Háborús, történelmi és hadtörténelmi témájú filmek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 798
22 385
113
Nem láttam,és nem tartom valószinünek,hogy meg fogom nézni. Teuton vérem felforr az ilyenek láttán.
Sajnálhatod. Tényleg jó mozi, jó játékkal.
Több oldalt megnézni pedig mindig érdekes.
Szerintem.
Amikor a Drezda (vagy mi volt a neve) filmet láttam, akkor eskü' drukkoltam a németeknek,
hogy ússzák meg (történelmi filmnél ez viszonylag fölösleges mondjuk).
Viszont ennél meg érdekes a másik fele a történetnek, beleképzelni magad a Bombázó Parancsnokság
újonnan kinevezett vezetőjének, hogy TE mit tettél volna.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 903
19 227
113
Sajnálhatod. Tényleg jó mozi, jó játékkal.
Több oldalt megnézni pedig mindig érdekes.
Szerintem.
Amikor a Drezda (vagy mi volt a neve) filmet láttam, akkor eskü' drukkoltam a németeknek,
hogy ússzák meg (történelmi filmnél ez viszonylag fölösleges mondjuk).
Viszont ennél meg érdekes a másik fele a történetnek, beleképzelni magad a Bombázó Parancsnokság
újonnan kinevezett vezetőjének, hogy TE mit tettél volna.
Legfeljebb Herbert Otto Gille helyébe tudnám elképzelni magam.
 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 024
35 779
113
Ne bomoljon Lordságod. Valley of Tears az angol címe. Azonnal töltsd le valahonnan. 10 részes,két éjszaka alatt végignéztem. A feleségem tombolt,mert két napig reggel neki kellett a gyereket suliba vinni. :D
a könnyek völgyének a folytatását én is vártam egy darabig de aztán csak nem jött a 2. évad. kár érte főleg hogy durván félbeszakadt a sztori így.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 024
35 779
113
Az életben nem gondoltam volna,hogy Mózesék tudnak filmet csinálni reálisan,happy end nélkül,és semmilyen zsidó pátosz nincs benne.
szerintem pont ez volt a baj vele (no nem nekem) meg hogy túl sok szerplője volt izraeli arab... (de ez csak sejtés hogy ez állhat a háttérbe hogy mégsem lessz folytatás... ugye nem a mi véleményünk számít.)
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 903
19 227
113
szerintem pont ez volt a baj vele (no nem nekem) meg hogy túl sok szerplője volt izraeli arab... (de ez csak sejtés hogy ez állhat a háttérbe hogy mégsem lessz folytatás... ugye nem a mi véleményünk számít.)
Nem volt arab egyetlen szereplő sem. Szefárd zsidók. Nézd meg a Wikin a névsort.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 024
35 779
113
Nem volt arab egyetlen szereplő sem. Szefárd zsidók. Nézd meg a Wikin a névsort.
nem a színészekre gondoltam hanem a karakterekre. az arab harckocsizók a lánytesója az eggyiknek stb... melletük volt egy francia újságíró és a félzsidó fia.

aki zsidó volt a filmbe az a autista csávó a kiegészítő parancsnokság döntésképtelen pkja egy bekattant hk parancsnok és annak a pk ja aki nagyhamar meghalt (tehát nem főszereplő) igazából echte zsidó pozitív főszereplő egyedül a kommandós csávó aki féllábú lett de az is szefard valahonnan europából...

nekünk ez nem feltünő de a izraelbe azért gondolom hamar feltünik hogy kb a 3 echte zsidó főszereplő közül az eggyik egy idegösszeomlott (homokos hajlamú csávó) míg a másik egy döntésképtelen balfasz a 3. meg egy autista.

most gondolj bele hogy magayr háborús filmet forgatnak és 3 magyar főszereplő lenne benne egy bolond egy megőrült és egy idióta. míg egy rakás roma meg emigráns gyerekei és azok rokonai a menők meg van egy magyar akinek a szülei pl angliába vendégmunkáztak de a gyerek viszajött. itthon se lenne nagy mocorgás hogy legyen folytatás.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 903
19 227
113
nem a színészekre gondoltam hanem a karakterekre. az arab harckocsizók a lánytesója az eggyiknek stb... melletük volt egy francia újságíró és a félzsidó fia.

aki zsidó volt a filmbe az a autista csávó a kiegészítő parancsnokság döntésképtelen pkja egy bekattant hk parancsnok és annak a pk ja aki nagyhamar meghalt (tehát nem főszereplő) igazából echte zsidó pozitív főszereplő egyedül a kommandós csávó aki féllábú lett de az is szefard valahonnan europából...

nekünk ez nem feltünő de a izraelbe azért gondolom hamar feltünik hogy kb a 3 echte zsidó főszereplő közül az eggyik egy idegösszeomlott (homokos hajlamú csávó) míg a másik egy döntésképtelen balfasz a 3. meg egy autista.

most gondolj bele hogy magayr háborús filmet forgatnak és 3 magyar főszereplő lenne benne egy bolond egy megőrült és egy idióta. míg egy rakás roma meg emigráns gyerekei és azok rokonai a menők meg van egy magyar akinek a szülei pl angliába vendégmunkáztak de a gyerek viszajött. itthon se lenne nagy mocorgás hogy legyen folytatás.
A harckocsizók szefárd zsidók,nem arabok. Az újságíró zsidó karakter Lior Askhenazi a neve. Nem igazán francia hangzású,akinek a fia az anyjával élt a franciáknál.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 798
22 385
113
A harckocsizók szefárd zsidók,nem arabok. Az újságíró zsidó karakter Lior Askhenazi a neve. Nem igazán francia hangzású,akinek a fia az anyjával élt a franciáknál.
egyébként vannak valós megfeleltethetőségek: pl a sünis srác Amos Levinberg volt IRL.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 024
35 779
113
A harckocsizók szefárd zsidók,nem arabok. Az újságíró zsidó karakter Lior Askhenazi a neve. Nem igazán francia hangzású,akinek a fia az anyjával élt a franciáknál.
nem emlékszek már tisztán te a harckocsizók mindha feketepárductagok vagy micsodák lettek volna (ezt megjegyeztem mert az usaba is volt hasonló nevű mozgalom csak az kicsit más volt) mindha kettőnek az lett vólna a szerencsélye hogy kitört a háború ezért tudtak meglépni a rendőrők elől akik államellenes cselekedetek miatt vitték volna el őket vagy valami ilyesmi. de lehet rosszul emlékszem nem ma láttam.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 798
22 385
113
nem emlékszek már tisztán te a harckocsizók mindha feketepárductagok vagy micsodák lettek volna (ezt megjegyeztem mert az usaba is volt hasonló nevű mozgalom csak az kicsit más volt) mindha kettőnek az lett vólna a szerencsélye hogy kitört a háború ezért tudtak meglépni a rendőrők elől akik államellenes cselekedetek miatt vitték volna el őket vagy valami ilyesmi. de lehet rosszul emlékszem nem ma láttam.
itt leírják a mozgalmat zanzásítva

A harckocsizók szefárd zsidók,nem arabok. Az újságíró zsidó karakter Lior Askhenazi a neve. Nem igazán francia hangzású,akinek a fia az anyjával élt a franciáknál.
Lior Ashkenazi a színész neve amúgy. A karakter Meni Ben-Dror