Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 889
82 449
113
Na bazdmeg...



Hello guys,
We would like to inform you that we have decided to shut down our site.
The past 2 years have been very difficult for us - some of the people in our team died due to covid complications,
others still suffer the side effects of it - not being able to work at all.
Some are also fighting the war in Europe - ON BOTH SIDES.
Also, the power price increase in data centers in Europe hit us pretty hard.
Inflation makes our daily expenses impossible to bare.
Therefore we can no longer run this site without massive expenses that we can no longer cover out of pocket.
After an unanimous vote we've decided that we can no longer do it.
We are sorry :(
Bye





A legjobb torrentoldal volt ever...
Igen, tegnap akartam írni. Vannak klónjai, de igazából hm ...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 482
113
Akit érdekel, mit ír a reddit népe a lehetőségekről, íme, olvasgassátok a kommenteket.
Igen, tegnap akartam írni. Vannak klónjai, de igazából hm ...


Az a baj, hogy a RARBG ugye nem egyszerűen csak egy torrentoldal volt, hanem egy nagyzszerűen rendezett és karbantartott torrentoldal ÉS releasesite is.

Náluk nem volt kamerás verzió, csak digitáis forrású, és mindhez megvoltak a standard minőségű saját release verziók + náhány release más forrásból, ill. oda csak az oldal üzemeltetői tölthettek fel új torrenteket, vagyis nem voltak fake vagy gagyi release-ek.

Lehetett imbd kódra keresni, + a filmekhez rendes nfo adatok voltak, + főbb alkotók, kategóriák, amire klikkelve egy klikkel tovább lehetett keresni.

A torrentgalaxy valamennyire hasonló, de saját release-ek nélkül, ill. az yts ahol vannak saját release-ek, de picit gyengébb minőségben mint a RARBG-n (pl. 2.0-s hang ill. picit alacsonyabb bitráta).

Remélem valaki megdobja őket egy kis pénzzel és visszatérnek.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 345
24 645
113
Roman Polanski rendező lányának, Morgane Polanskinak a főszereplésével érkezik a Krystyna Skarbek életét feldolgozó, The Partisan című film.

Stresszes életmódja lehetett a kémnőnek, így oldotta a feszültséget nem csak magában:

"A férfiak megőrültek Christine-ért, de ő nem volt az a monogám típus. Gyakorlatilag mindenkivel lefeküdt, akivel csak találkozott"

 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 931
19 186
113
Megnéztem a Dungeons and Dragons filmet. Elég jó, a mai felhozatalban kiemelkedő (persze én elfogult vagyok a D&D irányába), kellemes limonádé akció-fantasy. (Klisés persze, de egész jó azért. Pont mint egy kaland, vagy egy tematikus ponyva) Annyira jó, hogy nem lepne meg, ha csinálnának még párat, és lenne ez új poszt-marvel franchise amiről végtelen rókabőrt húznának le.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 313
54 775
113
Megnéztem a Dungeons and Dragons filmet. Elég jó, a mai felhozatalban kiemelkedő (persze én elfogult vagyok a D&D irányába), kellemes limonádé akció-fantasy. (Klisés persze, de egész jó azért. Pont mint egy kaland, vagy egy tematikus ponyva) Annyira jó, hogy nem lepne meg, ha csinálnának még párat, és lenne ez új poszt-marvel franchise amiről végtelen rókabőrt húznának le.

Én moziban láttam, nekem is alapvetően tetszett. (Bár érződik, hogy tiniknek készült).
Elvileg nem lesz belőle folytatás, mert nem termelt elég pénzt.... (Szép új világ)
 
