Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 621
79 834
113
Brazilok, és ennek nem mozog a felhúzókarja lövés közben:rolleyes:
Náluk inkább az a kattanás, hogy még ebben az évszázadban is örömmel használják a Madsent

madsen-brazil-2013.jpg
Ülj le kérlek, valamit mondok...
Sajnálom, hogy nekem jutott az a feledat, hogy felnyissam a szemed. Életed eddig eltelt éveiben hazugságban éltél, az amit te örömnek gondolsz az pont az öröm ellentéte. Az örömnek nyoma sincs a két emberke arcán, így amikor te is ilyen arcot vágsz az nem az öröm, hanem a bánat érzése. :rolleyes:;):D

Ui: A télapó sem létezik, Ariel pedig fehér.
 

Kecske

Well-Known Member
2020. május 24.
233
1 205
93
Kubaiak saját fejlesztésű VILMA irányzéka (Visor Lumínico para Matar Agresores ~ megvilágított irányzék agresszorok megölésére).

E6PxmPr.jpg

3S264Zf.jpg


Ránézésre valamelyik régi Aimpoint másolatának tűnhet de valójában ez egy egyszerű "occluded eye gunsight", a 60-as évek technológiai szintje.

2W0BBf6.png


Amerikai különlegesek is használtak hasonló irányzékokat Vietnámban, bár ott a célzópont megvilágítását nem egy akkumulátoros fényforrás biztosította, hanem nappal egy üvegszálon bejövő fény, éjszaka pedig egy tríciumos fényforrás.

Kuba mellett kisebb számban venezuelai tengerészgyalogosoknál is feltűnik (AK-103-ra szerelve), bár ők inkább a fehérorosz BelOMO 3,5x nagyítású optikáit, illetve red dotjait részesítik előnyben.

zZVq7vz.jpg
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 575
113
Az ott egy ASE UTRA DUAL tompi ha jól látom.... :) jó kis cucc sok hadsereg használja, be kéne egyet lassan szerezni ha már lehet. Itthon kapható lesz vajon??

Szerintem bármilyen hangtompító be tudsz szerezni max külföldről rendeled meg. A németeknél pl. 559€
 
  • Tetszik
Reactions: Lupus80

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
236
641
93
Szerintem bármilyen hangtompító be tudsz szerezni max külföldről rendeled meg. A németeknél pl. 559€
Sztem meg nézzetek körül szlovákiai boltokban.
Osztrák és német árak alatt találni silencereket.
Az itthoniakhoz meg ne is hasonlítsuk...
Van olyan bolt hgy ha kp-val fizetsz akkor még ad 5%ot.
Egy régi klubtársunk Vz58al versenyzett, ő mutatta először a kinti árakat meg lehetőségeket (árakat).
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 575
113
Sztem meg nézzetek körül szlovákiai boltokban.
Osztrák és német árak alatt találni silencereket.
Az itthoniakhoz meg ne is hasonlítsuk...
Van olyan bolt hgy ha kp-val fizetsz akkor még ad 5%ot.
Egy régi klubtársunk Vz58al versenyzett, ő mutatta először a kinti árakat meg lehetőségeket (árakat).
Sajnos itt nekem illegális, szoval… :(
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 621
79 834
113
Konkrètan hogy mondjuk az amcsiknak "új" trend.
Pl ngsw/m27

De ukránban is láttam jópar fegyveren nem csak különlegeseknèl.
Azok nagyon speckó dolgok és inkább arra vannak, hogy egy kicsit is uralható legyen a fegyver. Az a baj, hogy az általános lövész felhasználásra a működési elvükből adódóan nem angyon alkalmasak a ahngtompítók. Miért? Merttúlmelegszenek és egy több 100 fokos hangtompító nem sokat ér.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 548
10 851
113
Azok nagyon speckó dolgok és inkább arra vannak, hogy egy kicsit is uralható legyen a fegyver. Az a baj, hogy az általános lövész felhasználásra a működési elvükből adódóan nem angyon alkalmasak a ahngtompítók. Miért? Merttúlmelegszenek és egy több 100 fokos hangtompító nem sokat ér.
A torkolati dörejt és a villanást így is rejti, a por sem verődik úgy fel. Vannak a melegedésre árnyékoló megoldások.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 621
79 834
113
A torkolati dörejt és a villanást így is rejti, a por sem verődik úgy fel. Vannak a melegedésre árnyékoló megoldások.
Hogy van ez a torkolati dörej? Csak azért kérdezem, mert a hangtompító nem is tud mást csillapítani csak azt és minnél melegebb annál kevésbé csillapítja.
A villanást a lángrejtő is rejti.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 661
15 071
113
Azok nagyon speckó dolgok és inkább arra vannak, hogy egy kicsit is uralható legyen a fegyver. Az a baj, hogy az általános lövész felhasználásra a működési elvükből adódóan nem angyon alkalmasak a ahngtompítók. Miért? Merttúlmelegszenek és egy több 100 fokos hangtompító nem sokat ér.
Ezèrt nem vágom az mc-nek minek.
Az ngsw-n mèg èrtrem.

Az a fegyver azèrt uralható.
Ráadasul így jóval hosszabb a fegyver.

Arra gondoltam így kisebb a zajterhelès,"szemből" nehezebb a torkolattüzet èszlelni.
Meg jobban uralható a fegyver.


Èn csak pbs-el lőttem.
De ahhoz a lőszer is csökkentett lőportartamú volt.
Meg a gumibetèt is elhasználódott.

Itt meg erről szó sincs.

Ukránoknál is megèrtem, főleg lövèszárokban, èpületben.