Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 122
15 732
113
De ezen kívül semmi megkötés nem volt.

Ki mondta, hogy megint egy nyamvadt halálcsillag kell?


Apró hiba, hogy ezt nem kaptuk meg...


És ehhez miért remake és gyenge sztori kellett...?

Az nem Halálcsillag, hanem egy szub-hiperűr fegyver. A könyvben ez benne van, sajnos a filmből ezt a részt kivágták.

Azért ha a részleteket nem is, de a lényeget ismerjük.

Luke újra akarta éleszteni a Jedi rendet, de a tanítványai egy részei - Snooke sugallatára/vezérletével - föllázadtak.

Luke emiatt önkéntes száműzetésbe vonult - valószínűleg saját maga részbeni továbbképzése végett - Snooke és a Ren lovagok pedig átvették a hatalmat a birodalom jelentős maradéka fölött. Ez a maradék Első Rend néven fegyverszünetet kötött az Új köztársasággal.

Szerintem nem volt ez olyan gyenge sztori. Inkább az elvárások voltak magasan.

Az eredeti CSH sztorija mennyivel erősebb? Mit tudunk meg belőle a szereplők hátteréről és motivációiróll? Mit tudunk meg belőle a jedikről, az erőről, az uralkodóról, stb? A sith szó el sem hangzik benne - sőt, szerintem az eredeti trilógiában sem.
 
M

molnibalage

Guest
Az eredeti CSH sztorija mennyivel erősebb? Mit tudunk meg belőle a szereplők hátteréről és motivációiróll? Mit tudunk meg belőle a jedikről, az erőről, az uralkodóról, stb? A sith szó el sem hangzik benne - sőt, szerintem az eredeti trilógiában sem.
Nem volt az. Viszont pont erről beszélek. MINDEN adott volt ahhoz, hogy valamit alkossanak és összehozták ezt az izét...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 122
15 732
113
Nem volt az. Viszont pont erről beszélek. MINDEN adott volt ahhoz, hogy valamit alkossanak és összehozták ezt az izét...

Nekem tetszett. Valódi értékét pedig úgyis a két folytatás adja majd meg. A CSH esetén ugyanis nem volt biztos, hogy lesz folytatás - csak Lucas fejében, de még ő sem tudta, hogy pontosan mi lesz - , ezért is varrták el a szálakat.

Amikor az Ep7-nek nekivágtak, már azt is tudták, mikor lesz az Ep9 premierje.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 251
68 005
113
Nekem tetszett az Ep7 is.

Az Ep7 készítőinek szvsz nehezebb dolga volt, mert nekik egy új trilógiát kellett megalapozni úgy, hogy az kötődjön az előzőhöz, de kezdjen valamit a 30 év szünettel + ne lője le a fontos "poénokat", hagyja meg azokat az Ep8/9-re. Logikus volt részükről a biztonsági játék.

Ezzel együtt a Rogue One szvsz mestermunka lett, a film utolsó negyed órájában K2-valkezdve kb. minden halált megkönnyeztem, miközben a többi 7 résznél egyet sem (talán Han Soloét, de nem biztos). Még Krennic-et is sajnáltam picit.

Nagyon erős az a jelenet, amikor a földön fekve felnéz, és levágja, hogy az a HCS az leginkább miatta jött ide.

A másik kedven jelenetem amikor Jynn-t szállítják a börtöntelepen. Ott a járműben a meggyötört rohamosztagos. Erről a Gulág jutott eszembe, ahol a mondás szerint az őr is csak egy volt a foglyok között.
Minden meg van írva az idővonalban már évek óta. Valamennyire még passzol is bele de csak annyiban hogy a fia megöli Solo-t. Semmi másban nem. A VII. egy hatalmas nulla lett, és a fanok sem véletlenül fogják a fejüket. Lapos sztori, xar szereplőválogatás. A VIII-ra nagyon nagyon össze kell szedniük magukat hogy magyarázatot adjanak erre. Ha egyáltalán érdekli őket a az egész SW univerzum, vagy csak a pénz? Én nem nézem meg a RO-t a VII miatt, pedig elvileg létező történet ez is csak már elvették a kedvemet az I-II-III, és főleg a VII gagyiságával. Minden főhős,néger,vagy valami LMBT szerű lény. A rossz oldal kretén, lásd robotok,rohamosztagosok, egyedül Doku volt értékelhető azon az oldalon ezekből a részekből. Vader és a V rész Birodalma mellé nehéz nekik hasonlót összehozni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 251
68 005
113
Szerintem eléggé megkötötte a kezüket, hogy szerepelnie kellett benne az előző trilógia hőseinek - hisz azt a sztorit kellett folytatni.

