Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 890
82 462
113
Ez egy iskola tévé ahol a történészek a narrátorok, a filmben a szereplők párbeszédei teljesen le vannak butítva,sematikusak, nincsenek benne kidolgozott karakterek és jó szinészi játékok (de ez nem a színészek hibája), a sorozat részeinek időtartama túl rövid. a látványvilág is hagy bőven kívánni valót maga után ( nehogy félre értse bárki is nem pl a Trónok Harcára gondoltam, bár a sorozat egyik főszereplője (Veréb Tamás) szerint hozza a Trónok harca képi világát, nem tudom mit szed de durva szer lehet) sokkal többet és jobbat is ki lehetett volna hozni belőle, elég csak a különféle ismeretterjesztő csatornák hasonló kategóriájú dokumentum filmjeire gondolni, remélem a film ennél sokkal jobb lesz.
Tudnak hülyeségeket tolni. Köze nincs a trónok harcához kép világban. De ettől még hiánypótló, főleg, hogy tudjuk ki és mi jött utána.

Pedig van egy-két remek magyar mű amit filmesíteni lehetne, amiben van minden: trónok harca szintű történet, keresztesháború, hódítások, belső viszály, egyebek. De ugye már nincs Andy Vajna, a többi meg nem mer kockáztatni.

A film egyébként elvileg más lesz. Ez egy Oszmán Birodalom, Róma Császárai meg Orosz cárok szintű Netflixes valami akar lenni. Messze vagyunk még egy ilyen filmtől is:
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and enzo

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 969
13 953
113
Baszki,meg ne nézzétek a thor,love nad thundert,5 pénzért béreltük ki a minap,de egy kalap szrt sem ért,olyan gagyi,nyomorék,bugyuta az egész,hogy alig vártam a végét,kajak 0 cgi-k,rendesen idiótának látni a thort,aki csajozni sem tud,csak feltosztam magam rajta,még egy jó bunyó sincs benne 2,5 óra alatt.
Általában bírom a scifiket,meg az ilyen jellegű techno meséket,de olyan csúnyán szétcsúszott ez a tőrténet,hogy élvezhetetlen,mint a terminátor,vagy a predator,az sw,alien,stb is oda jutott,hogy már rá se nézek,azt sem tudom,hogy melyik rész,mikolr jött ki,vagy mi van benne,csak a bevétel lett a fontos,ostoba tartalommal.
:(
Ezért is kell olvasni a HTKA-t! :) Mert ugye szeptemberben volt szó a filmről, hogy mennyire rossz lett..
Sztem kifejezetten vicces az E.Musk utalás, meg a COVID para.
Mindenki megtalálja benne a maga covid-para-típusát :D
Nekem is a Musk vonal tetszett. Egy filmnek tényleg jó, pláne a sok gagyi szuperhősöshöz mérten. Csak azt nem értettem mi a frásznak küldött meghivó-kockát a fekete csajnak?
Daniel Craig-nek meg jól állt hogy végre egy színesebb karaktert játszhat.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 890
82 462
113
Ez a Jack Ryan sorozat! :D

Aki a forgatókönyvet írta, az nem volt normális. Érdekes volt látni a magyar vonatkozású részeket Moszkvában, Prágában. De lassan tényleg olcsóbb így cgivel, mintha a stáb kimenne forgatni Moszkvába.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Szvsz minden idők egyik leg-filmje /és a személyes legleg kedvencebb/,
egy érdekes színezett verzióban

 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
613
2 103
93
Na, az említett szar 15 percre itt tapsikálsz...
Véleményem szerint (kit érdekel? :D) az első rész sokkal jobb volt, nem akart téríteni, csak egy fordulatokkal tűzdelt krimi akart lenni, és annak elsőrendű is volt. Itt viszont valaki(k)nek sajna küldetéstudata volt, plusz a film felénél az egész felállás új alapokra helyezése (ikertesó, hányszor is láttunk ilyet már...? csak általában elcsépelt slusszpoén) elég rendesen odavert az élménynek. Szerintem. Persze a sok szemét között értékesebb még így is, aka vakok között félszemű a király.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 890
82 462
113
Uh basz! Aki szereti a Yellowstonet, nézze az 1923at!

