler utolsó napjai
OK

A Faun labirintusa (Guillermo del Toro)
Hát, én egyszer sem tudtam áttekerés nélkül végignézni. A történelmi atomszfére volt jó, a többi része nem igazán fogott meg.

V , mint vérbosszú
Tényleg jó film. Csak a bajom vele az, hogy kb. egy 1984 + rakás más disztópia összeollózása. Az egész filmet csak a Hugo Weaving viszi el a hátán, aki arc nélkül, hanggal és mozgással dolgozik. A nyomozó és a kancellár jók voltak benne.

Kill Bill (Tarantino)
Ezt konkrétan a legnagyobb hulladéknak tartom. Kérem vissza életemből azt, ami erre pazaroltam. De tényleg. Egy bélyegre kb. elfér a történet és erre számtak KÉT FILMET? Vicc. Lényegében egy B filmes settinget húztak ki két filmig.

Gran Torino (Clint Eastwood)
Közhelyes film, de mégis jó. De akkor már a Million Dollar Baby.

Ellenség a kapuknál
Sajnos nem értek egyet. A keleti front kétségbeesett pillanatát túlozva mutatta be (folyami átkelés és saját emberek lelövése), de azon túl semmi extra.

A Passio (Mel Gibson)
Ezt nem láttam, a téma miatt teljesen hidegen hagy.

Ez csak a teljesség igénye nélkül.

2010 után: (Itt még nehéz időt állóról beszélni)
Eredet
Egy jó alapötletet degradáltak le egy mezei akciófilmmé. Nem értem a Nolan hypot. Egyetlen filmje tetszett csak nekem a The Prestige. Az viszont nagyon jó volt.

Csillagok Között
HULLADÉK. Az a hype, ami körülötte ment különösen nevetségessé tette, hogy így reális, meg úgy reális. Aztán a Földről több lépcsős baszott nagy rakéta száll fel, de azon a bolygón, ahol lassú az idő, ne mégis földi gravitáció van kb. (HOGYAN...?) meg egy szaros rakéta. A film hangosítása meg olyan szar volt, hogy kb. a hangmérnököt csaptam volna tarkón. A rakéta felszállásnál be kellett fognom a fülem (repnapon nem zavar a felettem 30 méterre áthúzó Rafale...), előtte meg a zene és beszéd alig volt hallható. Vicc. Az egész film. A sci-fi buzi bátyus és tesó kijött és egyszerre kb. ezt mondták.

"Ez mi a szar volt"?

Ha valaki tényleg jó sci-fit akar, akkor a The Martiant ajánlanám. Előbb nézném meg azt a filmet hússzor, mint ez a vackot egyszer.


Életre valók
Jónak jó, de időtállónak nem nevezném. Meg ez sem eredeti, hanem adaptáció...

Joker
Nem láttam.

A Wall Street farkasa
Láttam, dögunalmas és inkább irritáló volt. Hogy kb. megint az láttam, hogy a pénzvilág arról szól, hogy lerabolnak. Felügyelet az meg semmi. Az érte kapott büntetés meg egy dádá...

Agymanók
Tetszett.

Viharsziget
Nem láttam.

Holtodiglan
Tetszett.

A fegyvertelen Katona
Iszonyatosan szirupos lett. Mel Gibson nem bírt magával.

Hajsza a győzelemért
Nem láttam, de nem tudom, hogy akarom-e. A Ford v Ferrari-t megnéztem. Jó volt, de a zsáner valahogy nem jön be. Egy elég volt belőle.

Az aszfalt királyai
Lásd fent.

Meg nekem a "képregény" filmekből is van ami bejött:
Amerika Kapitány- A tél Katonája, A bosszúállók 1,3 , Az acélember.
A Av. 2-re még elrángattak. Aztán soha többet. Átpörgetve torrenten az Endgame első részét megnéztem. Hulladék. A 2. része a torrentezős időmet sem éri meg.


Az utolsó 5 évből, ami szórakoztatott film és moziban láttam az kb. 5 (!) db film. A filmek alsó harmada olyan, hogy "erre is minek csesztem el az időmet"...

Deadpool 1 (és kicsit még a 2. rész is)
Nice Guys
Knives out
The Martian
The Rouge One annak ellenére, hogy a történet vége ismert volt.

