Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Ezer év alatt nem változtak semmit. Aztán jött egy orosz puskás század, és megadták magukat.
A lovasnomád életforma nagyon konzervatív, illetve gyakorlatilag nem lehetséges a tovább fejlődése, mivel korlátozottak a lehetőségek. Azért egy orosz puskás századnál több kellett, vagy 300 év volt mire lenyomták őket.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 644
14 619
113


 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
Vagy ez...
Mostanában néztem meg. Nem mondom, hogy rosszul öregedett, de azért oylan dolgokat elnéztek neki akkoriban, amik miatt ma lehúznák. (Nem volt elég konzekvens, meg párbeszédek, hogy a nők már-már indokolatlanul tapadnak rá egy-egy jelenet erejéig, hogy kihangsúlyozzák a férfiasságát, de semminek nincs felvezetése meg folytatása, csak súltalanul belebegnek ilyen jelenetek néhol). Nem mondom, hogy rossz, de a hibái miatt igazán nem is jók a filmek. Az első meg az utolsó még talán a legjobbak a sorozatból.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 320
17 451
113
:D :hadonaszos:
271215811_3061722840733792_3015327297321263994_n.jpg
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ezt a Yellowjackets sorozatot néztem, de mikot horrorba, és hülyeségbe fordult, abbahagytam. Addig elég jó volt. Eléggé wokkos. Legalább buzik nincsenek, csak leszbik.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 836
113
A Witcher egy wok katyvasz szerintem is. Ettöl függetlenül szeretem, de olvastam az összes létezö könyvet is , azokban még csak hírböl sem voltak nem fehérek. Nem is zavar igazából csak hát ki kell mondani az igazat. Pl Triss Merigold vagy Jennefer sem fehér... Ez sem zavar csak hát az eredeti sztori nem így mutatja be öket... Ma minden a megértés az együttélés és az elfogadás miatt készül ilyenre. De gondolj bele ha mondjuk Du Caprio játszaná Chaka Zulu királyt egy életrajzi filmben
Színészileg mindkettő jó volt, oké, kevésbé voltak fehérek, csúnyák is voltak, ahhoz képest hogy ...

..., de maga a sorozat nem rossz. Sőt, a sok Netflixes szar között még nézhető is.

Mondjuk, nálam sorozatilag az Amazon jön be. (Aztán az HBO és a legutolsó a Netflix.)

Az utóbbi időkben - pláne, ha hozzászámítom a Grand Tour és a hozzá kapcsolódó szereplők saját sorozatait, még a James Mayes főzőset is - csak jó Amazonos sorozatos élményeim voltak: Man in the High Castle, Hernán, El Cid, Mr. Robot, The Expanse, The Boys, Jack Ryan, vagy az utolsó nagy élmény a Maradona, ami nemcsak mint sorozat jött be, hanem zeneileg is. idén egész jól beindult a Hanna, ami mellé ott vannak olyan baromságok, amelyek már szinte jók, mint a Jean-Claude Van Johnson vagy a Hunters. Aztán remek sportsorozataik vannak a Toronto MLről, Alonsoról vagy Le Mansról, stb. Csak idővel bírja az ember.
 
  • Tetszik
Reactions: szzsolt81

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Színészileg mindkettő jó volt, oké, kevésbé voltak fehérek, csúnyák is voltak, ahhoz képest hogy ...

..., de maga a sorozat nem rossz. Sőt, a sok Netflixes szar között még nézhető is.

Mondjuk, nálam sorozatilag az Amazon jön be. (Aztán az HBO és a legutolsó a Netflix.)

