• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 107
113
Eladhatod azokat a csöveket másoknak is, ha már ennyire luxuscikk. A kohászati résszel tudsz bármihez anyagot készíteni, nem kell megállj ennél, a csőkovácsoló meg csőfúróra ugyanez megint igaz.
Ahhoz másoknak meg kell venni...
Én úgy vagyok vele, hogy ha piaci rentabilitással nem lehet megoldani egy hadiipari vállalkozás működését akkor nem biztos, hogy az a cél, hogy állami pénzen kell tömni, hogy életben maradjon. Abból jó termék még sosem született....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ahhoz másoknak meg kell venni...
Én úgy vagyok vele, hogy ha piaci rentabilitással nem lehet megoldani egy hadiipari vállalkozás működését akkor nem biztos, hogy az a cél, hogy állami pénzen kell tömni, hogy életben maradjon. Abból jó termék még sosem született....
Ha kevés gyártó van a piacon, de van rá igény, akkor megveszik, csak legyen olyan a termék. Ha 5000 eurót elkérnek 3 kg vasért, az már svájci órarugó kategória, abba látok fantáziát.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Na hajrá. Ha nem geciznének errefele annyit, vennék egy 22 LR-t s havonta ellőnék legalább 1000 lőszert vele.
Lőkészség alapszintű gyakorlásához a legjobb választás ! Az az igazság amikor aktívan lőttem (MHsz ) akkor egy egy edzés olyan 4-600 lövés környélén ketyegett és heti kettő volt ! Azóta szerényebben tolom ! De 22-es mindig van a szekrényben igaz most WM-fajtájú !
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Mondjuk Jokernek annyiban igaza van, hogy ha egy ennyire speckós terméket le tud gyártani egy cég, akkor annak más területeken is lehet keresnivalója.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 107
113
Mondjuk Jokernek annyiban igaza van, hogy ha egy ennyire speckós terméket le tud gyártani egy cég, akkor annak más területeken is lehet keresnivalója.
Ott kezdődik a probléma, hogy szerintem 2 kezemen meg tudom számolni a világon, azokat a cégeket amik tényleg jó precíziós csövet gyártanak és a gyártási eljárásaikat amik a terméküket valóban kiválóvá teszik nem adják oda a két szép szemedért. Szóval igény van az ilyen termékre csak ez nem a piac amibe kurva könnyen beugrasz..
 
  • Tetszik
Reactions: bel

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Szerinted miért van kevés gyártó aki ilyen terméket tud szállítani?
Ha csak a vadászfegyver gyártókat nézem akkor kevesen gyártanak saját csövet . A Sauer/Blaser/Mauser group is úgy csinálja , hogy a fegyvereik ugyan azt a csőgyárat használják ! Mind 3 márkának van prémium és közepes illetve a Sauer/Mauser-nek occó puckája is . A legjobb csöveket a Sauer404/Blaser R8/Mauser M03 kapja a közepeseket (még ezek is SUB MOA-sok) Sauer101/Blaser R93/Mauser M12 , a gyengébbeket amik "MOA" szórást tudnak pedig a Sauer 100/ Mauser M18 kapja ! Érdekesség képen nagyon sokáig kb 2010 ig csak a Steyr Mannlicher vállalt MOA szórást a csöveire ami rosszabb volt az nem jött ki a gyárból . Most meg HOWA 1500 alap csővel SUB MOA garanciás !

Ez is mármint a csőgyártás is egy külön precíz szakma !
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Lőkészség alapszintű gyakorlásához a legjobb választás ! Az az igazság amikor aktívan lőttem (MHsz ) akkor egy egy edzés olyan 4-600 lövés környélén ketyegett és heti kettő volt ! Azóta szerényebben tolom ! De 22-es mindig van a szekrényben igaz most WM-fajtájú !
Nálunk akkora szívás végigjárni, hogy emiatt is nehezen kezdenék bele. Kb mindegy mit akarsz ugyanaz az útja, szóval a 22LR és a 338 Lapua közt ilyen téren nincs különbség, csak a havi 1000 lövés van másképp árazva.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ott kezdődik a probléma, hogy szerintem 2 kezemen meg tudom számolni a világon, azokat a cégeket amik tényleg jó precíziós csövet gyártanak és a gyártási eljárásaikat amik a terméküket valóban kiválóvá teszik nem adják oda a két szép szemedért. Szóval igény van az ilyen termékre csak ez nem a piac amibe kurva könnyen beugrasz..
Persze, nem is gondoltam, hogy könnyű bejutni a körbe, de sajnos a legtöbb területen telített a piac, így ha valóban magas minőségű ipart akarunk létrehozni itthon, akkor muszáj belefektetni, máshogy nem megy. Valahogy meg csak meg lehet szerezni a tudást, ha sokba is kerül és hosszú folyamat. Azzal meg sokra nem megyünk ebből a szempontból, ha csak ugyan azt csináljuk, amit a fél világ már 100 éve folyamatosan.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Nálunk akkora szívás végigjárni, hogy emiatt is nehezen kezdenék bele. Kb mindegy mit akarsz ugyanaz az útja, szóval a 22LR és a 338 Lapua közt ilyen téren nincs különbség, csak a havi 1000 lövés van másképp árazva.
Mondjuk a havi 1000db 338Lapuhát nem csak pénztárcád érezné meg de a csontjaid is ! Egyszer lőttem vele egy 5-ös sorozatot egy SAKO 75LA-val hát durvább volt mintha 36g-os söréttel tettem volna pedig az se pite !
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and ZeiG

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Szerinted miért van kevés gyártó aki ilyen terméket tud szállítani?
Ez is olyan iparág, mint a többi, idő kell, amíg befutsz és neved lesz, addig az árad nem feltétlenűl fogja tükrözni az értéket amit adsz. Ezt most vagy bevállalod vagy nem, de egy rendes hazai állami megrendeléssel, akik vesznek évente 50-100 puskát simán lehetne élni és mellette nem azon stresszelni, hogy lesz-e egyéb piacod, hanem nyugodtan felkutatni azokat.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Persze, nem is gondoltam, hogy könnyű bejutni a körbe, de sajnos a legtöbb területen telített a piac, így ha valóban magas minőségű ipart akarunk létrehozni itthon, akkor muszáj belefektetni, máshogy nem megy. Valahogy meg csak meg lehet szerezni a tudást, ha sokba is kerül és hosszú folyamat. Azzal meg sokra nem megyünk ebből a szempontból, ha csak ugyan azt csináljuk, amit a fél világ már 100 éve folyamatosan.
Tudás az nem nagy kunszt , jó anyag és jó gépsor kell hozzá . Igazából az anyagiak azok amik megkérdőjelezik ! A CZ vagy 7-8 éve cserélte le a teljes csőgyártó gépsorát és már akkor 100 millió € körüli összegről beszéltek ! Sok csövet ki kell tolni míg elfogadható költséget sikerül elérni !
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and phaidros

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 676
113
Tudás az nem nagy kunszt , jó anyag és jó gépsor kell hozzá . Igazából az anyagiak azok amik megkérdőjelezik ! A CZ vagy 7-8 éve cserélte le a teljes csőgyártó gépsorát és már akkor 100 millió € körüli összegről beszéltek ! Sok csövet ki kell tolni míg elfogadható költséget sikerül elérni !
nem csövet kell gyártani hanem csőgyártó gépsórt :D az jobb biznisz :D vagy olyan gépet ami majd csőgyátó gépsort gyárt :p
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Mondjuk a havi 1000db 338Lapuhát nem csak pénztárcád érezné meg de a csontjaid is ! Egyszer lőttem vele egy 5-ös sorozatot egy SAKO 75LA-val hát durvább volt mintha 36g-os söréttel tettem volna pedig az se pite !

Én SAKO TRG-vel lőttem .338 LM-el és nem éreztem olyan durvának. Az M82 vagy a Gepárd sokkal nagyobbat rúg vissza.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and ZeiG

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 107
113
Ez is olyan iparág, mint a többi, idő kell, amíg befutsz és neved lesz, addig az árad nem feltétlenűl fogja tükrözni az értéket amit adsz. Ezt most vagy bevállalod vagy nem, de egy rendes hazai állami megrendeléssel, akik vesznek évente 50-100 puskát simán lehetne élni és mellette nem azon stresszelni, hogy lesz-e egyéb piacod, hanem nyugodtan felkutatni azokat.
50-100 puska a teljes precíziziós fegyvercső igényeinket kb lefedi nem hogy évente 50 -100...
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Nem tudom mit rugóztok ezen. Ha holnap vesz a cég 500db kiváló minőségű csövet raktárra akkor azzal elleszünk vagy 20 évig minimum.Annyira nevetséges mennyiség kell ilyen csövvekből egyekkora haderőnek,hogy teljes baromság saját gyártásban gondolkozni.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Én SAKO TRG-vel lőttem .338 LM-el és nem éreztem olyan durvának. Az M82 vagy a Gepárd sokkal nagyobbat rúg vissza.
A SAKO 75-ös egy teljesen egyszerű fatusás vadászpuska azzal durva volt , pedig nem vagyok tápos valszeg a tuskialakítás (disznóhátas) nem jött be . De a TRG tusa az erősen lökés csökkentős , az szelídíthetett rajta sokat ! Amúgy a legdurvább gonosz kaliber az a 338-378 Weatherby meg a 9,3x 64 Mauser !