Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 049
6 489
113
Akkor két borzalmas Sci-Fi:
Csata a csillagokon túl (1980): a hét mesterlövész űrhajós változata - hiába Robert Vaughn szereplése, vagy James Cameron részvétele, még így is lehet borzalmasat alkotni:

És egy David Hasselhoff Sci-Fi 1978-ból a Csillagháború - StarCrash.
A Star Wars új reménye 1977-es, látszik is a koppintási szándék, pl.: David Hasselhoff fénykardozik!!!


És akkor még két sokkal jobb retró Sci-Fi:
Űrvadász: kalandok a tiltott zónában (1983)
Kedves ellenségem (1985)
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 966
13 946
113
Lesz hazai mozikban is vajon?
Nem hiszem, hogy a mozikban nagy igény lenne kínai filmekre.
Uh, jó ez a Rabbit Hole. Erős részek vannak benne. Sőt, sokkoló.
Pár rész után is tényleg jó, izgalmas krimi, bár kicsit tartok tőle, hogy a végére túlcsavarják majd a sztorit, de mindeképp nézem.
Citadel az Amazonon.
Kémsorozat. Egyelőre nem a Jack Ryan féle óvodás vonal. Inkább a Reacheres történetmesélésre hasonlít.
Már első rész első jeleneteit is fájdalmas volt nézni. Gagyi CGI gagyi szappanopera klisèkkel, mint pl. n+1 titkos hálózat, +amnézia.
De ami valamiért már az elején felbaszott, hogy hülyének néznek abban a jelenetben amikor a vonaton a csaj nekimegy a faszinak, elemelve a tárcáját.. mekkora kamu igénytelen jelenet, meg azok a párbeszédek..
Ebből egy rész is sok volt.

Majd az AKA-ba is belenézek. Amúgy jó a vonal! Köszi!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ezért ez így pont nem igaz! A szar/valami agendát toló filmekre egyre kisebb az igény!
Az elmúlt időszakban is volt pár amerikai Blockbuster TopGun, Avatar.
Speciel amit legutóbb láttam a Dungeons & Dragons is jó volt..
Mostanában amiket látni az a 20-30 évvel ezelőttiek remake, ami jó esetben közepes lesz és csak nagyon ritkán jó. Akkor van egy rakás woke szar, amire nem vagyok kiváncsi, egyáltalán. Vannak a befutott filmek következő részei, mert minél több bőrt le kell nyúzni ugyanarról a témáról, ez ritkán sül el jól, de pl egy John Wick egész jó, igaz a második részbe a transzvesztitát oda is be kellett tenni. Vannak az egy darabos buzitranszvesztitanégerzsidó-mentes A kategóriásak, na ezek ritkák, mint a fehér holló de egy-egy néha becsúszik, szerintem már véletlen. És van a sok f*szom művészfilm a művészeknek, ami nem vagyok.
Gyerekkoromban 9 pont alatti filmeket nemigazán néztem meg, nagyon unatkoznom kellett és ki kellett legyen fogyva a filmraktáram, hogy 8+ -os filmnek nekifogjak, 8 alatt meg ki volt zárva. Most ha összejön egy 7 fölötti valakinek az már gyanús még akkor is, ha ezek nem objektív mérőszámok. De mikor volt utoljára egy Fight Club kaliberű film? Vagy hol hozta a Matrix 4 az 1-2-3 szintjét? A 2022-es Batman az ex buzi vámpírral hol van a 2008-as Batmanhez képest?
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 966
13 946
113
Mostanában amiket látni az a 20-30 évvel ezelőttiek remake, ami jó esetben közepes lesz és csak nagyon ritkán jó. Akkor van egy rakás woke szar, amire nem vagyok kiváncsi, egyáltalán. Vannak a befutott filmek következő részei, mert minél több bőrt le kell nyúzni ugyanarról a témáról, ez ritkán sül el jól, de pl egy John Wick egész jó, igaz a második részbe a transzvesztitát oda is be kellett tenni. Vannak az egy darabos buzitranszvesztitanégerzsidó-mentes A kategóriásak, na ezek ritkák, mint a fehér holló de egy-egy néha becsúszik, szerintem már véletlen. És van a sok f*szom művészfilm a művészeknek, ami nem vagyok.
Gyerekkoromban 9 pont alatti filmeket nemigazán néztem meg, nagyon unatkoznom kellett és ki kellett legyen fogyva a filmraktáram, hogy 8+ -os filmnek nekifogjak, 8 alatt meg ki volt zárva. Most ha összejön egy 7 fölötti valakinek az már gyanús még akkor is, ha ezek nem objektív mérőszámok. De mikor volt utoljára egy Fight Club kaliberű film? Vagy hol hozta a Matrix 4 az 1-2-3 szintjét? A 2022-es Batman az ex buzi vámpírral hol van a 2008-as Batmanhez képest?
Ebben nincs vita! Én csupán arra hívtam fel a figyelmet, hogy azért a jó filmekre meg mindíg van fizetőképes kereslet!
Az általad vázoltak miatt egyre tudatosabb a mozi látogató, és már nem űlnek be minden szarra.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ebben nincs vita! Én csupán arra hívtam fel a figyelmet, hogy azért a jó filmekre meg mindíg van fizetőképes kereslet!
Az általad vázoltak miatt egyre tudatosabb a mozi látogató, és már nem űlnek be minden szarra.
És pont ezért írtam, hogy egyre kisebb rájuk a kereslet, mert egyre több a szar köztük, nem arra a kevésre írtam ami jó, hogy arra nincs kereslet.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 313
54 775
113
Alapvetően Joker-nek van igaza. Régen nagyon sokat jártam moziba, ma már annyira megválogatom, hogy elkezdem itthon megnézni a kézi kamerás kalóz verziót, és ha annak tetszik az első fél órája, utána megyek el moziba megnézni!
Az utolsó két film amit moziban láttam, és élveztem az a Top Gun 2 volt meg a Dungeon and Dragons.
Pedig objektíven beléjük lehet kötni, de az a helyzet, hogy minden más akkora fosadék, hogy ezek kiemelkedtek a mezőnyből.