Az utóbbi időkben - pláne, ha hozzászámítom a Grand Tour és a hozzá kapcsolódó szereplők saját sorozatait, még a James Mayes főzőset is - csak jó Amazonos sorozatos élményeim voltak: Man in the High Castle, Hernán, El Cid, Mr. Robot, The Expanse, The Boys, Jack Ryan, vagy az utolsó nagy élmény a Maradona, ami nemcsak mint sorozat jött be, hanem zeneileg is. idén egész jól beindult a Hanna, ami mellé ott vannak olyan baromságok, amelyek már szinte jók, mint a Jean-Claude Van Johnson vagy a Hunters. Aztán remek sportsorozataik vannak a Toronto MLről, Alonsoról vagy Le Mansról, stb. Csak idővel bírja az ember.
A Netflix azért kihoz néhány jó produkciót, a sok szemét közt néha kincsekre lehet bukkanni. Witcher, Stranger Things, Marco Polo( nagyon szeretem) Don't look up , Punisher, van néhány ami jó. Ugyanez az Amazon, sok szemét van de néha egy sorozat vagy film jól sikerül,The Boys, Expanse , stb.
Disneyn ami mostanában kellemes meglepetés az a Star Wars sorozatok minösége. A Star Warsot már teljesen feladtam, évek óta nem vagyok rá kíváncsi, az egész világot teljesen szétkúrták, ezek a sorozatok viszont elég komolyak szerintem. A Mandalorian és most Boba Fett is igen jól sikerültek
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 836
113
A Netflix azért kihoz néhány jó produkciót, a sok szemét közt néha kincsekre lehet bukkanni. Witcher, Stranger Things, Marco Polo( nagyon szeretem) Don't look up , Punisher, van néhány ami jó. Ugyanez az Amazon, sok szemét van de néha egy sorozat vagy film jól sikerül,The Boys, Expanse , stb.
Disneyn ami mostanában kellemes meglepetés az a Star Wars sorozatok minösége. A Star Warsot már teljesen feladtam, évek óta nem vagyok rá kíváncsi, az egész világot teljesen szétkúrták, ezek a sorozatok viszont elég komolyak szerintem. A Mandalorian és most Boba Fett is igen jól sikerültek
Nem mondtam, hogy mind szar, csak sok a szutyok.
Az HBO, na az tényleg érzékenyít keményen. Néha jobban, mint a Netflix.
Amazonon van ebből kevesebb, legalábbis amit itthon is lehet nézni azok között.
 

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
Nem mondtam, hogy mind szar, csak sok a szutyok.
Az HBO, na az tényleg érzékenyít keményen. Néha jobban, mint a Netflix.
Amazonon van ebből kevesebb, legalábbis amit itthon is lehet nézni azok között.
Normális esetben abban kellene versenyezni hogy ki csinál jobbat és ki képes több nézőt bevonzani. Ehelyett ma az a verseny tárgya, hogy ki képes tökéletesen megfelelni az éppen aktuális elvárásoknak. Mindegy honnan jön az akármilyen kritika - senki nem tudhatja hogy mit kap fel a net népe és miből lesz akkora vihar ami pár hónap alatt elintézi akár a Golden Globe gálát is:
A tényekhez az is hozzátartozik pl. hogy az elmúlt 15 évben Magyarországon forgatott külföldi filmekben gyakorlatilag hírmondó számba ment a csúcsvezetésben a nem fehér bőrszín, a melósok között talán 5-6 ha akadt.
Viszont az elmúlt 2-3 évben minden film úgy kezdődik hogy érzékenyítő tréningen kell részt vennie mindenkinek aki a filmben dolgozik...
Ma egy gyártó nem elsősorban azért választ ki egy adott munkára pl. egy szakembert mert ő a rendelkezésre álló legjobb, hanem mert kell a kredit a pontversenyben. Nyilván tagadja mindenki - de a tények nem hazudnak... Persze idő kell ahhoz is hogy pl. a világ 100 legjobb operatőre közül ne csak néhány nő férjen be a listára. Ha sikerül túltolni a dolgot akkor jön pl. a "Without Remorse " mozi..
"Soha ne told fullba a kretént" - nagy igazság:)
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 868
27 425
113
Az unoka

Hulllámzó. Voltak benne üresjáratok, életszerűtlen és / vagy idegesítő részek, de maga a téma üt, 70 felett kötelezővé kéne tenni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 999
32 362
113
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Hányadik éve tolódik a 2. rész bemutatása .Ha Covid lesz ismét semmi.
Pandorán is Covid van. Én meg nem látom a végét, a jelenlegi oltások nem úgy néznek ki, mintha megoldást jelentenének erre az egész baszott járványra, uh ha attól függ, akkor a dédunokáid ha megnézik majd moziban a filmet.
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and enzo