Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Baszki,meg ne nézzétek a thor,love nad thundert,5 pénzért béreltük ki a minap,de egy kalap szrt sem ért,olyan gagyi,nyomorék,bugyuta az egész,hogy alig vártam a végét,kajak 0 cgi-k,rendesen idiótának látni a thort,aki csajozni sem tud,csak feltosztam magam rajta,még egy jó bunyó sincs benne 2,5 óra alatt.
Általában bírom a scifiket,meg az ilyen jellegű techno meséket,de olyan csúnyán szétcsúszott ez a tőrténet,hogy élvezhetetlen,mint a terminátor,vagy a predator,az sw,alien,stb is oda jutott,hogy már rá se nézek,azt sem tudom,hogy melyik rész,mikolr jött ki,vagy mi van benne,csak a bevétel lett a fontos,ostoba tartalommal.
:(
online én jót szórakoztam rajta
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Baszki,meg ne nézzétek a thor,love nad thundert,5 pénzért béreltük ki a minap,de egy kalap szrt sem ért,olyan gagyi,nyomorék,bugyuta az egész,hogy alig vártam a végét,kajak 0 cgi-k,rendesen idiótának látni a thort,aki csajozni sem tud,csak feltosztam magam rajta,még egy jó bunyó sincs benne 2,5 óra alatt.
Általában bírom a scifiket,meg az ilyen jellegű techno meséket,de olyan csúnyán szétcsúszott ez a tőrténet,hogy élvezhetetlen,mint a terminátor,vagy a predator,az sw,alien,stb is oda jutott,hogy már rá se nézek,azt sem tudom,hogy melyik rész,mikolr jött ki,vagy mi van benne,csak a bevétel lett a fontos,ostoba tartalommal.
:(
az a film szerintem egy haldokló nő halála elötti utolsó álma.
KB
egy külön műfaj (haldoklás) csak nemtudom miért adják gyerekeknek. a műfaj már a az ókorban létezett. nem tudom mi a neve.
 
  • Hűha
  • Vicces
Reactions: fip7 and SirHiggins
M

molnibalage

Guest
Baszki,meg ne nézzétek a thor,love nad thundert,5 pénzért béreltük ki a minap,de egy kalap szrt sem ért,olyan gagyi,nyomorék,bugyuta az egész,hogy alig vártam a végét,kajak 0 cgi-k,rendesen idiótának látni a thort,aki csajozni sem tud,csak feltosztam magam rajta,még egy jó bunyó sincs benne 2,5 óra alatt.
Általában bírom a scifiket,meg az ilyen jellegű techno meséket,de olyan csúnyán szétcsúszott ez a tőrténet,hogy élvezhetetlen,mint a terminátor,vagy a predator,az sw,alien,stb is oda jutott,hogy már rá se nézek,azt sem tudom,hogy melyik rész,mikolr jött ki,vagy mi van benne,csak a bevétel lett a fontos,ostoba tartalommal.
:(
Öööö, ki néz képregényfilmet?
Én már a 2012-es Avengersen is röhögtem, hogy csak a Thorral összemérve full inkoherens.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 246
113

Sajna kötelező utálni balról, szokás szerint. Mondjuk a kritikák egy része jogos... a 24-nél azért kilóg a lóláb:

A sorozat teljesíti az igényt a régi, hajdan volt nagyságunk felidézésére, érezhetünk nosztalgiát a nyolcszáz évvel ezelőtti aranykor iránt, amikor a Magyar Királyság Európa egyik vezető hatalma volt, és láthatjuk a magyar keresztes hadakat a Jordán folyónál, kell ennél több?

Na igen, ez mindenképpen fájt volna azoknak, akikben mindig járkál a fájdalom.

 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113

Sajna kötelező utálni balról, szokás szerint. Mondjuk a kritikák egy része jogos... a 24-nél azért kilóg a lóláb:



Na igen, ez mindenképpen fájt volna azoknak, akikben mindig járkál a fájdalom.

Már bocs, de ez oldaltól függetlenül egy darab szar.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77
T

Törölt tag 1711

Guest

Sajna kötelező utálni balról, szokás szerint. Mondjuk a kritikák egy része jogos... a 24-nél azért kilóg a lóláb:



Na igen, ez mindenképpen fájt volna azoknak, akikben mindig járkál a fájdalom.


