Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Azok közt az egy-két ország közt volt pár középhatalom (Brit, Francia, Izrael, Kína, Ausztrália stb) elég komoly haderőval. Ok, hogy a két legnagyobb haderőnél kimaradt, de akkor is.Igazából sosem terjedt el ténylegesen egykét ország kivételével. Szóval nem volt honnan visszaszorulni.
Azok közt az egy-két ország közt volt pár középhatalom (Brit, Francia, Izrael, Kína, Ausztrália stb) elég komoly haderőval. Ok, hogy a két legnagyobb haderőnél kimaradt, de akkor is.
De azt is nézd meg, hogy exportra nem csináltak olyan hatalmas üzletet. Az angolok és a franciák szerintem csak a gyarmataikra tudták eladni. Viszont igaz, hogy rengeteg féle bullpup van a piacon, csak rendszeresítő van kevés, aki meg vesz belőlük az általában kis számban teszi speckó alakulatoknak (rendőri/katonai) 80-90es években volt nagy divat ilyen fegyvereket tervezniAzok közt az egy-két ország közt volt pár középhatalom (Brit, Francia, Izrael, Kína, Ausztrália stb) elég komoly haderőval. Ok, hogy a két legnagyobb haderőnél kimaradt, de akkor is.
Mindegy a lényeg, hogy ahol divatba is jött, most kimegy.De azt is nézd meg, hogy exportra nem csináltak olyan hatalmas üzletet. Az angolok és a franciák szerintem csak a gyarmataikra tudták eladni. Viszont igaz, hogy rengeteg féle bullpup van a piacon, csak rendszeresítő van kevés, aki meg vesz belőlük az általában kis számban teszi speckó alakulatoknak (rendőri/katonai) 80-90es években volt nagy divat ilyen fegyvereket tervezni
http://m.sg.hu/cikk.php?cid=138041
"Lecserélik az amerikai gépkarabélyokat.
Hamarosan ikonikus típusok búcsúznak, de az új prototípusokat még tesztelik."
Új kínai gépkarabély (rövidcsövű változat) és hozzá új tár, nagy felbontásban.
Hátúlról előre menve ézrevételek:
1. A tus nem behajtható, hanem teleszkópikusan betolható, mint az AR fegyvereken.
2. Hátulsó irányzék nem levehető (behajtható).
3. Kétkezes tűzváltó kar, eltérően a nyugati mintától nem biztosított-egyeslövés-dorozat, hanem biztosított-sorozatlövés-egyeslövés állásai vanna. Ebben a tekintetben inkább az AK-ra emlékeztet
4. A fegyvertokon teljes hosszában végigfut picatinny sin
5. A belső markolat egy rarabból készüt és oldalt meg alul is lehet "dolgokat" ráerősíteni.
6. Az első irányzék sem levehető (behajtható)
7. A tölténytár "jelzi" ha afegyver kezd kiürülni. Az 5-3 löszer közt az fekete anyagon van egy átlátszó csík, ahol egy vörös pont jelzi, hogy hány töltény maradt a tárban.
8. A gázátömlő furaton van egy csap, amit egy üres hübellyel el lehet forgatni.
9. A tárkioldó szintén kétkezes és a sátorvas peremén túlér, úgy, hogy kinyújtott mutatóujjal is ki lehessen akasztani.
Az optikai irányzékról nincs ötletem, hogy milyen lehet.
Ezen jobban látszik. Persze egyik nem zárja ki a másikat. Van olyan ahol a betolhatót még be is lehet hajtaniNekem a tus pont, hogy behajthatónak tűnik, nem pedig betolhatónak.
Azok nagyon végvári alakulatok. Helyi miliciák, vagy ilyesmi, de ott még a 85 mm páncéltörő ágyú is előfordul. Viszont a Type-81-nek elég kevés köze van az AKM-hez. Egészen más rendszer.Egyébként érdekes, hogy noha a QBZ-191 a QBZ-95-öt váltja, a tartalékosok még most is Type-81-el (olvasd: AKM) vonultak fel...
A belső működéséről lévő ábrák keringenek egy ideje, de nem nagyon tudtam egy fegyverhez sem kötni. Lehet erről volt szó.
Nem vagyok szakértő, de ahogy én látom lényegében Hk 416 kínai másolatának (HR31) és egy QBZ 03 nevű a kétezres évek eleje óta gyártott fegyver keveréke és állítólag egy új változatát is kifejlesztették az 5.8x42mm lőszernek is hozzá aminek a nagyobb hatótávolság a célja. Viszont nekem az a legérdekesebb, hogy Franciaország után Kína is dobni akarja bullpup koncepciót. Lehet, hogy eddig a prioritás az volt náluk, hogy belső konfliktusokra és felkelésekre számítottak ahol sok lenne a városokban házról házra és közzelharc ahol egy bullpup nagyon praktikus lehet. Ehelyett most pedig inkább esetleges külső konfliktusokra számítanak amihez gondosan figyelembe vették az Amerikaiak Afganisztáni tapasztalatait is. Javítsatok ki ha tévedek.A belső működéséről lévő ábrák keringenek egy ideje, de nem nagyon tudtam egy fegyverhez sem kötni. Lehet erről volt szó.
Meg Izrael. Kétlem, hogy a bullpupnak köze lenne a belbiztonsági problémákhoz. Se a franciák, sem az osztrákok (meg angolok) stb. stb. nem azért fejlesztettek bullpupot mert ilyen problémákkal kűzdenének. Elméletileg "tömörebb" fegyvert kapsz és kényelmesebb a páncélosokban helyet foglaló lövészeknek.Viszont nekem az a legérdekesebb, hogy Franciaország után Kína is dobni akarja bullpup koncepciót.