1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Gépkarabélyok

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. arbalest

arbalest Well-Known Member

2. ghostface

ghostface Well-Known Member

3. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

mindenen kívül and fip7 like this.
  4. krisss

krisss Well-Known Member

2023-ra a rendszereket és a lőszereiket kell kipolírozni a gyártóknak, és még akkor fognak a teljes próbák lezajlani.

5. Luthero

Luthero Well-Known Member

6. JonatánJoe

JonatánJoe Member

mindenen kívül likes this.
  7. Terminator

Terminator Well-Known Member

8. anonim999

anonim999 Well-Known Member

9. fip7

fip7 Well-Known Member

AK-103-at nyúznak. Meglepően strapabíró fegyver:

10. rudi

rudi Well-Known Member

Az új SIG SAUER 6.8 mm-es Hybrid lőszer bemutató

11. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

12. krisss

krisss Well-Known Member

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/us-..._bV8zMCeDHulvqS29tO6fNaufD0ELa1dO71aqFvJz29SQ

"Annak ellenére, hogy folynak a tesztek az új NGSW-projekt keretében egy új gépkarabély/golyószóró és új kaliber/lőszer rendszeresítésére, újabb jel látszik, hogy azt nem kell annyira komolyan venni, és nem a következő év(tized)ekben kerül sor az immár közel 60 éve rendszerben levő M16-alapú fegyverek leváltására az amerikai haderőben.

A U.S. Army Contracting Command – New Jersey, Picatinny Arsenal ugyanis bejelentette, hogy az FN-America LLC 119,216 millió dollár értékben kapott szerződést 167 195 darab M4A1 gépkarabély szállítására, azaz 713 dollár/fegyver áron. Az M4A1 egyes- és sorozatlövésre alkalmas 5,56×45 mm NATO kaliberű fegyver, flat-top szereléksínes tokkal, vastagabb profilú 14,5″-es csővel, 1994 óta van rendszerben."

therob, svajcibeka, fip7 and 6 others like this.
  13. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Mondom, ameddig nem lesz valamilyen komolyabb áttörés lőszergyártás terén, marad mindenki a mostani lőszerével. Max speciálisok, kapnak majd valami speciálisat, csak ők, csak nekik.

14. rudi

rudi Well-Known Member

Fogalmam sincs honnan vették a darabszámot mert a hírekben - az általuk linkelt hírben is - csak a szerződés összege van megadva...

15. krisss

krisss Well-Known Member

Jó kérdés. Lehet egy korábbi beszerzésből van a darabár amit elosztottak?

16. wolfram

wolfram Well-Known Member

Szerintem nem várható semmilyen komolyabb áttörés ezen a területen. A kémiai elven működő lőszereket nagyjából kimaxoltuk mostanra, a SIG az erősebb lőporral már eléggé el is ment a falig.
    Más, kézifegyverméretben megvalósítható technológia meg nem nagyon látszik.

A teleszkópos lőszer érdekes, de annak is ára van, pl. több mozgó alkatrészt igényel a fegyverben, ami rontja az üzembiztonságot.

A hüvely nélküli lőszereknek szerintem pedig nagyobb a hátrányuk, mint az előnyük.

Úgyhogy én úgy vélem, hogy a jelenlegi felépítésű, hüvelyes lőszerek még nagyon sokáig maradni fognak.
    A kaliberváltás meg majd kiderül. Szerintem az M4-est alapból cserélni kéne, vagy legalábbis a belsejét gázdugattyúsra és az 5.56 felett is eljárt már kissé az idő, úgyhogy talán most érdemes lenne meglépni és utána már jó sokáig nem is fog kelleni hozzányúlni sem a kaliberhez, sem a fegyverhez.

fip7 and Mackensen like this.
  17. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Viszont amivel lecserélnék, annyival nem jobb, hogy megérje az egész befektetést. Szóval maradni fognak vele. Ami a gázdugattyút illeti, a tengerészgyalogosok úgy tűnik, hogy áttérnek.

18. wolfram

wolfram Well-Known Member

Nem is tudom... Afganisztánban eléggé kijöttek az 5.56-os korlátai és nem egyedül Afganisztánban vannak ám kopár területek, meg hegyek ezen a bolygón. Szóval én meglépném egy füst alatt a fegyver- és a lőszercserét. Az már más kérdés, hogy a jelenlegi potenciálisan szóba jöhető 6.8-as lőszereket kissé már túl erősnek tartom karabélyhoz (és túl nagy méretűnek a teljes lőszereket)...
    De majd meglátjuk, meglépik-e, vagy ez a felvonás is megy majd a kukába.

Talán megunták állandóan pucolgatni az M4-est :D

fip7 likes this.

Ezen oldal megosztása