Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Végigküzdöttem a Jack Ryan 3-ik évadát is :D Két pozitív dolgot emelnék ki: egy üldözéses jelenet a Lada Vestával "Moszkvában"(valójában Budapesten) plusz azt, hogy láttam a sorozatban magyar színészt, még ha csak egy rövid jelenet erejéig is. A magyar színész nem volt más, mint Barbinek Péter, aki amellett, hogy az egyik főszereplő magyar szinkronhagját adta orosz oldalról, amellett még valamelyik orosz flotta parancsnokát is alakította a sorozatban(nem derült ki, hogy melyik orosz flottáét a négy közül). Túl sok egyéb pozitívumot nem találtam a sorozatban.
Csomó mellék-mellékszerepben voltak magyarok, pl Haumann Máté, vagy a SZUban játszódó lakóházas részeknél is többen, de írta korábban itt is valaki, hogy az atomtudósok egy része is magyar színész volt.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 698
113
Csomó mellék-mellékszerepben voltak magyarok, pl Haumann Máté, vagy a SZUban játszódó lakóházas részeknél is többen, de írta korábban itt is valaki, hogy az atomtudósok egy része is magyar színész volt.
Elhiszem, de a mellék-mellék szereplők is nagyon keveset szerepeltek, vagy csak én nem ismertem fel őket. Barbinek Pétert is csak onnan ismertem, hogy láttam a Tűzvonalban sorozatban korábban. Előtte nem ismertem volna meg, mert mindig csak szinkronhangként találkoztam vele.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 558
80 896
113
A tanítványok
(Magyar mozi tvn ment, korábban nem nagyon mutogatták).

"

Menü




Magyar Mozi TV


A tanítványok

2023.03.12 08:50 - 10:55
A tanítványok
magyar játékfilm, 1985
pg_12.svg

0.0 - 0 szavazat
Fehér József, a tehetséges parasztgyerek a harmincas évek végén bekerül az egyetemre. A nagyhírű professzor, Magyary Zoltán diákja lesz, aki tanítványaival a közigazgatás reformján dolgozik, ezzel akarják elősegíteni a magyar társadalom fejlődését. Bár az akkori kormány, élén a szintén tudós Teleki Pállal, nem nézi jó szemmel a tanszék kutatásait és eredményeit, a tanítványok mégis egy életre elkötelezik magukat a professzor eszméi mellett. Ám mindez csak akkor válik egészé, ha a munka folytatódik, és van aki tovább viszi a dolgokat. De az ifjabb nemzedék úgy tűnik nem fogékony az elődök hite, a tradíciók iránt...

A film 1986-ban a Magyar Játékfilmszemlén a társadalmi zsűri rendezői díját, valamint a szakmai zsűri operatőri, díszlet-és jelmeztervezői és Hollósi Frigyes a legjobb férfi alakítás díját kapta. A magyar filmkritikusok a rendezői díjat, és Eperjes Károlynak a legjobb férfialakítás díját ítélték oda."
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 911
13 699
113
nem azért, de pl. számítógépet szerelni láttam már mindenféle végezettségű és végzettség nlküli embereket. Egy az űrhajós képesítést megszerző ember szerintem eredeti szakmájától függetlenül képes kész modulok kicserélgetésére egy repkedő számítógépben...
Persze van igazság abban amit mondasz, de ne hasonlitsd már össze egy PC szerelést a az űrben valo Hubble javításával.
Sokkal rosszabb A-listás "sci-fik" is vannak tömegével, amik mind sci, mind fi vonalon alulmúlják. Elfogadom, hogy nem tetszett, te több realitást várnál, de szerintem az újabb kori hollywood egy egész jó darabja, és ráadásul végre nem egy remake remakeje.
Az ne legyen már érv, hogy ennél vannak szarabb filmek is...
Nem több realitást, hanem kevesebb bullshitet várok. Ahogy említettem már nem ragaszkodom a full realitáshoz, ha funkciója van az attól való eltérésnek.
A Gravity viszont pont azzal volt eladva, hogy mennyire reális, ezzel szemben a látványon kívül szinte minden elemében faszság a film.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Persze van igazság abban amit mondasz, de ne hasonlitsd már össze egy PC szerelést a az űrben valo Hubble javításával.

Az ne legyen már érv, hogy ennél vannak szarabb filmek is...
Nem több realitást, hanem kevesebb bullshitet várok. Ahogy említettem már nem ragaszkodom a full realitáshoz, ha funkciója van az attól való eltérésnek.
A Gravity viszont pont azzal volt eladva, hogy mennyire reális, ezzel szemben a látványon kívül szinte minden elemében faszság a film.
Neked. Mert értesz hozzá. Kell neked ilyen okosnak lenni. Az átlag mozilátogató 20 éves, és nem IQbajnok.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 911
13 699
113
Neked. Mert értesz hozzá. Kell neked ilyen okosnak lenni. Az átlag mozilátogató 20 éves, és nem IQbajnok.

