Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
Ez viszont jó. 3 jó nő is van benne.

Ha csak negyed olyan jó, mint a mozis eredeti -- a kult-film-közeli státuszúra gondolok, Tom-mal ("A" Cruise-zal ;) --), már akkor is qrva jónak kellene lennie.

Próbálom megnézni...

U.i.: Mondjuk nálam nem könnyű ezeknek a sorozatoknak, az etalonok nálam:
  1. Istentelenek,
  2. Reacher.

.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Majdnem jó scifi sorozat heteró fehér emberekkel.


A történet jó. Ezek se tudnak a nyomás, és az idő problémájával mit kezdeni. A Marson senkinek se lóghat a gatyája. És a legrövidebb szóváltás a Földdel is legalább 50 perc.

Én szokás szerint a kavarást kihagytam. Az első három, és az utolsó kettő részt néztem meg. Persze egyszer már láttam az egészet. Hanem most már van 2. évadja.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
Mostanában rácuppantam a The Boys-ra.

Egy jó sötét csavar Avangers meg az egész MCU szuperhősös szappanoperákon - az összes ’szupi’ az aliexpressről lett rendelve, misztikus ügynökség helyett pedig egy tőzsdén jegyzett, szuperhős outsourcinggal foglalkozó multinál húzzák az igát és népszerűsítik a saját merchanizing termékeket, a cég pedig a polgári rendvédelem után egy jó zsíros katonai szerződést szeretné megcsípni.

Közben majdnem mindegyikük pszichopatoid, nárcisztikus, drog/piafüggő social media-celeb, cinikusan tojnak a megmentendő átlagemberre, a maga módján mindegyikük egy zseniálisan sikerült paródia, a színészgárda nagyszerű, a főköcsög Homelanderrel (aliexpresszes Superman/Amerika Kapitány hibrid), illetve a mindig tuti Karl Urbannel az élen.

 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Majdnem jó scifi sorozat heteró fehér emberekkel.


A történet jó. Ezek se tudnak a nyomás, és az idő problémájával mit kezdeni. A Marson senkinek se lóghat a gatyája. És a legrövidebb szóváltás a Földdel is legalább 50 perc.

Én szokás szerint a kavarást kihagytam. Az első három, és az utolsó kettő részt néztem meg. Persze egyszer már láttam az egészet. Hanem most már van 2. évadja.
Iszonyat rossz. A fizika sem volt erős benne, de a történet is gyenge. a 2/3-áig bírtam az első évadot, és töröltem. A partizános film, vagy a tavasz 17 pillanata hasznosabb időtöltés volt.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Iszonyat rossz. A fizika sem volt erős benne, de a történet is gyenge. a 2/3-áig bírtam az első évadot, és töröltem. A partizános film, vagy a tavasz 17 pillanata hasznosabb időtöltés volt.
Az ilyen tipusú TVsorozatoknak a közepét nyugodtan ki lehet hagyni. A vége megint elég értelmes. A múltkor én is ott hagytam abba.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Az ilyen tipusú TVsorozatoknak a közepét nyugodtan ki lehet hagyni. A vége megint elég értelmes. A múltkor én is ott hagytam abba.
ezek mennek a lefolyóba, és nem lesz történelmi/kordokumentum értékük, mint az amúgy nem túl király, de évtizedes keleti blokkos cuccoknak, amikre most ráfüggtem. Semmi olyan nincs ezekben, ami miatt megérné az időm, betegen nekiálltam, de még úgy is időpocsékolásnak éreztem.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 991
113
Kicsit modernebb vizekre evezve, nettó szórakoztató buzi mentes barátnővel is nézhető sorozat a Poker Face.
Kicsit a Colombo receptje lett leporolva, ugyanis az elején látjuk a gyilkosságot elkövetni, de így is üdítő ahogy megoldodik a dolog.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113


.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 991
113
Még csak angolul van.
Nem sznoboskodásból, de ezt a csajt aligha hiszem, hogy lehet jól szinkronizálni, olyan recsegős spéci hangja van.
Egyébent ő játszott a Russian Doll-ban is aminek a második szezonjában több Magyar szövege is volt, mert a szerepe szerint Magyar zsidók leszármazottja volt, és forgattak is itt.
Az se rossz sorozat, de kissé elvont.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 712
15 496
113
A Frédi és Bénit egyedül a magyar szinkron teszi nézhetővé. Alapból dögunalmas.
A magyar szinkron tényleg világszenzáció. :) Mondjuk én mindig bírtam ezeket a tényleg kicsit faéknek ható sztorikat és karaktereket a Hanna-Barbera sorozatokban. Én hülye még Maci Lacit is bármikor szívesen tudnék nézni, ha kéne, pedig annál egyszerűbb karaktereket és cselekményeket nehezen lehetösszehozni :)
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 991
113
A magyar szinkron tényleg világszenzáció. :) Mondjuk én mindig bírtam ezeket a tényleg kicsit faéknek ható sztorikat és karaktereket a Hanna-Barbera sorozatokban. Én hülye még Maci Lacit is bármikor szívesen tudnék nézni, ha kéne, pedig annál egyszerűbb karaktereket és cselekményeket nehezen lehetösszehozni :)
A kisgyerekeknek keszülő mesékben nem is kell bonyolult sztori.

A Frédi és Béni nem is a szinkron (persze az is) hanem a Romhányi zseniális szövegei miatt kiemelkedő.
A maiakról elmondható ez?
Csak kevés filmre emlékszem ahol a Magyar szinkon jobb lett mint akár az eredeti, ilyen pl. az Ötödik Elem