Ultrabrutális 3. részt hoztak össze benne! El nem tudom képzelni, hogy még mi lesz a maradék részekben (azért el tudom ...), de a harmadik rész naggggyon durva volt. Komolyan döbbenet. Nézed a National Geographicot, aztán hopp, átváltanak a Keresztapára ...
 

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
342
1 748
93
Crossroads (1986)
Többször újranézős ez a rész.
Kis érdekesség: Steve Vai ugye egy olyan gitárost játszik aki eladta a lelkét az ördögnek a tehetségért cserébe. A párbaj végén a híres szólója pedig Paganini hegedűvirtuóz egyik művéből (caprice no 5) származik. Paganinit ugye azzal vádolták hogy szintén lepaktált az ördöggel, azért volt képes arra amire.
És még valami, Steve Vai születési dátuma: 1960.6.6. Gondolom készül majd valamivel a 66. születésnapjára. :D

Uh basz! Aki szereti a Yellowstonet, nézze az 1923at!

Ultrabrutális 3. részt hoztak össze benne! El nem tudom képzelni, hogy még mi lesz a maradék részekben (azért el tudom ...), de a harmadik rész naggggyon durva volt. Komolyan döbbenet. Nézed a National Geographicot, aztán hopp, átváltanak a Keresztapára ...


Mindjárt megnézem a Tulsa King 8. részét, és az első kettőt a 1923-nak. Kizárt hogy rossz legyen. :)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Többször újranézős ez a rész.
Kis érdekesség: Steve Vai ugye egy olyan gitárost játszik aki eladta a lelkét az ördögnek a tehetségért cserébe. A párbaj végén a híres szólója pedig Paganini hegedűvirtuóz egyik művéből (caprice no 5) származik. Paganinit ugye azzal vádolták hogy szintén lepaktált az ördöggel, azért volt képes arra amire.
És még valami, Steve Vai születési dátuma: 1960.6.6. Gondolom készül majd valamivel a 66. születésnapjára. :D




Mindjárt megnézem a Tulsa King 8. részét, és az első kettőt a 1923-nak. Kizárt hogy rossz legyen. :)
Buzik, négerek, holotúlélők rendben?
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby and zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 890
82 462
113
  • Szomorú
  • Hűha
Reactions: Roni and Árpicsek

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 890
82 462
113
Elkezdtem nézni ezt az amazonos Jack Ryan-t, elég nagy csalódás. Két évad lement, 3. most kezdődik, már az első epizód felbaszott.

1. Az eredeti karakterhez a neve és az első epizódbeli munkaköre a köze.
2. Nem házas, nincs gyereke, mint az eredeti karakternek.
3. Teljesen fegyelmezetlen. Teljesen érzelemvezérelt, mint egy hormonzavaros tinédzser. Egyáltalán nem ilyen volt a könyvekben emlékeim szerint. Persze mindig bejön ez neki, mindig neki volt igaza, ahogy utólag kiderül.
4. Egy kibaszott Rambó. Clarke nem lövöldözött ennyit az eredetiben
5. Női politikusok tolása mindenütt. Azt hittem a 2. évad közepén, hogy lesz egy csavar, esetleg meglepő módon a venezuali Cseh Kata lesz a háttérben meghúzódó összeesküvő, de semmi ilyet nem mertek meglépni, unalmas klisés propaganda az egész.
6. A harmadik évad elején is cseh miniszterasszony, aki egyből a meghívott vendégeinek csapdát állít a sajtóval, képen köpi az oroszokat, hú de merész... Itt is egy igazi progresszív ikon, ezek mindenhol épp olyan egyformák. (nem, a venezuali csinosabb volt)

Az egész nyugat rothadását és másokkal szembeni tiszteletlenségét minden hagyomány és forma, szuverenitás iránt belerakták ebbe a sorozatba, kellelemtlen ahogy a korszellem áthatja az egészet. Pont ezek miatt van sokaknak tele a hócipője az amerikaiakkal, de tolják, és azt hiszik, hogy ez jó, példaértékű, és üdvözlendő. Ezt nézi valami kis hülye tini, és elhiszi, hogy igen, a folyamatos önfejűség működő stratégia. Méreg ez a javából, mint a legtöbb kortárs médiatermék.