És az sem igaz, hogy nem lenne igény az orosz vagy kínai filmekre.
Például az általam látott legjobb Mulán film az pont a kínai volt!
De például én még a legutóbbi orosz wágneres "reklám" filmre is beültem volna moziba. Gyakorlatilag az volt az év akciófilmje!
Miközben 200+ millióból készültek olyan akció filmek a netflixre aminek a nevére nem emlékszem, csak arra, hogy nem akarom őket újra látni.... Ez azért elgondolkodtató!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 950
30 821
113
Alapvetően Joker-nek van igaza. Régen nagyon sokat jártam moziba, ma már annyira megválogatom, hogy elkezdem itthon megnézni a kézi kamerás kalóz verziót, és ha annak tetszik az első fél órája, utána megyek el moziba megnézni!
Az utolsó két film amit moziban láttam, és élveztem az a Top Gun 2 volt meg a Dungeon and Dragons.
Pedig objektíven beléjük lehet kötni, de az a helyzet, hogy minden más akkora fosadék, hogy ezek kiemelkedtek a mezőnyből.

És az sem igaz, hogy nem lenne igény az orosz vagy kínai filmekre.
Például az általam látott legjobb Mulán film az pont a kínai volt!
De például én még a legutóbbi orosz wágneres "reklám" filmre is beültem volna moziba. Gyakorlatilag az volt az év akciófilmje!
Miközben 200+ millióból készültek olyan akció filmek a netflixre aminek a nevére nem emlékszem, csak arra, hogy nem akarom őket újra látni.... Ez azért elgondolkodtató!
Oroszbol is van ugyanolyan ócska vacak hülyeség,mint amerikaibol-a legtöbb az.
Két kiemelkedő filmet tudnák mondani.A 9. század,és az Ismeretlen csata.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 046
2 738
113
Alapvetően Joker-nek van igaza. Régen nagyon sokat jártam moziba, ma már annyira megválogatom, hogy elkezdem itthon megnézni a kézi kamerás kalóz verziót, és ha annak tetszik az első fél órája, utána megyek el moziba megnézni!
Az utolsó két film amit moziban láttam, és élveztem az a Top Gun 2 volt meg a Dungeon and Dragons.
Pedig objektíven beléjük lehet kötni, de az a helyzet, hogy minden más akkora fosadék, hogy ezek kiemelkedtek a mezőnyből.

És az sem igaz, hogy nem lenne igény az orosz vagy kínai filmekre.
Például az általam látott legjobb Mulán film az pont a kínai volt!
De például én még a legutóbbi orosz wágneres "reklám" filmre is beültem volna moziba. Gyakorlatilag az volt az év akciófilmje!
Miközben 200+ millióból készültek olyan akció filmek a netflixre aminek a nevére nem emlékszem, csak arra, hogy nem akarom őket újra látni.... Ez azért elgondolkodtató!

