GlobalEye AEW&C (Saab)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Még a Saab marketing is AEW&C gépnek nevezi.....
https://www.saab.com/products/globaleye
:rolleyes:

GlobalEye is a game changer that delivers a unique swing-role capability for simultaneous air, maritime and ground surveillance in a single solution, with the ability to change role dynamically, while airborne during any mission,” says Micael Johansson.

The GlobalEye integrates a comprehensive suite of sensors, including signals intelligence, and advanced self-protection equipment with a newly-developed command, control and communication system. Cost-effective system availability is assured through the combination of a small organisational footprint and Saab’s in-service support.

Saab is able to take the prime contractor role for this groundbreaking AEW&C system because of its decades of expertise and innovation in radar technology, but also through its detailed knowledge of electronic warfare, C4I solutions and systems and platform integration. A large proportion of GlobalEye’s sub systems are sourced from Saab’s world-leading product range."

"The launch customer for GlobalEye is the United Arab Emirates, which ordered the system as the Swing Role Surveillance System (SRSS), in November 2015."

Saab’s GlobalEye Redefines The Airborne Surveillance Market
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 036
113
:rolleyes:

A GlobalEye egy olyan játékváltó, amely egyedülálló swing-role képességet biztosít az egyidejű légi, tengeri és földi felügyelethez egyetlen megoldásban, azzal a képességgel, hogy dinamikusan változtassa meg szerepét, miközben a levegőben bármilyen küldetés során" - mondja Micael Johansson.

A GlobalEye integrálja az érzékelők átfogó csomagját, beleértve a jelfelderítést és a fejlett önvédelmi berendezéseket egy újonnan kifejlesztett parancsnoki, vezérlő és kommunikációs rendszerrel. A rendszer költséghatékony rendelkezésre állását egy kis szervezeti lábnyom és a Saab üzembe helyezésének kombinációja biztosítja.

A Saab több évtizedes radartechnológiai szakértelmének és innovációjának köszönhetően képes fővállalkozói szerepet vállalni ebben az úttörő AEW&C rendszerben, de az elektronikus hadviselés, a C4I megoldások és rendszerek, valamint a platformintegráció részletes ismerete révén is. A GlobalEye alrendszereinek nagy része a Saab világelső termékskálájából származik."

A GlobalEye kilövési ügyfele az Egyesült Arab Emírségek, amely 2015 novemberében swing role surveillance system (SRSS) néven rendelte meg a rendszert.

A Saab GlobalEye újradefiniálja a légi megfigyelési
Tudásbázis
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 036
113
:rolleyes:

GlobalEye is a game changer that delivers a unique swing-role capability for simultaneous air, maritime and ground surveillance in a single solution, with the ability to change role dynamically, while airborne during any mission,” says Micael Johansson.

A GlobalEye integrálja az érzékelők átfogó csomagját, beleértve a jelfelderítést és a fejlett önvédelmi berendezéseket egy újonnan kifejlesztett parancsnoki, vezérlő és kommunikációs rendszerrel. A rendszer költséghatékony rendelkezésre állását egy kis szervezeti lábnyom és a Saab üzembe helyezésének kombinációja biztosítja.

A Saab több évtizedes radartechnológiai szakértelmének és innovációjának köszönhetően képes fővállalkozói szerepet vállalni ebben az úttörő AEW&C rendszerben, de az elektronikus hadviselés, a C4I megoldások és rendszerek, valamint a platformintegráció részletes ismerete révén is. A GlobalEye alrendszereinek nagy része a Saab világelső termékskálájából származik."

A GlobalEye kilövési ügyfele az Egyesült Arab Emírségek, amely 2015 novemberében swing role surveillance system (SRSS) néven rendelte meg a rendszert.

A Saab GlobalEye újradefiniálja a légi megfigyelési piacot
ÉS
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 036
113
Ez ilyen megfejtendő rejtvény? :)
Az,kockás lett a sok hülyeségedtöl a net :)
Kb minden AEW gép képes ezekre.E7 nagyságrenddel többet tud a svédnél-persze nagyobb és drágább is.Elta 2084 is rendelkezni fog ilyen járulékos képességekkel-de attol az még alapvetően egy rádiólokátor.
Befejezhetnéd már a marketing dumák felhypolását.Unalmas
 