  • Szomorú
Reactions: Árpicsek

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 313
54 775
113
Egy régi klasszikust ajánlanék mindenkinek a figyelmébe:
Összeomlás című remek film.
Ez csak úgy eszembe jutott, miután elvesztem a NAV+OTP informatikai poklában, ahol nem tudod kideríteni, hogy mennyit is kellene fizetned, de mire sikerül jön a következő kör az "aplikációval" amivel mindenki megb*szhatja a k*rva anyját akinek köze volt hozzá.
A másik kifizetést pedig máshova meg se tudtam tenni, mert a fogadófélnél "szerver hiba" volt.
Milyen jó, hogy nem egyre jobbá, hanem csak fölöslegesen bonyolultá válnak a dolgok :mad:
Szóval a fejfájásom közben eszembe jutott ez remek film, és lelkileg azonosulni tudtam a szereplővel :)
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 969
113
Egy régi klasszikust ajánlanék mindenkinek a figyelmébe:
Összeomlás című remek film.
Ez csak úgy eszembe jutott, miután elvesztem a NAV+OTP informatikai poklában, ahol nem tudod kideríteni, hogy mennyit is kellene fizetned, de mire sikerül jön a következő kör az "aplikációval" amivel mindenki megb*szhatja a k*rva anyját akinek köze volt hozzá.
A másik kifizetést pedig máshova meg se tudtam tenni, mert a fogadófélnél "szerver hiba" volt.
Milyen jó, hogy nem egyre jobbá, hanem csak fölöslegesen bonyolultá válnak a dolgok :mad:
Szóval a fejfájásom közben eszembe jutott ez remek film, és lelkileg azonosulni tudtam a szereplővel :)
A hivatali baszakodásról nekem mindig az Asterix 12 próbája bürokráciával kapcsolatos jelenete ugrik be...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
OFF

Don't Cry for me, Argentina!


Baromira jó film lett az Elvira. Baromira jó propaganda film. Egy velejéig korrupt rendszert elzavar egy még korruptabb rendszer. De méltán népszerű azóta is a téma számos népnél. (A film elkészülte előtt és utána is.)


A zenei aláfestés után keressétek ki a filmet Madonna szerepével! Én nem tudnám megmondani, hogy mikor és ki indította el Argentínát a lejtőn.

ON
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 345
24 645
113
"Az idén 55 éves filmmel kapcsolatban rengeteg érdekességet, kulisszatitkot lehet találni az interneten, de mindegyiket felülmúlja az a baki, ami valójában egy félreértésen alapszik. A híres "karórás török katona" legendája már régóta él a köztudatban, de soha, senki sem tudta megmutatni azt a képkockát, ahol ez a bizonyos statiszta látható lenne. Mint később kiderült, ez a pletyka onnan indult ki, hogy nyilvánosságra került egy forgatási fotó, amin az egyik katonát játszó férfi karórát visel a szünetben. Érdekes, hogy mellette senki sem kezdte el terjeszteni a "táskarádiós török" hírét, pedig egy ilyen fotó is készült.
Azonban most találtak egy olyan bakit az Egri csillagokban, ami tényleg benne maradt a filmben, mégsem vette észre senki más az elmúlt 55 évben. Persze a filmeknél mindig előfordul, hogy becsúszik egy kisebb-nagyobb baki, egy ekkora volumenű produkciónál pedig pláne ne csodálkozzunk rajta; hozzá kell tenni, hogy ezek az apró hibák semmit sem vonnak le a film értékéből.

A tüzes kerék jelenet elején láthatunk a kép bal szélén három elszaladó katonát, akik a Magyar Honvédség ruháját viselik. Ők voltak azok, akik meggyújtották a kereket, mikor felvették a jelenetet."

Úgy tettem ide a videót, hogy a kötél elvágása után rögtön a kép balfelső sarkát kell nézned. :)


Arra emlékszem, hogy volt egy hatalmas plakát a film vetítése idején, Dobó szónokolt valami emelvényen és a padozaton egy füstszűrős cigi csikkje volt látható. Valaki be is karikázta tollal, mert nem magasan volt kirakva.

A filmre mindig csodálattal emlékszem, hatalmas alkotás. :)
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 046
2 738
113
Vajon mi történik egy leszerelt veterán amerikai F-16 pilótával, ha katapultálnia kell az ellenséges vonalak mögött?