A netflix nem előfizetős ?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 313
54 775
113
A netflix nem előfizetős ?

Elvileg. Gyakorlatilag majdnem minden filmjük fenn van neten. Szerintem a Netflix nem éri meg az árát. Egy ideig a HBO-ra voltam előfizetve kedvezménnyel, de egyre több érdektelen buziság ment, inkább lemondtam.
Most a SkyShowtimon vagyok, valami 1000 forint havonta XD
És vannak rajta jó filmek is. De simán filminvazio.hu-n is meg tudsz nézni mindent is, ingyen. Akár mozis filmeket is.

Amúgy idén a Gonosz Halottat vártam nagyon, erre ezek a fantasztikusan balf@sz magyar forgalmazók nem küldték moziba :mad:
Máshol meg oda meg vissza vannak tőle, én meg nem nézhetem meg moziban :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 313
54 775
113
Oroszbol is van ugyanolyan ócska vacak hülyeség,mint amerikaibol-a legtöbb az.
Két kiemelkedő filmet tudnák mondani.A 9. század,és az Ismeretlen csata.

Mindenhol több szar film készül, mint jó. De nyugaton egyre inkább csak szar. Ami meg jó, azt néha be sem mutatják, lásd Evil Dead.
Ilyen helyzetben én a balfék mozifilm forgalmazók helyében nyitottabb lennék más nemzetek filmjeire. Ugyanis elég ha csak évente 2-3 jó orosz vagy más film bekerül pluszban a kínálatba. Azzal már kétszer annyi jó film lesz egy évben, mint jelenleg!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Akkor két borzalmas Sci-Fi:
Csata a csillagokon túl (1980): a hét mesterlövész űrhajós változata - hiába Robert Vaughn szereplése, vagy James Cameron részvétele, még így is lehet borzalmasat alkotni:

És egy David Hasselhoff Sci-Fi 1978-ból a Csillagháború - StarCrash.
A Star Wars új reménye 1977-es, látszik is a koppintási szándék, pl.: David Hasselhoff fénykardozik!!!


És akkor még két sokkal jobb retró Sci-Fi:
Űrvadász: kalandok a tiltott zónában (1983)
Kedves ellenségem (1985)

Érdekes egybeesés


Btw
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 608
8 797
113
Mindenhol több szar film készül, mint jó. De nyugaton egyre inkább csak szar. Ami meg jó, azt néha be sem mutatják, lásd Evil Dead.
Ilyen helyzetben én a balfék mozifilm forgalmazók helyében nyitottabb lennék más nemzetek filmjeire. Ugyanis elég ha csak évente 2-3 jó orosz vagy más film bekerül pluszban a kínálatba. Azzal már kétszer annyi jó film lesz egy évben, mint jelenleg!

Pontosan. Hogy mást ne mondjak: ott a Kihívás. Egy filmtörténeti jelentőségű alkotás, és, ahogy a youtube-ra kikerülő részletekből látom igen csak jól is sikerült, mert eddig egy filmnél sem láttam olyat, hogy a vége előtt már többször(!) tapsolt volna a közönség. Ennél pedig igen. Persze az is igaz, hogy nem ismerem az orosz mozinézők szokásait, mert amikor kint jártam, akkor a mozizás kimaradt sajnos.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 313
54 775
113
Pontosan. Hogy mást ne mondjak: ott a Kihívás. Egy filmtörténeti jelentőségű alkotás, és, ahogy a youtube-ra kikerülő részletekből látom igen csak jól is sikerült, mert eddig egy filmnél sem láttam olyat, hogy a vége előtt már többször(!) tapsolt volna a közönség. Ennél pedig igen. Persze az is igaz, hogy nem ismerem az orosz mozinézők szokásait, mert amikor kint jártam, akkor a mozizás kimaradt sajnos.

Én nagyon sok filmet láttam moziban. Egyetlen olyan filmen voltam eddig, aminek a végén a közönség nem kisietett hanem felállt és megtapsolta a filmet. A Corvin moziban a "Bolygó neve halál" című film után történt ez meg. Elképesztő élmény volt. :cool:
Azóta se láttam ilyet közönségtől!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 482
113
Baszki az új Galaxis őrzőiben szerintem van egy barna Wartburg.
BIG_0017505899.jpg
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
769
1 909
93
Egy jó kis japán dráma sorozat, az egyik főszerepben a szumó világával. Anno a Eurosport-on rendszeresen voltak közvetítések, akkor volt jokozuna Takanohana és Akebono. Szuper volt belenézni ebbe az egzotikus és ősi sportba.