K

kamm

Guest
Az,kockás lett a sok hülyeségedtöl a net :)
Kb minden AEW gép képes ezekre.E7 nagyságrenddel többet tud a svédnél-persze nagyobb és drágább is.Elta 2084 is rendelkezni fog ilyen járulékos képességekkel-de attol az még alapvetően egy rádiólokátor.
Befejezhetnéd már a marketing dumák felhypolását.Unalmas
:eek:
Tényleg ennyire nem értesz semmit, még a saját forditasodbol sem?
Még magyarul is oda vannak irva a swing-role, eletronikus hadviselés, jelfeldolgozas es hasonlo szavak, saját magad idézted:

"A GlobalEye integrálja az érzékelők átfogó csomagját, beleértve a jelfelderítést és a fejlett önvédelmi berendezéseket egy újonnan kifejlesztett parancsnoki, vezérlő és kommunikációs rendszerrel. A rendszer költséghatékony rendelkezésre állását egy kis szervezeti lábnyom és a Saab üzembe helyezésének kombinációja biztosítja.

A Saab több évtizedes radartechnológiai szakértelmének és innovációjának köszönhetően képes fővállalkozói szerepet vállalni ebben az úttörő AEW&C rendszerben, de az elektronikus hadviselés, a C4I megoldások és rendszerek, valamint a platformintegráció részletes ismerete révén is. A GlobalEye alrendszereinek nagy része a Saab világelső termékskálájából származik."

A GlobalEye kilövési ügyfele az Egyesült Arab Emírségek, amely 2015 novemberében swing role surveillance system (SRSS) néven rendelte meg a rendszert."


És ezek utan még görcsösen allitod az ellenkezőjét...

Legfelderito lokator, meg radioelektronikai harc, ugye. :cool:
 
  • Vicces
Reactions: Negan
K

kamm

Guest
Nem.Ahoz elóre és hátra plusz lokátorokat kéne rápakolni.Kb úgy,ahogy anno az IAI csinálta a B707 Falconra.Csakhogy ez egy kisebb gép.
A légi módban 300-310 fokos és a Saabnal megcsinaltak a tervet 360 fokra, de amennyivel megdobta volna a költségeket, nem érte volna meg. Egyébként az előző típusuk is ugyanezt tudta és mivel sikeres volt, nem különösebben érdekelt senkit a piacon ez az extra (a szaúdiakat biztosan megkérdezték, ha őket nem erdekelte, akkor mas sem fogja kifizetni, hogy ne kelljen a kormanyon mozditani esetleg.)

A maritime surveillance radar meg most is 360 fok (lefelé néz, ugye.)
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 036
113
:eek:
Tényleg ennyire nem értesz semmit, még a saját forditasodbol sem?
Még magyarul is oda vannak irva a swing-role, eletronikus hadviselés, jelfeldolgozas es hasonlo szavak, saját magad idézted:

"A GlobalEye integrálja az érzékelők átfogó csomagját, beleértve a jelfelderítést és a fejlett önvédelmi berendezéseket egy újonnan kifejlesztett parancsnoki, vezérlő és kommunikációs rendszerrel. A rendszer költséghatékony rendelkezésre állását egy kis szervezeti lábnyom és a Saab üzembe helyezésének kombinációja biztosítja.

A Saab több évtizedes radartechnológiai szakértelmének és innovációjának köszönhetően képes fővállalkozói szerepet vállalni ebben az úttörő AEW&C rendszerben, de az elektronikus hadviselés, a C4I megoldások és rendszerek, valamint a platformintegráció részletes ismerete révén is. A GlobalEye alrendszereinek nagy része a Saab világelső termékskálájából származik."

A GlobalEye kilövési ügyfele az Egyesült Arab Emírségek, amely 2015 novemberében swing role surveillance system (SRSS) néven rendelte meg a rendszert."


És ezek utan még görcsösen allitod az ellenkezőjét...

Legfelderito lokator, meg radioelektronikai harc, ugye. :cool:
Mit nem lehet azon felfogni,hogy erre mindegyik korszerűnek mondható repülő radar képes?E7 még többre is,mert átveheti a Standard SAMok irányitását is.Ez NEM egy dedigált SIGNIT/ELINT gép,de vannak ilyen járulékos képességei.De nem véletlen,hogy vannak az ilyen radargépek mellett dedikált REH gépek is-már akinek van.
 