+ magyarázatot kellett találni arra, hogy miért van szükség folytatásra, hogy lehet az, hogy az Endori csata után 30 évvel is gubanc van a Galaxisban.

+ mégiscsak új főhősök kellettek, már csak a korábbiak kora és egészségügyi állapota miatt is. Szóval valahogy rá kellett fonni az új szálat az előzőre úgy, hogy elfogadható magyarázat legyen a kihagyott 30 évre.

Nekem a hibáival együtt is tetszett a film, jók lettek az új karakterek - főleg Kylo Ren - , tetszett, hogy az Első Rend bár hasonlít a birodalomra, de mégis eléggé máshogy áll hozzá a dolgokhoz - sokkal pragmatikusabban - nagyon kíváncsian várom a folytatást, főleg azt, hogy kiderüljön, ki is Snooke vezér.
https://en.wikipedia.org/wiki/Solo_family

Inkább csinálták volna meg a Thrawn trilógiát, bár ahhoz Fordék már öregek,de a technika csodákra képes.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 122
15 732
113
Minden meg van írva az idővonalban már évek óta. Valamennyire még passzol is bele de csak annyiban hogy a fia megöli Solo-t. Semmi másban nem. A VII. egy hatalmas nulla lett, és a fanok sem véletlenül fogják a fejüket. Lapos sztori, xar szereplőválogatás. A VIII-ra nagyon nagyon össze kell szedniük magukat hogy magyarázatot adjanak erre. Ha egyáltalán érdekli őket a az egész SW univerzum, vagy csak a pénz? Én nem nézem meg a RO-t a VII miatt, pedig elvileg létező történet ez is csak már elvették a kedvemet az I-II-III, és főleg a VII gagyiságával. Minden főhős,néger,vagy valami LMBT szerű lény. A rossz oldal kretén, lásd robotok,rohamosztagosok, egyedül Doku volt értékelhető azon az oldalon ezekből a részekből. Vader és a V rész Birodalma mellé nehéz nekik hasonlót összehozni.

Egydarab néger van benne.

A rossz oldal pedig nem kretén, vezetői pl. sokkal pragmatikusabbak, mint a Birodalom volt. Adam Driver meg tengerészgyalogos volt.

https://en.wikipedia.org/wiki/Solo_family

Inkább csinálták volna meg a Thrawn trilógiát, bár ahhoz Fordék már öregek,de a technika csodákra képes.

Annyir aazért nem - lásd CGI Leia.

A TT persze nagyon jó, de túl hosszú, nem lett volna jó film alapanyag, mert túl sok mindent kellett volan kihagyni belőle. sorozatnak jó lett volna - akár rajzfilm.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113
Értem én,hogy ti már láttátok a Rogue One-t de én még nem szóval ha kérhetném a spoilerezés előtt írjátok ki,hogy spoiler.
 
  • Tetszik
Reactions: joker
M

molnibalage

Guest
Minden meg van írva az idővonalban már évek óta. Valamennyire még passzol is bele de csak annyiban hogy a fia megöli Solo-t. Semmi másban nem. A VII. egy hatalmas nulla lett, és a fanok sem véletlenül fogják a fejüket. Lapos sztori, xar szereplőválogatás. A VIII-ra nagyon nagyon össze kell szedniük magukat hogy magyarázatot adjanak erre. Ha egyáltalán érdekli őket a az egész SW univerzum, vagy csak a pénz? Én nem nézem meg a RO-t a VII miatt, pedig elvileg létező történet ez is csak már elvették a kedvemet az I-II-III, és főleg a VII gagyiságával.
Én is azt mondtam, hogy nem nézem meg az RO-t a VII átbaszása után, de annyian mindták, hogy ez nem átbaszás, hanem jó, akkor akkor azt mondta, OK legyen.

Minden főhős,néger,vagy valami LMBT szerű lény.
  1. Ez miből szűrted le...?
  2. Még, ha igaz is lenne kit érdekel...?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 122
15 732
113
Értem én,hogy ti már láttátok a Rogue One-t de én még nem szóval ha kérhetném a spoilerezés előtt írjátok ki,hogy spoiler.

Bocs. Mentségemre szóljon, hogy azt hittem, aki érdekel már látta.

Remélem nem arra vársz, hogy leadja az RTL ;)
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 240
1 489
113
Több ismerősöm is azt mondta, más filmekből vett jelenetekkel van tele a film.
Trónok harca és a Gyűrűk Ura.
Én nem láttam, így csak infot közlök.:)