Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 445
11 410
113
Én fiatal koromban láttam az 1969es filmet, az nagyon tetszett. Ezek nem.

Nemrég újranéztem az eredetit.
Még mindig jobbnak tartom, mint a mai verziókat.
A 18 éves lányom is kezd rájönni, hogy nem feltétlenül most van a filmek aranykora...

Mai szemmel már esetlen a film, de amikor az osztályfőnökünk berimánkodott minket 10 éveseket a korhatáros filmre a moziba, akkor ő nagyot nőtt a szememben.
Előtte felkészített minket, utána átbeszéltük, de még így is mély nyomokat hagyott bennem; na ja, a 80-as évek Magyarországán elég sokkoló volt egy gyereknek. Ma már más az ingerküszöb.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat
M

molnibalage

Guest
Nemrég újranéztem az eredetit.
Még mindig jobbnak tartom, mint a mai verziókat.
A 18 éves lányom is kezd rájönni, hogy nem feltétlenül most van a filmek aranykora...

Mai szemmel már esetlen a film, de amikor az osztályfőnökünk berimánkodott minket 10 éveseket a korhatáros filmre a moziba, akkor ő nagyot nőtt a szememben.
Előtte felkészített minket, utána átbeszéltük, de még így is mély nyomokat hagyott bennem; na ja, a 80-as évek Magyarországán elég sokkoló volt egy gyereknek. Ma már más az ingerküszöb.
A filmkritkusok igen nagy hányada szint a '90-es évek volt talán a legjobb mozis évtized ever. Ha megnézem, hogy én milyen filmeket nézek utólag és mennyi van a HDD-men, akkor egyet kell hogy értsek...
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt and fip7

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 445
11 410
113
Elég összetett dolog ez.
Egyrészt óriási lett a kínálat - aminek minőségét hígítja a sok "adjunk magunknak munkát!" remake is.
Másrészt rengeteg a gyöngyszem is, csak azokat meg kell találni.
Időt kéne rá áldozni, hogy kiszűrje a búza közül az ocsút.
A zenével ugyanez a helyzet.
Utóbbi esetében mostanában erre kattantam rá:
https://www.youtube.com/channel/UCORIeT1hk6tYBuntEXsguLg

Hiába, na: Öregszem.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 553
113
Mondjuk én nem kötném annyira évtizedekhez a jó film dolgot. Minden évtizedben voltak nagyon jó filmek. Nekem inkább az a feltűnő, hogy kikopnak a nagy nevek, a nagy "akciósztárok" és igazából nincs helyettük senki :-S
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Én fiatal koromban láttam az 1969es filmet, az nagyon tetszett. Ezek nem.

Nekem is tetszett egy darabig a régi 80 évek majmok bolygója jó hosszúk voltak .DE!!

Akkor néztem a sorozatot majd pár rész után hirtelen az emberek világába kerültek az okos majmok! amikor beszélésre kényszerítették őket fellázadtak és megtámadtak pár rohamrendőrt és ezzel át is vették az uralmat a bolygó felett ! Na ja persze :confused: Az új rész szépen levezeti hogy s miért állnak így a dolgok.

Az régi 80 években nem a vírus miatt haltak ki az emberek hanem a majmok gyűrték le az emberiséget:)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Nekem is tetszett egy darabig a régi 80 évek majmok bolygója jó hosszúk voltak .DE!!

Akkor néztem a sorozatot majd pár rész után hirtelen az emberek világába kerültek az okos majmok! amikor beszélésre kényszerítették őket fellázadtak és megtámadtak pár rohamrendőrt és ezzel át is vették az uralmat a bolygó felett ! Na ja persze :confused: Az új rész szépen levezeti hogy s miért állnak így a dolgok.

Az régi 80 években nem a vírus miatt haltak ki az emberek hanem a majmok gyűrték le az emberiséget:)
Én a 69es mozifilmről beszéltem. Az eredeti francia könyv alapján készült. Viszonylag értelmes. Európában épp a megvalósulás első fázisában vagyunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni