• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 202
113
Én továbbra sem látom az előnyét, hogy ez a fegyver sorozatot lőjjön, mert rontja szórás képet és sehol nem találtam erre vonatkozó forrást. De annyira nem izgat a kérdés, hogy vitatkozzak miatta, szóval a végső álláspontom (jobb magyar kifejezés híján): whatever! :D
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
tk0mt1vn4xi71.jpg


Ez GM 6 Lynx. Szerintem két külön fegyver
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and kaktusz

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
tök lényegtelen mit tartasz kizártnak vagy mit sem a tények azok tények maradnak véleménytől függetlenül.
Tudom, wikipedia, de itt sincs megemlítve az automata működés, egyik Gepárdnál sem.
Illetve amikor jó 20 éve Táborfalván bemutattak párat, ott se említették.
Van forgó-tolózáras meg öntöltő.
Automata nincs, nem is volt :cool:
Meggyőzhető vagyok, de valamit legalább linkelj.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 690
13 354
113
20220220-065838.jpg


tk0mt1vn4xi71.jpg


tk0mt1vn4xi71.jpg


Ez GM 6 Lynx. Szerintem két külön fegyver

Más a markolat, de ez lényegtelen.
A kis képen rövidebbnek tűnik a fegyvercső, de ha így van, akkor szerintem a betolt --szállítási-- helyzetben van.

Nem néztem meg korábban minden videót, de én sem emlékszem leadott automata-üzemmódra/sorozat-lövésésre.

Valaki???


U.I.: Mintha a tár is változott volna...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Na rákerestem, ez az egész kép amit kitett "New Hungarian Weapons." címmel és 0 infóval, komment szerint Lynx, de forrás rá sehol, ez a csatorna egyébként meg a pontosságáról híres a legkevésbé.
A GM 6 Lynx-re csak nyomokban hasonlít, teljesen más a test, a szereléksínek helyzete, csőszájfék, elsütőszerkezet, markolat, tárfészek, tus. Nem azt mondom hogy kizárt hogy a Sero átdolgozta és ez lett az eredménye, de ha akkora tudor a csávó írhatna többet is, mert egyik se szerepelt eddig az új magyar fegyvercsalád portfóliójában.

JfbgkX4WRV7kPdvbvMHjC6T924m6BgbZ-CLE7JLHvjM7IlLZjeSzJoIZvKnh2YMefkKON6gMulSnnpQ=s640-nd-v1
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Tudom, wikipedia, de itt sincs megemlítve az automata működés, egyik Gepárdnál sem.
Illetve amikor jó 20 éve Táborfalván bemutattak párat, ott se említették.
Van forgó-tolózáras meg öntöltő.
Automata nincs, nem is volt :cool:
Meggyőzhető vagyok, de valamit legalább linkelj.
Hülyeségről ne legyél meggyőzhető.

Egyszer már belinkeltem neki. Nekem nem hitt.


Hátha a tervezőnek elhiszi, hogy nincs.
De nem. :rolleyes: Neki sem hisz.:D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 439
113
Na rákerestem, ez az egész kép amit kitett "New Hungarian Weapons." címmel és 0 infóval, komment szerint Lynx, de forrás rá sehol, ez a csatorna egyébként meg a pontosságáról híres a legkevésbé.
A GM 6 Lynx-re csak nyomokban hasonlít, teljesen más a test, a szereléksínek helyzete, csőszájfék, elsütőszerkezet, markolat, tárfészek, tus. Nem azt mondom hogy kizárt hogy a Sero átdolgozta és ez lett az eredménye, de ha akkora tudor a csávó írhatna többet is, mert egyik se szerepelt eddig az új magyar fegyvercsalád portfóliójában.

JfbgkX4WRV7kPdvbvMHjC6T924m6BgbZ-CLE7JLHvjM7IlLZjeSzJoIZvKnh2YMefkKON6gMulSnnpQ=s640-nd-v1
A fegyvernek a tipusa C50 és C50 Light .
Eléggé valószínű, hogy a SERO Kft.-hez van köze, ugyanis ezeket a videókat találtam a youtube-on SRS László felhasználótól. (Seres László?)
A pali biztosan magyar. Nem csak a neve miatt, de többi feltöltött videója közül az egyiknek az a címe, hogy "Pörgős"
Azért gondolom, hogy köze van a feygverhez, mert ez egy fegyver 2 altípusáról van szó. Sima felhasználó minek venne 2 ennyire hasonló fegyvert?
 

