Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 000
32 370
113
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Számomra továbbra is döbbenetes, hogy itt mennyire egybe vág legtöbbünk véleménye, közben egy másik fórumon én vagyok a világ hülyéje, mert nem tetszett a film és le mertem írni, hogy a könyvekért sem vagyok oda :D
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Egy sima messiás történet a Dűne, "biblia" turbófokozaton.
Egyrészt igen, másrészt meg egy könyvtől azt várja az ember, hogy olvasáskor szárnyalhasson a fantázia, magával ragadjon a világa, a sorsok ereje stb. Ezeket eléggé tudja a Dűne, bár nekem sem a fő kedvencem. Ebből a szempontból pl. szerintem a Star Wars egy telep ócskaság. A Dűne univerzumát legalább van kedvem bejárni és átélni.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 090
13 495
113
Számomra továbbra is döbbenetes, hogy itt mennyire egybe vág legtöbbünk véleménye, közben egy másik fórumon én vagyok a világ hülyéje, mert nem tetszett a film és le mertem írni, hogy a könyvekért sem vagyok oda :D
Hát, akkor kicsit megbontom ezt az egységet, mivel nekem nagyon bejott az a komplexitás, ahogyan ábrázolták az adott univerzumot a korábbi adaptációkhoz képest (a konyvet nem olvastam). Érdekes volt számomra, hogy az emészthetoség erdekében nem nyomtak túl sok információt egyszerre és arra is ugyeltek, hogy minimalizálják a politikai hátteret - a megérkezés és a Harkonen támadas kozott jópár dolgot kihagytak és gyorsan rámentek a harcra, ahol mondjuk kozben mondhatták volna, miert futnak mindanyian oda ahová - ne keljen dedukálnia a nézonek.

Ami engem viszont folymatosan zavart, hogy a foszereplo menyire cingár legényke. :rolleyes: No még az is kicsit fura volt, hogy a császári ekológus nem férfi, hanem no. Viszont amúgy a Fremeneknek kifejezetten jól áll az a tuarégos kinézet (például a 2000-es minisorozatban cseh statiszták játsották oket :p )
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hát, akkor kicsit megbontom ezt az egységet, mivel nekem nagyon bejott az a komplexitás, ahogyan ábrázolták az adott univerzumot a korábbi adaptációkhoz képest (a konyvet nem olvastam).

Itt nem a tetszés/nemtetszésről van szó, hanem a kinyilatkoztatásokról, hogy aki nem áll be a nyájba az csak idióta, troll, sőt fideszes lehet.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Pocok75 and gacsat

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 000
32 370
113
Fremeneket az Atraides harcászati taktikára és "bűvharcra" tanitják a könyvben.

A könyvben nincs "bűvharc". Annyi van, hogy az Atreidesek Gurney Halleck és Duncan Idaho révén nagyon profi harcmodort fejlesztettek ki, és a császári sardaukaroknál is jobb harcosokat képeztek ki titokban (közelharcról van szó, mivel a Dűne világában a harcosok energiapajzsokat használnak, azon csak finom mozdulatokkal lehet átszúrni karddal, és ezt tanulja Paul is gyerekkorától kezdve).
A harcedzett sivataglakó fremenekből pedig az Atreidesek a kiképzőikkel a sardaukaroknál jobb hadsereget szándékoznak kiképezni, de nincs rá idejük, bár a Harkonnen (és rejtett sardaukar) támadókat alaposan megtizedelik, jól rájuk ijesztve. Ezután a császár és a báró is ki akarja irtani a fremeneket, mert veszélyt jelentenek a hatalmukra, de mint tudjuk ez nem sikerül, a fremenek közé menekült Paul pedig a fremenek élén a könyv végén megsemmisítő vereséget mér a személyesen az Arrakisra lejött császárra és foglyul ejti a sleppjével együtt, kikényszerítve a hatalom átadását. A könyv szerint ezt egy hatalmas vihar nyomában támadva érik el, amely vihar elektromos kisülései kiütik a császári tábor pajzsait.
 