És bakker nem tudok ennél több filmet felsorolni, ami megérte volna a jegy árát az elmúlt 5 évből. Ebből a Deadpool 1, a Nice Guys és a Martian kb. 7 hónapon belül volt.
Ez ma a mozi...
Nekem...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 088
31 027
113
A mai fiatalok egyszerűen fel sem fogják, hogy a számítógép előtt is mi minden lehetséges volt. Persze jó drágán. De magát a módszert elképzelni sem tudják. Pl. a fotózás is ilyen. Ma a gépeden állítasz egy ISO-t és csá. Régen meg a film tulajdonsága volt. Ha közben változtak a fényviszonyok, akkor IJ, vagy sötét lett a kép vagy elmosódhattak a dolgok, ha kitoltad a záridőt = több gép = több film, abban a korban, amikor egy komoly gép árából egy új autót vehettél.

Fel nem fogják, hogy mennyi mindent kapnak mennyire olcsóért...
Mel Gibsontol jó az Apocalypto

2000-2010 közötti időt álló filmek szerintem:
Gyűrűk ura trilógia. (Peter Jackson)
Egyetértek

Batman trilógia (C. Nolan)
Utálom, mind a három részt. Fel nem fogom mi olyan nagy szám benne. A 2. rész végén elröhögtem magam, hogy miért kell "B", mint ellenség. Semmiféle logika nem volt benne.

A tégla (Martin Scorsese)
So, so, ha nem lenne ez is egy remake...

Blöff (Guy Ritchie)
Egy zsáner kb. egyetlen nézhető filmje. De érdekes módon csak szintronnal. Eredeti nyelven nem angol anyanyelvűnek élvezhetetlen szerintem.

A Bukás-Hitler utolsó napjai
OK

A Faun labirintusa (Guillermo del Toro)
Hát, én egyszer sem tudtam áttekerés nélkül végignézni. A történelmi atomszfére volt jó, a többi része nem igazán fogott meg.

V , mint vérbosszú
Tényleg jó film. Csak a bajom vele az, hogy kb. egy 1984 + rakás más disztópia összeollózása. Az egész filmet csak a Hugo Weaving viszi el a hátán, aki arc nélkül, hanggal és mozgással dolgozik. A nyomozó és a kancellár jók voltak benne.

Kill Bill (Tarantino)
Ezt konkrétan a legnagyobb hulladéknak tartom. Kérem vissza életemből azt, ami erre pazaroltam. De tényleg. Egy bélyegre kb. elfér a történet és erre számtak KÉT FILMET? Vicc. Lényegében egy B filmes settinget húztak ki két filmig.

Gran Torino (Clint Eastwood)
Közhelyes film, de mégis jó. De akkor már a Million Dollar Baby.

Ellenség a kapuknál
Sajnos nem értek egyet. A keleti front kétségbeesett pillanatát túlozva mutatta be (folyami átkelés és saját emberek lelövése), de azon túl semmi extra.

A Passio (Mel Gibson)
Ezt nem láttam, a téma miatt teljesen hidegen hagy.

Ez csak a teljesség igénye nélkül.

2010 után: (Itt még nehéz időt állóról beszélni)
Eredet
Egy jó alapötletet degradáltak le egy mezei akciófilmmé. Nem értem a Nolan hypot. Egyetlen filmje tetszett csak nekem a The Prestige. Az viszont nagyon jó volt.

Csillagok Között
HULLADÉK. Az a hype, ami körülötte ment különösen nevetségessé tette, hogy így reális, meg úgy reális. Aztán a Földről több lépcsős baszott nagy rakéta száll fel, de azon a bolygón, ahol lassú az idő, ne mégis földi gravitáció van kb. (HOGYAN...?) meg egy szaros rakéta. A film hangosítása meg olyan szar volt, hogy kb. a hangmérnököt csaptam volna tarkón. A rakéta felszállásnál be kellett fognom a fülem (repnapon nem zavar a felettem 30 méterre áthúzó Rafale...), előtte meg a zene és beszéd alig volt hallható. Vicc. Az egész film. A sci-fi buzi bátyus és tesó kijött és egyszerre kb. ezt mondták.

"Ez mi a szar volt"?

Ha valaki tényleg jó sci-fit akar, akkor a The Martiant ajánlanám. Előbb nézném meg azt a filmet hússzor, mint ez a vackot egyszer.


Életre valók
Jónak jó, de időtállónak nem nevezném. Meg ez sem eredeti, hanem adaptáció...

Joker
Nem láttam.

A Wall Street farkasa
Láttam, dögunalmas és inkább irritáló volt. Hogy kb. megint az láttam, hogy a pénzvilág arról szól, hogy lerabolnak. Felügyelet az meg semmi. Az érte kapott büntetés meg egy dádá...

Agymanók
Tetszett.

Viharsziget
Nem láttam.

Holtodiglan
Tetszett.

A fegyvertelen Katona
Iszonyatosan szirupos lett. Mel Gibson nem bírt magával.