  • Vicces
Reactions: kamm
K

kamm

Guest
Mit nem lehet azon felfogni,hogy erre mindegyik korszerűnek mondható repülő radar képes?E7 még többre is,mert átveheti a Standard SAMok irányitását is.Ez NEM egy dedigált SIGNIT/ELINT gép,de vannak ilyen járulékos képességei.De nem véletlen,hogy vannak az ilyen radargépek mellett dedikált REH gépek is-már akinek van.
"Légfelderito lokátor." :cool:
 
S

speziale

Guest
:eek:
Tényleg ennyire nem értesz semmit, még a saját forditasodbol sem?
Még magyarul is oda vannak irva a swing-role, eletronikus hadviselés, jelfeldolgozas es hasonlo szavak, saját magad idézted:

"A GlobalEye integrálja az érzékelők átfogó csomagját, beleértve a jelfelderítést és a fejlett önvédelmi berendezéseket egy újonnan kifejlesztett parancsnoki, vezérlő és kommunikációs rendszerrel. A rendszer költséghatékony rendelkezésre állását egy kis szervezeti lábnyom és a Saab üzembe helyezésének kombinációja biztosítja.

A Saab több évtizedes radartechnológiai szakértelmének és innovációjának köszönhetően képes fővállalkozói szerepet vállalni ebben az úttörő AEW&C rendszerben, de az elektronikus hadviselés, a C4I megoldások és rendszerek, valamint a platformintegráció részletes ismerete révén is. A GlobalEye alrendszereinek nagy része a Saab világelső termékskálájából származik."

A GlobalEye kilövési ügyfele az Egyesült Arab Emírségek, amely 2015 novemberében swing role surveillance system (SRSS) néven rendelte meg a rendszert."


És ezek utan még görcsösen allitod az ellenkezőjét...

Legfelderito lokator, meg radioelektronikai harc, ugye. :cool:

szerintem tegyünk itt pár dolgot rendbe...

a SAAB a saját honlapján ezt írja a globalEye-ról:

https://www.saab.com/products/globaleye

szó sincs benne semmilyen elint/sigint képességről...

itt kicsit többet írnak a gép rendszereiről...szó sincs elint/sigint képességről:

https://www.aviacionline.com/2021/1...esentation-about-its-globaleye-aewc-solution/

amit te ide magyarul bemásoltál az innen származik:

https://www.airforce-technology.com...orne-early-warning-and-control-aewc-aircraft/

"The GlobalEye AEW&C platform is offered in three different configurations according to customer-specific requirements. The base configuration is equipped with the AEW&C capability to deliver aerial, maritime and ground surveillance.

The second variant integrates additional maritime surveillance radar and electro-optical sensors to transform the base platform to offer enhanced maritime and ground capabilities. The third version incorporates new sensors for electronic intelligence (ELINT) and signals intelligence (SIGINT) capability."

a baj csak az, hogy ez az elint/sigint itt kerül elő egy félmondattal...aztán a cikkban ahol a gép rendszereiről írnak semmi...mint ahogy én másik olyan cikket sem találtam, amiben ilyesmiről írnának... (simán lehet, hogy itt egyszerűen a gép beépített ESM/ECM rendszerével keverik ezt)
és további probléma, hogy a gépem sehol sem látni olyan átalakításokat, mint mondjuk egy RC135-ön
 
S

speziale

Guest
Sosem értettem, miért hozod fel az angolt, amikor rendszeresen felreforditod...

szerintem meg maradjunk annyiban, hogy én betettem a forrásokat...aztán majd mindenki megnézni...tekintetbe véve, hogy tudnak itt még rajtad kívül angolul egy páran majd mindenki eldöntheti, hogy vajon ki is az aki nem érti mi van oda írva ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Catles
K

kamm

Guest
Rendelestol fugg. Ha fullos sigintet rendelsz real-time feldoglozassal stb, akkor 4-5 onboard workstation plus serverek is jonnek, piheno részleg a szemelyzetnek stb.
A fapadnal nincs sigint, de annak zero ertelme szerintem..
Kozbulso szinten van minden, de a földre streamel mindent nonstop, azaz értelemszerűen nem real-time az analízis.
 
K

kamm

Guest
szerintem meg maradjunk annyiban, hogy én betettem a forrásokat...aztán majd mindenki megnézni...tekintetbe véve, hogy tudnak itt még rajtad kívül angolul egy páran majd mindenki eldöntheti, hogy vajon ki is az aki nem érti mi van oda írva ;)
Nem akarok ezen vitazni, nem egyszer, nem kétszer derült mar ki hogy a részleteket felreertettetek. Nem bantasbol mondom, de tényleg felrement par dolog (pl Tempest sztori), maradjunk ennyiben. :)
Lasd fenn. Le van irva tobb helyrn is, Saabnal és külső oldalakon is a különböző konfigok tartalma, a szaudi rendelesek kapcsan sokszor előkerült az elmúlt pár evben.