A sejk az első évadban elég normális karakter volt, és karakteridegen volt (a felépített karaktertől) az a sok hiba amit a végén ejtett. Persze tenorista, de a maga szemszögéből joggal volt berágva az USA-ra. Miattuk jön majd el az idő, hogy nekünk is ilyen aszimetrikus módon kell esetleg majd a dzsihádisták ellen harcolni...

Megnézem a 3. évadot is, de igaziból nem annyira élvezetes, vagy fordulatos, mint amennyire nyers propaganda.
Ejj, de túlgondolták a Jack Ryant! :D

Már köze nincs a valódi karakterhez. Ryan karaktere durvább lett, mint két John Clark. Elmebetegek.
The Recruit, a Netflixen. Azon tényleg szórakozni fogsz, ha ilyen ügynökös sorozatra vágysz.
Nekem legalábbis szórakoztató felüdülés volt míg néztem.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 969
13 953
113
The Recruit, a Netflixen. Azon tényleg szórakozni fogsz, ha ilyen ügynökös sorozatra vágysz.
Nekem legalábbis szórakoztató felüdülés volt míg néztem.
Adom, nekem is tetszett bár volt pár furcsaság abban is; pl. Mi a frásznak egy kezdő semmi tapasztalattal rendelkező ügyvédet küld a CIA terepre?! Na meg az a jajdekemény kvótanéger 160cm gizda csaj...

Az ünnepek közben mi most a Black Bird sorozatot néztük, az is kellemes meglepetés volt. Igaz történet alapján és nem az a sorozatgyilkos istenített ábrázolás ami mostanában oly divatos.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Uh basz! Aki szereti a Yellowstonet, nézze az 1923at!

Ultrabrutális 3. részt hoztak össze benne! El nem tudom képzelni, hogy még mi lesz a maradék részekben (azért el tudom ...), de a harmadik rész naggggyon durva volt. Komolyan döbbenet. Nézed a National Geographicot, aztán hopp, átváltanak a Keresztapára ...
Na, elkezdtem. Ott kapcsoltam ki, ahogy a 4. percben a néger csávó megveregeti a nagy fehér vadász vállát. Aki amúgy megvárja, amog az oroszlán egy méterre ér, és akkor lő bele. Inkább nézek valami indiait.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Adom, nekem is tetszett bár volt pár furcsaság abban is; pl. Mi a frásznak egy kezdő semmi tapasztalattal rendelkező ügyvédet küld a CIA terepre?! Na meg az a jajdekemény kvótanéger 160cm gizda csaj...

Az ünnepek közben mi most a Black Bird sorozatot néztük, az is kellemes meglepetés volt. Igaz történet alapján és nem az a sorozatgyilkos istenített ábrázolás ami mostanában oly divatos.
Vaze, az új képeden úgy nézel ki, mint Orgazmó kapitány.
Adom, nekem is tetszett bár volt pár furcsaság abban is; pl. Mi a frásznak egy kezdő semmi tapasztalattal rendelkező ügyvédet küld a CIA terepre?! Na meg az a jajdekemény kvótanéger 160cm gizda csaj...

Az ünnepek közben mi most a Black Bird sorozatot néztük, az is kellemes meglepetés volt. Igaz történet alapján és nem az a sorozatgyilkos istenített ábrázolás ami mostanában oly divatos.
Vaze Zapp! Úgy nézel ki az új képeden, mint Orgazmó kapitány.