Hajsza a győzelemért
Nem láttam, de nem tudom, hogy akarom-e. A Ford v Ferrari-t megnéztem. Jó volt, de a zsáner valahogy nem jön be. Egy elég volt belőle.

Az aszfalt királyai
Lásd fent.

Meg nekem a "képregény" filmekből is van ami bejött:
Amerika Kapitány- A tél Katonája, A bosszúállók 1,3 , Az acélember.
A Av. 2-re még elrángattak. Aztán soha többet. Átpörgetve torrenten az Endgame első részét megnéztem. Hulladék. A 2. része a torrentezős időmet sem éri meg.


Az utolsó 5 évből, ami szórakoztatott film és moziban láttam az kb. 5 (!) db film. A filmek alsó harmada olyan, hogy "erre is minek csesztem el az időmet"...

Deadpool 1 (és kicsit még a 2. rész is)
Nice Guys
Knives out
The Martian
The Rouge One annak ellenére, hogy a történet vége ismert volt.

És bakker nem tudok ennél több filmet felsorolni, ami megérte volna a jegy árát az elmúlt 5 évből. Ebből a Deadpool 1, a Nice Guys és a Martian kb. 7 hónapon belül volt.
Ez ma a mozi...
Nekem...
Mel Gibsontol jó az Apocalypto
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and fip7
M

molnibalage

Guest
Mel Gibsontol jó az Apocalypto
Hát, szórakoztatónak talán az volt, de akkora marhaság az egész, hogy arra szavak alig vannak...
Egymástól valami több száz évre levő civilizációkat mostak össze és olyan betegséget jelenített meg, ami nem is létezett akkor ottan, meg n+1 másik hiba.

Mel Gibson soha nem arról volt híres, hogy a történelmi hitelesség érdekelné...
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 058
26 619
113
A Westworld túllépett a filmekből örökölt, de amúgy is faszán túlgondolt történetén és nagyon magára talált. No nem mintha eddig rossz lett volna, de ellentétben az tényleg ellaposodott Expanse-val ez most a legjobb szerintem.

 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 369
54 991
113
molnibalage

Nekem sem minden felsorolt film a kedvencem, inkább "közizléses" listát írtam. Pl. Tarantínótól egyedül az Alkonyadtól Pirkadatikot bírom.
A Deadpool lemaradt, nekem az is nagyon bejött. Zsivány egyes szintén.
De remélem a lényeg is átjött, hogy azért manapság is készülnek jó filmek. :)
(szerencsére)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 088
31 027
113
Hát, szórakoztatónak talán az volt, de akkora marhaság az egész, hogy arra szavak alig vannak...
Egymástól valami több száz évre levő civilizációkat mostak össze és olyan betegséget jelenített meg, ami nem is létezett akkor ottan, meg n+1 másik hiba.

Mel Gibson soha nem arról volt híres, hogy a történelmi hitelesség érdekelné...
Mi ezzel a probléma?Játékfilm,nem dokumentumfilm.Ebből a szempontbol leginkább pontos Katonák voltunk se tökéletes.Vagy az Air America se egy történelemkönyv pontosságú.
De Merle Francia Historiája,vagy Bán Mór Hunyadi sorozata sem tűpontos,mert regények
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 369
54 991
113
molnibalage

Amúgy lehet az is baj, hogy túl sok realitást keresel a filmekben.
Például a Millió dolláros Babynél nagyobb f@szságot még nem láttam. Küzdő sportos szemmel egy vicc a sztori, a Kelet-Német néger boxolóról meg a székes "balesetről" már nem is beszélve. Egy nagyon hitvány film. Viszont ha nem a realitás oldaláról nézed, hanem a film mondani valójára figyelsz, akkor meg OK-és.
 
M

molnibalage

Guest
Mi ezzel a probléma?Játékfilm,nem dokumentumfilm.Ebből a szempontbol leginkább pontos Katonák voltunk se tökéletes.Vagy az Air America se egy történelemkönyv pontosságú.
De Merle Francia Historiája,vagy Bán Mór Hunyadi sorozata sem tűpontos,mert regények
A We Were Soldiers is asszem a csatornán van. Ajánlom összehasonlításra.

molnibalage

Amúgy lehet az is baj, hogy túl sok realitást keresel a filmekben.
Például a Millió dolláros Babynél nagyobb f@szságot még nem láttam. Küzdő sportos szemmel egy vicc a sztori, a Kelet-Német néger boxolóról meg a székes "balesetről" már nem is beszélve. Egy nagyon hitvány film. Viszont ha nem a realitás oldaláról nézed, hanem a film mondani valójára figyelsz, akkor meg OK-és.
A keletnémetes hülyeségen én is pislogtam.