Last edited:

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 872
27 441
113
Ezt látta valaki?

Az meg már a társadalmi folyamatokba illene, hogy hogyan lesz egy fehér (angol) férfiből fekete nő.

És ezt csak Control (Robert Lansing) miatt:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 108
31 067
113
A könyvben nincs "bűvharc". Annyi van, hogy az Atreidesek Gurney Halleck és Duncan Idaho révén nagyon profi harcmodort fejlesztettek ki, és a császári sardaukaroknál is jobb harcosokat képeztek ki titokban (közelharcról van szó, mivel a Dűne világában a harcosok energiapajzsokat használnak, azon csak finom mozdulatokkal lehet átszúrni karddal, és ezt tanulja Paul is gyerekkorától kezdve).
A harcedzett sivataglakó fremenekből pedig az Atreidesek a kiképzőikkel a sardaukaroknál jobb hadsereget szándékoznak kiképezni, de nincs rá idejük, bár a Harkonnen (és rejtett sardaukar) támadókat alaposan megtizedelik, jól rájuk ijesztve. Ezután a császár és a báró is ki akarja irtani a fremeneket, mert veszélyt jelentenek a hatalmukra, de mint tudjuk ez nem sikerül, a fremenek közé menekült Paul pedig a fremenek élén a könyv végén megsemmisítő vereséget mér a személyesen az Arrakisra lejött császárra és foglyul ejti a sleppjével együtt, kikényszerítve a hatalom átadását. A könyv szerint ezt egy hatalmas vihar nyomában támadva érik el, amely vihar elektromos kisülései kiütik a császári tábor pajzsait.
Paul anyja tanitja a "boszorkányrend" közelharctechnikáját a fremeneknek(meg persze Paul),amit azok bűvharcnak hivnak.Konkrétan ezért hagyják életben elösször.(rég olvastam,de azthiszem Stilgárt gyűri le közelharcban,simán-és ezt a fremenek roppant bűvös dolognak tartanak.Egy vizpuha csaj csak úgy legyűrjön egy fremen naibot-hát ez bővös dolog... :D )
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 090
13 495
113
Alig két évet kell rá várni, plusz amit még késni fog. A mostani rész is minimum egy évet késett Covid miatt, de lehet többet.
Késni nem hiszem, hogy fog, mert biztos egyzerre forgatták az egészet.
De szerintem ugyan azt akarják a szerzok megjátszani, mind a Star Wars, hogy a két rész kozé benyomnak még valami mást. Mondjuk a Dune: The Sisterhood prequel sorozatot. :oops:
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 320
17 461
113
Késni nem hiszem, hogy fog, mert biztos egyzerre forgatták az egészet.
De szerintem ugyan azt akarják a szerzok megjátszani, mind a Star Wars, hogy a két rész kozé benyomnak még valami mást. Mondjuk a Dune: The Sisterhood prequel sorozatot. :oops:
A Warner az első rész sikerétől és bevételétől tette függővé a másodikat, szóval nincs leforgatva. A forgatókönyv valószínüleg kész van.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Késni nem hiszem, hogy fog, mert biztos egyzerre forgatták az egészet.
De szerintem ugyan azt akarják a szerzok megjátszani, mind a Star Wars, hogy a két rész kozé benyomnak még valami mást. Mondjuk a Dune: The Sisterhood prequel sorozatot. :oops:

Nem.
Pont erről szólt az egész.
Hogy ha nem lett volna anyagilag sikeres, akkor forever ez a torzó maradt volna.
A kellékek egy része felhasználható, el lett téve, de egy gramm anyagot nem vettek fel a 2. részhez.

Márpedig elég gyorsan jött a "döntés". OK, hogy HBO Go -ra is kiment hamar, de a streaming lehetősége a mozi mellett adott lenne a második résznek is ...

Azaz ez a fajta felhajtás lehet annak szólt, hogy "szaladjunk a moziba be, mer' nem lesz folytatás ... Jujjjj" ...