Csak az első részt láttam idő hiányában, de a filmre kiváncsi leszek.
Amennyire le tudtam szűrni történelmi hitelességben 10/10, különösen jó volt látni, hogy a katonák felszerelését nem valami fantasy díszletből rángatták elő.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Csak az első részt láttam idő hiányában, de a filmre kiváncsi leszek.
Amennyire le tudtam szűrni történelmi hitelességben 10/10, különösen jó volt látni, hogy a katonák felszerelését nem valami fantasy díszletből rángatták elő.
Ehhez képest jópár töritanár szerint is igencsak defektes történelemhűségben...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Már bocs, de ez oldaltól függetlenül egy darab szar.
Csak az első részt láttam idő hiányában, de a filmre kiváncsi leszek.
Amennyire le tudtam szűrni történelmi hitelességben 10/10, különösen jó volt látni, hogy a katonák felszerelését nem valami fantasy díszletből rángatták elő.
Ez egy iskola tévé ahol a történészek a narrátorok, a filmben a szereplők párbeszédei teljesen le vannak butítva,sematikusak, nincsenek benne kidolgozott karakterek és jó szinészi játékok (de ez nem a színészek hibája), a sorozat részeinek időtartama túl rövid. a látványvilág is hagy bőven kívánni valót maga után ( nehogy félre értse bárki is nem pl a Trónok Harcára gondoltam, bár a sorozat egyik főszereplője (Veréb Tamás) szerint hozza a Trónok harca képi világát, nem tudom mit szed de durva szer lehet) sokkal többet és jobbat is ki lehetett volna hozni belőle, elég csak a különféle ismeretterjesztő csatornák hasonló kategóriájú dokumentum filmjeire gondolni, remélem a film ennél sokkal jobb lesz.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ehhez képest jópár töritanár szerint is igencsak defektes történelemhűségben...

Mármint bong földi történelemtanárok szerint. Hiszen te ott élsz igaz?

Mondjuk egyetértek Veér Ispánnal, nekem gimiben 3 töritanárom volt 4 év alatt, abból 1. nyugdíj előtti utolsó évében is még átkosban amit megtanult azt adta le a 2000-es évek elején, 2. töri-ének szakos volt és szart az egészbe, a 3. ott volt a toppon, érdekelte is amit oktat...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Mármint bong földi történelemtanárok szerint. Hiszen te ott élsz igaz?

Mondjuk egyetértek Veér Ispánnal, nekem gimiben 3 töritanárom volt 4 év alatt, abból 1. nyugdíj előtti utolsó évében is még átkosban amit megtanult azt adta le a 2000-es évek elején, 2. töri-ének szakos volt és szart az egészbe, a 3. ott volt a toppon, érdekelte is amit oktat...
Akkor nekem szerencsém volt.
De még ezt az apróságot, hogy nem teljesen tört.hű félretéve is
krva rondán, olcsón lett fényképezve, gagyi a színészi játék, gagyik a díszletek.
Kb egy Szulejmán sorozattal van egy polcon.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
Öööö, ki néz képregényfilmet?
Én már a 2012-es Avengersen is röhögtem, hogy csak a Thorral összemérve full inkoherens.

Szerintem eléggé sokan, már csak a mozis számok alapján is. :rolleyes:
Másrészt régen is nagyon sok képregény filmet néztünk, csak éppen nem tudtunk róla.
V, mint vendetta, Penge I-III, Watchmen, Sin City, A holló, Constantin-a démon vadász stb...
Szóval elképesztően sok jó képregény film van.
Ezek csak az R besorolásúak:
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Szerintem eléggé sokan, már csak a mozis számok alapján is. :rolleyes:
Másrészt régen is nagyon sok képregény filmet néztünk, csak éppen nem tudtunk róla.
V, mint vendetta, Penge I-III, Watchmen, Sin City, A holló, Constantin-a démon vadász stb...
Szóval elképesztően sok jó képregény film van.
Ezek csak az R besorolásúak:

Tudom, hogy ma már gagyi, de gyermekkorom kedvence ez volt :-D
Ráadásul Lou Ferrigno mindenféle trükk nélkül hozta a karaktert, még valódi medvével is "harcolt".



 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
Tudom, hogy ma már gagyi, de gyermekkorom kedvence ez volt :-D
Ráadásul Lou Ferrigno mindenféle trükk nélkül hozta a karaktert, még valódi medvével is "harcolt".

Nekem ilyen volt a Herkules. Én meg unokaöcsém imádtuk. Pedig már akkor is láttuk, hogy gagyi. De mégis olyan jó volt.

Képregény filmekből meg a Penge és a Constantin nálam nagyon betalált annak idején. Mai napig szeretem azokat a filmeket!
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 884
82 406
113
Mármint bong földi történelemtanárok szerint. Hiszen te ott élsz igaz?

Mondjuk egyetértek Veér Ispánnal, nekem gimiben 3 töritanárom volt 4 év alatt, abból 1. nyugdíj előtti utolsó évében is még átkosban amit megtanult azt adta le a 2000-es évek elején, 2. töri-ének szakos volt és szart az egészbe, a 3. ott volt a toppon, érdekelte is amit oktat...
Pontosan. A tanárok zöme nem csinál mást, mint leadja azt az anyagot, amit kb. amikor elkezdte a szakmát legyártott. Felsőbb tagozattól fölfelé pedig vázlatosított. Néha, ha mondjuk megszűnnek országok, picit frissít rajta, de a többség hozzá se nyúlt komolyabban évtizedek óta. Ha mondjuk túl gyors, vagy mert a tanulók le se, akkor közben aktuálpolitizál, családi dolgokat mesél, néha egy-egy nagypapa történet, és már nyugdíjas is.