Kecske

Well-Known Member
2020. május 24.
201
1 030
93
Külföldi (japán) magazinból screenshotolt cikket lehet ide posztolni? Van a C50/C50 Lightról egy terjedelmesebb anyag, sok képpel. Máshol nem írtak még erről szerintem.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
A fegyvernek a tipusa C50 és C50 Light .
Eléggé valószínű, hogy a SERO Kft.-hez van köze, ugyanis ezeket a videókat találtam a youtube-on SRS László felhasználótól. (Seres László?)
A pali biztosan magyar. Nem csak a neve miatt, de többi feltöltött videója közül az egyiknek az a címe, hogy "Pörgős"
Azért gondolom, hogy köze van a feygverhez, mert ez egy fegyver 2 altípusáról van szó. Sima felhasználó minek venne 2 ennyire hasonló fegyvert?
A csóka Seres László a sero egyik tulaja.
A fegyver pedig a katonai használat alapján frissített GM6.

Egy volt katonatársam már mutatott képet róla.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 596
3 814
113
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 748
113
Érdemes volna rendszeresíteni, több területen is lehetne használni: egyre több az elektro-optika a hk/IFV-ken, a szomszédok is pakolnak bőven a régi eszközeikre. A GM6 leborotválná az elektro-optikát, kamerát, ezután mehet rá a rakéta, RWS. A puhább célpontok pl. tgk, MRAP-nál pedig a járművezető is támadható. Egyre modernebb lövedékálló mellényeket gyártanak, de a 12.7 mm-es lőszer azért sanszosan átüti bármelyiket. Lehet, hogy nem a legpontosabb fegyver, de meglenne a helye és feladata.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Szia,

Nyilvan te sokkal tobbet lottel ilyen jellegu fegyverekkel, de nezd meg, hogy ez a fegyver hany kilo, milyen komoly allvanyon van, es ennek ellenere szemmel jol lathatoan billen a csove:


Itt is latszik, hogy beremeg a cso:


Szerintem nyilvanvalo, hogy egy kb 1/10 sulyu fegyver sokkal kevesbe stabil, sorozatlovesnel brutalisan beleng.

Nyilván hülyeséget ír.
Teneked aki értesz a fegyverekhez azért ez egyértelmű.

Szittya hk-s aztán gpus volt.
Egyszer nem írta,hogy lőtt vele. Ha lőtt is,az max úgy működik,hogy odasöndörödik, és párat lőhet.

Én M1-el úgygondolom jelentős számút lőttem. Nekem volt beosztásom egy ideig,M2 volt tatán, kforban de nem használtuk.

Az M1 akkorát rúg vissza,teljesen elmozdul a célról.
Ha jól emlékszem azzal te is lőttél.
M2 akkor miért lenne más.
És már többször belinkeltem neki a tervezővel kèszült cikket,ahol ő mondja el, hogy félautómata.

De ez őt nem zavarja.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: ZeiG and Aladeen

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Söndörödik b+! :D :D :D

Engem azért már igen. :(
Hát.
Szittya szerint a bren egy bonyolult fegyver.
Szóval van még baj.:D

Kezifegyverek terén kicsit fura gondolatai vannak.


Amúgy tényleg így működött ha nem távcsöves pukkásoknal voltál akkor odatébláboltál.
Nézted ahogy lőnek.
Egyik lábáról a másikra billegtél. Főleg ha új voltál.
Egy idő után megkérdezték.
  • Mivan bazdmeg. Lőni akarsz?
  • Hát én csak őőő jó lenne(szaporàbban lépve egyik lábáról a másikra)
  • Akkor miért nem szólsz bazeg.

Ezután a hosszú pukkások kedvétől,belövés állapotától (vagy kétszer azt is leírtam a gepardal ez mennyire ésszerűtlen,életszerűtlen,kínszenvedés)
függően engedték oda az embert.