Oké, Igazándiból engem nem is zavar ha valakinek ez bejön csak az, ha 10/10-re osztályozzák. Kb olyan, mintha a Fast and Furious agyament fizikát ignoráló autós jelenetei miatt azt mondanánk, hogy azok is 10/10-es filmek... Hiszen olyan látványosak!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Glass Onion (2022 Netflix)
A Knives Out nekem egész jól bejött, ez ugye annak kvázi folytatása.
Ami jó volt:
  • Daniel Craig (nyilván) meg Edward Norton alakítása
  • a történetvezetés, főleg a film középső harmadában

Ami nem:
  • Daniel Craigből buzit csináltak
  • kvótanéger-kvótanő főszereplő, akiből a végén épp csak szuperhős nem lesz
  • szintén a főszereplő, a film végén látható, a BLM tüntetéseket teljesen legitimáló törése-zúzása
  • tudósnéger, aki nagyon gangsta
  • az előző részhez képest durván tenyérbemászó “osztályharc” fíling
  • a fő üzenet, mely szerint a “jó” célért a hamis tanúzás tulajdonképpen teljesen megengedhető

Marxista világkép a Netflix által “cool” meg eMpoWeREd köntösbe bújtatva - Zeitgeist 2020s
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 558
80 896
113
Mostanában végigpörgettem pár sorozatot amelyen nem feltétlenül annyira ismertek, de tényleg nézhetőek:

Joaquin Murrieta (Amazon Prime)
Szinte teljesen spanyol nyelvű sorozat (vsz lesz második évad is) egy mexikói (kaliforniai) rablóról (egyesek szerint Zorrót róla mintázták) az 1850es években. Kevés a "western" sorozat, ez egy közülük. Trendi nagyon.

Night Sky (Amazon Prime)
Két idős ember esténként levonul a fészerbe, ahol furcsa körülmények között egy lifttel (fel)jutnak valahová, ahol képesek egy ablak előtt egy idegen bolygó csillagjait nézni. Van egy ajtó is, ami a bolygó felszínére vezet, de még sohasem próbáltak kimenni ...
(Roppant vontatott sorozat, de valahogy működik. Ebből is vsz várható második évad.)

Outer Range (Amazon Prime)
Elsőre a Yellowstone ócsított változatának indul, aztán kiderül, hogy a főszereplő földjén van egy lyuk, ami mindent elnyel ...
Josh Brolin a főhős. Érdekes csavarok. Tuti lesz második évad.
(Ha Costner abbahagyja a Yellowstone-t, Brolin simán átveheti a főszerepet, mint egy Dutton tesó, a la 1923.)

11.22.63. (Amazon Prime)
Időutazós sorozat, amelyben JFKt akarják megmenteni. Egy évados Stephen King mű.

Utódlás (HBO Max)
Egy cég és egy család története, ahol bár belengeti, az öreg tulaj nem képes visszavonulni, a gyerekei viszont nagyon szeretnék ...
Eddig három évad ment le, most jön a negyedik.

Tulsa King (Skyshowtime)
Stallone egy majdnem 80 éves börtönből szabadult gengsztert játszik, és ez nagyon jól áll neki! Lesz második évad is.

Gangs of London (Skyshowtime)
Egy brit maffiózó családban meghal a családfő és a fia próbálja kitalálni ki a gyilkos.
A Skyshowtimeon csak egy évad van fent, de lassan a harmadik jön. A második évad sajnos nem annyira ütős, mint az első, de továbbra sem rossz a széria.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113
Naa, az 1923 elqurt "befejezése" után nyugodtan kijelenthetem, hogy még jobban utálom a briteket ...

.

Bele sem néztem: értelmes --kreatív/pihengetős-- dolgokat csináltam helyette!
Legalábbis azt hiszem, szerintem értelmes(ebb)! :rolleyes:
...és a hit sokat számít! :)

.


.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113

Egész jó :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 558
80 896
113
The Offer (SkyShowtime)
Sorozat a Keresztapa c. film forgatásáról. Ahogy a Maffia megpróbálja elgáncsolni, és ahogy változik ez a helyzet. Megtörtént események alapján. 1 évados.
9/10
Egyszerűen remek. Faxán bemutatja a showbizt. Nem ezt a mai szart, hanem a hatvanas-hetvenes évek belit! Rég láttam ilyen jól összerakott sorozatot. Kb. nulla felesleges szál van benne.
Aki látta és szereti a Keresztapát, az imádni fogja a forgatásról készült sorozatot, mindenki más meg sajnálni, hogy vége a 10. rész után. :)

(A kedvenc részem amikor először ül össze a Corleone "család". Egyszerűen zseniális! :D Na meg a forgatókönyv olvasásos! :D)
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113

 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Egy könnyedebb matiné vasárnapra :)


FILM
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 558
80 896
113
The Offer (SkyShowtime)
Sorozat a Keresztapa c. film forgatásáról. Ahogy a Maffia megpróbálja elgáncsolni, és ahogy változik ez a helyzet. Megtörtént események alapján. 1 évados.
9/10
Egyszerűen remek. Faxán bemutatja a showbizt. Nem ezt a mai szart, hanem a hatvanas-hetvenes évek belit! Rég láttam ilyen jól összerakott sorozatot. Kb. nulla felesleges szál van benne.
Aki látta és szereti a Keresztapát, az imádni fogja a forgatásról készült sorozatot, mindenki más meg sajnálni, hogy vége a 10. rész után. :)

(A kedvenc részem amikor először ül össze a Corleone "család". Egyszerűen zseniális! :D Na meg a forgatókönyv olvasásos! :D)